Težave z zobki, prosim pomoč!

acegne · 5689

acegne

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 11 April 2010, 22:38:39
Pozdravljeni!

Naš ljubljenček je Shih tzu. Star je 6 mescev. Proti večeru smo opazili, da je bil zelo nemiren in se je cel čas lizal okrog gobčka. Sem ga pregledal če ima bolhe in sem se mu med tem dotaknil stranice gobčka in je glavo tako odmaknil. Zelo raho sem mu razoptegnil gobček in najdel tole spodaj na sliki. Kaj bi to bilo?



Hvala za odgovore.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1 : 11 April 2010, 22:43:06
Mlečni zobek zgleda. A se maje? NAjboljše bi ga bilo odstranit če gre, ker na tak način pes ne more zapreti gobčka brez, da ta zob podrsa po zgornjem nebu. Če vam ne rata bo pa sigurno veterinarju. Vsaj tako izgleda. Nič takega, ampak sigurno zelo moti.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 11 April 2010, 23:07:18
Meni tudi izgleda kot mlečni zobek. Najbrž ga bo potrebno kirurško odstranit, če je trdno zasidran. Je pa to potrebno, da ne bi povzročal kakšnih težav in tega da se bi stalni zobje začeli grdo postavljati. Najbrž ga tudi boli, zato čimprej k veterinarju.

lp



acegne

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 12 April 2010, 07:15:54
Verjetno je bil mlečni zobek. Se je majaj. Sem mu danes zjutraj preveril kako je stanje in je zobek že sam ven padel čez noč tak da je bil danes zjutraj zelo veseli :) Hvala za nasvete.



ranja

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 19 September 2010, 19:41:41
Tudi moja psička ima težave z zobki. Trenutno ji mlečni zobje izpadajo in rastejo novi. Problem pa je nastal pri zgornjih sekalcih. Rasteta že nova, stara mlečna pa še vedno čvrstvo stojita v dlesnih. A bosta sama odpadla? Koliko časa še lahko čakam, da odpadeta?



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 19 September 2010, 21:27:28
To se pogosto zgodi. Ponavadi odpadejo med igro vlečenja. Še poslikaj.
Poznam pa nekaj primerov, ko je bilo treba operativno ruvat :-\ Opazuj vsak dan in brez panike  :)



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 19 September 2010, 22:04:40
To se je tud pri nas zgodilo, oba stalna rastla že in bila že skoraj tako velika kot mlečna, smo se vsak dan igrali malo vlečenja in sta pol odpadla oba ven. So pa nam pri vetu rekli, da če tja do 6-7 meseca še ne bo nič, naj se pridemo pokazat in bomo poskusli pulit.
Pač vsak dan gledat in spremljat, pa saj bo



fun

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 19 Oktober 2010, 19:08:01
Tudi pri nas se pojavlja težava z zobki, mlečnimi in stalnimi. Kljub igranju s cufami in ostalimi vlečkami, mlečni zobki ostajajo trdno na svojih mestih, stalni pa kar rinejo in sedaj kuža izgleda kot morski pes, z dvema vrstama zob. Ko smo klicali na veterino, so rekli, da ni panike do 6 - 7 meseca.
To situacijo smo opazili v zadnjih 14 dneh, star je 6 mesecev. Kastriran bo v roku 14 dni, pa me zanima vaše mnenje....gled ena to, da ni nikjer dlesen nič vneta, nobene podplutbe ni, vsi zobki so beli (noben temen, torej so vsi živi), bo ok, če počakamo do kastracije in zaprosimo veta, da mlečne zobke takrat populi? Ali naj to zaprosim za vse mlečne, tudi za tiste, kjer stalnih še ni zraven?
Ker ko govorim o mlečnih zobkih, ki so ostali, ne govorim o enem ali dveh, ampak o skoraj vseh (eden ali dva sta izpadla).


Hvala in lepo se cartajte



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 19 Oktober 2010, 19:40:03
Raje tempiraj kastracijo istočasno kot zobke in ne obratn. če sta samo 2 izpadla pomeni da še sploh ni zčel menjavati, čeprav če je star že 6 mesecev bi načeloma moral že bolj začeti menjavati oz imeti menjane... pokaži stanje vetu in tempirajta kastracijo k zobkom. običajno so pri mlečnih problem samo canini - tej dolgi špičasti, ostali načeloma odpdejo brez težav. in jaz nikoli nebi šla pulit mlečnih še ni stalnega zraven. n saj ti lahko slika in vidi ali je stalni spodaj, samo če ni kakšne sile potem raje počakaj kakšen teden več, saj se stanje lahko v tednu zelo spremeni.


fun

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 19 Oktober 2010, 21:17:23
Hvala za nasvet, ampak očitno v mojem prejšnjem postu ni bilo pravilno zapisano. Kužku je zraslo precej stalnih zob, mleni so ostali vsi razen dveh, v ustni votlini. Vsi sprednji so po dva, mlečni in stalni, tudi ti dolgi so po dva, mlečni se sploh ne majejo, edina dva ki sta se majala, sta izpadla in še to s pomočjo cufastih igrač in cufanja. Za kastracijo se menim za nekje čez 14 dni in me zanima, če bi lahko bilo kaj nevarnega v tem času z zobmi, kljub temu, da ni nič otečeno, zobje so vsi živi, nič okrušeni, je lahko normalno, v glavnem, nobenih težav (še) ni povezanih z zobmi.

Hvala še enkrat in lep dan



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 20 Oktober 2010, 08:44:45
Mah v dveh tednih nima kaj biti, ker pes je še mladi in tudi če mlečni ne pustijo stalnim da se ok postavijo, se bodo postavili pol ko mlečni izpadejo. In ker ne gre za vzrejnega kužka itak ni panike če bo mogoče kakšen zob bolj postrani, dokler ne ovira normalnega grizenja.

Jaz bi kužku dala kakšna svinjaska rebra z malo mesa - prilagodiš velikost na psa, to je surovo seveda. pa bikovke in svinjska ušesa recimo.... da mora on aktivno grizti.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #11 : 20 Oktober 2010, 08:59:12
Na prvi slikici jaz poleg mlečnega zobka vidim še  neko "divje meso"? Kja pravi vet?
Včasih za izpadanje zobkov pomaga igra z vlečenjem. Ne bi pa čakala s puljenjem,če se mlečni sploh ne majejo, ko stalni že izrastejo.
najdel tole spodaj na sliki. Kaj bi to bilo?




Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 28 Oktober 2010, 12:04:07
Ja, meni je tudi tista tvorba bolj sumljiva kot zob.   ???