Za pesjanarje > Oprema

Pasja piščal

(1/8) > >>

anana:
Živjo!

Mi smo v sredo kupili pasjo piščal za Naro. Moj ati jo je dolgo časa vztrajno iskal po vseh trgovinah in jo končno našel ;D. Naro smo začeli oz. jo začenjamo navajati na piščal doma v stanovanju in sicer: ko je npr. v dnevni sobi, grem npr. jaz v hodnik in pihnem v piščal. Ko Nara priteče, jo zelo pohvalim in ji dam poseben priboljšek :). Nekaj časa bomo tako vadili doma, počasi bomo pa prešli na vaje na sprehodih.
Če se pes dobro navadi na piščal, pride oz. naj bi prišel ::), če kam zatava. Samo nikar ne smete na piščal kar za brezveze zapiskati, saj je lahko to konec :P..., tako kot pri klikerju, saj ne klikaš kar malo za hec pred psom ;). Na piščal navajaš  podobno kot na kliker in z zelo dobrimi priboljški. Ima zelo visok piskajoč zvok, ki ga pes sliši veliko bolj kot ti, na naši piščali se pa da tudi nastavit višino zvoka.

Slišala pa sem, da zvoka iz pasje piščali ljudje ne slišimo ali je to mišljeno tako, da jo slišimo bolj slabo?

Še slika naše pasje piščali:


Lp, Ana

+1 točka

*nastja*:
tako sem imela jaz, sam zdaj je pokvarjena tako da moram novo kupit  :-X

ursa:
kok pa stane?

zoe:
Problem lahko nastane, če ima še kdo drug tako piščal in pes potem steče k napačni osebi.

anana:
zoe: ja, odvisno je tudi od značaja tvojega psa, pa tudi ne spuščajo vse piščali enakega zvoka, verjetno pes tudi to upošteva ;).

Lp, Ana

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

Pojdi na polno verzijo