Problemi z vožnjo v avtomobilu

sonja · 36029

sonja

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
: 30 Januar 2006, 13:20:02
:( ???

Pozdravljeni,
Naš ljubljenček je star pet mescev,pasme labradorc.Z njim je ogromno veselja in nikoli ni dolgčas,skratka je čudovit.Toda kljub vsemu nas skrbi oziroma je naš kuža zelo "bogi",ko se pelje v avtomobilu.Vožnja postane zelo mučna,kar pomeni da se celo pot  slini,bruha in je zelo "bogi.Poskusili smo (mislim)že vse,od tablet proti slabosti,da pred vožnjo ne je,da sedi odspredaj toda nič od naštetega ne pomaga.Kuža je resnično zelo "bogi".Obupani smo glede tega.Moram omeniti,da se začne sliniti takoj ko ga damo v avto,oziroma nismo še niti štartali  mu že slabi.Prosim,če nam kdo pomaga z nasvetom kako "premagati"omenjeni problem.
V naprej se Vam zahvaljujemo.




                                                                                                  LP



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 30 Januar 2006, 13:27:36
Ja, to je res lahko velik problem. Mi smo ga pri kraševcu rešili tako: vsak dan smo ga dali v avto in peljali najprej 2, 5, 8, 10 minut itd. in to vedno nekam, kjer mu je bilo všeč. Kmalu se je slabost zmanjševala, saj je počasi ugotovil, da vožnja z avtom pomeni, da bo šel na en lep sprehod in zdaj komaj čaka, da se odprejo vrata avtomobila in že skoči notri in čaka ;).

+1točka


Lola

  • Gost
Odgovori #2 : 30 Januar 2006, 13:34:06
Velik problem ja... Verjetno mu ne daste nič jesti preden greste v avto, ne? Čudno mi je da niti tablete proti slabosti ne pomagajo.. Kaj pa če bi mladička kdo v rokah držal, tako da se ne bi toliko premetaval sem pa tja?
Kaj pa veterinarji pravijo na to?



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #3 : 30 Januar 2006, 14:18:59
Mi smo imeli isti problem z našo Kano, ampak sem jo enostavno morala peljati v malo šolo, tako da ni bilo nič postopnega navajanja. Vedno je imela pod sabo rjuho, da je bilo lažje čistiti bruhanje, pa pred kakršnokoli vožnjo je bila na tešče, ampak je vseeno bruhala. Enostavno smo vztrajali, da se mora vozit z avtom in je šele po 2 letih nehala bruhati. No, danes se pa tudi slini ne več, ampak jo pa še vedno težko v avto spravimo, se moramo zelo pogajat. ;D
Lp

+1 točka


sonja

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 30 Januar 2006, 15:09:35
Govorila sem z veterinarjem.Svetoval mi je,da mu dam dve tableti proti slabosti,če ne bo pomagalo naj mu drugič dam tri.Njegov nasvet bom naslednjič poskusila.Upam,da bo delovalo.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #5 : 30 Januar 2006, 15:44:11
Pozabi na tablete (dvomim, da so tako zelo nedolžne)  in začni pri osnovah. Če boš nadaljevala tako, kot ste začeli, bo pes vedno sovražil avto. Psa namestite tako, da ne gleda ven (ker to še povečuje slabost) in da ga ne premetava na ovinkih (najbolje v boks). Večinoma moramo psa pogosto kam peljati, zato se splača vložiti nekaj časa v to, da mu je le-ta prijetna.

- Za začetek premagajte travmo tako, da daš psička v avto, se vsedeš zraven njega, zapreš vrata in mu daš priboljšek, takoj, ko je priden. Ko ga spustiš iz avta naredi galamo okrog njega, kako je priden in poigrajta se. "Vožnji naj sledi zabava. To ponavljaj kak teden, večkrat na da, če se le da.

- V naslednji fazi podaljšuj čas med tem, ko je priden v avtu in mu daš hrano na dobro minuto. Biti mora priden. Tudi to utrjuj 1 teden, večkrat na dan. Ne pozabi na "žur" po "vožnji".

- Potem pojdi čez obe zgornji fazi s to razliko, da je avto prižgan.

- Potem se peljite kam, minutko ali dve daleč, pa ponovi nagrado v avtu in igro takoj, ko pridete na cilj. Pelji ga na sprehod, nekam, kjer se bosta takoj igrala.

- Počasi podaljšuj vožnjo, tako, da v enem mesecu prideš na cca 20 minut.

Pes mora dojeti vožnjo kot nekaj priijetnega, kjer je na koncu sprehod, zabava, igra, tako, da bo želel v avto. Počasi, z majhnimi koraki, pa bo šlo.

+1točka


sonja

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 30 Januar 2006, 16:39:43
Hvala vsem,kateri mi pomagate z nasveti.Urška,poskusila bom tvoj nasvet.
Še enkrat hvala vsem.



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #7 : 30 Januar 2006, 19:50:40
Tudi mi smo imeli probleme (in jih še nismo popolnoma odpravili) s Pagotom. Tudi on namreč vožnje ne prenaša najbolje. Ampak je vedno bolje. :)
Sicer pa kadar je psa v avtu strah ali se ne počuti dobro ga ne smemo tolažiti z besedami "bogi, bogi" ali recimo "še malo potrpi pa bomo tam". Psa moramo nekako 'zamotiti' in mu govoriti recimo, da bo videl kužke ali da se bo kmalu podil po travniku in podobno. Upam, da veš kaj mislim povedati. Sicer pa z Urškinimi nasveti to najbrž ne bo potrebno, saj psa ne bo strah, ker bo itak vedel da sledijo dobre stvari. ;)

Lp, Maša



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #8 : 30 Januar 2006, 22:36:04
No jaz z mojo ravno takih problemov nisem imela, da bi bruhala. Prvo sem jo hotla na prtlažnik navadit, pa je bil kar velik kraval, cvilila oz. jokala je tako, da je blo groza, potem je pristala na zadnjih sedežih in tud tam je najprej mal cvilila, sam je na srečo kmalu ugotovila, da če je v avtu gre kam na lepše in sedaj ful obožuje vožnje. Vem pa, da je hujše, če pes bruha, res bogi je takrat. Je Urška zelo dobro opisala vse že, kako to odpraviti. Upam, da vama uspe to težavo rešit, no pa poročaj kako napreduješ z navajanjem na avto brez posledic...lp


sonja

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 30 Januar 2006, 22:45:00
 ;) ???
Jutri začnemo "vožnjo"po nasvetu Urške.Obveščala bom kako nam gre.




                                                                                                        :)LP



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #10 : 30 Januar 2006, 22:55:28
Ziher vam bo uspelo, samo po lepo po Urškinem nasvetu, pa velik uspeha pri tem vam želim..lp


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #11 : 31 Januar 2006, 21:47:53
Pri nas je bilo na začetku ravno tako samo, da je on to počel od samega strahu...saj ga je vrjetno nekdo vrgel iz avta in zapustil. pa smo skupaj seveli v avtu in se igrali po 10minutk na dan........zdaj, danes moramo močno gledat kako odpiramo vrata saj Rondo takoj, ko vidi da se pomikamo proti avtu že pred vrati. počasi smo se pote tudi začeli vozit...na bližnji travnik, do pasjih prijateljev ....in zdaj brez problema zdrži recimo pot do morja seveda z vmesnimi postanki ampak včasih je bil problem že avto,m ko ga je zagledal. Recimo edino on v avtu vedno sedi..nikoli ne leži, zato ker enkrat se je ulegel in je bil ravno uvinek in ga je prekucnilo na drugo stran ::)....no razen če imamo tako polno vse da je na zadnjih zicih...takrat pa leži. ;D ::)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #12 : 02 Februar 2006, 17:06:14
Witty se je tudi bala avtomobilov in vožnje z njimi, pa tudi bruhala in slinila se je. Se je upirala z vsemi štirimi že ko je videla da gre kdo proti avtu. Pa smo jo postopoma navajali na avto tako, da je bila na začetku pohvaljena sam zato, ker je skupaj z mano prišla do avta. Potem do avta z odprtimi vrati, in potem v avto. Potem pa se je začela šola in ni bilo druge, kot da smo jo pač spravili v avto in šli. Pa je zelo kmalu pogruntala da po vožnji sledi nekaj dobrega in vsi problemi so izginili.
Nastal je pa en nov. In sicer ta, da vedno ko kdo odpre avtomobilska vrata, je Witty že v avtu. ;D In tako izsili, da gre z nami samo v trgovino in nazaj. ;D

lp in veliko uspehov pri navajanju!
rina

Los je car!


Unika

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 16 Marec 2006, 20:38:34
Pozdrav!

Naša mlada psička ne prenaša vožnje z avtomobilom, ker ji postane slabo. Že ko pridemo do avta je zelo nemirna, ker ve kaj jo čaka. Med vožnjo cvili, se slini in bruha.
Tega problema smo se sicer lotili postopno. Večkrat na teden smo šli samo do avtomobila in se noter samo vsedli, potem zapeljali nekam za 5 minut itd. Strah še vedno ni izginil.
Zdaj pa nameravamo iti na vikend, ki je približno 20 km oddaljen od našega doma in ne vem kaj naj storim, da ji ne bi bilo tako slabo. Hrane vem, da ji prej nekaj časa ne smem dati. Razmišljala sem o tabletkah proti slabosti, vendar ne vem na koga naj se obrnem. Na veterinarja, naj grem v lekarno...? Katere tablete sploh so za to in kolikšen odmerek je potreben za okrog 10 kg psičko?
Aja, enkrat sem to omenila tudi veterinarju pa je rekel, da bo to minilo samo od sebe. Morda res enkrat bo, samo jaz rabim pomoč zdaj.
Prosim, če mi lahko kdo svetuje kaj naj naredim.


Hvala in lp.

Unika



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #14 : 16 Marec 2006, 20:45:57
Ojla!

Koliko pa je stara psička? Witty je imela točno take težave, ko je bila majhna. Minile pa so, ko smo začeli hoditi v pasjo šolo, kjer je uživala. Se pravi, takrat, ko je pogruntala da vožnji sledi nekaj dobrega.

Smo pa že nekje govorili o tem.

lp, rina

---------------------------------------------------
Evo, tukaj je povezava do teme:
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=976.0  ;)

Los je car!


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #15 : 16 Marec 2006, 20:52:51
To, da bo minilo samo od sebe močno dvomim, ker je en golden, ki smo bili skupaj na tečaju to delal že od malega pa je bil na tečaju star že skoraj eno leto.

So pa eni naši prijatelji svojima koker španjelkama dajali persen za pomiritev, ampak človeški tableti niso ravno zdravi za pse.

Je pa dobro, da se "odpravljate" s psičko na krajše izlete z avtom, ker se bo lažje navadila.

Prav tako ji lahko namesto "obične vožnje z avtom" privoščiš "vožnjo s čohanjem", ker bo potem to zanjo nekaj dobrega in pozitivnega. Čeprav to ni ravno kako zagotovljeno. Pomaga bolj pri strahovih "na trdnih tleh". Še bolj učinkovito pa je dajanje posladkov ali igra.

+1 točka

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #16 : 20 Marec 2006, 18:20:57
No danes smo ravno hrano za Atro nabavljali in sem v Mr. Petu (trgovina za male živali v BTC-ju) in sem našla tablete, ki so za pomiritev med vožnjo in proti slabosti in strahu (čeprav za strah ne vem ravno kako delujejo  ???).

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #17 : 11 April 2006, 11:33:26
Uh če pa naš Indi vidi vrata od avta odprta .. vuuum pa je notr  ;D se vleže pa nardi pridnega, pogleda z okicami pa lahko gre zraven. Med vožnjo pa mamico exstremno rad po licih liže. Tako da razmišljamo o onemu pasu, ali pa pač nov avto (karavan)  :D



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #18 : 11 April 2006, 20:48:10
Če se boš redno z njo vozila, jo bo minilo, ampak ne v parih mesecih ampak v parih letih. Moja Kana je bruhala že po parih metrih in sem vedno imela rjuho v avtu, tam kjer je ležala, da sem lažje spucala, šele pri 2 letih pa je nehala bruhat in se je samo še slinila, potem je pa še s tem nehala. Avta se pa še vedno boji (stara je 6 let) in jo moram par minut prigovarjat, da sama skoči v avto. Sama nisem dajala nikakršnih tablet proti slabosti, ampak sem pazila, da ni tisti dan nič jedla, ko sem šla z njo v avto, pa čeprav je bilo to popoldne.

Tudi mislim, da tableti proti slabosti ne pomagajo ravno najbolje, tako da sporoči kako bo, če se boš odločila ji jih dati.
Lp

P.S. Ups, sem opazila, da si pa mogoče že bila na vikendu. :D


Unika

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 12 April 2006, 10:55:21
No takole, da malo poročam  ;)

Najprej....Meta, ja sem šla pogledat v MR. Peta za tiste tabletke, vendar je pisalo, da so predvsem za pomiritev in proti stresu, bilo je omenjeno tudi proti strahu pred vožnjo. Ko pa sem pogledala, kolišno dozo je potrebno dati psu recimo z 10. kilami, me je vse minilo. Za tako kilažo bi mogla dati psu 3-4 tablete. O to pa ne, sem si rekla...in kupila samo papico zanjo :)

Seveda me je potem odneslo še v lekarno, povprašat malo o tistih tabletkah proti potovalni bolezni (Dramina). Ko sem farmacevtki razložila za kaj jih rabim, mi je svetovala kako in kaj. Torej za 9-10 kg težkega psa, starega 6 mesecev sem mogla dati približno pol tabletke.
Pol ure pred odhodom na vikend sem psički dala omenjeno dozo, seveda pa sem pazila, da vsaj tri ure pred odhodom ni nič jedla. In smo šli. Lotti se je stiskala k meni zadaj v avtu...jaz pa sem bila v pripravljenosti z brisačo in vrečko v roki ::) Po približno 10 km so se pokazali znaki slabosti-slinjenje, cviljenje, tresenje....zdej jo imam revico že čist naštudirano  ;) Potem me je samo še milo pogledala in že je bila ''polna'' vrečka. Res pa je, da je bruhala samo enkrat, medtem ko je takrat ko ni dobila tablete, bruhala tudi do trikrat. Kaj vem...morda res malo pomaga. Je bila pa očitno bolj zaspana in utrujena...tako da se je to pomoje kazalo kot stranski učinek tablet (to tudi piše v navodilih).
Mislim, da je vredno probat...konec koncev...probat ni greh,vendar le za na daljše razdalje. Upam da se bo počasi privadila na vožnjo in da mi ne bi bilo treba več posegati po kemiji.
Bomo pa vsekakor še vedno prakticirali počasno privajanje na avto in vožnjo.

Lep sončen dan želim.


Unika



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #20 : 14 April 2006, 16:47:44
Unika upam, da ti bo uspelo psičko privaditi na vožnjo v avtu!!!!  ;)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #21 : 14 April 2006, 20:21:13
Unika... Imam še en predlog zate! Pri psih, ki bruhajo v avtu je pogosto preblem tudi to da jim bruhanje "pride v kri"! Ko pridejo v avto lahko bruhajo kar tako brez posebnega vzroka-v bistvu gre za nevrogeno motnjo. :-[
Predlagam ti da psičko vsak dan- najprej za nekaj min nato pa ta čas podaljšuj zapri v avto (tja ker se navadno vozi) ne da bi se sploh peljala... :P  Lahko ji daš še kakšen priboljšek, hrano, kost za glodanje-tisto kar ima rada... Tako se bo najprej navadila na avto in izgubila strah pred prostorom! Šele nato začni s kratkimi vožnjami! To baje pomaga pri dosti psih., ;D
Upam da ti bo uspelo, lep pozdravček

+1

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 15 April 2006, 09:23:36
Unika tudi moj kosmatinec je imel velike težave z vožnjo. Med vožnjo se je veliko slinil, bruhal in cvilil. Nekateri psi celo tudi lulajo in driskajo.  :(
Veterinar mi je predlagal tablete, izkušeni pesjanarji pa naj psa postopoma navajam na vožnjo. In res. Psa sem najprej z avtom vozila po 5 minut in nič več. Samo do bližnjega gozda, kjer sva potem nadaljevala sprehod.
Te vožnje sem potem podaljševala na 10-15 minut. In na moje veliko veselje se je stanej izboljšalo v 2 mesecih. Nič več ni slinjenja in bruhanja. Ostalo je še cviljenje, ki ga ignoriram. Psa med vožnjo pustim čisto na miru in ga ne ogovarjam. Sedaj pa opažam da tudi cviljenaj ni več. Le še sem ter tja zapiska.  ;D
Ko sem poslušala pripovedi drugih, naj bi ta strah ( sama menim, da to ni slabost) pred vožnjo minil najkasneje tam okoli 7-12 meseca starosti psa, če seveda psa vsaj 3x na teden navajaš na vožnjo.
Pa še to, jaz sem na začetku vedno nekoga prosila naj me pelje, da sem jaz medtem lahko brisala psa, ki je bil od sline, ujela izbruhani kupček ter ga božala. Ampak to samo prvi mesec. Sedaj se voziva naokoli že sama.  ::) Pa še to opazila sme tudi to, da mojemu psu v prtlažnjiku velko bolj odgovarja kot pa na zadnjem sedežu. 

+1



{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
Odgovori #23 : 16 Maj 2006, 16:54:41
ko sem dobil sparkija je revček moral najpre potovati z avtom iz ptuja do maribora. drugi dan zjutrja pa še z maribora na gorensko 200km. revček se je tresel, lezel v kote,slinil,dihal globoko.potem pa ga je kolegica vzela v naročje in se veliko veliko menila,piskala,cvilila( ženske  :P :P)in kužek je začel dvigovat glavo,vohat.nehal je slinit se,cvilit,....na koncu pa je zaspal ko dojenček. bolj sta cvilile eva pa ines ker je kužek bil težak okol 11kg,in ju je bolelo  :o
zdaj prav teži da bi bil v avtu.
1 izkušnja pomoje povsod veliko šteje. lastnica mi je takrat dejala da ga lahko dam kar v pritljažnik,pa se bo že počasi navadil.
zdaj bi imel veliko dela,pa ga hvala titu za 1x nimam. za zdaj.

lp

psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #24 : 16 Maj 2006, 19:20:35
{CiTrOeN} lepo , da ste tako dolgo vožnjo na koncu lepo prestal in ugotovil, da je to prav fino, da tvoj pesjanko tako rad sedaj gre v avto. Moja je še sedaj ful srečna ko je avtu, ali leži na zadnjih zicih ali pa sedi in gleda ven. Uživa pa ful, to vem, ker jo težko ven iz avta spravim...lp


{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
Odgovori #25 : 20 Maj 2006, 16:06:28
eemmm zaj mu je že tko všeč da bi šel v vsak avto :P

psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #26 : 20 Maj 2006, 21:23:57
Problem zaradi slinjenja v avto je statična elekrtika, ki se nabira v avtu. Jaz sem imelta problem, in sem ga tako odpravil.Poskusite to, mogoče bo pa zaleglo. Pri meni je 100% in sedaj skoraj nesmem pustiti odprtega avta, ker je takoj notri.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


*alfa*

  • *
    • Prispevkov: 170
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 06 Julij 2006, 21:52:26
ja pri nas je imela moja pokojna psička alfa(dolg. jazbečar) tudi problem bruhanja v avtu, ampak proti koncu niti ni bilo več tako slabo

pri babičini psički iši(tudi dolg.jazbečar)je zdaj stara leto pa še malo in je predkratkim še bruhala zdaj pa nima več tako hudih težav
ugotovili smo da psihično pomaga moja prisotnost :)in ylsina prisotnost(tudi še en dolg. jazbečar - moj{z išo sta ql frendice ;D}) in dejansko bruha samo še čisto malo :)

lp urška


Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 27 November 2006, 13:54:39
Pri nas doma imamo leto starega mešančka, ki pa je že zelo velik. Ko smo se odpravili na malo daljšo pot mu je bilo slabo in je bruhal. Od takrat noče več sam v avto da bi ga pa spravil notri je pa že prevelik oz. pretežak. :-\ Zanima me kako bi ga lahko spravil v avto in ga potem počasi navadil da bi notri šel sam?

LP :)



doody

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 1
  • Rona
Odgovori #29 : 01 December 2006, 21:55:37
Tudi to se da urediti.Ker ima z vožnjo slabe izkušnje,boste imeli malo več dela,da ga zopet pripravite dotega,da bo šel sam v avto.
Poizkusite takole:
Tisti,ki ga ima kuža najraje,naj se znjim igra okli avtomobila.V žepu naj ima narezano pasjo radost.Predvidevam,da jo ima kuža zelo rad.Vrata avtomobila naj bodo odprta,še predno  se začneta igrati.Skrivanje imajo kužki zelo radai.Verjetno tudi vaš.Začne se igra okoli avtomobila:
rahel tek,se ustaviš ,počakaš da pride do tebe,ga pobožaš in mu daš košček salame.To ponoviš nekjakrat.Nato se mu skušaš skriti za avtomobil.Ko te najde,mu daš zopet košček salame. Po desetih skrivanjih za avtomobil,se skriješ v avtomobli in psička ne kličeš.Ko ugotovi,da si v avtomobilu,mu ponudiš salamo tako,dad stegneš roko iz avtomobila.Zelo pomebno je,da ga nikoli ne vabiš v avtomobil.Če salame ne bo hotel vzeti,mu jo spustiš na tla.Bo že sam ugotovil,da ni nič hudega .če vzame salamo iz tvojih rok.Tudi v avtomobil bo šel za teboj sčasoma.Paziti pa moraš tudi,ko bo prvič v avtu,da ne zapreš vrat ali vžgeš motorja.Vse to delaš postopoma.To počneš več dni.Paziti moraš.ko se kuža naveliča igre,odnehaš in ga odpelješ na sprehod.
Ko bo šel kuža v avto sam od sebe,se vsedeš poleg njega in narahlo zapreš vrata za dve sekundi in in več.Ta čas z dnevi podaljšuješ.
Tudi vžig motorja naj bo kartkotrajen v začetku.Uspeh zagotovljen.

Pasje življenje je nebeško.

www.davorin.net