FIZIKA

xX_horse_girl_Xx · 14455

xX_horse_girl_Xx

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
: 02 Januar 2010, 11:07:48
Najprej se opravičujem če tema že kje obstaja... :-[

Obiskujem 8 razred in sem bila vsa leta do zdaj odlična... :-[ Letos pa smo v šoli dobili fiziko in učitelj za fiziko ne razlaga preveč dobro, saj namreč nihče v razredu ne ve fizike.

Mene zanima:
Kako merimo sile?
Kako rišemo slie?(No to vem nekaj malega... :-[)
Kako seštevamo sile (nevzporedne in vzporedne)?
Kako razstavljamo sile?

To bi bilo za enkrat vse... :-[ Lepo prosim če kdo zna fiziko da mi malo obrazloži... :-[ ???

Lep pozdrav... xX_horse_girl_Xx

Psi so zakon - imejmo jih radi


iza123

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 02 Januar 2010, 11:22:26
To smo mi imeli lani, sem že mal pozabila. Bom v lanski zvezek pogledala, pa bom napisala.



TikTak

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 02 Januar 2010, 22:26:01
Kater učbenik pa mate (sej mislm, da je samo en) ker v našem je kar dobro razloženo, če prebrskaš pa tiste vaje rešiš je to vse napisano.
Js ne vem kako prek računalnika to razložit :-[ lahko pa prepišem tisto kar smo v zvezek napisal, ampak mislm, da ni preveč drugač, kot tisto kar ste vi.
LP



xX_horse_girl_Xx

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 03 Januar 2010, 14:12:24
Naša težava je v tem, da mi v zvezek skoraj nič ne pišemo, zaradi učitelja, ki ne razlaga preveč dobro... :'( Drugače pa imamo učbenik: Moja prva fizika 1

Psi so zakon - imejmo jih radi


TikTak

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 03 Januar 2010, 16:54:51
Mi imamo tudi tega.
Zdej nimam časa, pa bom zvečer prepisala tisto kar smo mi napisal :)



TikTak

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 04 Januar 2010, 16:36:02
Evo:
1.Kako merimo sile?
Merske priprave: Silomer, vzmetna tehtnica, dinamo meter.(slikce so u učbeniku, pa tut razloženo je kako)
DOGOVOR: 100g........1N             1kg...................10N
PRIMER: 5kg.........FgN
           
             Fg=2N.........masa=200g

2.Kako rišemo sile?
Sile prikazujemo z vektorji (usmerjene daljice)
Potrebno je določiti: velikost sile, smer sile, prijemališče (začetna točka).
Glede na prijemališče ločimo: sile ki delujejo v točki, po ploskvi in po prostoru.

PRIMER: Na mizo smo postavili puščico, narisati hočemo težo puščice, narisati moramo prijemališče, smer, velikost, če je masa muščice 300g (3N):
Najprej pač narišemo puščico, potem določimo njeno stredišče, ker je to prijemališče(od tam izhaja sila). Izberemo si merilo (NPR. 1N..........1cm). Sila gre navzdol, zato narišemo navzdol vektor dolg 3cm. Potem to še zapišemo.

3.seštevanje sil:
Sile sestavljamo tako, da jih postavimo v sosedno lego (eno za drugo). Rezultanta je vektor, ki poteka od začetka prvega, do konca zadnjega vektorja.
Več ne morem napisat ker sem manjkala, pa nisem vsega prepisala :-[

4.Razstavljanje sil:
Smo pa samo risal tko, da nimam kej preveč za napisat, ker nimam scanerja.

Napiš, če kej nisem razumljivo napisala.
PS. A vi ste šele pri silah, al samo test pišete?



xX_horse_girl_Xx

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 05 Januar 2010, 15:36:33
Ne zdaj smo pri tlaku ali nečem podobnem... ;P Drugače pa test pišemo iz sil ja in nimam POJMA.... :'(

Psi so zakon - imejmo jih radi


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 09 Januar 2010, 17:27:27
Okej, ful bi rabla vašo pomoč. Ker nam je dal učitel liste in jih bo ocenil. Tule so vprašanja, če bi se komu sličajno dalo.  :-[
Kaj je 7N/m3 in kaj ti pove?

Od česa je odvisna masa nekega telesa?

Kolikšna je gostota vode in kako jo spremeniš?

Tehtaš 50kg. Na rami imaš torbo, ki tehta 10 kg v roka pa vrečko, ki ima 5kg. Kolikšen je tlak pod nogami? Velikost ploskve oceni sam!

Kaj je 10Pa in kaj ti pove?

Neko telo povzroči tlak 20Pa. Leži na ploskvi, ki meri 5dm2, kolikšna je teža telesa? Kako povečaš tlak pod telesom?

Na mizi leži telo, ki tehta 400kg. Nariši vse sile, ki delujejo nanj in zapiši ravnovesje vseh sil. Sile tudi poimenuj.

Tine in Tone vlečeta Miha z dvema vrvicama, ki oklepata kot 42°. Prvi ga vleče s silo 50N drugi pa s silo 35N. Določi rezultanto obeh sil, kako se giblje mih in zakaj? Skica!

Na klancu, ki ima naklon 32° leži telo, ki tehta 8 kil. S kolikšno silo pritiska na klanec(pravokotno)?

V cevko, ki je dolga 4m naliješ 3/4 živega srebra. Kolikšen tlak povzroči?

V kateri globini je ščuka, če nanjo deluje tlak 20kPa? Katerega tlaka nisi upošteval?

In, ne, nisem lena za tole narest in pobrskat po zvezku, ampak polovice tega sploh nismo vzeli! >:(
Hvala, Lp, Tjaša