4fun tekma Novo mesto 23.5

Jean · 27480

gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #30 : 18 Maj 2010, 15:55:00
Ura se ne more spremeniti.  Začne se ob 11.00.

No, pa ob 11h  :)

Potem bi pa meni bolj ustrezalo, če tiste polurne vadbe metov ne bi bilo oz. bi bila po koncu tekmovanja, če bo še dovolj časa  :-[



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #31 : 18 Maj 2010, 16:29:04
No, pa ob 11h  :)

Potem bi pa meni bolj ustrezalo, če tiste polurne vadbe metov ne bi bilo oz. bi bila po koncu tekmovanja, če bo še dovolj časa  :-[

Bomo ustrezali željam tekmovalcev.  :) Saj tam smo zaradi vas. Edino bo treba poskrbeti, da imajo psi dovolj počitkov med teki. Tako da če bo malo prijavljenih, moramo ali imeti pavzo med posameznimi disciplinami, ali omejiti discipline na največ tri za vsakega psa. Bomo še videli. Zabava kakor tudi varnost/zdravje psa morata biti na prvem mestu, kot vedno in povsod.



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 18 Maj 2010, 16:33:08
Pa ste dejansko prijavli da se začne ob 11h? Sej pa se prireditev začne prej, tekmovalni del se potem začne ob 11h?! Sicer nevem kak to gre, ampak po neki logiki se potem niti ljudje nebi smeli tam pred 11to zbirat!

Da pa bi bilo bolj zanimivo bi lahko naredli time trial na elimination, tak kot je bilo v Nymburku :)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #33 : 18 Maj 2010, 17:04:08

Da pa bi bilo bolj zanimivo bi lahko naredli time trial na elimination, tak kot je bilo v Nymburku :)

Aleš, zeloooo razmišljam v to smer. ;D Meni je bil ta parallel time trial tako zelo zabavno...za gledati kakor tudi za tekmovati. Ampak mislim, da bomo to ponudili na naslednji tekmi, ne še na tej. Pa parallel time trial je bolj primeren takrat, ko imate res veliko tekmovalcev...v Nymburku jih je bilo čez 70.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #34 : 18 Maj 2010, 17:22:06
Da pa bi bilo bolj zanimivo bi lahko naredli time trial na elimination, tak kot je bilo v Nymburku :)

Kako pa to izgleda?

Edino bo treba poskrbeti, da imajo psi dovolj počitkov med teki. Tako da če bo malo prijavljenih, moramo ali imeti pavzo med posameznimi disciplinami, ali omejiti discipline na največ tri za vsakega psa. Bomo še videli. Zabava kakor tudi varnost/zdravje psa morata biti na prvem mestu, kot vedno in povsod.

Absolutno, da je varnost prva! Ampak ... a je tako malo prijavljenih?  :-\ Če nas bo tako zelo malo bo tako in tako hitro konec, tko da lahko tudi vmes mete vadimo  ;)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #35 : 18 Maj 2010, 17:40:01
Kako pa to izgleda?


Bom napisala poročilo o tekmi ko utegnem, mogoče bo tudi kakšna slika več. O parallel time trial kakor tudi o velikem šotoru, ki ga je veter odpihnil na igrišče med moškim quadrupedom.

Nisem vedela, da imajo burjo tudi na Češkem.  :D



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #36 : 18 Maj 2010, 17:49:46
Si se vsaj počutila domače :P

No, ampak samo na kratko - a to potem pomeni, da dva mečeta hkrati in dva psa tudi lovita hkrati?



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 18 Maj 2010, 18:08:41
Si se vsaj počutila domače :P

No, ampak samo na kratko - a to potem pomeni, da dva mečeta hkrati in dva psa tudi lovita hkrati?

Na kratko, dva mečeta hkrati, vsak na svojem delu igrišča in keri pes pač prej ulovi 2 frizbija gre naprej. Tako do finala, namesto da šteje najboljši čas pač zmaga tisti ki zmaga v finalu :)


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #38 : 18 Maj 2010, 18:15:31
Aha, hvala, sem si mislila.  ;)   

Pa še moj komentar: jooooooj, ne mi tega delat - moja najljubša disciplina je TT, ampak če bi metala dva hkrati lahko kar pozabim, da bi Lum lovil moje frizbije, ker bi letel na drugo stran tistega psa past  :-\ in sploh ne bi mogla tekmovat v tej disciplini  :-[, tko da sem čiiiisto vesela, če ostane kar klasični TT  ;D :P




Zarja

  • Gost
Odgovori #39 : 18 Maj 2010, 20:45:59
O ja, bohnedej da bi si bli mi nasproti, niti jz niti ti ne bi mogle tekmovat ker bi bil Darwin tok navdušen nad Lumom  :o :D



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #40 : 18 Maj 2010, 21:07:57
Haha, Zarja, a si to predstavljaš  :o



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #41 : 18 Maj 2010, 22:52:41
Na kratko, dva mečeta hkrati, vsak na svojem delu igrišča in keri pes pač prej ulovi 2 frizbija gre naprej. Tako do finala, namesto da šteje najboljši čas pač zmaga tisti ki zmaga v finalu :)

Pa v finalu da zmagaš moraš dvakrat zmagati. Torej dva teka (ali tri) proti istemu nasprotniku.

Malo angleško, ker drugače ne znam razlagati: If you look at the results posted here:
http://www.discdog.cz/vysledky/2010/discdog-fun-weekend-nymburk-1

you'll get a sense of how it works. Click on the time trial excel file--under qualifications you'll see the times for all the dogs (one round only). The 16 fastest dogs advance to the playoffs (see the "final" sheet). Then the 8 winners of those heats advance to the next. Then four. Then two.

All three of my dogs made it to the second round. Oli won every heat thereafter (including two races against C-Mo in the final), and won the competition. Lyra won twice, then lost against Darek and C-Mo in the final four. But that was good in a way, because if she had won, she would have been up against Oli, and two dogs from one handler can't compete in the same heat, obviously. Oli would have automatically advanced against Lyra, because her qualifying time was faster. Then Lyra won the heat that decided third vs. fourth place. Bamm Bamm won his first heat, because the other thrower's frisbee landed on our field, resulting in disqualification (did I mention it was windy?  ::)). Then he lost the next one, but he finished fifth because his qualifying time was fastest of all the dogs (ca. 60)--nearly two seconds faster than the second fastest qualifying time. And he won women's Quadruped later that day.  8)

Okay, enough bragging.



lou

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 19 Maj 2010, 06:50:07
Pa ste dejansko prijavli da se začne ob 11h? Sej pa se prireditev začne prej, tekmovalni del se potem začne ob 11h?! Sicer nevem kak to gre, ampak po neki logiki se potem niti ljudje nebi smeli tam pred 11to zbirat!

Da pa bi bilo bolj zanimivo bi lahko naredli time trial na elimination, tak kot je bilo v Nymburku :)

Pridete lahko prej in se tudi prijavite. Samo tekmovanje se začne ob 11.00.

Lou


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #43 : 19 Maj 2010, 10:00:09
No, zdaj prijave kar prihajajo.  :)

Trenutno stanje:

Gaja Poeschl in Lum (TT, DD, MR, ženski quadruped)
Goran Kodrun (moški quadruped)
Aleš Horvat in Maxi (TT, DD, MD če ne bo vroče, moški quadruped)
Nadja Žlender in Ginny (TT, DD, MD, MR (upam) ženski quadruped)
Vesna Jekovec in Lucy Lou (MR (upam), ženski quadruped)
Jean McCollister in Oli (MR (upam))
Uroš Rosa in Emily (TT, DD, MD, MR, moški quadruped)
Petra Počkaj Rosa in Saia (TT, DD, MD, MR, ženski quadruped)
Petra Hladnik in Buffy (TT, DD, MD, MR, ženski quadruped)
Petra Hladnik in Gia (TT, DD, MD, MR)
Petra Pečar in Veni (TT, DD, MD, MR, ženski quadruped)
Petra Pečar in Oli (TT, DD, MD)
Sara Kalin in Bamm Bamm (TT, MD)
Maja Rokavec in Phoebe (TT, DD, MD, MR, ženski quadruped)
Roman Žitnik in Boss (TT, DD, MD, MR, moški quadruped)
Amadea Colja in Bora (TT, DD, MD, MR, ženski quadruped)

Bamm Bamm je še na razpolagi za DD, Lyra pa za vse dscipline. ;)




gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #44 : 19 Maj 2010, 10:08:40
Jean, mi imamo samo en popravek - zna se zgodit, da Goran ne bo mogel prit, zato daj njegovo prijavo malo pod vprašaj, prosim.  :)



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 19 Maj 2010, 10:59:18
Zna se zgodit da Maxi nebo mogla tekmovat ker je na antibiotikih :-\ Upam da boma vsaj za 1 disciplino pripravljena!


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #46 : 19 Maj 2010, 11:34:54
O,škoda.!  :(  Kaj pa je?



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 19 Maj 2010, 11:38:51
Neko vnetje črevesja, v glavnem huda driska odkar sma prišla iz Češke. Zdaj mama 4 dni stroge diete samo riž in probiotični jogurt ter antibiotike. Tako da nevem kak bo kaj pri močeh v nedeljo. Vsaj na Dogdartbee boma probala, če bo seveda boljše.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #48 : 19 Maj 2010, 11:41:10
Hmm, I wonder if it was the water. Did you give her water from that tank that they supplied near the campsite? It said it was "pitna" and I gave it to my dogs a couple of times but I wonder. Oli also had a touch of diarrhea. The others seemed okay. And Oli seems okay now back home.



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 19 Maj 2010, 11:48:24
No I didn't give her any of that water, I brought it with me. Could be combination of many things, cold weather, food, even her first time sleeping in tent :) The vet says it should be better in 2-3 days with the diet or else ...

And this "or else" is what I am worried about!


lou

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 19 Maj 2010, 12:59:55
Upam, da se Maxi pozdravi !

Na tekmi bomo imeli tudi hrano  :o  in bi prosila, da se mi javite tisti, ki ste vegeterjanci, da ne bomo imeli premalo.


Tako sem pazila, da pri prijavah sve pravilno zapišem, sem se pa pri sebi zmotila :-[.Z LL bova še v kakšni disciplini. Ker LL ne bo hotla samo gledat kako frizbiji letijo okoli njene glave.

Lou


frigga

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 19 Maj 2010, 19:31:57
Neko vnetje črevesja, v glavnem huda driska odkar sma prišla iz Češke. Zdaj mama 4 dni stroge diete samo riž in probiotični jogurt ter antibiotike. Tako da nevem kak bo kaj pri močeh v nedeljo. Vsaj na Dogdartbee boma probala, če bo seveda boljše.

Pri nas sta imeli vnetje že obe, Sisi in Ronja. Najpogosteje pride do tega, če pes pije kakšno usrano vodo ali žre kako svinjarijo. :-\ Najbolj pomaga dieta piščanec-riž (še kakšen dan ali dva po prenehanju dajanja antibiotikov) in vebac pasta (tudi sicer se vebac lahko daje redno takim psom, ki se jim dopade poklic smetar :P). A si dobil efloran?

Meni je pa tako žal, ker imava oba delovno nedeljo in ne moremo prit na tekmo. :(

Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 20 Maj 2010, 07:55:14
Nevem kaj sem dobil, nek antibiotik (ni najboljšega okusa ;) )! Bom probal z vebac pasto, zaenkrat še nič boljše kljub dieti in tabletam, jaz samo upam da se danes izboljša. Mama je sicer rekla da bo šla po oglje da bi to moglo pomagat.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #53 : 20 Maj 2010, 08:28:49
Novo stanje:

Gaja Poeschl in Lum (TT, DD, MR, ženski quadruped)
?Goran Kodrun (moški quadruped)
?Aleš Horvat in Maxi (TT, DD, MD če ne bo vroče, moški quadruped)
Nadja Žlender in Ginny (TT, DD, MD, MR, ženski quadruped)
Vesna Jekovec in Lucy Lou (TT, DD, MR, ženski quadruped)
Jean McCollister in Oli (MR)
Uroš Rosa in Emily (TT, DD, MD, MR, moški quadruped)
Petra Počkaj Rosa in Saia (TT, DD, MD, MR, ženski quadruped)
Petra Hladnik in Buffy (TT, DD, MD, MR, ženski quadruped)
Petra Hladnik in Gia (TT, DD, MD, MR)
Petra Pečar in Veni (TT, DD, MD, MR, ženski quadruped)
Petra Pečar in Oli (TT, DD, MD)
Sara Kalin in Bamm Bamm (TT, MD)
Maja Rokavec in Phoebe (TT, DD, MD, MR, ženski quadruped)
Roman Žitnik in Boss (TT, DD, MD, MR, moški quadruped)
Amadea Colja in Bora (TT, DD, MD, MR, ženski quadruped)
Anja Kren in Sisi (MD, TT)
Gašper Jakomin in Ronja (MD, TT)




aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 20 Maj 2010, 23:18:53
Tak zdaj je uradno, mama je Maxi prepovedala na tekmo  :'( Žal, sicer je malo bojše ampak ni čisto OK, pa tudi nima moči da bi tekmovala ker že celi teden samo riž in jogurt je.

Jaz vas bom skoraj 100% prišel pogledat, za koga navijat al pa kr za vse 8) pa še nagrade vam moram pripeljat!


lou

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 21 Maj 2010, 06:07:11
Zdravje je prvo!  Maxi se naj pozdravi, za lovljenje frizbijev bo še veliko časa :)

Lou


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #56 : 21 Maj 2010, 08:27:30
O, škoda.  :( lou ima prav, zdravje je prvo. Maxi, pozdravi se, frizbiji bodo čakali!

Torej, trenutno stanje:

Gaja Poeschl in Lum (TT, DD, MR, ženski quadruped)
Aleš Horvat (moški quadruped)
?Goran Kodrun (moški quadruped)
Nadja Žlender in Ginny (TT, DD, MD, MR, ženski quadruped)
Vesna Jekovec in Lucy Lou (TT, DD, MR, ženski quadruped)
Jean McCollister in Oli (MR)
Uroš Rosa in Emily (TT, DD, MD, MR, moški quadruped)
Petra Počkaj Rosa in Saia (TT, DD, MD, MR, ženski quadruped)
Petra Hladnik in Buffy (TT, DD, MD, MR, ženski quadruped)
Petra Hladnik in Gia (TT, DD, MD, MR)
Petra Pečar in Veni (TT, DD, MD, MR, ženski quadruped)
Petra Pečar in Oli (TT, DD, MD)
Sara Kalin in Bamm Bamm (TT, MD)
Maja Rokavec in Phoebe (TT, DD, MD, MR, ženski quadruped)
Roman Žitnik in Boss (TT, DD, MD, MR, moški quadruped)
Amadea Colja in Bora (TT, DD, MD, MR, ženski quadruped)
Anja Kren in Sisi (MD, TT)
Gašper Jakomin in Ronja (MD, TT)
Daša Zakotnik in Lija (TT, DD, MD, ženski quadruped)
Daša Zakotnik in Vista (TT, DD, MD, MR)
Blaž Oven in Lana (TT, DD, MD, MR, moški quadruped)
Blaž Oven in Lija (MR)
Andreja Žitnik in Ruby (MD, TT)





Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #57 : 21 Maj 2010, 09:42:13
Še ekipe za MR--nimam še podrobnih podatkov za vse, bom sproti dopolnila. Možne so tudi prijave (za MR kakor tudi za ostale discipline) na dan tekme, ampak za boljšjo/lažjo organizacijo, je bolje, da vemo prej vsaj približno kdo namerava priti--med drugim tudi zato, da vemo, koliko in kakšne hrane potrebujemo: za nastopajoče in obiskovalce bomo pekli na žaru hrano za vegetarijance in mesno hrano, po ugodni ceni.

Torej MR ekipe:

Hell's Aussies on Paws
1. Vesna in Lucy Lou
2. Nadja in Ginny
3. Jean in Oli

No Name1
1. Petra H in Buffy ali Gia
2. Petra P in Veni
3. Petra H in Gia ali Buffy

No Name2
1. Blaž in Lija ali Lana
2. Daša in Vista
3. Blaž in Lana ali Lija

No Name3
Gaja in Lum, Petra in Saia, Uroš in Emily?

No Name4 (just guessing)
Maja in Phoebe, Roman in Boss, Amadea in Bora?

Whoring on the day bo tudi možno. Torej, če nisi še na ekipi, pa bi rad tekmoval, si pač poiščeš dva prosta člana tam, se skupaj zmenite, in prijavite ekipo.  :)

Ponujamo tudi rent-a-dog. Oli je polno zasedena (seveda, je najboljša), Bamm Bamm je trenutno prost za Dogdartbee in Medley Relay. Lyra je žal poškodovana, mogoče bo dobra do nedelje, a jo šparam v primeru, da bomo pokazali freestyle nastop.





sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #58 : 21 Maj 2010, 09:53:27
Jean, meni je Bamm Bamm tako všeč, a si ga lahko rentam še za domov? ;D

Tudi nam tokrat žal ne bo uspelo priti, imamo vsega polno na kupu. Pa naslednjič. :)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #59 : 21 Maj 2010, 10:12:41
Jean, meni je Bamm Bamm tako všeč, a si ga lahko rentam še za domov? ;D


Se moraš postaviti v vrsto.  ;D

V sredo smo imeli predstavitev frizbija v osnovni šoli. Bilo je cca. 30-40 otrok, po nastopu sem jim posodila frzbije, da so lahko vadili metanje. Malce sem se bala, da ne bom dobila vseh frizbijev nazaj, a je bila precej večja nevarnost, da ne dobim Bamm Bamma nazaj, ker ga je vsak hotel vzeti domov.  :D