Pasji testi

papillon · 9213

papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
: 13 Januar 2010, 20:59:03
No,tega se nisem nikjer na tem forumu zasledil tako da tukaj napisem......Imam 2 povezave .....ena je angleska od Animal Planet-a druga pa slovenska...no to temo odpiram samo zato da pac naredite enega od testov in potlej tle napisete kero pasmo ste dobil in koliko % za tisto pasmo (napisete lahko samo pasmo z najvec % ....lahko jih pa tudi vec)

test1 (angleski) : http://animal.discovery.com/breedselector/dogselectorindex.do  
test2 (slovenski) : http://www.pasme-psi.com/index.php

meni na angleskem pride najvec 98 % Papillon (moja naj. pasma)
na slovenskem pa Coton 35 % potlej 2. pa spet papillon z 33 %

Lp,pa vabljeni k sodelovanju..


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 14 Januar 2010, 09:07:39
Teli testi so pa čisto zgrešeni  :D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2 : 14 Januar 2010, 10:20:32
Sam res, meni je kot psa za agility dalec pred drugimi svetovalo basenjija :D :D :D

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 14 Januar 2010, 11:40:10
Meni pa same lovske ven meče, polarca pa ne dobim, celo če goljufam ne.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 14 Januar 2010, 13:17:05
no men je pa irskega setra z 98% in kratkodlakega ptičarja z 97% ven vrglo ::)

Očitno nisem dost falila :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 14 Januar 2010, 13:37:34
Tudi meni ne vrže ven Basset Hounda,pa vem,da najbolj paševa skupaj.Tudi če goljufam ne.Mi pa stalno meče ven Dogo Argentino. ??? Mogoče je to posledica tega,ker sem pogosto "mečkala"Majino Lucho ali pa Saviolo. :-[
LP Tjaša



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 14 Januar 2010, 14:34:16
heh .. jaz pa nisem goljufala.. sem pa spregledala da je več strani izbire :D... ostrodlaki ptičar ( torej štrukl) je dobil po mojih zahtevah 94%... gordon ( suljo) pa 92%

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 14 Januar 2010, 15:13:20
ja,ta slovenski res nekaj nagaja ker sem jaz dajal da si zelim majhnega psa oni mi pa nemske doge pa taku kazejo...tako da je angleski bolj "sigurn"


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 14 Januar 2010, 16:03:17
No meni angleški vrže z 99% na prvo mesto irskega setra  :o ??? , na drugem je flatcoated, potem so pa izmenično setri in drugi prinašalci.. potem en kup (par strani) drugih lovskih (ptičarjev in španjelov).. nič od tega si niti približno ne želim,... z izjemo da mi je vizuelno všeč kakšen ptičar (nemški ostrodlaki ipd), ampak karakterno dvomim da bi mi najbolj ustrezal .. zelo blizu pride celo bullterrier, ki mi je sicer res strašno simpatičen, ampak ga ne bi nikoli imela doma.. potem mi nameče pa razne novofundlance, rotije, in celo vse oblike belgijcev  ???... in celo ČRT in vse to pred VŠ ???. Se sprašujem če ga nisem polomila ko sem si želela psa z veliko energije, pa da bi bil pri čuvanju doma neagresiven,..., ker VŠ se kar dosti umiri ko odraste, čuvaji so pa menda zloglasni, čeprav sama nimam takih izkušenj, čeprav imam po drugi strani bolj občutek, da pojma nimajo o pasmah.

Slovenski je pa še slabše in mi nameče pse, ki jih niti pod razno ne bi imela, je pa res vmes spet veliko prinašalcev ipd.



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 14 Januar 2010, 16:06:11
Pri meni so zadeli ;D 100% NSDTR. :-*

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 14 Januar 2010, 16:27:20
Hihih, sem reševala slovensk kviz in:
želim imeti psa v stanovanju,
zanj imam veliko časa,
doma imam že enega psa
psa želim za reševanje, kar mi je najbolj pomembno,
pes naj bo srednje velikosti,
z dolgo dlako,
nisem ga pripravljena voziti k frizerju in
zadnje vprašanje Želite da vam bo pes predstavljal izziv? sem dala da ni pomembno.

Rezultat: Lapphund ;D Mogoče pa res ;D
Na drugem mestu je bil avstralc.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 14 Januar 2010, 17:17:35
Vaši odgovori kažejo na to, da imate glede pasme prav posebne zahteve. Na tem mestu vam ne moremo svetovati nobene konkretne pasme. Če želite dobiti predloge, pojdite nazaj na vprašalnik in pri odgovorih bodite manj zahtevni.  :o



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #12 : 14 Januar 2010, 18:16:05
Angleška verzija je super zadela!  :D
    
Australian Cattle Dog    98%
Brittany    97%
German Shorthaired Pointer    97%
Australian Shepherd    96%
Belgian Tervuren    96%
Border Collie    96%
German Wirehaired Pointer    96%
Nova Scotia Duck Tolling Retriever    96%

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13 : 14 Januar 2010, 18:19:38
Ha ha... Slovenska pa čisto falila. Sem začela z labradocem ;)
Sicer pa je itak utopično, da ti po 5ih vprašanjih vrže ven kaj pametnega. Za hec pa je zanimivo  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #14 : 14 Januar 2010, 18:54:02
Se sprašujem če ga nisem polomila ko sem si želela psa z veliko energije, pa da bi bil pri čuvanju doma neagresiven,..., ker VŠ se kar dosti umiri ko odraste, čuvaji so pa menda zloglasni, čeprav sama nimam takih izkušenj, čeprav imam po drugi strani bolj občutek, da pojma nimajo o pasmah

Po mojih pojmih mora bit taprav čuvaj neagresiven, torej da če kdo uleti kar tako na dvorišče, ne začne trgati, ampak uporablja glavo in ustavi človeka brez uporabe nepotrebne sile. In ja, ugrizne, če je treba, ampak tak ugriz se ne šteje kot agresija. V to skupino spadajo tako šnavcerji kot rusi.

Meni obadva testa prikažeta kar primerne pasme, s tem da mi jih je res všeč en kup iz različnih FCI skupin in redkokakega ne bi imela  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 14 Januar 2010, 19:01:42
Nametalo mi je je španjela, nrt, borderja, aussija, tollerja,tervija...le samojeda in škota pa nikjer :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #16 : 14 Januar 2010, 19:17:54
Kaj je nrt?  :-[



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #17 : 14 Januar 2010, 19:26:59
,... z izjemo da mi je vizuelno všeč kakšen ptičar (nemški ostrodlaki ipd), ampak karakterno dvomim da bi mi najbolj ustrezal ..

Pomoje bi pa ti ;) :D
Ker so papagajski psi... kar si želiš to dobiš pa še posnemat te začnejo....(  prvo leto  se malo bolj potrudiš z šolanjem, potem je pa mir ;D)
Sicer imaš pa  šnavcarja. Če je meni alternativa na žimavca šnavcar... ;) :D
Edino za razliko od šnavcarja dlako odmetava  po bajti in  črni niso tolk fensi kot šnavcarji. ( ponavadi niso čisto črni :))

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 14 Januar 2010, 19:32:32
Meni je tudi prvo mesto troflo v željeno pasmo  :o Weimaraner   100%  :)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #19 : 14 Januar 2010, 19:39:43
Irish Setter     97%
NSDTR 97%
itd.

Pri meni so falili.  ;D
Pri SLO pa sem jaz že precej časa nazaj dala tole in mi pride drugo mesto škot.  :-* Zame je prvo hehe.

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #20 : 14 Januar 2010, 20:24:29
Kaj je nrt?  :-[

Eh biksnila sem ga  :-[ NRP-nemški resasti ptičar.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


delfinčika

  • Gost
Odgovori #21 : 14 Januar 2010, 21:39:18
Pr men je bil (pri slovenski) lih malamut prvi.

Sem se za pravega odločila.

Drugi je bil pa njufi.



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 14 Januar 2010, 21:55:07
Prvi je toller, z 99% drugi Aussie z 98%, potem Brittany s prav tako 98%, pa še angleški špringer španjel s pravtako 98%. 



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 15 Januar 2010, 08:43:45
Damayanti, nemški resasti/žimasti ptičar mi je res všeč, ampak karakterno sem si ga vedno predstavljala kot problematičnega, ker je pač lovska pasma in da bi znala imet težave z drugimi manjšimi živalmi, odpoklicem,... Je pa res, da o karakterjih lovcev ne vem prav veliko. Vedno se mi je zdelo da bi znala imeti težave, čeprav gre lahko res za čisto neutemeljen predsodek.  ;)

Ampak vseeno .. VŠ mi je pa vrgel nekam na 25 stran  ??? :D



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #24 : 15 Januar 2010, 11:09:46
Kratkodlaki in ostrodlaki sta najmanj problematična. Za te pse itak pravijo, da so roboti  ;D Vsaj za ostrodlake- dela na ukaz vse. Odpoklic  je BP ;). Ostale živali.... Moje mnenje ... mislim ,da ta odnos poberejo v leglu ;). Šolat se začnejo zelo zgodaj.. torej če jih v leglu navajajo na divjad potem  ja ... Če pa vzameš od vzreditelja " lenuha" pa ni nobenih problemov . kakor ga naučiš v prvem letu tak ti je za vedno ;) Malo bolj dosledno in strogo šolanje rabijo v rani mladosti ..potem ko pa enkrat zna pa popustiš ;D in se ne skvari :D
 midve vsako poletje hodiva  v šoping na Splitsko tržnico, in je " gospođica" :D... ne šlivi ne golobov ne mačkov nikogoar samo paradira in se važna z svojo modropikasto rutko okoli vratu 8)

Nagon pa imajo ja... orenk... samo niti ni toliko problematično kot pri drugih lovcih. ( meni je  nasplošno všeč da niso potepuhi, in da se držijo vodnika in da tisto kar ukažeš je sveto)
 minus je pa da spadajo pod lovsko kinologijo...in da nekateri lovci še vedno zelo grdo delajo s temi psi.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


SUPER HERO

  • Gost
Odgovori #25 : 15 Januar 2010, 14:16:01
men je pa shih tzu-ja vrglo ven



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #26 : 15 Januar 2010, 20:47:21
Men je tega ven vrglo http://animal.discovery.com/breedselector/dogprofile.do?id=1100, pa prvič slišim za to pasmo.  :)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 16 Januar 2010, 11:09:58
meni na slovenskem na prvem mestu pride:
howavart potem je labi...pa ene par vmes potem pa aussie. :-*

howavart je zame čisto zgrešen.

pri angleškem ima pa aussie 99%, pa avstralski govedar tudi, labi 93% prav tako SBT, chesapake bay retriever tudi, pa še nevem koliko pasem, ki so mi res všeč je pomešanih med njimi...

So pa kar zadeli z aussie-jem in ostalimi.



TikTak

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 16 Januar 2010, 18:07:44
Meni na slovenskem pridejo med prvimi: Borderski ovčar, bradati škotski ovčar, basenji, samojed, lapphund, whippet, avstralski ovčar, bulterier
Od tega so samojed, basenji in bulterier zgrešeni, ostali so mi pa bolj ali manj všeč ;D



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #29 : 30 Januar 2010, 22:14:34
Angleški :3
-Nova Scotia Duck Tolling Retriever 100%; niti ni tako slabo  ;D
in pa pasmi, ki sem jih iskala  :)
-Border Collie 92%  8)
-Standard Schnauzer   85%

Slovenski
-Bordeeeer  :o 100 točk

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/