Zastrupitev ali...?

PravaBiBa · 8728

PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
: 22 Januar 2010, 20:53:07
Takole.....včeraj zjutraj je bilo zame in pesjanko normalno jutro......zjutraj vstali, šli lulat kakat (na brzino zaradi mraza, ki ga bejba  prenaša najbolje)...čez pol ure peljem otroke v šolo, pridem nazaj....pol ure nič posebnega in potem se začne....bruhanje in še bruhanje in to se ponavlja ene 20 minut.....pospravim bruhanje po celem stanovanju in pesjanko pokličem....nič, kličem jo in jo iščem (to, da jo je treba klicati več kot enkrat je skregano z njenim karakterjem)......potem se počasi privleče iz otroške sobe vsa poklapana.....pogledam ji dlesni in so bile povsem blede.....seveda panika, v avto in na veterino (hvalabogu sva čakali samo 5 minut)...v čakalnici se je začela nenormalno sliniti.....prideva do veta ji posluša srce-20 utripov na minuto!!!!!!!.....takoj infuzija in kup injekcij.....po uri in pol začne kazati zanimanje za okolico......šele okoli 17.00 popoldne je začela malce migati in kazati nejevoljo, ker je veterinarka pustila kanilo v tački ....danes zjutraj normalna (skoraj), čakala pred vrati, da bova šli ven.......


Torej, kaj me zanima......veterinarka je rekla, da se je verjetno zastrupila ali pa doživela kakšen šok....šok odpade, ker je bil dan kot vsi ostali......torej ostane zastrupitev....preiskala sem celo stanovanje kaj bi lahko prežvakala....našla nisem nič razen ene zmrcvarjene lego kocke, iz smetnjaka ukraden vršiček.pecelj hokaido bučke (jedilna buča) in poleg njene pososode vlažen odmrli popek orhideje......veterinarka je rekla, da je orhideja zelo strupena za psa, vendar bi jo pesjanka morala zaužiti, da bi ji škodila, .......

Zanima me ali je že kdo imel podobno izkušnjo s takšno reakcijo psa?



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1 : 22 Januar 2010, 21:14:40
Mi smo imeli podobno situacijo z Gromom, ko je bil star 4 mesece, ampak njega je očitno nekdo nalašč zastrupil (vrgel nekaj čez ograjo). V bistvu je bilo kar čez noč- zjutraj cel pesjak pobruhan, imel je drisko in katastrofalno kri. Isto je dobil infuzijo in ene injekcije za pomiritev želodca. Ker je bil mladiček in je bil zelo zdelan, smo z veterinarjem preštudirali vse možne opcije, na koncu pa se odločili, da počakamo do večera... Zvečer je bila kri že mnogo boljša, infuzije je dobival še 4 dni, živahnost pa se mu je povrnila šele čez 10 dni. Je pa še precej dolgo zavračal hrano...
Ena xy situacija s Kano pa je bila isto iznenada, na sprehodu se je dobesedno zgrudila in bila še par dni zelo povožena, ugotovili pa nismo nič pametnega, čeprav je dala vse živo preiskav čez. Tako smo se odločili, da stvar pustimo pri miru in upamo da se ne ponovi več.
Tako, da po mojem je bilo lahko marsikaj... Jaz bi psičko imela na očeh in pazila na to, kaj poje (je možno, da je kaj takega pojedla na sprehodu?). Če bi se stvar ponovila pa bi se bolj spustila v raziskovanje.
Mi smo takrat za vse skupaj dali okrog 250€, našli praktično nič- Kana je sedaj popolnoma v redu.
Upam, da bo vse ok!
Zina



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 23 Januar 2010, 08:12:06
Kaj pa kakšen antifriz ali katera druga tekočina proti zmrzovanju, ki so zelo strupene? Morda je to polizala s tal, okoli katerega avtomobila?



PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 23 Januar 2010, 14:48:34
ko sva bile zjutraj zunaj je dejansko takoj tekla (imam jo na flerxiju) na sneg, opravila kar je bilo treba in švist nazaj noter (živim v hiši), v stanovanju ni nikjer nobenih čistil na takšnem mestu, da bi jih lahko dosegla........sicer obstaja možnost, da sem sama kaj polila, kar bi ji škodilo in slabo pobrisala, vendar se ne spomnim ničesar takega.....ko sva prišli domov sem just in case posesala komplet stanovanje in ga dvakrat umila, vse pregledala, še posebej otroško sobo, kjer moja otroka vseprerada puščata svoje stvari povsod (kaj čem...imata pač bombastično sobo  ::) ) pa razen papirja in čupkotov ni bilo nič takšnega.......ni mi jasno, res ne.......se pa panično bojim, da bi se zadeva ponovila, saj je dobosedeno ugašala na mojih rokah  :'(

p.s.: drugače pa je bejba stara eno leto in do sedaj, razen poškodbe učke zaradi divjanja z mački, ni imela nobenih zdravstvenih težav (če ne štejem sem praskanja zaradi šampona, ki ga ni prenesla)....



Tinaa

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 02 Februar 2011, 13:34:00
 imam psičko in pravzaprav 9 mesecev staro čivavo..(u bistvu imamo štiri) vendar imam probleme samo z izo..že kar nekaj dni poje zelo malo (prej je jedla ogromno bila je bolj okrogla) zdaj pa kar hujša..bruha rumeno kislino in peno kaka pa drisko in kri..A lahko PROSIM lepo pomagate..res ne vem kaj bi lahko bilo? a naj jo peljem kar k veterinarju? najprej bi rada slišala kaj vi mislite..     Hvala Lp! :)



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 02 Februar 2011, 13:38:02
TAKOJ k veterinarju!!! Za tako malega in mladega psa so takšne stvari lahko hitro usodne.

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu