Pasma za "začetnike" / neproblematična pasma

Sammy · 95682

silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #180 : 02 December 2007, 11:08:58
Koliko pa je stara tvoja sestrična  ???



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #181 : 02 December 2007, 11:11:21
isto kot jaz in alya
12

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #182 : 02 December 2007, 11:15:29
kot večina si najbrž želi psa čez noč ne da bi si prej kej prebrala o psih in čez nekaj časa se bo psa naveličala in bo pes moral v zavetišče

res vsi ki kupujete psa se prej pozanimajte pa če boste zaradi tega morali na psa počakati nekaj let ampak ne bo vam žal in tudi pes bo bolj zadovoljen   ;)




Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #183 : 02 December 2007, 11:19:10
točno tako!Si predstavljam: 2 dni se bo ukvarjala z njim potem bo pa morala mama met prek ane?
Doma pa ima papagaja,zajklo in ribice.

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #184 : 02 December 2007, 11:27:53
In kako se z temi živalmi ukvarja (pomoje se jih je že naveličala in zato išče zdaj psa)

jaz bi ji na tvojem mestu rekla naj si rajši kupi eno plišasto igračko in ko se je bi naveličala igrački nebi bilo nč hudega v kotu ampak domača žival to je pa že preveč  >:(



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #185 : 02 December 2007, 11:29:20
KRATKODLAKI ŠKOTSKI OVČAR!
Nega dlake lahko rečem skoraj 0, zelo prilagodljivi, v stanovanju mirni, v naravi aktivni,
gibanje sicer rabi, kljub temu brez problema lahko tudi nekoliko dni bival le v stanovanju, izjemno prijazne narave,
kot pasma zdrava, inteligentni,...

"idealna" za začetnike...hmmmm, mislim da. Kaj menite?


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #186 : 02 December 2007, 11:33:12
Saj ne da sem na njeni "strani", a ne moreta vedeti če bo skrbela zanj ali ne. ;) Ko so sosedje slišali da dobim psa so moji mami že takoj začeli z: "pripravi se, da boš čez 1 mesec morala skrb prevzeti ti." In ni tako. Sama hranim, vzgajam in skrbim za psa, le denar za hrano in veterinarja rabim. In prevoz za v malo šolo, k vetu seveda. ;)
Čeprav so njene živalce zdrave, dvomim da bo psa vzgajala pravilno, hranila pravilno in negovala pravilno. Zanj lahko pravilno skrbi le če si o tem kaj prebere, koga vpraša ali nevemkaj.
Žal je to še en primer, kjer bo pes darilo za rojstni dan. :-\ Dvomim da bo si premislila in počakala še par let. Lahko ji samo dajamo nasvete in upamo na to da jih bo upoštevala ter da bosta tako ona kot pes zadovoljna.



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #187 : 02 December 2007, 11:35:16
KRATKODLAKI ŠKOTSKI OVČAR!
Nega dlake lahko rečem skoraj 0, zelo prilagodljivi, v stanovanju mirni, v naravi aktivni,
gibanje sicer rabi, kljub temu brez problema lahko tudi nekoliko dni bival le v stanovanju, izjemno prijazne narave,
kot pasma zdrava, inteligentni,...

"idealna" za začetnike...hmmmm, mislim da. Kaj menite?
Alma, pomoje bi bil za njo kar primeren, vendar išče "mini psa". Meni je ta pasma všeč, a njej so lepi "kuštravčki" torej dvomim da bo sploh razmišljala o njem. :-\



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #188 : 02 December 2007, 11:37:31
se strinjam z tabo Alya ampak kako ji pa boste dajali nasvete če vas že zdaj nič ne posluša



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #189 : 02 December 2007, 11:37:57
In kako se z temi živalmi ukvarja (pomoje se jih je že naveličala in zato išče zdaj psa)

jaz bi ji na tvojem mestu rekla naj si rajši kupi eno plišasto igračko in ko se je bi naveličala igrački nebi bilo nč hudega v kotu ampak domača žival to je pa že preveč  >:(
Silver, daj ne tako vneto iskat razloge zakaj išče psa. Z živalmi se ukvarja več kot dovolj.(vsaj po mojem)

Lahko samo upamo da nas bo poslušala.



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #190 : 02 December 2007, 11:40:55
Žal je to še en primer, kjer bo pes darilo za rojstni dan. :-\
Oj!
Mene pa samo zanima kaj imate toliko proti psu za rojstni dan? Mi smo se zmenili, da ga dobim za 18. ali še prej. Pa mislim, da bom dobro skrbela zanj... Denar bo sicer najbr na starših ampak ostalo pa na meni. (Razen mami se je kar javila za večerne sprehode  :D )  Pa tudi nekaj ljudi, ki so psa za rojstni dan dobili so super skrbeli zanj. Pa čeprav v ''mladih'' letih  :)
Lp,Tjaša



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #191 : 02 December 2007, 11:41:54
Saj to samo predvidevam ampak po tem kar Je Urša napisala se mi res zdi da se bo psa hitro naveličala.

Ne trdim pa da bo res tako samo zdi se mi pa  ;)

Da nas bo poslušala pa lahko mi samo upamo  ;)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #192 : 02 December 2007, 11:43:33
Oj!
Mene pa samo zanima kaj imate toliko proti psu za rojstni dan? Mi smo se zmenili, da ga dobim za 18. ali še prej. Pa mislim, da bom dobro skrbela zanj... Denar bo sicer najbr na starših ampak ostalo pa na meni. (Razen mami se je kar javila za večerne sprehode  :D )  Pa tudi nekaj ljudi, ki so psa za rojstni dan dobili so super skrbeli zanj. Pa čeprav v ''mladih'' letih  :)
Lp,Tjaša
Saj ne da sem proti tem, a njena mama tudi ni kaj dosti poučena o pasmah in njihovih potrebah in bojim se da psa kar podari kot igračko, v smislu "na tu maš."
Ti npr. si poučena o pasmah, potrebah, vzgoji, zdravju... saj si že kar lep čas na forumu in pomoje pri vas ne bi smelo biti problemov... ;)



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 02 December 2007, 11:44:48
Saj jaz nisem tip dajala...sploh ne vem za koga gre!  :-[ Nisem usplela prebrat vsega.
Sammy je odprla temo in na njo pošilajm odgovor. Samo tak zgolj informacije o tej krasni pasmi.
Smatram, da se pre malo ve o njih.


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #194 : 02 December 2007, 11:45:01
Tjaša vem da se najdejo tudi lastniki ki psa dobijo za rojstni dan in super skrbijo zanj samo v večini primerov če kdo dobi psa za rojstnio dan nič ne ve o vzgoji in šolanju psa in tako nastanejo težave  :P



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #195 : 02 December 2007, 11:46:35
Saj jaz nisem tip dajala...sploh ne vem za koga gre!  :-[ Nisem usplela prebrat vsega.
Sammy je odprla temo in na njo pošilajm odgovor. Samo tak zgolj informacije o tej krasni pasmi.
Smatram, da se pre malo ve o njih.
Hehe, saj vseeno. ;D Samo pravim...

Tjaša vem da se najdejo tudi lastniki ki psa dobijo za rojstni dan in super skrbijo zanj samo v večini primerov če kdo dobi psa za rojstni dan nič ne ve o vzgoji in šolanju psa in tako nastanejo težave  :P
Zato sem v večini primerov proti tem, ker psa dobi kar tako na horuk, in nič ne ve o njemu.



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #196 : 02 December 2007, 12:01:47
Za papagaja vem da se je naveličala,ker pravi da ji gre na živce in da ga bo spustila...
Pa sem ji rekla da če ga noče imet ga nej meni da oz. proda.
odg. ni bilo
Papiga se še hvala bogu dobro drži in ostale tudi...

Saj ne da sem na njeni "strani", a ne moreta vedeti če bo skrbela zanj ali ne. ;) 
Alya jaz njo dobro poznam

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #197 : 02 December 2007, 12:03:11
Bogi papagaj  :)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #198 : 02 December 2007, 12:04:24
Za papagaja vem da se je naveličala,ker pravi da ji gre na živce in da ga bo spustila...
Pa sem ji rekla da če ga noče imet ga nej meni da oz. proda.
odg. ni bilo
Papiga se še hvala bogu dobro drži in ostale tudi...
>:(  Odg. ni bilo, ker verjetno noče da bi dobil boljši dom. ;) ;D



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #199 : 02 December 2007, 12:08:02
Tudi jaz tako mislim alya...
Pa še družbo bi imel poleg naših 3 čivkotom hehe

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #200 : 02 December 2007, 13:32:31
Za papagaja vem da se je naveličala,ker pravi da ji gre na živce in da ga bo spustila...
Pa sem ji rekla da če ga noče imet ga nej meni da oz. proda.
odg. ni bilo
Papiga se še hvala bogu dobro drži in ostale tudi...
Alya jaz njo dobro poznam
Oj!
Za tak rojstni dan je pa nekj drugega  :)  Nam je vzrediteljica rekla, da če nam bodo šli ptiči na živce s perjem, ki ga spuščajo na veliko vse  leto naj jih vrnemo, ker si želi(si tudi jaz) da živijo z dovolj posvečane pozornosti, da si dovoljkrat pretegnejo krila kot pa da so cele dneve v kletki in ne grejo ven VSAJ enkrat na teden  ;)
Lp,Tjaša
P.s. Glede psa smo se nekaj zmenili(moj predlog)  :o



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #201 : 02 December 2007, 13:36:58
Oj!
Za tak rojstni dan je pa nekj drugega  :)  Nam je vzrediteljica rekla, da če nam bodo šli ptiči na živce s perjem, ki ga spuščajo na veliko vse  leto naj jih vrnemo, ker si želi(si tudi jaz) da živijo z dovolj posvečane pozornosti, da si dovoljkrat pretegnejo krila kot pa da so cele dneve v kletki in ne grejo ven VSAJ enkrat na teden  ;)
Lp,Tjaša
P.s. Glede psa smo se nekaj zmenili(moj predlog)  :o
??? :-[ Kdaj pa dobiš psa?



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #202 : 02 December 2007, 13:43:15
Nekaj sporočil nazaj je napisala da ga dobi ko bo stara 18 let ali prej



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #203 : 02 December 2007, 13:44:10
18 let ali pa prej :)

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #204 : 02 December 2007, 13:54:34
Oj!
Bom samo tiho.
Lp,Tjaša



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #205 : 06 December 2007, 18:13:54
OI!
Mene pa zanima katere pasme so zdaj vse primerne.
Od malih naprej
Hvala za odg.

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #206 : 06 December 2007, 18:42:30
Tukaj imaš primere-lastniki teh pasem pa naj povedo svoje mnenje...

Dog breeds recommended as a first dog for beginners:
Calm dog breeds, affectionate, gentle and usually easy to handle. Perfect family dog breeds. Many of the small dog breeds here are very good watchdogs.
Chihuahua, Pomeranian, Pekingese, Yorkshire Terrier, Maltese, Silky Terrier, Australian Terrier, Tibet Spaniel, Norfolk Terrier, Lhasa Apso, Westie, Pug, ShiTzu, Basset, Dachshund, Scottish Terrier, Papillon, Whippet, Sheltie, Havanese, Mini Pinscher, Border Terrier, King Charles Spaniel, Welsh Corgi, Bichon Frisé, Cairn Terrier, Toy Poodle, Tibet Terrier, Cocker Spaniel, Bedlington Terrier, Mini Schnauzer, Collie, Samoyede, Bearded Collie, Labrador Retriever, Golden Retriever, Flat Coated Retriever
Sama menim,da prinašalci odpadejo,prav tako španjeli,za škote nisem čist prepričana-saj veste-zame je pes za začetnika tisti pes,ki klapa s karakterjem,načinom življenja in financami lastnika in da ima lastnika z nekaj osnovnega znanja in stabilno osebnostjo-ostalo je nepomembno ;)





Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #207 : 06 December 2007, 19:37:57
Dog breeds recommended as a first dog for beginners:
Chihuahua, Pomeranian, Pekingese, Yorkshire Terrier, Maltese, Silky Terrier, Australian Terrier, Tibet Spaniel, Norfolk Terrier, Lhasa Apso, Westie, Pug, ShiTzu, Basset, Dachshund, Scottish Terrier, Papillon, Whippet, Sheltie, Havanese, Mini Pinscher, Border Terrier, King Charles Spaniel, Welsh Corgi, Bichon Frisé, Cairn Terrier, Toy Poodle, Tibet Terrier, Cocker Spaniel, Bedlington Terrier, Mini Schnauzer, Collie, Samoyede, Bearded Collie, Labrador Retriever, Golden Retriever, Flat Coated Retriever

Tule jih ene tričetrt odpade. Vsaka pasma je lahko za zčetnika, če si je pripravljen par stvari prebrati in seveda izbrati takšnega psa, ki mu odgovarja. To pomeni, da je treba bit dovolj odgovoren,ugotoviti kaj želimo od psa in kaj mu lahko nudimo, poznati svoje in pasje karakteristike, spoznati pasmo skozi njene predstavnike, obiskati pasjo šolo, poslušati izkušenejše ipd. Pri otrocih veliko tega odpade na starše in če so ti bolj na easy, pol ni čudno če je treba psa oddati zaradi alergij, selitve ali groznih sosedov. To je šele osnova, potem pa se začne dejanska izbira psa, od katerega vzreditelja, ... Pa preučevanje rodovnikov pa tega pa onega, pa tist je treba, ..
Tak bi blo v idealnem svetu, večina pa se odloči imet psa in ga dobi. Tud če je neprimeren in takemu se lahko pomaga samo z nasveti, ostalo mu bo pa že kapnilo ob življenju s psom. Če mu ne bo, bo živel svoje zasanjano življenje, psica se bo gonila 2x letno, pes bo pojahal vse sosede, mladiči bodo kmalu prišli do zavetišča, kjer bodo odšli na boljše ali na slabše in krog bo šel dalje.
Treba bi bilo zrihtat vse v zvezi s kinologijo, ker je presneto težk med vsemi "kuhinjami" najti vzreditelja, ki mu lahko zaupaš, če si čisti začetnik in ne veš kam gledati (jaz recimo dolgo nisem vedela za Hočevarja in zlate prinašalce, nato je pa spet dolgo trajalo, da mi je kapnilo še za druge pasme. Tud nemške doge in ti ponarejeni rodovniki povsod po svetu niso glih optimistični), potem bi bilo treba uvesti čisto pravi vozniški izpit za peseke (pa vsakemu ob kaznih pike dajat, pri 18 se vzame izpit in pes, pol pa kaka predavanja, družbena dela, al pa štempl sred čela) in pa za nekaj let prepovedat vzrejo kakršnih koli psov. Kazni enormne!
Pa še velik ostalih stvari bi blo treba zrihtat seveda.. Sam bomo vidl, kdaj bo to kej. Vsak lahko kej naredi za pasjo prihodnost, prvo pa je treba bit odgovoren do sebe in živali.

Pasem za začetnike ni. Vsakega psa lahko pokvariš. Pravijo, da se moraš fejst potrudit, da bernardinca ali novofundlanca narediš agresivnega, pa glej ga zlomka, poznam oboje  ::) Pa ne to samo malo huda, ampak prava grizavca. Lastnik bernardinca že celo življenje "živi" z bernardinci, ima jih pa na ketni. Niti eden ni bil počesan niti enkrat. Koča je sod za vino, pa en on ta velik. Pa se ima za poznavalca pasme.

Baje naj bi bili papilončki al pa kavalirčki bolj primerni, mislim da je deteljica o tem pisala. Če hoče nekaj kosmatega in majhnega, naj malo o njih pogleda



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #208 : 09 Februar 2008, 16:05:09
se se jaz prikljucim pogovoru... sem 17 letna puncara, ki si je kar nekaj casa zelela psa. ko sem bila v mali soli, smo imeli doma mesanko [nimam pojma, kako smo sploh prisli do nje], katere sem se zelo bala, ceprav je bila se mladicek in velika priblizno 20-25cm... takrat sem bila premajhna, da bi sploh skrbela za njo, starejsi brat je bil ves cas na treningih, tako da je skrb za psicko padla na mami, ki pa ni imela casa zanjo in smo se nakoncu odlocili in psico dali boljsim lastnikom. v 3jem razredu OS sem si zazelela, da bi spet imeli psa, vendar pa je tukaj nastal problem: moj oci. mislil je, da bo enako kot pri Piki[mesanka, ki smo jo imeli], zato je seveda rekel ne... tezila sem mu in tezila za psa, vendar ni in ni hotel popustiti... zdaj, po 8ih letih sem koncno dobila SVOJEGA prvega psa. pa se to sem mislila, da me bo oci vrgel iz hise. z mami sva se odlocili, da bomo imeli psa in pri tem nisva popustili. ocitu sva povedali 4 dni, preden sva ga sli iskat in se ni pogovarjal z nama cele 3 dni... ko pa sva pripeljali domov to lustkano, najlepso stvarco, pa so bile vse "zamere" pozabljene, saj jo ima zdaj skoraj najraje na svetu... moja psicka je Lucy in je CIVAVA. ne rabi dosti sprehodov [ceprav greva skoraj vsak dan na sprehod], ker je ze dovolj, da se z njo loviva po stanovanju. mislim da je zelo nezahtevna, ceprav je dolgodlaka, je skoraj ni potrebno cesati[ima zelo lepo dlako, ki se ne vozlja], poje zelo malo [v primerjavi z npr. labradorcem ali pac vecjimi psi na splosno], [pa da ne govorim o drekcih, ki so res veliki 2cm - torej skoraj nic, a ne?], je res srckana in vsakemu, ki jo sreca, polepsa dan... mislim, da je civava dobra pasma za zacetnike, drugace pa se pridruzujem mnenju, da si prav pri vsaki pasmi na zacetku zacetnik!

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3