kronično vnetje ušes-bioenergetik

aasha · 7112

aasha

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 08 Maj 2010, 16:31:26
Lep pozdrav
ob brskanju in prebiranju forumov sem našla veliko informacij na temo vnetih ušes.Tudi moj pes- VŠPP ima kronično vnetje ušes, ki se mu vedno znova ponavlja. problem pri našem psu pa je največji ta, da ga ni mogoče zdraviti s kapljicami, spiranjem in podobno, ker ne pusti, da bi mu karkoli dajali v uho. Tudi na silo ni možno. Še pri veterinarju, ko je dobil močna pomirjevala, je zbral toliko moči, da smo ga morali fajn držati, ko mu je čistil ušesa. Veterinar pravi, da so kronična vnetja pri psih 90% ozdravljiva, če se zdravijo direkt (s kapljicami). Če pa ta način zdravljenja ni možen, je pa verjetnost veliko manjša. Sedaj so mu vzeli briz in poslali na analizo, da ugotovijo glavni vzrok. Prijatelj, ki je imel podobne težave s svojim psom, je na koncu psa moral dati uspavati, ker enostavno več niso našli rešitve, pes pa je tako trpel, da se je z glavo zaletaval v zid od bolečin. Zanima me ali ima kdo podoben primer in kako ste rešili težavo. Razmišljam pa tudi, da se obrnem po pomoč k kakšnem bioenergetiku ali kakšni drugi alternativi. Ima kdo kakšne izkušnje s tem?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 08 Maj 2010, 16:33:42
Je vnetje mogoče posledica alergije na hrano?

Moja psica je imela konstantno vneta ušesa, dokler nismo ugotovili na kaj je alergična in to črtali iz jedilnika - od takrat naprej nima več težav z ušesi..



aasha

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 08 Maj 2010, 16:38:41
da so vnetja ušes povezana s prehrano sem zvedela šele tukaj, ob prebiranju forumov, saj nam veterinar tega ni nikoli omenil. kako pa naj izvem na kaj bi bil elergičen lahko? oz. katero hrano naj probamo?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 08 Maj 2010, 16:57:54
Poglej tole http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1198.msg118061#msg118061
Tudi od Scythe Astor je imel probleme z ušesi in ni bila kriva hrana ampak čisto zunanji alergen. Pomisli če imate kaj takega oz. seproblem pojavlja samo določene časovne intervale. In preberi sporočila za njo, saj ima večina kot posledico alergije znak vnetje ušes.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 08 Maj 2010, 17:06:06
aasha jaz bi na vasem mestu sla do dermatologa - ena je dr. Kotnik na VF, druga pa dr. Stariha Pipan na Gorkičevi.



aasha

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 08 Maj 2010, 18:18:08
Hvala lepa za tako hitre odgovore. definitivno bom morala ugotoviti, če je kakšna alergija,.. Bioresonanca mogoče..ali pa Dr. Nabergoj iz Moravskih toplic. Neverjetno na kaj vse je pes lahko elergičen (beton?):) Pri mojemu so vnetja hujša v zimskem času. Prvič so se mu na konicah ušes naredile kraste-rane, katere si je non stop praskal, tako, da se sploh zacelit niso hotele. Včasih je bil zjutraj cel krvav. grozno. ko smo mu dali gor ovratnico, da se nebi praskal, je bil najprej en dan čisto zbegan in miren, se je zaletaval in težko vozil ovinke:), nato pa ponorel in to ovratnico strgal iz sebe in jo čisto zgrizel, raztrgal. Prvi veterinar mu je hotel zdraviti te kraste z nekimi mazili, vendar ni pomagalo. Ko smo šli k drugemu veterinarju pa smo sploh ugotovili, da so posledica vnetja in tako so se počasi zacelile, ko je dobival antibiotike proti vnetju.sedaj ima tam samo še brazgotine, vendar zopet vneta ušesa. Ker sem mislila, da mu mogoče ne odgovarja v pesjaku, v leseni uti, ga imam sedaj pri sebi in spi v hiši na dekci, vendar ni nič boljše. Hudo mi je, ker vem, da ga boli. Včasih po celo noč ne spiva, ker pride k meni in ga moram čohat za ušesi. Čez dan je ok, ponoči, ko pa se umiri vse in zaspi, se pa začnejo bolečine. Nimam pojma na kaj bi lahko bil elergičen, niti nisem opazila, da bi bile kakšne spremembe ob različni hrani. Res pa je, da ves ta čas je in brikete, mešane s konzervami in razno razne priboljške, skratka, na hrano nismo bili pozorni, ker si nisem mislila, da bi lahko bilo od tega, a drugih težav ni imel. Se mu pa je, v zadnjem času, pojavil prhljaj in opažam, da se dosti liže po tačkah.



aasha

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 08 Maj 2010, 18:21:13
Sasha hvala za informacijo. Mislim, da bom najprej probala z Dr Nabergojem, da vidim, kaj nama bodo tam ugotovili in svetovali...



malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 09 Maj 2010, 15:17:04
Zdravo,

AAsha jaz ti svetujem glede na moje izkušnje, ki jih imam z alergijami da narediš naslednje.
Pojdi do dr. Matkota in naj ti vzorec krvi pošlje v Španijo. Jaz mislim da je to še najboljša varianta saj ti tam lahko testirajo tako zunanje alergene kot tudi alergene, ki izhajajo iz hrane.
Toplo ti priporočam seveda če ne misliš metati denarja stran da ne hodiš k dr. Kotnikovi na Veterinarsko fakulteto oziroma da ne pošiljaš briza k dr. Nabergoju, ker od teh dveh ne boš imela nič razen stran vržen denar.
Če te zanima več infomacij ti jih lahko pošljem na ZS.

lep pozdrav,



aasha

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 10 Maj 2010, 18:53:26
hvala..



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #9 : 11 Maj 2010, 00:02:44
Jaz sem imela grozne težave z ušesi s psičko...zaradi alergij.
Šli smo k Nabergoju, določil je alergene in če se tega popolnoma držimo, je vse ok. Smo pa na začetku zdravili z antibiotiki, potem
pa samo še umivali z nekim oljem, ker ni hotelo čisto nazaj pa s homeopatskimi kapljicami, ki so ful pomagale. Ampak moji
šarim po ušesih brez težav, še fajn ji je, ker jo je srbelo. :D
No, če je vnetje že hudo ga je ponavadi treba najprej pozdravit, samo s spremembo hrane najbrž ne bo izginilo...
Meni je žal samo, da nisem šla tja že prej in smo jo pacali z raznimi antibiotiki, pa šamponi, pa kapljicami ...Nafilali so mi jo z injekcijami in tabletami, pomagalo pa ni nič kaj veliko, ker je še vedno jedla hrano na katero je bila alergična. Kaka dva tedna, tri, je bilo boljše, potem pa se je pojavilo v še hujši obliki.
Imela je že čisto razpraskana ušesa, celo kraste po njih, pa nonstop se je ponoči zbujala in se praskala, pa še tačke si je začela ful lizati.
Nekaj več o te vrste težavah je tudi v temi alergija... ;)