Prijava?

blob · 26012

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #30 : 09 Maj 2011, 12:14:51
Imam v glavi, da mladiči do 6 meseca ne smejo bit na verigi, sam najdem pa nikjer tega  :-\



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 09 Maj 2011, 12:21:40
Jaz isto, zato sprašujem.

Pa tudi, če je tako, da do 6 meseca ne smejo biti...kaj bi se sploh zgodilo ob prijavi? In če dolgo hodi inšpekcija...bo pes že več star :-\

Jezi me, ker so imeli že prejšnjega le za "okras" in ne razumem zakaj so si novega omislili.


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 09 Maj 2011, 17:06:01
Taki bodo imeli celo življenje pse, čeprav ne skrbijo za njih...dokler se naš VURS ne bo bolje brigal za živali po dvoriščih bodo na žalost takšni primeri ostajali...tako pač je v tej deželici  :-X



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #33 : 09 Maj 2011, 17:09:44
Ma ne vem.. kje sploh so ona določila, kako velik mora bit pesjak, kako dolga ketna, kako..?

Če v prijavo napišeš, da te naj obvestijo o ukrepih so to dolžni storiti v 15 dneh, kar pomeni da bi naj v tem času tud šli na teren. Zdej eni znajo to ful zakomplicirat in jim je vsako dodatno delo preveč, eni prej pokličejo prijavljenega da bodo prišli na obisk, eni pa so korektni in delo opravljajo tako kot je treba. Ti pošljem osnutek prijave, ti pa lahko samo spremeniš podatke al pa maš le za iztočnico.

ves kok je ursa, redki so taki kot inanna.. vidi da nekaj ne štima in je pripravljena prijavit, drugi tega pač "ne vidijo". Ni zdej samo VURS tu kriv, ker kot rečeno eni res delajo tako kot se zagre.



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 09 Maj 2011, 17:25:51
Ja, ampak je žal verjetno dosti takih, ki so prijavili ampak so videli da odgovorni nič ne naredijo...nekateri se pa tudi stran raje obrnejo, ko pa da bi kaj naredili za dobrobit živali...jaz osebno mislim, da VURS res premalo stori za začito živali.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 09 Maj 2011, 19:33:51
30. člen pravilnika o zaščiti živali, ki pač spada pod zakon. Kar navedi ga v prijavi. (http://www.uradni-list.si/1/content?id=93040)

30. člen

(privez)

(1) Če je pes privezan, mora biti dolžina priveza, merjena pri tleh, enaka najmanj 3-kratni dolžini psa, merjeno od konice nosu do korena repa, vendar ne krajša od 3 metrov. Pes ne sme biti privezan z zatezno, bodečo ali pretesno ovratnico. Teža priveza ne sme presegati 1/12 teže psa.

(2) Psov, mlajših od 6 mesecev, ter visoko brejih psic in psic z mladiči ni dovoljeno imeti privezanih, ampak morajo imeti zagotovljen ustrezen bivalni prostor, ki jim zagotavlja zaščito pred padavinami, vetrom, mrazom in sončno pripeko, preprečuje pobeg živali ter omogoča potrebno gibanje.


In ja treba je prijavlat. Psa pa slikaj, da se na sliki vidi datum. V končni fazi je to lahko dokaz, da so ga imeli premladega privezanega, če dolgo časa hodijo preverjat situacijo. Pa dopiši tudi če nima vode, ustreznega bivališča, ...

Ursa_9 meni se pa zdi da prijave daje premalo ljudi in da je "VURS nič ne naredi" že nek urbani mit. Vrjamem pa, da gre VURSovcem na živce, če prijave dajejo eni in isti ljudje in potem res že izpade, da vsi pretiravajo. Če bi pa prijavo dal vsak, ki vidi kaj napačnega, bi se pa situacija tudi izboljšala. Mogoče bi lahko na VURSU hitreje urgirali ja... Se pa splača pisat in bi morali. In to jasno formalno pisat, podkrepljeno z dokazi. Če dokazov ni, pa čimboljše opisano. Brez čustvenega vmešavanja. Važni so podatki, ne subjektivno mnenje.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 09 Maj 2011, 20:11:52
Mene bolj zanima, če se bodo dejansko prikazali v primernem času, da ne bo pes že prevelik in bo potem "vse ok".
Hja, slikanje bo malce problem, ker nočem, da me vidijo oz. vedo, da imam kaj s tem. Je sicer lahko lepo izvedljivo s ceste oz. s pločnika, ker je hiša čisto ob cesti.
Tudi prijavila bi anonimno. Pač tako je, da nočem težav in direktnega vpletanja. Le, da se primerno poskrbi za psa. Uto, hrano in vodo ima...


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 09 Maj 2011, 20:33:49
Mene bolj zanima, če se bodo dejansko prikazali v primernem času, da ne bo pes že prevelik in bo potem "vse ok".



Psa pa slikaj, da se na sliki vidi datum. V končni fazi je to lahko dokaz, da so ga imeli premladega privezanega, če dolgo časa hodijo preverjat situacijo.

Drugače je pa to res ena največjih človeških, da ne rečem slabih lastnosti: "Nočem da me vidijo, oz. vedo..." Saj je čist človeško, res.  :)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 09 Maj 2011, 20:41:30
Ja, seveda je tako, BiancaBučko. In ne vidim razloga, da bi se zaradi takšne zadeve izpostavljala in imela probleme oz., bolj verjetno, moji starši. Važno je, da se bo kaj spremenilo, če se bo, sicer bo čez 2 meseca pes dovolj star in nimam kaj...


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 09 Maj 2011, 22:54:00
Potrudi se, mogoče prosi kakega frenda, da poslika. Ali pa si en šopek rož vrži nekam, kao tihožitje, pa probaj še psa poslikat.


Samo prosim ne čakat 2 meseca.  :( Prej pošlješ, več šans imaš.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #40 : 10 Maj 2011, 08:11:09
. Če bi pa prijavo dal vsak, ki vidi kaj napačnega, bi se pa situacija tudi izboljšala. Mogoče bi lahko na VURSU hitreje urgirali ja... Se pa splača pisat in bi morali. In to jasno formalno pisat, podkrepljeno z dokazi. Če dokazov ni, pa čimboljše opisano. Brez čustvenega vmešavanja. Važni so podatki, ne subjektivno mnenje.

In pa važno je da ko se daje prijava, da se je drži v ČRKO zakona.
 kajti ravno na to se potem obesijo ;)...
 kriva prijava je sankcionirana.
+ da ko se tisti ki je bil prijavljen, in se kasneje izkaže( po mnenju inšpektorja) da ni kršil zakona( če je sposoben dat mladiča na ketno) vloži  civilno tožbo za blatenje dobrega imena, itd. In zna dobit še kakšen dodaten sold. Od tistega ki je pač bil " human"  in se mu ni ravno zdelo prav kako ta lastnik ravna z živaljo.

Drugače je pa to res ena največjih človeških, da ne rečem slabih lastnosti: "Nočem da me vidijo, oz. vedo..." Saj je čist človeško, res.  :)

In zakaj je tako?
 prvič... ker ni jasno kako se bo stvar iztekla... inšpektor lahko poda mnenje da ni bila nikjer nobena kršitev zakona( čeprav je ) ker se zgovarja na drug člen zakona npr. Minimalne pogoje bivanja.
drugič.... ker je prijavitelj za lažno prijavo sankcioniran ( se nanaša na zgornji stavek)

 tretjič... ker na svetu nismo sami, lahko se borimo vendar se moramo z glavo, in imet v glavi tudi to da ko se z nekom zapnemo( npr prijava za kršenje zakona) se po defoltu vspostavi " vojno stanje"... na vaseh  je tako stanje pomeni , da ni samo oseba ki je naredila prijavo " enemy"... ampak njen celoten "klan" torej družina.

Isti primer kot je bil tam z unimi mački.
taka vojna stanja se ne nehajo samo pri mačkih, psih, kozah in kurah... ampak se nadaljujejo... vedno potegnejo za seboj ogromno stvari.
In kaj potem dobimo... tipično slovenceljsko vzdušje..prijavljanje , nagajanje , tožbe itd. leta in leta lahko dokler se nekdo ne "stegne" pa še takrat ni rečeno da je konec ker se to prenese na naslednike ;)

In ja nekateri si nočejo nakopati na glavo oz svoji družini in bližnjim nakopati na glavo probleme ki jim jih bo en idiot povzročal naslednjih 20-30 let

nekateri tega ne razumete... ste mogoče sami na svetu.. ali pa premladi, ne živite v takem okolju  in takih situacij( hvala bogu) še niste izkusili..
Veliko ljudi si ne predstavlja, kako je živeti v okolici kjer ti nek kretenski sosed- sovaščan  greni življenje kadar se mu po domače povedano "organ" dvigne .

Obstaja pa druga varianta ( za vse tiste ki se jim zdi čudno in nelogično zakaj se oseba, ki je kakor koli vpletena-povezana z kršiteljem noče direktno in neposredno vpletat)

lahko pridete k tej osebi kupovat avto ;)
kupovat kar koli drugega ( bilo kaj našli oglas preko bolhe prišli na ogled stvari)
 lahko zgolj pridete mimo in vprašate za smer ;)
 lahko ste daljna sošolka pa se po 15ih letih dobite s to osebo na kavi

In slučajno ste v kakšnem društvu proti mučenju živali ali pa tudi ne
(  če ste potem predvidevam , da tudi usposobljeni za prepoznavo ali je kršen zakon ali ni )

In  vidite žival katera je predvideno v nenormalnih pogojih oz mučena...in čisto pravno formalno podate prijavo. ( v praksi in na terenu naredite )

limanje zakonika ne pomaga, če je žival mučena, niti pametovanje in zgražanje ne pomaga živali če trpi...
lahko se pa pomaga osebi ki je to videla  in se v principu boji posledic take prijave.
 dejansko zunaj na terenu...

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 10 Maj 2011, 08:20:41
Ok, torej danes imam namen to izpeljat.
Najbolje, da potem pokličem VURS ali pristojno zavetišče, da gre to preko njih?
Na Vursu sploh lahko prijaviš, če nočeš biti imenovan? Ali lahko tako naredimo, da povem ime in vse, ampak, da hočem, da oni tega ne izvejo?

Sem razmišljala, da so psa verjetno dobili pred njegovimi 8 tedni, ker ga imajo vsaj mesec dlje, kot jaz mojega (2,5 meseca - ima pa 4 mesece)...to tudi lahko preverijo, kajne?


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #42 : 10 Maj 2011, 08:26:33
a pa preko kaksnega drustva proti mucenju zivali pa ne bi slo? Saj lahko njih poklices in potem oni prijavijo naprej.


battito animale


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #43 : 10 Maj 2011, 08:27:03
prijava na inšpekcijo mora bit uradna ( ime in priimek prijavitelja)- le tako boš potem upravičena do odgovora kaj se je dejansko ukrenilo iz strani inšpekcije...+  ( podkrepljena z dokazi) -s slikami in citiranim zakonom ( v izogib- vsak prijavlja kar se mu ne zdi prav-> vodenje v krivo prijavo)

Lilit ;) :)
My Point exactly
 ne bi bilo slabo če bi bili tudi oni kdaj in kdaj nam na voljo, ko se rabi njihova pomoč in ukrepanje , ne samo mi njim, ko oni rabijo pomoč s kakšnimi donacijami.
 navsezadnje za to so....

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 10 Maj 2011, 08:34:13
Ok, bom poklicala v Horjul in povedala, opisala stanje.
Potem pa naj naredijo kar hočejo oz. se jim zdi primerno, smiselno.
Itak je v bistvu moje osebno mnenje, da takšno okolje za psa - mladiča ni primerno. In naj presodijo ali je to lažna prijava ali morda zmotna ali pravilna.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #45 : 10 Maj 2011, 08:51:11
Pozanimaj se katero društvo proti mučenju živali je pristojno v tvoji okolici, kotaktiraj njih in naj oni podajo uradno prijavo za kršenje zakona iz naslova mučenja živali.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 10 Maj 2011, 09:47:39
Sem ;)
Zdej pa čakam odgovor...


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #47 : 10 Maj 2011, 10:34:53
Na Vursu sploh lahko prijaviš, če nočeš biti imenovan? Ali lahko tako naredimo, da povem ime in vse, ampak, da hočem, da oni tega ne izvejo?

Ti lahko prijaviš s polnim imenom, sam so oni zavezani k molčečnosti in v teoriji ne smejo povedat, kdo je prijavitelj.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 10 Maj 2011, 11:12:24
Ti lahko prijaviš s polnim imenom, sam so oni zavezani k molčečnosti in v teoriji ne smejo povedat, kdo je prijavitelj.
Zato ne bom tvegala...


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #49 : 10 Maj 2011, 12:03:20
Itak  :) Se mas pa drugo opcijo - izobraževanje. Povabiš soseda na skupen sprehod al pa se sam na vrtu psa malo poigrata, ti pa medtem mal žlobudraš kok so peseki fajni, kaj rabijo.. Js takim ponavadi rečem, da je moj pes problematičen do drugih psov in če so mi pripravljeni pomagat pri tem. Ti pa rečeš, da rabiš enga kandidata za igro, ker so odrasli psi vsi bumbarji, tvoj se pa rabi naučit pravilne igre. Verjamem, da ti ni glih do druženja z njim, sam marsikdo pol uvidi da pes ni samo okrasek na vrtu.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 10 Maj 2011, 12:05:38
Ima ga starejša ženska, ki je po cele dneve v kopalnem plašču. (ja, zunaj, za cesto) Ona je lastnica.
Mož ga po mojem malo pije.
Sin je cel dan v službi.
Snaha ima pa kdaj očitno 5 minut časa in ga gre malo pogledat, pobožat...pa izgine. To je to. Najlažje bi bilo nanjo apelirat, ampak po mojem nima kaj dosti vpliva tam.
Ta stara je alfa :D
Z nobenim se ne družim/o.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #51 : 10 Maj 2011, 13:50:54

Z nobenim se ne družim/o.
za enkrat ;D...in na tem nivoju je tud najboljše ostat.
Čim bi se "slučajno" zvedeli da si bila ti , bi se z vsemi družila ;)

 in po vsej možnosti zelo kmalu, ko se bo njihova psica prvič gonila( dvomim da jo bodo sterilizirali), in bo tvoj pes  pubertetnik.
Preverjeno...  za nadzor in varstvo takrat - glede tvojega psa se 100% lahko zaneseš zgolj nase..
 prvič ko bi ti tja pobegnil bi bil potencialano ogrožen..pa še kaj bi našli ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 10 Maj 2011, 14:02:10

Itak je v bistvu moje osebno mnenje, da takšno okolje za psa - mladiča ni primerno. In naj presodijo ali je to lažna prijava ali morda zmotna ali pravilna.

Čaki mal - če je mlajši od 6 mesecev in na ketni to NI tvoje osebno mnenje ampak JE dejstvo in kršenje zakona.

Prosim, da te stvari ločiš. Tvoje osebno mnenje bi bilo "pa tako se mi smili, pa tako je bogi, pa ne vem zakaj ga imajo zunaj, naj ga dajo noter....".


@Damayanti: Sem imela v bloku enega težaka, ki se je obešal na stvari, čisto vedno je nekaj našel, se izmislil, da smo se vanj zaleteli, ipd. Pa je tekom let nehal, ker je videl da ne bo nikamor prišel in da se meni s takim idiotom ne da kregat. Pa še njegova hči se je takoj pri 18 odselila, ravno zato ker je bil tako govedo. Od takrat naprej je dal pa mir.

Je pa res, da ne živim v hiši in nimam takih izkušenj s pacienti, razen z enim, ki je sosed od moje babi. Pa je inšpekcija ustrezno ukrepala. :) Verjamem, da so nekateri lahko zelo usekani. ;) Vem pa tudi, da ni vsak tak in je ta strah o "medsosedskem sporu" pač malo napihnjen. Saj če so vsi tako dobri sosedje pa tudi vedo kdo je malo čez les in kdo ne...



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 10 Maj 2011, 14:03:17
Ima ga starejša ženska, ki je po cele dneve v kopalnem plašču. (ja, zunaj, za cesto) Ona je lastnica.
Mož ga po mojem malo pije.
Sin je cel dan v službi.
Snaha ima pa kdaj očitno 5 minut časa in ga gre malo pogledat, pobožat...pa izgine. To je to. Najlažje bi bilo nanjo apelirat, ampak po mojem nima kaj dosti vpliva tam.
Ta stara je alfa :D
Z nobenim se ne družim/o.

LOL, čaki še vnuke... :D



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 10 Maj 2011, 14:11:56
Ja, vem, da je tako po zakonu. Ampak tam sem namenoma predstavila tudi moje osebno mnenje, da me ne bo kdo obtožil krive prijave. Ker samo povem dejstva, na zakone pa se ne spoznam. Naj jih preverjajo drugi kaj in kako. Niti nisem dala nobenih priponk - citatov zakona. Bodo že...

Hja, še vnukov se manjka...ne vem, kam jih bodo dali  ::) Zraven k psu ??? :o ;)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #55 : 10 Maj 2011, 14:22:51
Citiraj
Vem pa tudi, da ni vsak tak in je ta strah o "medsosedskem sporu" pač malo napihnjen. Saj če so vsi tako dobri sosedje pa tudi vedo kdo je malo čez les in kdo ne...

 ej iskreno povedano iz prakse, ni napihnjeno ;)
 jaz imam takega soseda, samo jaz sem se zaratila z njim direkt, in še povem mu pred vsako prijavo...oz pošljem mu uraden dopis , da naj takoj neha, v nasprotnem primeru bom podala prijavo.
 pa neha...
 ampak najde drugo stvar, da  je*a
 neverending story
Mir bo pa takrat ko mu bo caterpillar prišel tisto njego na črno skuspackano bajto podret...prej pa ne.
  cela familija je opičena, vsi jih poznajo...in noben se sploh noče z njimi zapletat ker vejo kakšni so. Oni sicer živijo v svetem prepričanju da sem zgolj jaz megabitch, ostale pa to kar počnejo ne moti.
 pa čeprav so ga tud že anonimno prijavljali ( vem za  miljon % ker so me še za nasvet spraševali  ;) :D)
 pa jih razumem...
 jaz imam 1500 kvadratov vrta, psa nikoli nista sama zunaj... nikoli.
In tud ne bosta vsaj dokler bo ta "gamad" tam. Ker niti nočem pomislit ( kamo li reskirat) do kje vse se lahko spustijo  ;)
 pa tud zarad mučenja živali sem jih že prijavla + gradbeni pa še kam... you name it... za njih zakoni ne veljajo..oni imajo svoj zakonik.
 samo tako je... če se misliš zaratit potem se na polno.. ali pa boljš da se ne.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 10 Maj 2011, 14:29:47
Bodimo realni, kdo te bo pa lepo gledal, če ga boš nekam prijavil? Ali ti bil hvaležen?
Treba je gledati dolgoročno, sploh, če gre za sosede. Ti bodo večno tam zraven, razen, če ne pride do česa... In prej ali slej, ti potrebuješ nekaj, če ne drugega kakšen podpis/soglasje in te lahko zafrkavajo.
Imamo z enimi že take težave...in to samo zato, ker nismo hoteli, da imajo še en dovoz čez našo parcelo (Imajo dovolj svoje in naj tam speljejo) ::)


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 10 Maj 2011, 14:54:51
Bodimo realni, kdo te bo pa lepo gledal, če ga boš nekam prijavil? Ali ti bil hvaležen?


Ja itak, da te ne bo lepo gledal.  :o Jaz tudi njega ne bom, če mi v času moje odsotnosti mojo živo mejo ven vrže, da lahko tam postavi grdo ograjo, ki je previsoka. (to je primer moje babi, pa je inšpektor tudi naredil svoje. se je sicer vleklo, dosegla pa je svoje).

Pri vsaki stvari pač sam razmisliš ali se boš lepo gledal ali pa boš delal to kar misliš da je prav. Jaz sigurno ne bi enega sranja prenašala, ker bom čez 20 let mogoče uslugo rabila. Bi se takrat drugače znašla. Samo taka sem pač jaz, sem se zgodaj naučila, da je vedno kdo, ki te grdo gleda in ne odobrava česarkoli. Za kvazi prijaznost in lepe poglede pa jaz nimam ne časa ne potrplenja. ;D  Pač vsak ima po svoje... :)

Damayanti, ti imaš potem take usekance zgleda ja... Še dobro da imaš veliko kvadraturo.  :D Psa pa tudi jaz ne bi nikoli zunaj pustila. (Kolegu je tkole recimo soseda iz balkona svoje hiše čez ograjo metala strup.)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 10 Maj 2011, 15:02:38
Jaz se s sosedi sploh nič ne grem. Jih imam večinoma na "ignore". In hočem, da tako tudi ostane  >:D :)
Aja, nobenih nimam ravno na 3m, imamo tudi precej veliko parcelo.

Zdi se mi prav, da prijavim, čeprav anonimno. Dalje upam, da bodo oni ukrepali. To je to.
Določene stvari ugotoviš ali začneš o njih razmišljati šele čez leta, skozi lekcije, izkušnje...



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #59 : 10 Maj 2011, 15:13:32

Določene stvari ugotoviš ali začneš o njih razmišljati šele čez leta, skozi lekcije, izkušnje...

pa dobro je tud da si poorenk seznanjen z prostorskim načrtom in javno infrastrukturo :D da izključiš možnost kakršnega koli morebitnega soglasja v lahko tudi daljni prihodnosti  ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.