Hraste na ušesih

isla · 20039

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35

damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #61 : 19 Marec 2010, 11:11:23
ni nujno- glivice niso samo v ušesih, so lahko tudi na koži kar tako. In same po sebi nič ne smrdijo. Smrdi odmrlo tkivo,ki je psledica njihovega delovanja.
Ekcemi pa tudi ne marajo vlage in običajno je tako,da bolj ko ekceme z nevem čim vse tretiramo, slabše postaja vse skupaj. Taka stanja res rabijo dermatologa.

A misliš , da če bi vseeno razkuževala z fiziološko in če potem z sterilno gazico zbriše , da ne bi pomagalo?


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #62 : 19 Marec 2010, 11:11:54
še eno koristno branje (zdej maš pa dost izobrazbe ):
http://bojano.tripod.com/analne.htm#kontakt

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #63 : 19 Marec 2010, 12:03:55
Lokalni svrab je propratna pojava kod besnila,ektoparazita i tenijaza.

Mogoče ma pa steklino  :D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #64 : 19 Marec 2010, 12:23:51
Verjetno brcam cisto mimo, ampak kaj pa bolhe ???

battito animale


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #65 : 19 Marec 2010, 12:25:44
Res ma velik, dlake in jih mogoče ne bi opazila, ampak skoraj zagotovo jih nima. Bi se še kje drugje praskal.



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 19 Marec 2010, 16:35:17
bolhe lahko povzročijo različne reakcije na koži...če jih nima še ne pomeni, da ni od bolh
saj je itak 95% bolh ni na psu...bolhe so ogabno grde zadeve, vso sr. lahko od njih
dobiš...
jaz občasno kupim ampulo neostamozana, naredim raztvor in pošpricam stanovanje...
glede na to, da se ne morem rešit sosedovih mački (ne komentiram kako izgledajo)


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #67 : 19 Marec 2010, 17:12:46
Glede na to, da si že večkrat napisala, da ga je uho ob potegu v določeno smer zabolelo, sem pomislila na glivice v ušesu. Nekoč sem brala članek o simptomih glivic v človeškem ušesu in eden izmed teh je bila bolečina ob potegu uhlja. Praskanje pa je posledica bolečine v uhlju. Morda pa je veterinar spregledal?



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #68 : 21 Marec 2010, 19:33:04
Evo, da malo poročam.. Stanje se zaenkrat izboljšuje, praska se ne več hraste pa tudi po hitrem postopku kopnijo. Po moji teoriji je prijela ampula strongholda z kombinacijo kreme kortikosteroidov. Do nadaljnega bom uho in veterinarje pustila pri miru, če pa se bo spet začel praskat bom zahtevala  bris za na goišče.