Pasma za "začetnike" / neproblematična pasma

Sammy · 95686

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #120 : 24 Februar 2007, 20:19:57
Kaj pa kakšni manjši mešančki? Glede na to, da so starši proti rodovniku...

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #121 : 24 Februar 2007, 20:26:24
Tam mi je všeč papilonec,vešča(?),cavalier king chares spaniel,...ampak raje bi bolj nezahtevnega!
A mi lahko prosim razložiš kaj si ti predstavljaš pod pojmom nezahteven pes  ???

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #122 : 24 Februar 2007, 20:38:24
Mogoce se, kako si izbira psa moja teta 8)

Moja teta ima 60 let, sicer je se vedno zelo aktivna, vitalna itd. Ze nekaj let govori, da bi imela psa. Vse lepo in prav.
Ampak:
- njen moz, bivsi lovec, hoce prepelicarja (se mi zdi; nekaj lovskega v glavnem); ampak ker bo skrb za psa padla nanjo, ji celotno sorodstvo odsvetuje lovskega psa
- njen sin (ki btw ne zivi vec doma, ker je porocen) hoce kraskega ovcarja (ki se mi zdi malo preoster zanjo, pa se dosti cesanja rabi);
- jaz predlagam kavalirja - njej je vsec, vsi ostali se ne strinjajo, ker je pac "igrackast", skratka, ne pravi pes
- moja mama ji predlaga samicko, ker so lazje obvladljive - moj stric ugotovi, da ce samicko steriliziras, dobi alergijo (to na podlagi nase novofundlandke ::), ki je imela alergijo ze pred sterilizacijo)
- slisim za leglo kavalirjev, ji povem, pa ni pravi cas
- posljem mail za to ZP, ki je bla zdaj v Perunu - njenemu sinu se zdijo ZP neumni

Ma mogoce najboljse, da niti nimajo psa, ce ze izbira poteka tako...

Naj vzame malega munsterlandca. Je lovski pes ptičar manjšega okvira. Pričarji so sicer lovci,a dokaj vodljivi. Ob normalni-a seveda redni ,vsakodnevni zaposlitvi in povprečnem šolanju so čisto primerni tudi kot hšni psi. Če bodo pazlili tist edni ni treb asterilizirat, drugače tud s samcem ne bi smelo bit krize.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #123 : 24 Februar 2007, 21:38:33
A mi lahko prosim razložiš kaj si ti predstavljaš pod pojmom nezahteven pes  ???
Malo nerodno sem zapisala...mislim psa,ki ne bo veliiiiko jedel,nebo imel zelo dolge dlake(kot npr.samojed ali bišon)in bo majhen...



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #124 : 24 Februar 2007, 22:42:27
alya mogče čivava?

lp,tyaša



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #125 : 24 Februar 2007, 23:41:09
Alya... predlagam sledeče... najprej preglej pasme, ki ustrezajo vašim zahtevam glede na videz. Torej ni prevelik, nima dlake itd. potem si od vsakega od teh pasem dobro preberi čim več o karakterju ali vprašaj lastnike, tule na forumu, da boš dobila čim bolj realno sliko. Doma se pogovorite kaj od psa pričakujete, boš z njim hodila na agility, kakšne druge pasje športe?, razstave? ... koliko bo pes sam doma, koliko ste mu pripravljeni nuditi sprehoda dnevno, kaj bo s psom ko gresta na dopust, smučanje, izlete, ... kako aktivna družina sploh ste? Ima kdo od staršev kaj izkušenj z vzgojo psa?, ... ko boste na vsa ta vprašanja odgovorili boste lahko približno vedeli kaj iščete, po tem ti bomo tudi ostali lahko bolj pomagali pri iskanju primerne pasme ;)

Lp nina



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #126 : 25 Februar 2007, 11:13:34
Bom si še enkrat pogledala vse pasme... ;)
Z psom ne bom hodila na agility,ne na razstave,druga tekmovanja...Želimo si nekega člana družine,ki bo nas vedno spravljal v dobro voljo. ::) Pes ne bo veliko sam doma.Če ga ne bomo mogli vzeti na dopust,ga bodo medtem pazili stari starši.Smo aktivna družina.Starša sta v otroštvu oba imela pse(mama ga je dobila pri tolikih letih kot jih imam zdaj jaz,oče pa je že odraščal z njimi).  ;) Nismo se še čist odločili,razmišljamo pa o čivavi,beaglu,koker španjelu...Vem da imajo zelo različne karakterje,vendar imamo v družini različna mnenja...Mama in jaz sva bolj za beagla,očetu je skoraj vseeno(kar ni ravno dobro)... :-\



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #127 : 25 Februar 2007, 11:14:56
Vem da imajo zelo različne karakterje,vendar imamo v družini različna mnenja...Mama in jaz sva bolj za beagla,očetu je skoraj vseeno(kar ni ravno dobro)... :-\

Ok... torej kaj vaju je z mamo prepričalo, da bi se odločili za Beagla?


Lp nina



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #128 : 25 Februar 2007, 12:01:45
Ok... torej kaj vaju je z mamo prepričalo, da bi se odločili za Beagla?


Lp nina
Prebrala sem da ljubi dolge sprehode v naravi(kot jaz),mami v glavnem da nima dolge dlake in karakter...vsem nam je všeč karakter in tudi zunanjost(kar ni najpomembnejše)Drugače pa si želimo psa ki bo nas spremljal na izletih(v naravo) in včasih z nami poležaval na kavču!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #129 : 25 Februar 2007, 12:12:43
Ok... veš da je beagle lovski pes, da ima močan lovski nagon (lahko boste celo življenje obsojeni na to, da bo pes stalno!!! na povodcu!), da so trmasti? Da je potrebna dosledna vzgoja, šola vam definitivno ne uide, ...

Lp nina



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #130 : 25 Februar 2007, 12:38:39
To vemo!Bomo pa si še vseeno ogledali nekaj pasem(mogoče bomo našli pasmo ki bo bolj primerna) :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #131 : 25 Februar 2007, 13:53:26
Pomojem bi vam bolj ustrezal kakšen manj aktiven kuža. To ne pomeni, da se mu ne bo ljubilo na sprehode v naravo, ampak bo kakšen dan zadovoljen tudi s krajšim.

Pa pohvalno, da poslušaš naše predloge  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #132 : 25 Februar 2007, 14:13:28
Ja,saj se še bomo malo oglasili pri vzrediteljih,in poizvedli o drugih pasmah!Ima kakšen vzreditelj mogoče leglo?



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #133 : 25 Februar 2007, 19:31:24
Smo se odločili(ker smo začetniki)da raje ne bomo kupili beagla.(saj smo se prav odločili  ??? )
Zanima pa me,ali bi bil primeren papillon???
 

LP Alja



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #134 : 25 Februar 2007, 19:35:48
Vprašaj lastnike papillonov tule: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1530.540 jih je kar nekaj, nekateri imajo tudi po dva papilona, tako da ti bodo sigurno znali pomagat, povedat koliko je dela z dlako, koliko aktivnosti rabi itd.

Lp nina



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #135 : 25 Februar 2007, 20:23:46
Hvala in lep pozdrav!



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #136 : 26 Februar 2007, 19:18:04
Živjo Alya,

kako kaj napreduje odločitev? Vidim, da pridno zbiraš informacije :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #137 : 02 Marec 2007, 16:11:35
Zdaj že spet razmišljamo o kavalirju,mislim da bi bila še najbolj primerna pasma za nas!Drugače pa še iščemo... ;)



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #138 : 11 Marec 2007, 10:50:45
Oj!
sedaj pa jaz iščem pasmo zame in prosim za pomoč. mami je končno privolila in mi postavila "kriterij"
- velikost majhna, srednja
 jaz bi rada imela psa z rodovnikom. no pa bom pe malo opisala naš "tempo"
radi imamo sprehode (še posebaj oči  ::) ) včasih se radi tudi uležemo na kavč   ;D    no ena sloabost pa je pes bi bil 5/6 ur sam doma ker imam jaz šolo  :-[  :-\ 
 
lp,tyaša



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #139 : 11 Marec 2007, 12:11:01
To, da bo pes 5-6 ur sam doma je še najmanjši problem. Kaj pa dlaka? Kratkodlaki ali dolgodlaki? Nega dolgodlakega psa je lahko bolj zahtevna, vzame več časa, kot nega kratkodlakega psa. Seveda, če ne misliš imeti psa za na razstave ga lahko še vedno postrižeš in imaš spet manj dela... Imaš z kužkom namen hoditi na kakšen agility, RO? ali kakšno drugo zadevo?
Ti je že kakšna pasma vizuelno padla v oči?  Če ne drugega ti tako kot alyi predlagam, da malo pogledaš FCI9, kjer se najde kar nekaj takih malih aktivnih pošastk, ki so primerne za dolge sprehode pa hkrati nimajo nič proti poležavanju na kavču.

Upam, da boste našli kaj primernega zase 8)

Lp nina



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #140 : 11 Marec 2007, 14:11:44
Ampak pri kratkodlakih psih je problem, da se dlaka zapiči v tepihe in jo je ful težko odstranit.  ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #141 : 12 Marec 2007, 05:05:57
Ampak pri kratkodlakih psih je problem, da se dlaka zapiči v tepihe in jo je ful težko odstranit.  ;)

To je res, če se pa malo znajdeš pa po sesanju vzameš rjav širok "salotejp" in veselo "limaš" po tepihu (če imaš otroke lahko iz tega narediš cel "žur"). Ko je vse "posalotejpano" na tej površini še malo povadiš svoje drsalne sposobnosti in odstraniš skupaj s dlakami  ;D. Jaz sicer tepihov ravno zaradi dlak nimam, ta sistem smo uvedli pri moji mami, ki mi občasno pazi Thebo. Je pa res, da tepih ni ravno čez celo sobo... "Salotejp" pa dela čudeže tudi pri "razdlakovanju" oblačil  ;D
lp
T.

8)


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #142 : 12 Marec 2007, 20:18:31
oj!
najprej oprostite za malo pozne odgovore!
dolga dlaka ni problem (vsak dan bi mu lahko ne počesala ampak hmm nekaj takega kot odmrlo dlako spravila stran...) ja agility imam vsaj nekajza popestritev VČASIH(!) razstave. vizuelno so pa mi padli v oči višavčki ampak ko pa mi je sammy (brez zamee) na ZS napisala kakšni psi so to po značaju sem si rekla da ne bo najbolj primeren potem pa mi je v oči padel yorky :-*  ali papilon  :-*

lp,tyaša



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #143 : 12 Marec 2007, 20:31:05
TYASHY, a na mopsa ste že pomislili kdaj, sicer nimam lastnih izkušenj z njim, vendar mislim, da tako blazno zahtevni niso, so majhni, in imajo smisel za humor baje ;D, ne vem pa kako dolge sprehode premorejo. Če te zanima, je najboljše da kar direktno vprašaš koga, ki ga ima.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #144 : 12 Marec 2007, 20:35:37
Kaj pa boston terier? Mali veliki :D



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #145 : 12 Marec 2007, 20:47:22
m_tejch na mopsa pa res nismo pomislili bom malo tu, na forumu povprašala  kog ki ki ima mopsa!
boston terier hmm tudi o njem še nisem razmišljala  :o  :-[ ampak se bomo na googluin tu pozanimali  ;)

lp,tyaša



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #146 : 12 Marec 2007, 21:18:14
vizuelno so pa mi padli v oči višavčki ampak ko pa mi je sammy (brez zamee) na ZS napisala kakšni psi so to po značaju sem si rekla da ne bo najbolj primeren potem pa mi je v oči padel yorky :-*  ali papilon  :-*
Yorkiji so karakterno podobni višavčkom, saj so oboji navsezadnje le terierji. So zelo hiperaktivni in niso krotki kužki, ki jih lahko brez problema prenašaš v naročju, ampak so prej trmasti in v njihovo vzgojo je treba vložiti dosti volje in časa, da jih lahko vzgojiš.
Napisano ni toliko namenjeno tebi, ampak vsem, ki mislijo obratno in si yorkija hočejo kupiti zato, da ga bi imeli za modni dodatek. Yorkiji so ''veliki'' psi v malem teleščku.  ;D

Lp, Tjaša



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #147 : 12 Marec 2007, 21:39:43
Mogoce se francoski buldog?



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #148 : 22 Marec 2007, 14:26:07
Oj!
Sedaj smo prišli na Koker španjela.

Lp,Tjaša



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #149 : 22 Marec 2007, 16:00:20
Dolgo smo razmišljali o pasmi,in smo se končno odločili!Vzeli bomo mešančka iz zavetišča in ga s tem tudi rešili!(najverjetnejeiz Gmajnic)
Tukaj so slike psičkov(iz Gmajnic)ki so mi še posebaj všeč: