Nakup mladička

*frutabela* · 6032

*frutabela*

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 15 Februar 2010, 17:31:18
Pozdravljeni!

Že dalj časa se odločam da bi kupila psičko Shih Tzu. Doma imamo 3 leta staro mešanko manjše rasti. Je zelo igriva ter prijazna. Problem se pojavi na sprehodu. Če srečama kakšno psico začne lajat, ter napadat proti njej. Zanima me, če bi pri novi mladički reagirala enako? Mogoče nove psičke ne bi napadla, ker še je mladiček? Prosim za odgovore. Lp



Sala

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 15 Februar 2010, 17:51:11
Kakor jaz vem se mešančkov ne prodaja in če bi rada točno določeno pasmo je dobra poteza, da psa kupiš pri preverjenem vzreditelju, ki ti proda zdravega psa s papirji-rodovnikom.
Mešančkov je polno v zavetiščih, kjer jih ne prodajajo ampak daš zanj neko simbolično vsoto.

Mogoče se da napadalno vedenje omejiti s pravilno vzgojo s pomočjo inštruktorjev v pasji šoli... Ali je psica, ki jo imaš sterilizirana?
Moja psica in par drugih, ki jih poznam jim gredo mladički na živce, ker skačejo po njih itd...



*frutabela*

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 15 Februar 2010, 18:36:13
Ne ne.. doma imamo mešanko. Jaz bi kupila pasemsko psičko Shih Tzu. Ja, psička, ki jo imamo doma je sterilizirana. Mene skrbi samo to, da ne  bi zdajšna psička napadla nove. Je bolje vzeti psa, saj njih ne napada ?

V naslovu sem se zmotila, mislila sem nakup mladičke  :)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3 : 15 Februar 2010, 19:28:29
Čisto odvisno, jaz mislim, da če bi pripeljala domov mladičko, potem bi se dalo navaditi tudi strejšo mešanko. Ampak bi bila pa potrebna temeljita vzgoja.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Sala

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 15 Februar 2010, 20:09:14
Aja :D Ja prejšnji naslov me je zmotil. Drugače se pa strinjam z Albo. Verjetno se vse da, če se res hoče.



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #5 : 15 Februar 2010, 20:15:35
Če bi bila na tvojem mestu, bi najprej mešanko vzela v roke, da neha lajat in napadat druge samice. Če imaš že z eno take probleme, boš zelo težko sprehajala obe naenkrat. 


*frutabela*

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 15 Februar 2010, 20:41:02
Hvala ;)



ika

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
  • ime mu je baby
Odgovori #7 : 10 Junij 2011, 08:28:54
pasma         YT,,,, SPOL ..M

ROJEN JE 11,4. ZELO SEM ZADOVOLJANA Z NJIM JE PRIDEN ZDRAV SE VELIKO IGRA HAAHH PRAVO VESELJE JE ZA MENE

 ::) KOMAJ SEM ČAKALA DA GA DOBIM    ;D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8 : 10 Junij 2011, 09:23:36
Frutabela, svetujem ,da vzameš samčka in si zelo pazljiva prve pol leta. Nikoli jih ne puščaj same brez nadzora. Na sprehod hodi prvo leto ločeno, da se mlajši ne navzame slabih navad starejše. Obenem moraš nujno veliko delati tudi s starejšo psico! Prvič, ker ji očitno manjka vzgoje, drugič,de ne bo ljubosuma. Z mlajšim vpiši malo šolo takoj , ko ga dobiš, potem delaj isti program še s starejšo doma. Ali pa se dogovori, da bi imela (pred ali po mali šoli) individualno obravnavo za strejšo oz kasneje kombiniranje tako, da menjaš pse v mali šoli, če se bo vedla primerno.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


leahomar

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 10 Junij 2011, 10:36:22
Pozdravljena.
Ponavadi ni težav če domov pripelješ mladička, saj do mladička psi in ne psice (načeloma) niso agresivni.
Imam super primer pri nas doma. Starejši samec (3 leta in pol) je agresiven do vseh samcev in (skoraj) do vseh samic. Pred enim letom pa smo dobili mladička - psičko. Je res, da je potreboval nekaj časa, da se je sploh z njo začel igrati ampak drugih težav ni bilo. Sta pa zdaj ko je psička stara leto dni največja prijatelja in se zelo rada igrata. Prej se samec sploh ni znal igrati, ker ni imel nobenega pasjega prijatelja.
Zdaj pa uživata eden z drugim.
Ti pa svetujem previdnost, kot je bilo že zgoraj omenjeno. Mogoče tudi ločene sprehode, do prvega leta starosti, odvisno koliko bo želel nov družinski član prevzemati lastnosti prve psičke.
Vsekakor je fino, da greš vsaj enkrat na dan sama z mladičkom na sprehod, saj bo le tako lahko razvil svoj karakter.
Lp


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10 : 10 Junij 2011, 11:53:39
Pozdravljena.
Ponavadi ni težav če domov pripelješ mladička, saj do mladička psi in ne psice (načeloma) niso agresivni.
načeloma ni dovolj dobro  >:(. Preberi si tale primer  :'( !
Veedno, je treba bit enako pozoren pri mladičkih kakor pri otrokih! Ne pušča se brez nadzora. Če ne drugega je potrebno mnoge odrasle pse mal usmerjat, da ne zatrejo mladiča preveč in nekatere mladiče vzgajat kako se nej vedejo, če so preveč vsiljivi in nočeno vsega prepustit "naravi"  ::)
 http://www.bordercollie.hr/13th_litter.htm

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


leahomar

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 11 Junij 2011, 17:28:43
Mogoče bi bilo fino če prebereš tudi naprej, saj sem napisala, da je treba biti previden. Jaz ju nisem pustila brez nadzora niti enkrat do 7 meseca starosti mlajše psičke.
Želela sem samo povedati, da nimaš težav, če le pravilno pristopiš h stvari. K tem seveda paše nadzor in usmerjanje obeh, tako mladička kot odraslega psa.


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #12 : 21 December 2011, 17:05:55
En primer totalno zgrešenega nakupa psa (''ker si moja hčerka želi..'' :-\)

http://www.bolha.com/***

GROZAA >:(

Dogs are best friends ever!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #13 : 22 December 2011, 11:10:40
dajte vsaj preverit linke preden se repenčite ženske

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 22 December 2011, 15:25:01
dajte vsaj preverit linke preden se repenčite ženske

Včeraj je bil tapravi.



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 22 December 2011, 15:26:32
Je gospa kupovala maltažana, shih tzv ali chow chowa za hčerkico.



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #16 : 22 December 2011, 15:50:18
Je zgleda tudi nekdo oglas odstranil ??? Sem šla še enkkrat pogledat, pa ga nisem našla.
Davor, dala sem čisto pravi link. Včeraj je še delal, ker sem ga preverila, ko sem ga nalimala sem gor;)

Dogs are best friends ever!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #17 : 22 December 2011, 17:00:24
In ker imajo probleme z denarjem, so pripravljeni dati do  150 evrov ;) Ja, je bil oglas se vceraj na povezavi.