prehranski dodatki za lepo dlako

_Dakota_ · 35280

_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
: 06 April 2010, 21:48:45
ojla

potrebovala bi dodatek k prehrani za lepo dlako. gre se za to, da sem maltežanki lepo sijočo dolgo dlako z očitno napačnim (a vseeno pregrešno dragim) šamponom zelo uničila  :'( dlaka je postala suha, brez leska, zelo zelo zelo se je vozljala, tako da sem je ogromno scufala ven iz boge revice med česanjem  :'( ko sem opazila spremembe, sem seveda takoj spet naročila prejšnji e-z groomov šampon. dlaka sicer počasi prihaja k sebi, vendar še ni prava. mi lahko kdo priporoča kakšen dodatek za dlako, da ji povrnem vlago, sijaj, prožnost? sem ž po rzličnih spletnih trgovinah gledala te dodatke, vendar ne vem kako naj  se odločim. lepo prosim za nasvet, če obstaja podobna tema pa se opravičujem, ampak je z iskalnikom nisem našla


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 06 April 2010, 21:49:52
Midve uporabljava kapsule dveletnega svetlina od Dorwest Herbs in sem ful zadovoljna. Dlaka je sijoca, mocna in gosta. :)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 06 April 2010, 22:02:00
Za dlako in kožo (in nas splošno za cel sistem)  - lososovo ali ribje olje, nikakor pa ne olje iz ribjih jeter.
Npr. pri nas se dobil Grizzly Salmon oil. Sestavina ki jo rabiš, je omega 3 (DHA in EPA vrednosti) - moj pes ima kožno bolezen (suha koža, odpadanje dlake na mestih) in je omega 3 uradno zdravilo.

Olje rastlinskega izvora vsebuje malo ali nič vrednosti DHA in EPA. Še tisto kar je notri, ima iz rastlinskega olja pes nekje 10%-procentni izkoristek, kar je skoraj toliko kot nič. Svetlinovo olje vsebuje primarno GLA, kar je omega 6!, ki je v hrani dobimo mi in psi tako in tako preveč in je inflamatorna! In da to prodajajo celo kot dodatek k prehrani, uf!



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 06 April 2010, 22:05:36
Taar ne vem no, jaz sem moji prej dodajala Grizzly salmon oil, pa nikoli ni imela tako lepe in kvalitetne dlake. Je pa psica hudi alergik..



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 07 April 2010, 00:14:15
Za dlako in kožo (in nas splošno za cel sistem)  - lososovo ali ribje olje, nikakor pa ne olje iz ribjih jeter.
Npr. pri nas se dobil Grizzly Salmon oil. Sestavina ki jo rabiš, je omega 3 (DHA in EPA vrednosti) - moj pes ima kožno bolezen (suha koža, odpadanje dlake na mestih) in je omega 3 uradno zdravilo.

Se podpisujem :) Moja je tudi alergik, ji pa omega3 dodajam zaradi sklepov... kot poslidico pa ima najbolj sijočo možno dlako :o Dajem ji kapsule, ki se jih kupi v lekarni in so ful poceni. Samo glede na to da imaš manjšega psa bi bila doza prevelika. Tako, da bi ji mogla dat manj in zato kupit v obliki olja...

Dakota; ti lahko na faxu pokažem kok ima Kaili lepo dlako 8) 8) 8) Sej vem, da se ful važim, samo res še nisem vidla borderja s tok sijočo ;D



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 07 April 2010, 00:48:33
Tako je, lahko se kupi katerekoli kapsule z omega 3 za človeško uporabo, tako olje je praviloma še najkakovostnejše. Naj ne vsebuje soje.
Doziranje je pa tako nekako:
100 mg EPA in DHA na 5 kg telesne teže za vzdrževanje na dan
200 do 300 mg EPA in DHA na 5 kg telesne teže za terapevstsko dozo (na dan)

Ponavadi so 1000 mg kapsule s cca 300mg EPA in DHA. Če gre za psa z okoli 5 kg pač dajete 1 kapsulo vsak drugi dan. Se pa učinek prehrane pozna šele po nekaj tednih, tako  z nobenim dodatkom ne pridemo do rezultata čez noč.

Moja psica ima kar ekstremno kožno stanje, dermatomiozitis (dedna zadeva) in je omega 3 uradno zdravilo, ne dodatek.



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #6 : 07 April 2010, 08:32:41
Se podpisujem :) Moja je tudi alergik, ji pa omega3 dodajam zaradi sklepov... kot poslidico pa ima najbolj sijočo možno dlako :o Dajem ji kapsule, ki se jih kupi v lekarni in so ful poceni. Samo glede na to da imaš manjšega psa bi bila doza prevelika. Tako, da bi ji mogla dat manj in zato kupit v obliki olja...

Dakota; ti lahko na faxu pokažem kok ima Kaili lepo dlako 8) 8) 8) Sej vem, da se ful važim, samo res še nisem vidla borderja s tok sijočo ;D

no pripelji malo svetlečo pošast ne  :o sam povej prej, da vzamem sončna očala s sabo  ;D


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #7 : 07 April 2010, 08:33:52
pol bi bil Grizzly Salmon Oil ok verjetno? sem prav to olje, in še eno katerega imena se zsej ne spomnim, gledala, pa sem rekla da bom raje najprej vprašala. vsakega EUR je škoda, če zadeva nič ne nuca  ;D


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 07 April 2010, 08:43:31
Jaz sem se pa glih zadnjič zanimala v lekarni glede ribjega olja, in mi je farmacevtka rekla da je dejanski odstotek omega 3 MK zelo nizek in je to bolj dodatek vitamina A.

Tako da pri nas ostajamo na suhem pivskem kvasu (vitamin B kompleksa, za dlako in kožo) ter na kvalitetnem lanenem olju - ta vsebuje omega 3 in 6 v primernem razmerju in je eden najboljših dodatkov prehrani.

Bi pa tudi probala dodatke od dorwest herbs.

aja še to, če je dlaka zelo scufana, tudi konice, ti je smiselno jo malo pristričti konice, se bo hitreje obnovila dlaka.
(PS jaz pa nisem tako zelo zadovoljna z e-z groom šamponom... se mi zdi še navaden biogroom boljši; vsekakor je overall najboljša sprobana kozmetika za nas Pure paws, dlaka je bila najboljša, pa sprobano je bilo na večih psih)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 07 April 2010, 08:49:28
Jaz sem se pa glih zadnjič zanimala v lekarni glede ribjega olja, in mi je farmacevtka rekla da je dejanski odstotek omega 3 MK zelo nizek in je to bolj dodatek vitamina A.


Ker je olje, ki ga kupiš v lekarni iz ribjih jeter  ;) Grizzly pa ne ;)

Se je pa pri nas po kotitvi tudi super obneslo Dorwest svetlinovo olje za popravit dlako. Po Grizzly-ju ima žal drisko :-[ tako smo se pač poslužili tega in je bil dober učinek.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 07 April 2010, 09:05:06
No saj to sem jo tudi spraševala iz česa je pa ni bila glih ziher. Sem bila prepričana da se da kupiti tudi ribje olje ki ni iz jeter... ne vem zakaj tega ne napišejo na deklaracijo...

No z lanenim oljem sigurno ne moreš zgrešiti. če bo pa potreba pri nas bomo sigurno probali tudi svetlinovo olje. Sedaj smo imeli kapsule pšeničnih kalčkov preden smo parili Lin (kao pospeši obnavljanje celic in pomaga tako pri rodnosti :)) pa zeleni prašek je tudi zakon.
Na zadnje sprobano tudi drevesno lubje, ko so ta mali imeli drisko, in je pomagalo. sedaj če je malo čudno blato jim kar zmešam žličko tega, škodilo sigurno nebo :)
Se opravičujem za offtopic, samo glede na moj prvotem skepticizem so ti izdelki res vredni denarja :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #11 : 07 April 2010, 09:18:15
Saj dobiš ampak ne kot "ribje olje", ampak v bolj fensi pripravkih, na katerih je ponavadi na veliko označeno da imajo visoko vsebnost Omega 3 in/ali Omega 6 kislin  ;) npr. tole http://www.fidimed.si/o_izdelkih/predstavitev_izdelkov/40/ribamed_reg_1000.html. Če pa kupiš ribje olje kot ribje olje,  pa vsebuje veliko A in D vitamina, ki pa se ju za razliko od vodotopnih vitaminov lahko predozira zato je pri doziranju treba bit pazljiv.







kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 07 April 2010, 09:19:40
Svetlinovo olje vsebuje primarno GLA, kar je omega 6!, ki je v hrani dobimo mi in psi tako in tako preveč in je inflamatorna! In da to prodajajo celo kot dodatek k prehrani, uf!

Če bi bilo tako, ne bi imela jaz že več let resnih težav in mi ne bi bilo treba dodajati GLA. Če ga ne dodajam, se mi stanje poslabša, ok je samo ob rednem uživanju... Moje izkušnje so ravno nasprotne temu, kar pišeš.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #13 : 07 April 2010, 09:34:02
Pasji organizem lahko izkoristi samo Omega-3 maščobne kisline iz živalskih virov EPA in DHA (ribje olje), ne pa iz rastlinskih virov ALA (sojino ali laneno olje, olje oljne repice).


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 07 April 2010, 09:58:04
Zakaj pa potem sploh dodajajo lan, laneno olje in ostalo pasjim briketom?


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #15 : 07 April 2010, 10:07:04
Sem vedla da je neka finta z lanenin oljem :) Samo me dajejo malo možgani :) hitro poggoglanje :

Omega-3 fatty acids, eicosapentaenoic acid (EPA) and docosahexaenoic acid (DHA), are derived from fish oils of coldwater fish such as salmon and trout, and flaxseed. Omega-6 fatty acids, linoleic acid (LA) and gamma-linolenic acid (GLA) are derived from the oil of seeds such as evening primrose, black currant, and borage.

vir: http://www.preciouspets.org/newsletters/articles/fish-oil-pets.htm

sigurno so še boljši linki, tako da če kdo najde naj prosim pripopa.

V glavnem laneno olje je enakovredno ribjemu, plus tega da vsebuje tudi omega 6. točnega razmerja se ne spomnim.

Če je kje znanstvena razlaga zakaj psi nebi mogli izkorititi iste zadeve iz lanenega olja, iz ribjega pa jo lahko, se tudi priporočam. ker za ta primer to prvič slišim.


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 07 April 2010, 10:36:54
Jaz kupujem DM-ove kapsule ribjega olja...so poceni, ampak so vredu.
Za dlako so še super ampule Dermoscent (eterična olja), oboje skupaj po mojem sigurno pomaga.




Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #17 : 07 April 2010, 10:45:07
Sem vedla da je neka finta z lanenin oljem :) Samo me dajejo malo možgani :) hitro poggoglanje :

Omega-3 fatty acids, eicosapentaenoic acid (EPA) and docosahexaenoic acid (DHA), are derived from fish oils of coldwater fish such as salmon and trout, and flaxseed. Omega-6 fatty acids, linoleic acid (LA) and gamma-linolenic acid (GLA) are derived from the oil of seeds such as evening primrose, black currant, and borage.

vir: http://www.preciouspets.org/newsletters/articles/fish-oil-pets.htm

sigurno so še boljši linki, tako da če kdo najde naj prosim pripopa.

V glavnem laneno olje je enakovredno ribjemu, plus tega da vsebuje tudi omega 6. točnega razmerja se ne spomnim.

Če je kje znanstvena razlaga zakaj psi nebi mogli izkorititi iste zadeve iz lanenega olja, iz ribjega pa jo lahko, se tudi priporočam. ker za ta primer to prvič slišim.

Iz tvojega linka:

Many processed diets supplemented with fatty acids use flaxseeds or flaxseed oil as the fatty acid supplement. While flaxseeds or flaxseed oil is not harmful to pets and does supply some essential omega-6 and omega-3 fatty acids, flaxseed oil is a source of alphalinoleic acid (ALA), an omega-3 fatty acid that is ultimately converted to EPA and DHA. Many animals (probably including dogs) and some people cannot convert ALA to these other more active non-inflammatory omega-3 fatty acids, due to a deficiency of desaturase enzymes needed for the conversion. In one human study, flaxseed oil was ineffective in reducing symptoms or raising levels of EPA and DHA. Therefore, I do not recommend flaxseed oil as a fatty acid supplement for pets with atopic dermatitis. Instead, look for fish oil, which provides EPA and DHA. Flaxseed oil is often added to diets because fish oil produces a "fishy" smell that may be offensive to owners.


Še en vir http://pethealthna.lifelearn.com/llclinic_596/index.php?view=pageView&pageid=7926


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #18 : 07 April 2010, 11:10:39
Očitno me je zmedlo ker navaja najprej eno potem pa dejansko zanika svoje navedbe, ta link ko sem ga jaz dala ...

no, se pravi če prav povzemam, laneno olje je ok, samo pač mogoče malo manj učinkovito kot ribje olje. Ampak še to je pomembno predvsem ko se uporablja za zdravljenje.
vsekakor je vredu dodatek koži in dlaki.
nikakor pa ne velja da ga pes sploh ne more izkoristit.

enako za ljudi, večina jih ima encim za pretvorbo ALA v bolj prebavljive oblike, so pa vedno izjeme kot pri vsaki stvari.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 07 April 2010, 11:13:06
Kaj pa potem priporočate proti prhljaju. Moja psica ima ponovno (verjetno zaradi, sedaj sicer konca, kurilne sezone) spet prhljaj. Dlaka je sicer lepa, svetleča, črna,..

Na kvalitetnih briketih je že, kure sem ji delala z navadnim ribjim oljem iz lekarne (malo žličko zjturaj in zvečer med brikete).. in je pomagalo, ampak ali je kaj še boljšega?

Urška, pozabila sem, ko si mi enkrat omenjala neko drugo ribje olje. Katero je že to?



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #20 : 07 April 2010, 11:36:20


aja še to, če je dlaka zelo scufana, tudi konice, ti je smiselno jo malo pristričti konice, se bo hitreje obnovila dlaka.
(PS jaz pa nisem tako zelo zadovoljna z e-z groom šamponom... se mi zdi še navaden biogroom boljši; vsekakor je overall najboljša sprobana kozmetika za nas Pure paws, dlaka je bila najboljša, pa sprobano je bilo na večih psih)

bom rekla mami, naj omeni frizerki - jo pelje v petek, nja poskuša postrišt konice. ampak me res boli srce strišt dlako  :-[ kaj vem, trenutno imam E-Z groom, in sem zadovoljna. že prej, preden sem zamenjala šampon, sem ga imela, in je imela krasno dlako. mehko, svetlečo, svilnato, vozljev nismo poznali. bi pa res ful rada sprobala tudi Pure Paws - mogoče se da dobit kje v sloveniji?


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #21 : 07 April 2010, 12:24:42
Pure paws se za enkrat pri nas ne da dobiti, ampak mogoče v kratkem :):)

Verjamem da je težko stričti dlako, samo je pa vseeno fajn, recimo na vsake tolko postričti milimeter ali dva. Če je pa dlaka uničena - ker če si ful krtačila oz je bilo ful vozlov se dlaka uniči žal, pa mogoče fajn postričti cm ali dva, odvisno od stanja dlake. Kar je uničeno se nebo več popravilo, zato je bolje raje skrajšati dlako da hitreje zraste nova lepa dlaka.

AJa za scufano dlako - siplk cream od Pure paws dela čudeže :)

Pa tudi sicer, če je dlaka skrepana, ne izpirati balzama do konca, naj ostane na dlaki.


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #22 : 07 April 2010, 12:28:20
Pure paws se za enkrat pri nas ne da dobiti, ampak mogoče v kratkem :):)[/b]

Verjamem da je težko stričti dlako, samo je pa vseeno fajn, recimo na vsake tolko postričti milimeter ali dva. Če je pa dlaka uničena - ker če si ful krtačila oz je bilo ful vozlov se dlaka uniči žal, pa mogoče fajn postričti cm ali dva, odvisno od stanja dlake. Kar je uničeno se nebo več popravilo, zato je bolje raje skrajšati dlako da hitreje zraste nova lepa dlaka.

AJa za scufano dlako - siplk cream od Pure paws dela čudeže :)

Pa tudi sicer, če je dlaka skrepana, ne izpirati balzama do konca, naj ostane na dlaki.

a ti mogoče kaj veš, pa ne poveš?  :o vem ja, mogoče bo res treba malček postrižit .. čeprav dobim kar alergijo, ko pomislim na to  :'( balzam itak imam v spreju, oz koncentrat, ki ga razredčim, in pošpricam po dlaki, in izpiranje ni potrebno. pa seveda svilo zraven - super stvar za svilnato dlako. oboje je iste znamke kot šampon, vendar je šampon naredil katastrofo, ostalo pa mi je ok.

hm, če boš mogoče kaj naročala iz kje PP, bi mi lahko sporočila, bi še jaz mogoče poskusila?


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #23 : 07 April 2010, 14:52:34
Ni le malo manj učinkovito, ampak praktično brez učinka.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #24 : 07 April 2010, 15:07:57
hm, piše: Many animals (probably including dogs)

Torej, obstaja verjetnost, da bi bilo lahko neučinkovito, ne pa, da je popolnoma brez učinka.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #25 : 07 April 2010, 15:09:46
Odvisno od vira.


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 07 April 2010, 16:35:58
Poudarjam: ribje olje iz lekarne, to ki je v flaškah in poceni, je olje iz ribjih jeter in vsebuje ogromne količine vitamina A in D, ki jih zelo hitro predoziramo. In se nalagajo in imajo stranske učinke. Na lastno odgovornost. Vsebuje izredno malo omega 3 in je polno omega 6, ki jih psi v briketirani hrani dobijo že tako in tako ogromno (preveč). To se je včasih dajalo otrokom zaradi vitamina D, ne zaradi omega 3.

Za pse in ljudi je poantan omega 3 (eha in dpa), da uravnamo ravnovesje omed omega3 in opmega 6 v korist omega 3. Omega 3 ni čudežno zdravila, pomaga pa pri ogromno stvareh, sploh pri koži.

Laneno olje je za pse brez učinka. Vsebuje ELA, ki jo mora pasji sistem koncertirati v omega 3, ki jo lahko ponuca, ampak zelo neefektivno in celo na račun obstoječih omega 3 v sistemu. Daj prodaje pa se vse. Tisti izdelki iz Dorwest (da ne bo pomote,m nimam kake pasje trgovine) nimajo niti enega izdelka, ki temu ustreza. Še ribje olje je iz ribjih jeter!

Še najceneje pridete čez, če v človeški trgovini kupite obične človeške omega 3 kapsule, samo pazite, da je v 1000 mg 300 mg Dha in Epa vrednosti (drugače plačujete preveč).

Berite deklaracije, vsebnosti pa lahko preverite tudi tu:
http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/search/



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #27 : 07 April 2010, 16:56:27
Kaj pa recimo pri psih ki olja ne prenašajo-kakršnegakoli olja. Je takoj premehek drek. Kaki dodatki pridejo tu v poštev?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 07 April 2010, 17:12:39
Mehkejši kakec je logična posledica preveč olja naenkrat. Zato je treba dajati na začetku čisto eno pikico, da se sistem privadi. Recimo stisneš tretjino kapsule in pogledaš, kaj bo s kakcem v naslednjem kakanju. Eni morajo začeti res po eno kapljico vsakih nekaj dni.

Lahko pa v lekarni za ljudi preveriš, ali po novem obstaja DHA in EPA v kaki drugi obliki....Verjetno bi lahko bilo kaj tudi v praških, ker ju dodajajo že v mleko in jogurte...   



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 07 April 2010, 17:22:41
Jaz dajem kapsule od NutriLab-a iz ribjega olja. Sem vse pregledala in ni nobenega poudarka na vitaminih, sploh nikjer ne piše da bi bili prisotni. Prodajajo pa iste kapsule tudi pri veterinarjih, tako da jih očitno res ni. Ker z dodajanjem vitaminov topnih v maščobi se ni za hecat.