Prehrana

sonchy · 27863

sonchy

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
: 11 Maj 2010, 14:44:17
Vem, da je takih in podobnih tem na forumu že malo morje, ampak sem odprla novo, ker nisem nikjer zasledila odgovora.
Moj Rottweiler je star 5 mesecev in se že od malega prehranjuje izključno z najkvalitetnejšimi briketi in konzervami, sedaj pa mu je apetit upadel, zato sem se odločila da mu 2x tedensko pripravim kuhan obrok.
Včeraj sem mu skuhala puranja prsa z makaroni in korenčkom, ampak je izbral samo meso, ostalo pa pustil.
Zanima me kaj lahko psu ponudim poleg kuhanega mesa, če noče jesti makaronov in zelenjave.
Hvala za odgovor!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 11 Maj 2010, 15:37:54
dan ali dva posta.

Se strinjam ;)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 11 Maj 2010, 15:51:39
Psu se poleg mesa ne daje makaronov in zelenjave, pika. Sploh makaroni NISO hrana za psa.
Poleg tega je prav škoda meso kuhati, ker so beljakovine tako in tako potem težje prebavljive.
Petmesečnega psa jaz ne bi dajala na post. Mogoče bi šla raje k veterinarju, da pogleda, če je kak vzork za nenadno neješčost.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 11 Maj 2010, 16:56:31
Pri hranjenju psov imaš take in drugačne usmeritve. modne so lahko dobre ali pa tudi ne, na sceni so premalo časa, da bi lahko potrdili njihovo korist. klasična shema je pa tretjina mesa, tretjina žitaric ali krompirja in tretjina zelenjave +dodtaki. Goveje meso je lahko surovo, ostalo se ponavadi kuha. Makaroni niso najboljše, kar lahko psu ponudiš, a za občasni obrok so v redu, še posebej če pes ni predebel. Od žitaric (nekateri jih v pasji hrani nočejo videti, ker da v prehrano mesojedcev ne sodijo, vendar je dejstvo, da so jih psi dobivali kot osnovno hrano vse od takrat, ko so ljudje postali poljedelci) lahko dobi riž polento, kašo, ješprenj, kuskus....če že žitarice spustiš, zelenjave ne smeš. Dejstvo pa je, da če ima pes večinoma kvalitetne brikete, potem sestava občasnih obrokov doma pripravljene hrane ni tako bistvena.

Dan posta še nobenemu psu ni škodil, celo nekajtedenskemu mladiču ne. Namesto posta lahko zmanjšaš obroke za tretjino ali pa psu hrano vzameš takoj, ko dvigne glavo od hrane. Potem se pa prav hitro vidi, ali je pes samo izbirčen, ali pa je z njim kaj narobe. Načeloma pa  je večina psov, še prav posebej mladičev,  prenažrtih. In jim to škodi veliko bolj, kot pa malce lakote.


sonchy

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 11 Maj 2010, 17:07:26
Bom ga probala postiti do jutri, če pa še vedno ne bo hotel jesti pride pa na vrsto veterinar :)
Kako pa vi prehranjujete psa? Mu poleg kvalitetne prehrane ponudite tudi kdaj kakšen obrok doma skuhane hrane?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 11 Maj 2010, 17:19:49
Lanabela, od kje pa prihaja shema  tretjina mesa, zelenjave, ogljikovih hidratov?
Zakaj piše v veterinarski knjigi za prehrano psov Small Animal Clinical Nutrition (ki jo celo sponzorira Hill's), da prehrana psov ne potrebuje oglj. hidratov? Zakaj psi ješprenj cel pokakajo ven?

Zakaj je zelenjava nujna? Edina funkcija, ki jo ima, je kot vlaknina, da pomaga peristaltiki. Če jo pa še prekuhamo v prafaktorje...

Zakaj se ostalo meso razen govejega mora kuhati? (Sprašujem seveda za meso, ki je bilo veterinarsko pregledano.)

Jaz bi pri mladičku rotvajlerja opreverila, če mogoče količina briketov in kakih priboljškov ni bila prevelika. če želite hraniti z briketi, potem pazite na dodatne priboljše, ponudite obrok briketov in ga umaknite po 15 minutah, če ga je ignoriral.



sonchy

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 11 Maj 2010, 17:50:19
Prehranjujem ga z briketi Royal Canin, točno toliko kot je priporočena količina na njegovo težo, vmes pa mu zmešam 2 žlici konzerve za boljši okus, ki je prav tako kvalitetna. Razdelim pa mu obrok na 3 dele, tako, da ga dobi zjutraj, popoldne in zvečer. Je možno, da se je mogoče te hrane prenajedel, da poskusim kaj drugega? Kuhane hrane tudi noče, samo meso izbere ven ostalo pa pusti.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 11 Maj 2010, 18:04:41
Meso poje in ostalo pusti, ker je pameten:))

Ne, če želiš nadaljevati z briketi, priporočam, da izbereš kakovostne brikete, kot je npr. Orijen. Royal Canine to vsekakor ni. Prenajesti se briketov kot takih ne more, ker ga čaka še kar nekaj let življenja in bo treba kdaj pa tudi kaj pojesti. Konzerve vmes ne bi mešala, ker ga tako navajaš, da poje ta dobro, drugo pa pusti.

Glede priporočene količine pa namesto tabelce poglej psa: če je zavaljen in okrogel, lahko malo zmanjšaš, če čustiš vsa rebra, količino povečaš. Vsekakor zamenjaj brikete za bolj kakovostne.



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #9 : 11 Maj 2010, 19:07:24
Prehranjujem ga z briketi Royal Canin, točno toliko kot je priporočena količina na njegovo težo, vmes pa mu zmešam 2 žlici konzerve za boljši okus, ki je prav tako kvalitetna. Razdelim pa mu obrok na 3 dele, tako, da ga dobi zjutraj, popoldne in zvečer. Je možno, da se je mogoče te hrane prenajedel, da poskusim kaj drugega? Kuhane hrane tudi noče, samo meso izbere ven ostalo pa pusti.

tako maldega psa se hrani 5-6x na dan, ne 3x. kot so ti že predhodniki rekli: nič ne mešaj v brikete, ker boš sčasoma mešala bbrikete v konzervo, dokler jih sploh ne bo več jedel (latne izkušnje - vsaka šola nekaj stane), meso komot ponudiš surovo, prav tako zelenjavo, žitaric se izogibaj z daj čimmanj. sicer pa, kot pravi Lanabela, če 2x tedensko kuhaš oz daješ drugo kot brikete, sestava niti ni toliko bistvena. lahko ponudiš tudi kakpno skuto z medom, jajce, jogurt,... pa brikete tudi zamenjaj ... Hills in roxal Vanin sta isti beden šmorn. za isto ali celo manj denarja dobiš veliko kvalitetnejšo hrano


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #10 : 11 Maj 2010, 19:14:23
Dakota pes je star 5 mesecev. Mislim da je hranjenje 3X na dan za tako starost in pasmo kar OK.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #11 : 11 Maj 2010, 19:16:08
tako maldega psa se hrani 5-6x na dan, ne 3x. kot so ti že predhodniki rekli: nič ne mešaj v brikete, ker boš sčasoma mešala bbrikete v konzervo, dokler jih sploh ne bo več jedel (latne izkušnje - vsaka šola nekaj stane), meso komot ponudiš surovo, prav tako zelenjavo, žitaric se izogibaj z daj čimmanj. sicer pa, kot pravi Lanabela, če 2x tedensko kuhaš oz daješ drugo kot brikete, sestava niti ni toliko bistvena. lahko ponudiš tudi kakpno skuto z medom, jajce, jogurt,... pa brikete tudi zamenjaj ... Hills in roxal Vanin sta isti beden šmorn. za isto ali celo manj denarja dobiš veliko kvalitetnejšo hrano

Ne vem če kdo skoraj pol leta starega rottweilerja hrani 6x dnevno ::) Meni se zdi 3x pri 5ih mesecih čisto ok.

Ups me je teycha prehitela.



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 11 Maj 2010, 20:29:13
Meni se zdi 3x tudi dovolj. Moja pri tej starosti preprostno mi mogla jesti večkrat, ker je imela očitno prebavo že bolj počasno. Je ubistvu vedno sama nakazala kdaj je čas da se en obrok zreducira...



frigga

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 11 Maj 2010, 20:42:28
Ne, če želiš nadaljevati z briketi, priporočam, da izbereš kakovostne brikete, kot je npr. Orijen. Royal Canine to vsekakor ni.

Tole je seveda zelo relativno. Mi smo probali že kar nekaj t.i. ''kakovostnih'' znamk briketov in po vseh, razen ene sta imeli obe psici mehak kakec in ogromne količine le tega, po dveh znamkah se jima je pojavil še prhljaj. Prehod smo seveda delali postopno in kljub temu, da je na začetku pri večini znamk kazalo zelo ok (razen pri hillsu, ko je bila že od začetka štala), so bile po nekaj časa uporabe enake posledice. Dejstvo je, da enemu psu super fajn paše RC, drugemu Orijen, naslednjemu nekaj tretjega ipd. Glavno je, da vsak za svojega psa najde tisto hrano, ki psu najbolj odgovarja (kar se tiče zdravstvenega stanja, razvoja...) in mu omogoča največji izkoristek.

Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 11 Maj 2010, 20:45:43
Sam sem nehal komplicirat, s tem kaj je najbolj prav  ::) - hranim kar funkcionira. Če bi imel denar bi hranil s "whole prey" modelom, vendar pri moji mrcini to nanese najmanj 120€mesečno če futram samo tacenejše meso. Kar pa še zase ne porabim in se mi zdi pretiravanje.

Večinoma uporabljam kvalitetnime brikete (trenutno grainfree Acano - pa ne zato ker sem kontra žitaricam, ampak ker praktično stane isto kot klasična in raje futram sadje kot koruzo), poleti ulovljene ribe in meso v akciji (70% mesa in 30% sadja & zelenjave & žitaric - samo meso bi blo tudi OK, ampak je dražje ;)

Se mi pa zdi nesmisel kuhanje mesa, ker ga je pes zmožen čisto lepo prebavit surovega. In roko na srce - od mesa iz mesnice ne more fasat nič.



sonchy

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 11 Maj 2010, 21:35:29
Kje pa se kupi ta hrana ki jo omenjate : Orijon,Acano...? Zakaj pa RC niso kakovostni? Vedno sem mislila, da je eukanuba, hills, rc vredu hrana



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 11 Maj 2010, 21:42:20
Mr Globus, jaz sem pa ravno sama sebi smejim, ker sem prejšnjič iz klavnice prinesla par vreč mesa (konjsko in telečje, vse sveže, mlade živali), pa mi zanj niso hoteli računati ničesar, ker so bili kosi, kao neprimerni za zrezke delat:)) In sem si zaželela, da bi imela večje mrcine, da bi mi čim hitreje zmanjkalo:)) In se mi zdi tale 'whole prey' napol zastonj... Je pa res, da grem direkt do klavnice in se dogovorim, kaj potrebujem. In ker imam majhne pse, me tudi briketi niso stali kdovekaj.




Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 11 Maj 2010, 21:45:51
Ocene hran si poglej tukaj:
http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/index.php

Orijen je najvišje ocenjen, ima šest zvezdic, Royal Canine pa dve.
Hills, Eucanuba, to je vse isto, na tej strani ocenjeno zelo slabo.
Poglej na deklaracijo svoje sedanje hrane. Kaj priše na prvem mestu? Če piše na prvih treh mestih corn, corn meal, beat pulp in podobne reči, ki so stranski produkti predelovalne industrije, pa posebno žitarice, hrana ni vredna niti centa.

Orijen in Acano se dobi v kliniki 300 kosmatih v LJ in preko neta. Poglej v teme Orijen in Acana za podrobne info. Ti briketi imajo nič žit in neprimerno več mesa.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 11 Maj 2010, 23:02:35
tako maldega psa se hrani 5-6x na dan, ne 3x. kot so ti že predhodniki rekli: nič ne mešaj v brikete, ker boš sčasoma mešala bbrikete v konzervo, dokler jih sploh ne bo več jedel (latne izkušnje - vsaka šola nekaj stane), meso komot ponudiš surovo, prav tako zelenjavo, žitaric se izogibaj z daj čimmanj. sicer pa, kot pravi Lanabela, če 2x tedensko kuhaš oz daješ drugo kot brikete, sestava niti ni toliko bistvena. lahko ponudiš tudi kakpno skuto z medom, jajce, jogurt,... pa brikete tudi zamenjaj ... Hills in roxal Vanin sta isti beden šmorn. za isto ali celo manj denarja dobiš veliko kvalitetnejšo hrano

A daj no, a res .. meni je pes pri tej starosti ali pa mesec, dva kasneje zacel sam opuscat tretji obrok (oz. vmesni obrok, kosilo). No, ima pa zdaj toliko vecji apetit in ima pri 5 letih tri obroke dnevno, vcasih celo 4 ...

Nekdo je napisal, da psi jesprenj cel ven pokakajo. Hm, sporocim cez kak teden, ko poskusimo se to. Moja npr. polentno normalno prebavi, njena "teta" jo pokaka celo. Eni driskajo po mleku, moja nima nobenih tezav. Bi rekla, da je to povsem od psa odvisno.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 11 Maj 2010, 23:11:04
Aja, ce je RC in Hills tolk zanic, pa Eukanuba .. zakaj imajo veterinarske diete potem le teh znamk? Mislim, resno me zanima, ne da bi hvalila katero od teh znamk.

Sicer pa ce kdo ve za hrano, dobavljivo pri nas (kvalit. briketi), ki ne vsebuje piscanca, riza, govedine in ni iz samih rib, se priporocam. Po Sensitivity controlu pes obcasno bruha (sploh, ko so briketi dlje casa odprti), ocitno je pri 4,5 letih postal alergicen na riz, perutnine se nismo sprobali, bi se prej malo naspali ..  ;) V Avstriji sem tako hrano sicer nasla, samo ne vem, koliko je kvalitetna - je pa zajec + losos. Teorija pac je, da so morda ribe pretezke za njen zelodec, ker ima kronicni gastritis. No, nocna prehranjevanja s travo in bruhanje smo odpravili z manjsim obrokom ob 23h in ultopom (zaenkrat oz. trenutno).

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #20 : 11 Maj 2010, 23:15:24
Moj Pax (rott) je jedel 4 obroke do 6. meseca, potem do devetega 3, od takrat naprej pa 2. Še vedno dobiva 2 obroka. Hranila sem ga s klasičnimi ProPlan briketi in kuhano hrano. Pes je rastel neenakomerno, vezi niso dohitevale rasti kosti, skorajda končno višino je dosegel pri 6 mesecih. Ko je odrasel in sem zaradi dela želela, da je bolj suh, je na taki prehrani izgubljal mišično maso in moč. Ob nezadovoljstvu z določeno pošiljko hrane sem se končno odločila za menjavo in našla Orijen. Takrat še ne v Sloveniji. In tako dolgo sem vztrajala, da sem prišla do hrane. Že po 1 mesecu hranjenja z novo hrano je bila razlika tako gromozanska, da nisem mogla verjeti, da neka hrana res lahko pomeni tako razliko. Pax je na Orijenu že 2 leti. Je čvrst, mišičast, ima zdravo težo in je v super kondiciji. Ima veliko energije in se po delu hitro regenerira.

Sedaj imam mlado malinoisko. Že od mladička je na Orijenu. Raste enakomerno, nikoli ni šla čez "štorasto" obdobje, je suha in mišičasta. Žal mi je samo, da te hrane nisem imela, ko je bil Pax še mladič.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #21 : 12 Maj 2010, 06:26:13
Ribica*: Orijen Regional Red ustreza tvojim zahtevam ;)



sonchy

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 12 Maj 2010, 09:43:55
Na netu sem zasledila brikete, ki so ocenjeni z 6 zvezdicami in spadajo med najboljše. http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php?product=1604&cat=8
A jih je mogoče že kdo zasledil v kakšni trgovini? Urška, moj Thor dobi 3 obroke dnevno, ampak nikdar ne poje kolikor mu dam, vedno si pusti določeno količino v posodi in jo hodi jesti z časovnimi zamiki. Sedaj sem naročila Acano, da vidim, če bo kakšna razlika.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 12 Maj 2010, 10:41:16
Zakaj piše v veterinarski knjigi za prehrano psov Small Animal Clinical Nutrition (ki jo celo sponzorira Hill's), da prehrana psov ne potrebuje oglj. hidratov?

A Hill's ne vsebuje žitaric morda?


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #24 : 12 Maj 2010, 10:54:36
madona so hecni, pa ravno Hills ki ni nič drugega kot koruza in ostale žitarice, ter meso v sledovih mogoče :):):)  :P moram biti malo zlobna, čeprav vsak jim čas za takšen marketing - prodajati koruzo, sojo, pšenico, za tako ceno :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 12 Maj 2010, 11:16:51
No tisto s tretjinami je silno starinska zadeva, po kateri smo futrali "tanobel" pse takrat, ko še ni bilo briketov (in so tisti manj "nobel" dobivali ostanke od kosila, pa mogoče kakšno polento in drugega nič.  ista "formula" je bila pohvaljena pred parimi leti v reviji Dog world, ko je bila objavljena zelo odmevna serija člankov o pasjih hranah (za razliko od večine tistega, kar se dobi po netu jih je napisal neodvisen strokovnjak).
So bili briketi ameriških proizvajalcev takrat pošteno skritizirani (konzerve pa še bolj) in ne vem če je ravno slučaj, da so prav kmalu po objavi začeli opuščati  močne antioksidante in da so vsaj malo popravili sestavo hran za mladiče, ki so bile prej namenoma sestavljene tako, da so čimbolj pospeševale rast.

Moje pse hranim z briketi srednje kvalitete (imajo koruzo na prvem mestu), če jim skuham, jim skuham polento ali riž, včasih dobijo tudi med riž tudi kašo ali ješprenj, perutnino in ribe skuham, pa ne zato, ker bi se bala salmonele (pa baje s salmonelo kar so problemi) ampak preprosto zato, ker moji surove perutnine ne marajo, razen če že grdo smrdi in je čisto sluzasta, surove ribe pa vzamejo ven in se po njih valjajo. zelenjavo dobijo sezonsko, paradajz jedo tudi surov, ostalo je večinoma skuhano (če pojedo surovo, pride ven v natančno taki obliki, kot je šlo noter). Poleg tega si naberejo še ogromno sadja in orehov, kadar pač so.

Glede na to, da niti en moj pes še ni imel vnete pokostnice, niti težav s sklepi in vezmi, pa niti en ni alergičen na kakršnokoli hrano, dočakajo pa nekje med 14 in 17 let bi rekla, da kaj zelo hudo narobe s hrano ne more biti.




Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 12 Maj 2010, 19:32:12
Ma saj to je bizarno pri tem Hillsu, da naredijo veterimnarski učbenik, po katerem študirajo veterinarji in noter pišejo stvari, ki se nanašajo na konzervirano/briketirano hrano.

SEveda potem najdem mesta, kjer piše, da ogljikovih hidratov pes ne potrebuje, pa da vlaknine zavirajo absorbcijo ecsencialnih nutrientov, potem pa delajo brikete iz soje in koruze. Višek! In na to nabijejo ceno.

Hills je že zelo zgodaj, v 50.letih začel izdelovati dietne oz. zdravstvene recepture, kar pa je tudi močna marketinška poteza, saj nekomu, ki dela konzerve za ledvične bolnike boš pa ja zaupal. ker so ogromna firma, ki si lahko privošči močno oglaševanje in ker delajo v tako enormnih količinah, da lahko zelo diverzificirajo produktno linijo, imajo v ponudbii pač 20 ali 30 različnih hran za pse, kar jim daje kredibilnost.

Ampak kaj mi to pomaga, če na deklaraciji na prvih 3 mestih najdem koruzo, sojo in peso? Where's my meat???

Mimogrede, soja vsebuje omega 6, ki se ga povezuje z inflamacijo/ima vnetne lastnosti. Višek!!!



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #27 : 12 Maj 2010, 22:12:43
to da je RC zanič je buča in stvar preferiranja oz. posameznega psa; sem preizkusil tudi brikete ocenjene bolje na zgornjem linku z slabšim rezultatom ( barva dlake, jih ni marala), pa še izredno rada ima tole;
poleg tega žakl dobim  podceno
Sicer pa kombiniram brikete in kuhano hrano 2x dneven obrok, brez nobenih težav do tega trenutka


In zakaj so makaroni neprimerni za psa ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #28 : 13 Maj 2010, 11:59:10
Zato, ker niso meso in jih je treba skuhati menda  ;)
no, psi, ki imajo za glavno hrano makarone, se zredijo, še posebej zato, ker jim pogosto notri zakuhajo kakšne mastne ostanke. Ali pa jih zabelijo kar z oljem od cvrtja. Za sem ter tja kdaj so pa povsem ok, pa še psi jih imajo radi.
Prav tako pravijo, da je za pse zanič krompir, pa to sploh ni res, samo prav mora biti pripravljen.
Soje pa tudi jaz ne maram, pa ne da bi bila sama po sebi zanič, pač pa po njej (vsaj moji) psi prdijo.
Kar se tiče vlaknin...sama imam raje take hrane, ki imajo dovolj vlaknin (če so iz pese mi je čisto vseeno). Sicer to pomeni, da moraš psu dati nekaj malega več za pojest in potem pridelaš malo večji drek. Me bo pa težko prepričati, da v pasji prebavi vlaknine niso potrebne.

RC sicer nikakor in po nobenem kriteriju ne sodi med visokokoncentrirane hrane najvišje kvalitete, sodi pa med par tistih "normalnih", ki bi jih sama brez zadržkov hranila tudi svojim.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #29 : 13 Maj 2010, 14:04:56
Zdaj pa že pretiravate o nekvaliteti nekaterih briketov! RC so spodobni briketi, tudi Technical, Proplan, Bosch....In še kup drugih. Nimajo ravno 6 zvezdic, ampak so pa srednja kvaliteta in vsakako mnogo boljiši od raznih "market" hran. Se pa strinjam, da so nekatere hrana mnoooogo precenjene, recimo Hills.

Eukanube tudi ne hranim, jim je kvaliteta padla, poleg tega niso najbolj humani pri testiranju oz. sodi pod firmo IAMS.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!