nemški lovski terier

gala88 · 57080

gala88

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
: 18 Maj 2010, 16:09:34

POREKLO: Nemčija

UPORABA: vse stransko uporaben pes ,predvsem ga uporabljajo lovci za lov

SKUPINA: FCI 3, Terijer, sekcija 1. terrier z visoko iskalno sposobnostjo

IZGLED: Mali, kompakten pes. . Dobrih proporcij za lov.

SPLOŠNA SLIKA : Sorazmerna velikost prsnega koša v sorazmerju z višino.Prsni koš 10-12 cm večji od višine grebena.
Dolžina telesa proti višini grebena Telo malenkost daljše od višine 12%

KARAKTER: Hraber in hud, močan, vedno za akcijo, vzdržliv in vitalen, temperamenten, uporen, se hitro uči, če se prestraši postane še bolj agresiven.

GLAVA: Podaljšana, nekoliko klinaste oblike, ni špičasta. Smrček-gobček je nekoliko krajši od lobanje, lobanja ploščata, ravna a med ušesi široka . Nos ne sme biti preozek in premajhen je črne barve in nežen.Usta so dobro pigminterana.Veliki zobje. Psi imajo 42 zob.Ko pri lovu ugrizne v plen se mu čeljust zaskoči. Pravilen ugiz zgleda takole:



OČI: Temne, male, ovalne, globoko vtisjene

UŠESA: v obliki črke "V", potisnjene naprej, ne preveč majhne

VRAT: močan,ne predolg nekoliko povdarjen z izraženim prehodom proti pleč

TELO: Gornja linija telesa ravna.

GREBEN: Izrazit.

HRBET: močan, raven,ne prekratek boki močnih mišic

PRSNI KOŠ: globoke,dober lok,zavita rebra ne preširoka,prsne kosti so daljše z dobro izbočenimi rebri

REP: lahko je malo zavit ampak ko hodi rabi bit iztegnjen strmo ne sme se zavit preko hrbta.

NOGE: prednje noge so širše nastavljene od zadnjih ,debelejše in močne,vedno napete dobro formiranih oblin, stojita vzporedno in ravno.
Zadnje noge so ožje od prednjih ,stegna so dolga ,široka in mišičasta,kolena so močna z dobrim gibanjem.

KOŽA: Debela, zategnjena, pripeta na telo, brez gub

DLAKA: gosta in ostra,priležena,ravna,podlanka je trda,gosta in gladka.Barve dlake so :črna,temno rjava in imajo svetlo rjave ožige ,ki jih imajo na nogah prsih in gobčku malenkost nad očmi.
Psa trimamo.

psi so zakon


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 18 Maj 2010, 19:18:57
Kopirano od kod?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2 : 19 Maj 2010, 09:12:24
Izgledajo pa takole:

Foto: Polona & company

so predvsem za lov (tudi kot prinašalci in šarivci, ne samo goniči in jamarji)



(foto A.Šobar)

so neustrašni, lovijo vse-tudi dinozavre  :o(večkrat sicer divje prašiče  ;)):


Uporabni ne samo za delo nad in pod zemljo ampak tudi  nad in pod vodo,:


ter na drevesih:


V prostem času znajo biti tudi ljubki:


in pripravljeni so pokazati celo svoj velik talent za vaje poslušnosti:

Foto: Polona & company

Foto: Polona & company
vse to vam je o svojem življenu natipkala osebno Fita Nebeška NLT:
[
Foto: Bojan


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


gala88

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 19 Maj 2010, 10:53:08

psi so zakon


gala88

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 19 Maj 2010, 10:54:08
to pa je moja psička ajša

psi so zakon


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #5 : 23 Maj 2010, 23:16:02
Sem se že vprašal zakaj NLT ja ni med pasmami, po drugi strani pa mi je bilo po volji, da ga mogoče ne čaka usoda kot nekatere druge lovske pasme, da postane "cirkuški pes". So mi izredno pri srcu, čeprav po večini poznam, sem poznal same "male hudičke" (seveda krivec ni pasma)  ;) in se strinjam, da pasma ni za vsakogar. Pasma pri kateri resnično velja, da "velikost ni pomembna" ali pa "strup je v majhnih flaškah".

Upam, da se Deteljica ne bo hudovala, ampak na enem od sosednjih (lovskih) forumov je podala resnično dober "opis", ki naj si ga prebere vsak lovec oz. ne lovec, ki ga NLT ji zanimajo. Imam shranjeno v PC ju; ne vem točen link do foruma:

Mogoce sprejemaš tudi nasvete nelovca ?
sicer je s teoretičnimi nasveti tako,da jih je težko uporabljat ampak poskusimo :
1) NLT ji niso svojeglavi. So pa močno nagonski, po značaju proti koleriku(kar pomeni, da predvsem sami sebe težko obvladajo) in večinoma so tudi dominantni. Temu pridruži še, da so zelo inteligentni, kar pomni velik minus za vs evodnike, ki jih morda po tovrstnih pacitetah ne presegajo (joke ), pa dobiš osnovo za mit o trmi.
2) NLT ji imajo prirojeno,da na obremenitve reagirajo ali ignoriranje ( manjše obremenitve) ali pa pojačanje akcija-reakcija. To je nujno za namen za katerag so vzrejeni, drugače bi bili neuporabni. Obenem to obrazloži zakaj zgoj s klasično disciplino, ki temelji na zatiranju neželjenih vedenj ne more biti uspeha. Fizični poseg v psa ( če se zanj odločiš) iz istega razloga deluje zgolj dokler je še element presenečenja (se pravi kratko in jedernato). Ob močni in trajajoči uporabi sile bo (dober) NLT izkazal prej mazohistično veselje do krvave borbe kakor podrejenost oz upoštevanje
3) Ko NLT odpre nagon na določeno vrsto živali bo to zanj plen do konca njegovih dni. Zato si naredi prioritetno listo kaj naj bi tvoj pes dejansko lovil in poskrbi d as ebo nagon odpiral v vrstnem redu od bolj pomembnega do manj. Npr če želiš da bo pes zagotovo oz prioritetno gonil zajca in srno samo poškodovano oz v drugemplanu poskrbi da bo na začetku srečeval , gonil in bil priča uplenjenju zajcev. Če nisi prepričan,da želiš s psom lovil mačke pazi da ne bo prišel do izkušnje,da so le te priročne za gonjo in zabavo.
4) psa čim večkrat pokliči in prvo leto skoraj vedno nagradi ko pride. Nagrada naj bo različna. Prvo leto poskrbi, da pes po možnost en bo imel prilike neubogat,če pa se nplanirano zgodi da za čem pobegne pa ne kliči pas če sumiš ,da ne bi prišel.
5) čim več se igraj zmladičem in nauči tem več stvari skozi igro (brez piljenja in teženja). Igraj se prinašanja in sledenja z vlečkami, kožami, plenom ( kar imate lovci dostop). Mladiču ne jemlji plena brez menjave za nekaj drugega, ne uči še vaje, naj se zasvoji s prinašanjem, tehniko dodeluj kasneje. Izkoristi razne cevi ipd za trening izvlačenja (tudi če nimaš namena jamarit,se nikoli ne ve kdaj boš rabil, obenem to olajša PNZ, a ne spodbuja da bi pes izginil v vsako luknjo na trenu)
6) v igri ne pozabi na vaje za samokontrolo (psa seveda), čim več ampak starosti in razvoju mladiča primerno.
7) Odpoklic v nagonu je najlažje dobiti s šolanjem na na nasprotni nagon- učiš od začetka tako,da če ga pokličeš od nečesa, ga v nasproti strani ali pri tebi čaka nekaj kar sproži večji nagon, kaj boljšega. Sicer pa odpoklic malo pre gonjo- ko vidiš d anekaj ima pa dokler ne stabilizira lajanja po mojih izkušnjah ni problem. Če pa zamudiš in že goni nekje daleč in stabilno moraš pa redno vadit odpoklic iz nagona v prirejenih okoliščinah , če hočeš da deluje zanesljivo.
8) z aposlušnost na splošno ni nobeneg aposebnega recepta. Pes mora na podlagi vzgoje in šolanja v prvem letu dobiti vtis,dase mu splača poslušat,ker tako samo tako lahko pride do cilja in ker če posluša pride do boljšeg arezultata ( v njegovih očeh). To pomeni,da mu s prilagajanjem okoliščin ne daš možnosti ,da bi bil uspešen kadar hoče delat po svoje in daje količina in vrsta nagrade premosorazmerna z njegovim vloženim trudom.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #6 : 24 Maj 2010, 09:18:40
No problem, čist v redu,če si objavil :D.
Edino škoda, da nisi še tipkarskih napak poravil  :P.
Kot običajno jih je polno  :-[. Upam da je tekst še razumljiv kjub temu  ::).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #7 : 20 Junij 2010, 13:53:42
Malo zgodnje poletnega treninga za našo DJT/NLT Fito








Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #8 : 20 Junij 2010, 16:37:34
 :o Saj je večja raca od nje!  :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 21 Junij 2010, 10:58:51
Deteljica, spraševala si kombinacija NLT/kunec. Sem bila pri vetu in v carrierju mela mojega kunca, zraven je pa NLT ležal. Najprej, me je ful skrbelo, pa je lastnik (lovec, ki s tem psom tudi tekmuje) rekel, da ni problema, njegov točno ve katere lahko lovi oz. goni in da so domači kunci prijatelji. Jih imajo tudi doma cel kup.

Očitno je kombinacija možna.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #10 : 31 Marec 2011, 22:05:10
Nalima se jast dve.......peklenscek





Vem, da ga imajo pri "bajti" kjer obcasno zakljucim sprehod, a ga do sedaj se nisem srecal.........sem ga pa zadnjic zaslisal prej kot zagledal. Zena me je potem vprasala kako vem kateri pes laja ce ga nisem se videl. Kdor pozna NLT "temperament" ga prav hitro loci (po glasu) od drugih psov......NLT "naspidiranost" ;D
Res pa ne izzivam usode in sem raje pocakal, da so ga "priklenili" (mu manjka kaksna urica socializacije ;D ), ker mi je bil rezultat ob srecanju z drugim psom znan  8) . Sreca je bila tudi v temu, da sem ga potem s "kupcka" videl on pa nas ne in sem lahko neslisno pocakal, da je odsel na varno........................ .edina pasma, ki ji ne zamerim "zlehtnobe" ::)
Ko pokazem sliko..........eni pravijo kako je lep, drugi pa, da se ze na sliki vidi "zlehtnoba".
Je malo oster, ni pa tisti "brezglavi" primerek :)
Na koncu se malo debate z gospodarjem.................. .....epilog? Ce ga hoces ga pridi kar iskat.  ;D ;D ;D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #11 : 16 Maj 2011, 11:56:13
   

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 16 Maj 2011, 12:05:18
To pa je lepota... 

Deteljica, ... saj veš... nostalgija....  Psi mojega otroštva in  mladosti....
Kuhanje pasjega "fojtra"... Jamarjenje (naravne luknje), preganjanje sosedovih muc (domačih ne).. Še danes se radi pogovarjamo o njih... 
Dobrih 20 let....

In so pustili mečat... V meni... Trajen...

Malo pa ti jih zavidam...  Resnično!




deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #13 : 16 Maj 2011, 12:34:26
"Ni blema", posodim za mečkat   :D , za lajšanje sindroma odvisnosti  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #14 : 20 Maj 2011, 17:35:17




Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #15 : 28 Maj 2011, 15:39:36
Lovska klasika "sedaj" tudi v sliki  :)

http://www.youtube.com/watch?v=U_K2wQW6W4k

PS
Kdaj me resno "zaruka", da bi se k lovcem upisal samo zaradi "najboljsega tovarisa"  :o



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #16 : 13 Junij 2011, 13:20:57
Pitardo 8 mesecev, vaja poleg:








Foto: Iztok Noč


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 01 Julij 2011, 00:07:48
Zame je nemški lovski terier KRALJ  med terierji in prav tako KRALJ med vsemi  lovskimi psi...

Nihče mu niti slučajno ne pride "blizu".. Ker je vsestranski. Ker obvlada prav vse, česar se loti...  Uporaben celo kot pastirski pes..

Seveda, če ima pravega vodnika...

Mali pes z velikim (največjim) srcem...
In na kar sem jaz "čustveno vezana" - ima samo enega pravega gospodarja... In zanj bi "spustil dušo"..
In ne morete si misliti, kako vam ta pes "zleze pod kožo"...




Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #18 : 16 Avgust 2011, 19:57:56
Še moj mali Pixel (10,5 mesecev):

Prvi poskusi skakanja s pomola


Go!



Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #19 : 18 Avgust 2011, 14:34:39
morje:


[/

malo lovskih predpriprav:


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 19 Avgust 2011, 09:51:25
Ojla, Deteljica....

Morje...  Zaslužen dopust...  Lepo.
In kot vidim, ste bili v "kompletni zasedbi". 8  glav - 4 človeški primerki in 4 pasji primerki... Skupaj 24 nog.
Dobra si.  Res te občudujem.  Na morje z dvema otrokoma in štirimi psi... Pa si res ženska in pol...

Fotke pa so naravnost čudovite... Meni je še posebej všeč tista z otroki in psi... In "ozadje" - morje, morska pena, belina ...
Res me je očarala...Ta  fotko moraš poslati na kakšen foto natečaj.. Nekaj ima v sebi.  Človeka kar "prilepi" nase... Potegne.

Pa še nekaj: Še pri plavanju imaš privilegij. Body guarde...  Varnost zajamčena...

P.s. Jaz pa od morja  letos nisem videla  še niti M...  Tako, da hvala za fotke... Neizmerno sem "uživala" v njih...
Pa pridi še kdaj na "obisk".  In nam polepšaj dan...

Naš Milan pa še kar sanja o NLT..   Se celo "dogovarja " z enimi lovcem iz Nemčije za  "pubeca"... Pa je mama proti... Človek gre v 80. leta...   Ampak saj veš, prve "ljubezni" ne pozabiš nikoli... Sanjati je dovoljeno.. Sanj nam nihče ne more "vzeti"...





 



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #21 : 19 Avgust 2011, 10:20:22
Ja počasi se nabere psov  ::). Sicer pa NLT ji so praktični, ne vzamejo dost prostora . Čer maš krdelo itak se sploh ne pozna  ;).Tako, da če si ga želi ...zakaj pa ne  :)?
Morate bit pa vsi za to ,ker 80 + 15 let, bo treba kar sodelovat, da boste vse zgonili  :D. Sicer za NLT ja če nabavite  en metalec žocic (tiste na držalu) ga  tud z invalidskega vozička pred domači hišo zrekreiraš,da je cel dan mir  :P. Mogoče bi bla pa psička boljša izbira, zakaj glih pubeca ?
PS:
Mogoče bom nekoč jaz še enkrat parla (ne letos ,nekoč pač, eno tako tipično NLT kombinacijo). Podarim enga(o) če bo še za  in če ne bo že kaj mel ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 19 Avgust 2011, 10:24:17
To pa je ponudba, ki je ni moč zavrniti :o

Diva1, ti obdrži Coco, oče pa dobi NLTja. Win-Win :D

Deteljica: tvoji otroci se imajo super, kaj je še boljšega kot morje v pasji družbi...


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #23 : 19 Avgust 2011, 10:30:39
To pa je ponudba, ki je ni moč zavrniti :o

HE he, jaz verjamem, da iz srca podarjeni pes prinaša srečo (psu, vzreditelju in skrbniku) :). Tudi sama sem že dobila podarjeno psico in res je bilo tako, kar je moje prepričanje še utrdilo  8)

Zato vedno, ko imam leglo, če le najdem primernega za obdarovanje, kakšnega psa poklonim in kakšnega samo neposredne stroške zaračunam. Sem pač big buiseneswoman  :D , ki pa ji psi srečo prinašajo  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 19 Avgust 2011, 10:51:48
Še posebno, če gre v prave roke...v tem primeru sploh ne dvomim  ;D
Mogoče dobiš španjela v zameno :P ;)


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 19 Avgust 2011, 13:19:53
Ej, punci (Deteljica in Inanna)..., to vama bom pa zdaj "nos naribala"!!!
 
Ker sta mi sprožili "nemir"..., našli rešitev, ki  bi bila lahko vsem po godu...
Oče dobi NLT-ja, jaz pa lahko obdržim Coco Chanel...

Rešitev, ki ji ni para... Le kako se nisem že to sama domislila????   Ja, Butalec, kot že neštetokrat...
Samo en problemček je še..  Naša mama ne bo za. Ona pravi, da je psov že preveč pri hiši...
Brez nje pa smo "izgubljeni" (he-he)... Babičina kuhinja je še vedno ZAKON!. In nam bo vsem (tako dvonožcem, kot štirinožcem) dala "odpoved"..


"Ponudba".  Darilo. Mali terierček. Deteljica, saj ne morem verjeti, da danes še kdo daj podari... To se bere kot POVEST O DOBRIH LJUDEH... In verjamem tudi jaz, da podarjeni pes prinaša srečo... Vsem.. Ker je podarjen iz srca... In ker  tudi "obdarovanec" to darilo sprejme z veliko častjo...

Tako, da hvala za izkazano čast in tudi zaupanje... Morda pa nekoč..  Življenje je polno presenečenj. In prav je, da je tako....

T



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 19 Avgust 2011, 18:02:16
Deteljica, vprašala si zakaj "glih pubeca"?

Milanu je pubec še vedno sinonim za moč, energijo , neustrašnost..Prva "bojna črta". In on še vedno razmšlja tako, kot je razmišljal, ko je bil mlad (mlajši). Kaj vse bi lahko s pslom  skupaj počela... Ne "prizna" pa si, da se stara...   Pa da tudi lov ni več to, kar je včasih bil.   Hvala bogu.  In na  srečo  je  dedec še vedno poln energije.. Tako psihično kot fizično.  Se pozna, da je bil v mladosti aktivni športnik.

Jamarjenje v naravnih luknjah, lov na divje svinje,  jesenski lov na pernato divjad, zimski lov na race...   

V naši zgodovini smo imeli smo 7 terierjev, od tega 5 samcev in 2 samici... (seveda ne naenkrat, ampak v 30-letih). In vedno so šli pubeci  prvi na "fronto"...
Psičko je, sploh pri jamarjenju, spustil v luknjo proti koncu...   Enako pri pogonu na divje svinje... in tudi, ko so ga zeleni prijatelji prosili za pomoč pri zastreljeni divjadi, je vzel s seboj pubeca...

Kot pravi kavalir je svoje babnice vedno "šparal".. Saj veš, babnice naj bodo lepo doma in čuvajo otroke... Moški svet pa (čimprej) od doma... In na koncu še gostilna. Do trde teme.

In podobno je nadaljeval "tradicijo oz. diskriminacijo" po spolu tudi  kasneje pri plemenitih angležih...   Vedno je v grmovje in trnje najprej spustil psa...

In zato vem, da če bo kdaj k naši hiši res ponovno prišel NLT, bo to pubec.  In upam, da v naslednjem tvojem leglu ne bodo same punce...

In še ena resnična anekdota... Je naša terierka Foxy dobila naraščaj. 5 črno rjavih kepic. In je Milan mene poslal, da pogledam kakšno je kaj razmerje po spolu.. In grem ...  Gledam, obračam... Prva psička, druga psička, tretja psička, četra psička, peta psička... Nemogoče... Še enkrat. Ugotovim isto... V tistih časih so bili "moški" potomci bolj cenjeni... Danes pa se mi zdi, da je ravno obratno..
5 samičk... In mu to povem...   Da ga samo vidite...  Njegovo reakcijo...  Se je razjezil.., rdeč v obraz, srep pogled... "Ja, pa ti po tolikih letih nimaš pojma..., sploh ne znaš pogledati, ločiti samca in samice", to je dejal... 
In je šel on... Preverit...  In je iz kleti prišel še bolj rdeč... Še bolj razkurjen.   Je pa bil čisto tiho....  Rekel je samo: " Ja, pa res je 5 bab"...  Kako se je to lahko zgodilo... Pa sem paril na "moški" dan  (ponedeljek, torek, četrtek, petek)..."
Ja, takrat so  še verjeli v "vraže"... Patritev na moški dan - več moških potomcev...In je paril vedno na "moški" dan... Tako da, tudi petki niso več to, kar so včasih bili...
Petek - dan za metek. Tako so včasih rekli...

Pa lep vikend vam želim. 



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #27 : 19 Avgust 2011, 21:58:50
A tako , moški dan za paritev praviš  :o... hm pol sm pa jaz pri dnevu paritve čist  zamočila  :D Ja, je bil gospodov dan- nedelja  ;D
Punce bolj grejo dandanes- tud pri lovcih se trend obrača v to smer. Ampak pubeci pa na srečo vsaj pri  lovcih tud še grejo- drugač bi jih mela jaz zdaj 7 črnorjavih doma, ne samo 2  ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #28 : 09 Oktober 2011, 17:10:57
Vsaka slaba stvar ima v sebi bekaj dobrega pravijo. S Fito sva letos mal zgrešili kvalifikacije za agility in se uvrstili v ekipo le kot rezerva. Ampak ker rezerve niso šle zraven na pot v Francijo (kriza pa to, treba šparat  ;) ) sva imeli možnost prijaviti se na CACIT VUP za terierje. In opravili vsestransko uporabnostno preiskušnjo ter dosegli 2. mesto. Poleg tega pa 1. nagrado za najboljše delo v rovu  :).
Tekme se je udeležil tudi eden od Fitinih sinov in z 12. meseci opravil VUP , kar je zagotovo najmlajši pes z VUP v Sloveniji, morda celo v Evropi.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #29 : 09 Oktober 2011, 17:50:24
 :o 8)
Čestitke!

Fita in Čoš sta zakon!  :-*

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)