nemški lovski terier

gala88 · 57079

diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 09 Oktober 2011, 18:05:31
eJ, "moja " Fitka... Kaj naj rečem...   Vesela... Za obe...   Vesela?  Ne, to je premalo... Zelo ponosna sem na vaju...

TEBI ( in seveda tudi tvoji vodnici, "partnerki") moj velik  poklon.  In čestitke za osvojeno skupno 2. mesto na CACIT VUP in 1. mesto v posebni razvrstitvi  za najboljše delo v rovu....   

Milan je vedno rekel, da je  nemški lovski terier KRALJ  med terierji in prav tako KRALJ med vsemi  lovskimi psi... In njegova "strast" je bilo jamarjenje...
Tako, da bi vama resnično močno stisnil roko za osvojeno 1. mesto...  Hej Fitka, v tebi bije resnično veliko srce...


In moram povedati, da je  VUP (vsestranska uporabnostna tekma)  " krona" za delovnega  psa.. Olimp.  Prestol.. Na Olimpu so sedeli le bogovi (tako so nas učili o grški mitologiji)...
Malo pravih "lovskih psov" oz. njihovih vodnikov se  ponaša s to krono...

Na kratko....VUP ni " mačji"  kašelj.  Vsaj nam, ki ga "poznamo ", ki  smo ga  opravljali,   ne. To ni ocenjevanje »prirojenih« lastnosti.. Za uspešno opravljenim VUP-om  (ne glede na uvrstitev) so ure in ure trdega dela z nadarjenim psom (psičko)  in sposobnim vodnikom. In to je  v veliki večini  domena lovcev, da ne bo pomote.. Pes mora biti v »lovišču« doma… In uživati v delu, za katerega je »rojen«…Biti mora vztrajen, srčen. vzdržljiv....Poznati mora srno, zajca,svežo sled…. Sam poiskati sled... . Biti na sledi »sledoglasen«, ne sme trgati  najdene divjati… Odpoklic, odložitev, strelomirnost… Vlečka, dolga 120 korakov,  pravzaprav 2 vlečki.. Za pernato divjad in zajca.. Pes jih mora poiskati in se z njo v gobcu vrniti k lastniku in mu jo predati…  Voda, raca, prinašanje iz vode... "Podzemno" delo (umetni rov, ki se zdaj uporablja) pa je tudi  posebna,  cenjena disciplina te tekme....   

In to se ne da naučit v nekaj urah, dnevih... Kot za "izpit" na faksu  in potem hitro pozabiti...  In pravijo, da izjeme potrjujejo pravila... In Fita je to dokazala...
Res je iz "pravega testa"..   In njena vodnica tudi...


Prav tako pa tudi njen "sin"..  Kri ni voda, pravi en pregovor...  In  še kako je res...

Fitka  in "tamali" - s ponosom nosita to "krono"... Ker sta si jo zaslužila...Kar znaš, to veljaš... Pregovor še kako drži....
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


P. s. Za nami je tudi uspešen "delovni" vikend.. Tonček se je tudi odlično odrezal...  Ampak o tem v drugi "temi"...

Tukaj je doma "kraljica" Fita Nebeška.












čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #31 : 09 Oktober 2011, 18:06:50
Opala! Čestitke Fiti, Čošu in njunima vodnikoma!!!!

Azu in deteljica, vidve sta v teriersko lovskih vodah. A obstaja kaka vredna literatura za nabavit-kako izšolat lovca, terierja za preizkušnje, tekme, lov ali pa je najboljše it v lovsko šolo in ti tam dajo nasvete kaj in kako ali pa kar h kakemu lovcu, ki ima terierje? Sicer imam v mislih nabavit PRT in ne NLT. V lovskih vodah sem čisto zgubljena, niti še konkretni vzreditelj ni zacahnjen.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #32 : 09 Oktober 2011, 19:08:07
BRAVO!!!  :D :D :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #33 : 09 Oktober 2011, 20:01:07
Cestitke!!  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #34 : 09 Oktober 2011, 20:16:55

In moram povedati, da je  VUP (vsestranska uporabnostna tekma)  " krona" za delovnega  psa.. Olimp.  Prestol..


Čestitke za "VUP familijo"!!



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #35 : 09 Oktober 2011, 22:03:39
Bravo, iskrene čestitke Tjaša in Fita!!! :o :o :o

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #36 : 10 Oktober 2011, 06:22:26
 Bravo, čestitke obema!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #37 : 10 Oktober 2011, 08:10:31
Čara ni neke pametne literature. Oz nekaj literature je ampak je precej starinska. Parsoni pa imajo tudi mal drugačen program kot NLT. Pri nas sicer zdaj s parsonom lahko delaš PNZ za terierje, ker ni več kontakta z lisico, ki je za to pasmo prepovedan ( naj bi delali samo z oblajanjem). Teoretično bi lahko tudi k VUP pristopil, ampak ne vem kako se kaj obnesejo. Izvlačijo mrtve lisice zagotovo ne, ker so pač mišljeni izključno za izganjanje ne za davljenje. Mogoče bi se dalo tudi to naučit, ampak "brez ciganke se nič ve".

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 10 Oktober 2011, 09:54:04
Tjaša čestitke - se ne spoznam nič na tole delo, ampak obe sta "versatility" kar mi je zelo všeč. :)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #39 : 10 Oktober 2011, 10:04:56
"tole delo" (vsestranska uporabnostna preiskušnja za terierje ali po domače VUP) da spoznam tiste, ki bi jih zanimalo obsega:
gonjo ( se običajno prpiše iz PNZ in vzrejne ocene, ker ko ima pes 2 oceno se šteje da to je to in ker bi se  siicer predolgo trajala tekma, bi morala bit 2 dnevna),
odložljivost ( s streljanjem),
vodljivost (ala poleg po terenu in splošen vtis celega dne),
krvno sled ( nad 12 ur staro, najmanj 600m dolgo), delo v rovu ( mora preiskat rov in izgnat lisico) ,
izvlačenje mrtve lisice iz rova, vodno delo( prazna preiskava terena z usmerjanjem, šarenje za raco, gonja race v vodi in prinašanje mrtve race iz vod edo vodnika),
vlečke ( pernata in dlakasta divjad).
Bom objavila ocenjevalni list, mislim,da je bil v katalogu priložen en za vzorec.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 12 Oktober 2011, 12:12:11
čestitke še tukaj ;)...res sta izjemen tim, he he, pa ful lepo izstopaš z pink barvo med tistimi "zelenci"

Aja za VUP, sicer nevem kako se v Avstriji temu reče ampak pokojni oče našega A legla(parson) je imel opravljen tudi izpit z pernato divjadjo, ki jo omenjaš v VUP-u.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #42 : 22 April 2012, 16:16:37
Če kdo išče samca za paritev: Dva Fitina "malčka" sta že opravila vzrejni preiskus in imata veljavno vzrejno dovoljenje:
Picolo jeseni in (Čož) Phoenix danes.
Oba imata po preiskusu najvišje delovne ocene in sta tipičnega izgleda, razlikujeta pa se bistveno po velikosti (Piccolo je bližje spodnje meje, Čož pa na zgornji meji standarda, tako da imajo izbiro lastniki višjih in nižjih samic  ;) )

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #43 : 30 Avgust 2012, 20:58:31
Carl Erich Grünewald:

“U Minhen sam stigao 1911., gde sam s namerom bio u potrazi za lovačkim društvom i lovnim psima. U to vreme, foksterijer je bio više „modni“ pas nego što je to pudla danas. Takođe, započet je pokret koji je naglašavao uzgoj lepih, engleskih pasa s jedne, i pasa sa izvanrednim lovnim kvalitetima s druge strane.
Foksterijer je predstavljao široki spektar varijeteta na izložbama pasa, gde su oni nailazili na odobravanje od strane britanskih sudija. Međutim, s obzirom da su bili kontrolisani od strane Engleske, matične zemlje foksterijera, uzgojni programi su zauzeli nekoliko kurseva, ponekad se koncentrišući na manje pse, a ponekad na veće pse. Lovci su preferirali uzgoj manjih jedinki, posebno iz razloga što je podzemni lov bio veoma moderan. Uzgoj je takođe bio usmeren prema oštrodlakim primercima kraće dlake, kojima nije bilo potrebno trimovanje, kao i prema tamnim psima, često crnim, sa svetlije obojenim nogama.
Taman mužjak imena „Oacroyd Darkie“, koji je bio takođe veoma dobar radni pas, je bio uvezen u Nemačku gde se izdašno koristio kao priplodnjak. Sa svakim sledećim legom, tamnija boja je postajala sve dominantnija. Kao mlad lovac-kinolog, imao sam sreću da se upoznam sa najboljim ekspertima što se tiče lovnih pasa. Moji najbolji učitelji su bili Walter Zangenberg i mladi lovočuvar F. Friess, poznat kao veliki poznavalac Wachtelhunda (španijela). Obojica su takođe bili eksperti u svakoj vrsti podzemnog lova. Provodili smo mnoge lepe trenutke zajedno, i bili smo veoma uspešni sa našim foksterijerima. Često bi se dešavalo da su naši psi isterivali pet do šest jazavaca u to vreme, da ne govorim o brojnim lisicama. Radili smo sa pet lisica i jazavaca, ali smo se trudili da izbegnemo okrutnost koliko je god to bilo moguće. Imali smo izuzetne uslove van Minhena, gde smo trenirali naše pse do perfekcije za lov na lisice i jazavce. Lovni instinkti naših pasa su bili izoštreni, ali su i divlje životinje takođe unapredile svoje instinkte i trikove.
U Minhenu, kao i u drugim gradovima, bilo je mnogo ljubitelja foksterijera koji su bili isključivo fascinirani njihovom lepotom, i koji su ih gajili u te svrhe. Za njih je prvo mesto na izložbi bilo glavni cilj. Kao lovci, mi te ljude nismo mogli da uzmemo za ozbiljno, i podsmevali smo se njihovim ambicijama. Uzgojna baza za čisto lovne pse je postala toliko uska, da je bilo neophodno uzeti nekog šampiona za parenje, koji nije imao neke posebne lovne kvalitete – što je bilo uobičajeno za većinu uvezenih pasa iz Britanije. Rezultati su bili katastrofalni. Oštrina, nos i lovni instinkti su drastično opali. Na našim skupovima smo se pitali šta da radimo povodom toga. Počeo je Prvi svetski rat, i ja sam učestvovao u njemu od prvog do poslednjeg dana. Tokom tog vremena, imao sam ženku španijela, i veoma dobrog ravnodlakog foksterijera iz austrijske odgajivačnice. Foksterijer je bio veoma oštar pas koji se na planinama Balkana nekoliko puta borio sa divljim pastiriskim psima.
Nakon povratka u Minhen, sreo sam se ponovo sa starim prijateljima, pa je naše interesovanje za foksterijere ponovo oživelo. U jednom od razgovora sa Zangenbergom, saznao sam da je nakon parenja sa psom uvezenim iz Engleske, gotovo crna ženka foksterijera oštenila četiri crna šteneta sa crvenim oznakama na poznatim mestima, dva mužjačića i dve ženkice. S obzirom da su ovi štenci mogli da uđu u rodovnu knjigu foksterijera samo sa primedbom „Ne u skladu sa standardom“, vlasnik ih je ponudio po veoma niskoj ceni. Savetovao sam gospodina Zangenberga da otkupi to leglo odmah. W. Zangenberg je kupio četiri crna oštrodlaka šteneta s paležom i dao im imena – „Werwolf“, „Rauhgraf“, „Morla“ i „Nigra“ von Zangenberg. Imali smo rodovnike za ove pse u našim rukama. Svaki kinolog će se zapitati sa skepsom, kao je bilo moguće da dva čista foksterijera proizvedu leglo oštrodlakih crnih štenaca s paležom? Oni koji su poznavaoci međunarodne kinologije znaju da je pre 100 godina postojao uzgoj „black and tan“ oštrodlakih terijera u Engleskoj. Ova pasmina se zvala „Stari engleski terijer“ i opisana je u literaturi i slikama. Ja posedujem grafiku čuvenog engleskog slikara životinja, Morelanda, staru preko 100 godina. Na njoj se pored dva španijela nalazi i terijer, crn s paležom. On izgleda identično kao današnji NLT, ne kao velški terijer, samo sa crnim „sedlom“. Ovde takođe, kao i svuda u engleskom uzgoju pasa, mešanje pasmina je bilo uobičajeno. U čoporu goniča, stari engleski terijer (Old English Terrier) je korišćen da donese odbeglu lisicu pred konjanika. Da bi terijeri bili obojeni kao goniči, beli, kratkodlaki terijeri su mešani u uzgoj, tako da je današnji foksterijer, bilo oštrodlaki, bilo ravnodlaki evoluirao u tom smislu. Ravnodlaki foksterijer je starija pasmina. Učinjen je napor da se bela održi kao dominantna boja. Ipak, sasvim je razumljivo da u tako šarolikoj obojenosti različitih krvnih linija, dominantna crna boja nastavi da se pojavljuje, tako da i dan danas imamo tamne štence u mnogim leglima foksterijera. Ti tamni štenci su odmah ubijani, a odgajivači, koji često nisu ni znali zašto su štenci crni, nisu priznavali postojanje takvih, crnih štenaca. Ni mi u to vreme nismo mogli da objasnimo zašto su štenci koje je Zangenberg kupio bili svi crni s paležom. Zapravo, bilo nas je baš briga. Bilo nam je drago da posedujemo foksterijere sa lovačkim bojama, i nadali smo se da ćemo uspešno upotrebiti ta četiri šteneta u uspostavljanju pasmine lovnih foksterijera (jagdfoxterrier-stamm). Sa lovnog aspekta, ova četiri psa nisu bila loša, mada im je nedostajalo želje. Najpre smo pokušali sa incestom, uparivši braću sa sestrama, ali rezultati nisu bili dobri. To nije bilo čudno na kraju krajeva, ni roditelji nisu bili pravi lovni psi. Ipak, slika se promenila kada smo naša četiri „originala“ parili sa našim starim utreniranim foksterijerima. Prelepa tamna boja je nastavila da bude dominantna. Psi sa mnogo bele boje, i psi sa oznakama su bili selekcionisani i isključivani iz daljeg uzgoja. Tako smo dobili našeg mnogo željenog i planiranog Deutsche Jagterriera (NLT), pasminu koja se dalje razvijala i pročišćavala strogom selekcijom. Da bi se eliminisale jasne bele oznake koje su se pojavljivale na grudima i nogama s vremena na vreme, mi smo našu liniju dva puta parili sa „starim engleskim terijerima“ koje smo kupili od naših engleskih prijatelja. To je urađeno po preporuci i nadgledanju čuvenog kinologa dr Lacknera iz Königsberga, a za uzgoj su iskorićeni samo oni „stari engleski terijeri“ koji su se dokazali u lovu.
To je sve što se tiče tajne koja obavija nemačkog lovnog terijera, koji je u međuvremenu širom sveta postao poznat kao jedan od najboljih lovnih pasa, sa izuzetnom oštrinom, osetljivim nosom, odličnom sposobnošću praćenja traga, velikom strasti za vodu, poznat po velikoj čvrstini i dobrom ponašanju na povocu. To su sve kvaliteti i karakteristike koje foksterijeri uzgajani zbog izgleda, nisu imali.
Ne možemo poreći da ova pasmina potiče iz Engleske, ali smo je transformisali u terijera za lovca i njegove potrebe. Gotovo 30,000 pasa je registrovano u rodovnoj knjizi Savezne Republike Nemačke. Teško da je moguće ispuniti potražnju za ovim psom širom sveta. NLT je mali pas koji može da uradi sve sem aportovanja velike divljači, i nije poenter. On postiže izvanredne rezultate u podzemnom lovu, i veoma je dobar u lovu na zečeve i divlje svinje. On takođe veoma dobro radi kao krvoslednik i aporter male divljači, i odličan je u upotrebi za bilo kakvu vrstu lova u vodi. On je oštar pas čuvar. Intenzivan uzgojni rad od 50 godina se sada isplaćuje. Naravno, bilo je mnogo neslaganja i svađa među ekspertima foksterijera tokom prvih godina uzgoja. Danas se svi dobro slažemo, ali u početku je Asocijacija odgajivača foksterijera ponudila da čistokrvni crni foksterijeri uđu u rodovnu knjigu foksterijera kao posebna sekcija, ali smo mi to odlučno odbili, jer bi tada svi naši napori bili uzaludni.
Danas smo srećni zbog svakog dobrog legla, a ima ih još uvek. Svetu lova dajemo psa bez kojeg on ne može, ukoliko želi da se lovi na istinski lovački način. 3. aprila 1927. smo naše pse predstavili javnosti po prvi put. Interesovanje je bilo veoma veliko."


vir: balkankinology.net



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #44 : 03 November 2012, 13:43:34
Malo lovskega dela:




Pa današnje poziranje med sprehodom:

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


kos

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 11 Maj 2013, 23:39:15
ali kateri od vas pozna koga ki ima leglo neških lovskih terierjev naj mi piše na gmail [email protected] ali mi odgovori na pesjonar.si :) ?



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 12 Maj 2013, 01:32:04
Pozdravljen "kos",

evo, ne morem spati.. Nočna ptica.
Sem malo pobrskala..
V reviji Lovec, številka 4 (april) sta objavljeni 2 legli nemških lovskih terierjev.
Revijo Lovec najdeš tudi v "virtualni" obliki, na spletu, v PDF obliki,  legla so objavljena na predzadnji strani.

Tako, malo povprašaj.  Po ocenah staršev  sta legli obetavni.

In dragi kos, želim ti, da kmalu postaneš ponosni lastnik malega "vragca". Mi smo jim bili "zvesti" enih 30 let.

NLT-ji so bili moja prva "pasja" ljubezen. In še vedno, ko kakšnega kje vidim, me popade nostalgija.. Čisto zares.

Pa javi se kaj.



Mimozaver

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 25 Julij 2013, 16:58:30
Upam, da ne bom smetila temo, mogoče mi pa lahko svetujete..Pred dvema mesecema sem nepričakovano posvojila psičko iz Hrvaške, nevem kakšna sta starša, saj je bila najdena(odvržena).
In vse bolj se mi zdi da ima v sebi kar precej krvi nemškega lovskega terierja. Bom dodala par slikic, pa mi boste mogoče vi lahko povedali če je to res. Poznam to pasmo že od prej, si pa nikol nisem mislila da bo kakšen križanec pristal pri meni,še posebej ker se ne spoznam na lovske pasme, tako da me na čase kar malo stisne kako boma zvozili, če je res tako neustrašno oster pes ki lovi plen.
Glede značaja pa tako: Kmalu bo dopolnila 4 mesece in je verjetno najbolj prijeten pes s katerim sem kadar koli imela priložnost delat in bit. Neverjetno učljiva, trikce vadima vsak dan, v 2 minutah razume kaj hočem od nje. Rada hodi po hlodih, ji delam umetne "tunele", čez vse se podi kot da bi vedela kaj je to agility.  Je pa res da zvečer na balkonu čuva in potihoma renči, če je kdo glasen in tudi plenski nagon lahko precej opazim že. Se vedno tolažim da je normalno da se mladiček zapodi za ptiči, mravljami.. :-\
Je pa ful vredu s psmi, vsaki dan se srečujemo, se igra, in spoštuje meje, se zna podredit in tudi pusti pri miru,ko vidi da ni zaželjena, za zdaj je z mucami tudi bila super. Res delam veliko na socializaciji, na tem da jo peljem povsod s sabo, od mestnega vrveža,do gozdov, ampak konec tega leta se selim na Nizozemsko, kjer bova obe živele v okolišu, kjer je veliko mačk in kokoši, tudi drugih psov. In sem se kar malo zdaj zbala kako bo to šlo skozi, če je ona res rojen lovec..Kakšen nasvet? Avgusta je vpis v šolo, v katero greva 100%.
Naj dodam, da je res nasplošno odlična psička, zelo cartljiva, prijazna do vseh, ampak je stara komaj 4 mesece, in vem da se pes lahko spremeni oz. po svojem 6 mesecu lahko pokaže svoj pravi karakter.
Za kakršnkoli nasvet kako postopat, kakšno šolanje bi bilo dobro, ali iti v navadno šolo, ali v lovsko...bom zelo hvaležna

“Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”


― Albert Einstein


Lunka

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 13 Avgust 2013, 06:39:39
Podarimo 3,5 let staro nemško lovsko terijerko, sterilizirano, cepljeno in čipirano.
Je prijaznega značaja, prijazna do otrok in zelo cartljiva psička.
Podarimo jo izključno dobrim ljudem, kjer bo živela v stanovanju oziroma v hiši z visoko zidano ogrado.
Lovci so izključeni.
Kužica je k nam pritavala, saj živimo v bližini lovskega rajona, njenega lastnika žal nismo uspeli najti.
 
Za vse ostale informacije prosim pišite na: [email protected]


https://lh5.googleusercontent.com/-uoGa0IAlBO8/UgjwP2ReJ4I/AAAAAAAAAAs/l20Va_D4SZM/w600-h400-no/roza+2.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-F1DAeuid_ZY/UgjwEdJQfsI/AAAAAAAAAAk/IJCeYv4lM0s/w600-h400-no/Roza.jpg



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #49 : 13 Avgust 2013, 07:24:18
Če je pes "lovski" oz. se z njim dela v lovišču ima rodovnik, čip po vsej verjetnosti pa še tetovažo ;).
Če je pes kvazi lovcev ali pa "ljubiteljev pasemskih značilnosti" potem je zgodba lahko drugačna.
Upam, da dobi dostojne nove lastnike 8)
.......samo toliko, ker so lovci prevečkrat (kdaj tudi upravičeno) kar dežurni krivci.
A ima psica kupiran rep ??? , s slike se ne vidi ravno dobro ???



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #50 : 13 Avgust 2013, 08:38:51
Meni deluje nekam preširoka čez prsa za original.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 13 Avgust 2013, 09:10:10
Weaver leeeeej čist za tebe psica  :) za lastnike z visoko zidano ograjo   :)

Od kje vam podatek o starosti, če je kužika pritavala? Kdo jo je steriliziral? Vi ali je tko prišla? Čipirana je torej na vas, ali kako? Kako dolgo je pa že pri vas? Po dlaki sodeč in rejenosti je ali prišla k vam v dobrem stanju ali pa jo imaste že en lep čas.
Če je k vam pritavala iz lovsekga rajona malo dvomim, da je bila nečipirana pred prihodom. Torej bolj težko, da je od lovcev. Psi v rajonu tko po reglcih od lovcev nima kaj delat brez papirjev kar posledično pomeni, da je čipirana ali vsaj tetovirana. Prav tako se neki lovec ne bo potegoval zanjo, ker spet nima z njo po reglcih kaj v lovišču delat.  ;) Zatorej se jaz na tole ''lovsko'' zgodbo nebi zanašala. ;) Gre prej za oddajo/zapustitev zaradi ''pomanjaknja časa''.

Želim pa punci en super domek, kjer bo lahko uživala.  :-*

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #52 : 13 Avgust 2013, 09:44:36
Če bi imel zidano ograjo, bi jo najbrž vzel, ko sme bil še otrok, je dedek imel NLT, najprej super prijazno psičko in potem izredno ostrega samca, bi bil pa problem, kako bi se ujela z mojim psom, če je dominatna


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #53 : 13 Avgust 2013, 09:55:08
Limetka, dala si mi misliti... ::)


Lunka

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 13 Avgust 2013, 12:38:27
Ispričavam se, no moram sada na hrvatskom - prijateljica mi je prevela oglas na slovenski, a sada je nema, pa moram ovako pisati.
Kujica je došla k nama u kasnu jesen 2010. U blizini nas je lovno područje i došla je taman jedne nedjelje navečer nakon što su lovci lovili. Sama nam je došla u dvorište i smjestila se. Kako i sama imam pse (to nije moja pasmina, uzgajam nesto sasvim drugo, IX FCI skupina), a kako su noci postajale sve hladnije i hladnije, psa sam uzela nama u kucu. Nije bila cipirana, tetovirana, raspitivala sam se kod nas u lovačkom domu, ali nitko nije prijavio nestanak psa. Nažalost, veliki broj lovaca koristi pse bez rodovnice i za uzgoj i za lov. Kada je došla, pretpostavaljam da je već imala štence jer se vidjelo da je netko do nedavno cicao. Uzgajač sam, kinološki sudac, te sam zajedno s veterinarom otprilike odredila njezinu dob tada - u knjižicu sam joj upisala 01.09.2009. iako je vjerojatno i mlađa. U međuvremenu sam ju cijepila i sterilizirala - ne zagovaram parenje pasa bez rodovnice i nisam htjela da dođe u ruke nekom tko bi ju koristio samo za rasplod....kako kod mnogih to nažalost biva. Kujica mi se svidjela karakterom i odlučila sam ju ostaviti sebi.....no nakom 8-9 mjeseci jedna od mojih kujica ju je počela žestoko napadati i to nisam uspjela nikako rijesiti - svi psi zive s nama u kući, nemam bokseva tako da je suživot postao nemoguć uz stalnu strepnju hoće li ju moja dohvatiti ili ne. Tada sam ju odlučila udomiti. U tom periodu me zvala hrpa ljudi - redom lovaca koju su je htjeli za rasplod - veliki broj je odmah otpao kada su čuli da je sterilizirana. Nemam ništa protiv da pa lovi jer je to ipak lovački pas, no i sami znate da ima svakakvih lovaca i jednostavno nisam htjela da dođe u ruke nekom gdje joj život ne bi bio lijep samim time što se super snašla kod nas u kući, te apsolutno može funkcionirati kao pravi obiteljski pas u svom krevetiću i šetnji na lajni. Nakon dosta teške potrage za idealnim vlasnikom, udomili smo ju kod jednog ribiča, no zbog zdravstvenih problema nakon godinu dana, on je psa dao dalje bez da me je obavijestio........ugovorom je bilo određeno da ako psa ne može više imati da mi psa vrati....prilično smo se vezali uz tog psa i htjela sam joj sve najbolje. Nakon nekoliko mjeseci uspjela sam doći u trag "novom vlasniku" ....ukratko pas mu je oduzet zbog loših uvjeta držanja i sada je ponovno kod mene. Nadam se da ću joj ovaj put uistinu uspjeti pronaći dom kakav zaslužuje. Ona i dalje ima super karakter, imam troje djece s kojima je beskrajno strpljiva. Jedina njezina boljka je da kada vani vidi nešto zanimljivo preskače (penje) ogradu......zato bi ona trebala biti u stanu/kući uz šetnje lajnom ili bi mogla biti na dvorištu, ali bi to morala biti visoka zodana ograda.



Lunka

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 13 Avgust 2013, 12:47:45
Pra izgledaju šira jer je došla u dosta lošoj tjelesnoj kondiciji - loša prehrana, premalo kretanja i eto višak kila (fotkana je nedugo nakon što je opet došla kod mene) :). Kod mene je sada mjesec i pol i sada je već u odličnoj formi, kilaža je otišla dolje. :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 13 Avgust 2013, 17:02:15
 :) Lunka hvala za odgovore. Njena zgodba je sedaj bolj jasna. Želim ji lep nov domek.  :) Bom malce delila oglas.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 13 Avgust 2013, 17:05:27
Limetka, dala si mi misliti... ::)
Domnevam, da je namenjeno meni. Ja le razmisli. O marsičem.  ;)
Med drugim o tem, da je psica lahko mirno konstantno na povodcu, kar bi moral bit vsak pes brez odpoklica ali z nejasno preteklostjo. Jaz pri tem ne vidim nobenih ovir. :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunka

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 13 Avgust 2013, 17:39:32
Hvala Lunette.....bila bih najsretnija na svijetu da joj nađem dobar dom kakav i zaslužuje  :-*



Lunka

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 18 Avgust 2013, 22:09:30