pes je pojedel pesek iz mačjega wc-a

tash · 2252

tash

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
: 19 Januar 2010, 13:37:04
Nikjer nisem našla te vsebine, pa sem kar novo temo odprla :-[.
Pred dvajsetimi minutami mi je začel bruhat, in ugotovila sem da je izbruhal pesek z mačjega wc-ja.
Namreč v teh dvajsetih minutah je bruhal že 9x. Najprej pesek, potem rumeno slino, sedaj belo peno. Sicer sem že klicala veterinarja in pravi naj še malo počakam, če ne bo bolje pa ga pripeljem. Me je pa vseeno malo strah ker tako pogosto bruha (in za tako malega psa, se mi zdi da je nabruhal ogromno) in je povsem brez energije, skoz leži, le ko bruha vstane in se napenja.
Se lahko pes s tem peskom  zastrupi??? ???



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1 : 19 Januar 2010, 16:39:59
Naša mala mrcina je pred cca mesecem požrla precej peska iz mačjega wcja in seveda njegovo vsebino  >:( Ampak je vse zbruhala - tega je bilo res veliko, se pa ni nič penila, v dveh poskusih je šlo očitno vse ven. Stara je bila cca 5 mesecev. Ona ni imela nič posledic (razen mojega ignoriranja, ker sem morala pucat  ::)), pa tudi ni bila nič posebej apatična ali kaj podobnega. Je pa res grebenarka in tako in tako požre vse, kar ji pride pred gobček.

Vsekakor je mačji pesek poln različnih stvari in tudi kemikalij, sploh kakšni bolj sofisticirani. Mi uporabljamo zelo navadnega, ne vem, kako bi bilo, če bi bil kakšen drug. Pa tudi to, kar mački naredijo v pesku ni ravno najbolj užitno  :(

Najbolje, da ga lepo opazuješ, pa po moje mu daj kaj za pit, da ti ne bo še dehidriral, če toliko bruha. Ampak če do večera njegovo obnašanje ne bo boljše, bi šla jst vseeno k vetu za vsak slučaj.




tash

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 19 Januar 2010, 19:04:08
Ja sej sem mu dala za pit in na vodi kuhan riž za pojest. Me je blo strah da bi lahko res še dehidriral, glede nato koliko je izbruhal.
Na srečo pa se je bruhanje umirilo, je bil pa čisto zmučen, je spal do pred kratkim. No sedaj pa vidim a mu je že ok, je že bolj igriv. Me je pa dobro prestrašil prej.
Upam, da ga bo tole izučilo, in ga ne bo več poskušal jesti. Še zdaj pa ne vem kdaj mu je uspelo do peska sploh priti. Ah, ta moj lump :D



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #3 : 19 Januar 2010, 22:48:51
Me veseli, da je bolje. Vseeno ga jutri še mal opazuj. Našo je sicer malo izučilo, ampak posamezni kamenčki jo še vedno zanimajo, kako daleč bi pa šla, če je ne bi nadrli vsakič, ko gre blizu peska, pa ne mislim probat  >:D Ga je pa požrla, ko je strgala boks in malo raziskovala  ::) >:(