Mops [Pug]

regalis · 557664

MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #60 : 17 Maj 2006, 08:55:11
No, tvoja je sedaj že malo odrasla, to je treba upoštevati. Moj cvergl ima šele štiri in pol mesece. Je ne moremo ustaviti. Najprej uničuje Miškota, potem se spravi na Betko paštetko. Zoro je najbolj vzdržljiv zato si ga pusti za konec. Zoye sicer ne napada in grize, ker jo je že parkrat pokrila s šapo a se še vedno ne more ubraniti želji, da ji ne leti čez glavo, ko ta spi. Ko so že vsi naši psi "umrli" se spravi name ali Bobija. Ko sva že čisto pogrižena, razcotana in razvlečena in tudi midva že napol mrtva,  se gre stepst s svojimi igračkami.

Do obiskov je prijazna, zelo zaupljiva in po parih sekundah poznanstva skače po njih kot, da je njihova šefica. Trenutno je ona najhujši vražiček v hiši od vseh kar jih imam.

Drugače pa je prav lepo jo imeti ob sebi. Nikoli nam ni dolgčas. Še ponoči v postelji ne da miru. Ves čas grize naše prste na nogah, ki so zelo zanimivi, saj podnevi grize prste na rokah. Tudi naše frizure ji nagajajo. Najraje jih oblikuje po svojem okusu. Bobi ima precej kratke, pa jih na vsak način poizkuša ugrizniti. Jaz sem obupala nad njenimi frizerskimi umetnijami, pa sem se po 10 letih šla kar postrižt.

Zelo rada se vozi v avtomobilu, obožuje, kadar pomaga šoferju pri menjavanju prestav, iskanju prave smeri, predvsem pa je kot vsaki pravi šofer, zelo nervozna kadar stojimo na semaforju na rdeči lučki. Ker sem se zbala za svojo in njeno šofersko kariero, smo ji kupili potovalno torbico.

Naša Šaška je veseljaček, komedijant in vražiček v eni osebi. Je nezamerljiva, slabe stvari hitro pozabi in si zapomni dobre. Hitro se uči in obvlada že kar nekaj komand. Najhujša ji je tista, ko jo pošljem na prostor. Kar v sedečem položaju cepeta in čaka, da jo pokličem k sebi.

Škoda, regalis, da si na drugem koncu Slovenije, bi se najini mopsi lahko včasih tudi poigrali skupaj, če bi si bili bliže.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


regalis

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 2
Odgovori #61 : 17 Maj 2006, 15:00:42

Še ponoči v postelji ne da miru.
 
Zelo rada se vozi v avtomobilu

obvlada že kar nekaj komand.



Miša

Jeh..naša pa spi kot top  ;D

MOja pa se ful boji ko jo peljemo v avtomobilu..čeprav se je že parkrat peljala..

No..komande ja.. moja tistih ne razume čisto nič ..(sedi,tačko,k nogi....) ..razume pa če ji rečeš ADIJO točno ve da gremo in takoj ide spat v tisto njeno postelco  ;D.Am.. če pa ji rečeš ''voda'' pa takoj leti v kopalnico pa skoči z tačkami na wc  :) :D ;D



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #62 : 17 Maj 2006, 21:37:26
Še nekaj me zanima: ste ji kaj gledali v gobček, ko je menjavala zobke ? Se ti kaj sanja kako hitro je šlo pri njej, kako je prenašala in na kakšen način jih je izgubljala ? Predvsem me zanima, če si opazil kdaj so se ji začeli majati prvi mlečni zobje ? Saj vem, kako to poteka, ampak me čisto iz firbca matra, če ste bili kaj pozorni tudi nato.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


regalis

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 2
Odgovori #63 : 18 Maj 2006, 15:10:18
Še nekaj me zanima: ste ji kaj gledali v gobček, ko je menjavala zobke ? Se ti kaj sanja kako hitro je šlo pri njej, kako je prenašala in na kakšen način jih je izgubljala ? Predvsem me zanima, če si opazil kdaj so se ji začeli majati prvi mlečni zobje ? Saj vem, kako to poteka, ampak me čisto iz firbca matra, če ste bili kaj pozorni tudi nato.

Miša

Niti malo nisem gledal tega.



VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #64 : 24 Maj 2006, 14:58:21
Mama: [size=18]Jenny SLOVENIJA MOPS[/size]
CHJ SCG, CHJ RO, CHJ LUX, CHJ-BIH, CH SCG



Ata: [size=18]Bombastic Jolly Good Fellow[/size] 
Dt.Jugendchampion VK, Dt.Champion VK


 

mladički: 3 samičke in 3 samčki, stari 3 dni:






regalis

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 2
Odgovori #65 : 28 Maj 2006, 18:06:14
Joj kak so lepi    :-*  :-* :o



VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #66 : 02 Junij 2006, 12:29:48

Halo

Tukaj smo stari 10 dni





regalis

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 2
Odgovori #67 : 02 Junij 2006, 12:30:55
  :D



regalis

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 2
Odgovori #68 : 02 Junij 2006, 12:31:38
Halo

Tukaj smo stari 10 dni





Uuuu kako hitro rastemo  ;D :D



Packo

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 03 Junij 2006, 09:21:25
No pa da dam še jaz kako slikco našega Packota :)




MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #70 : 03 Junij 2006, 14:48:11
VLADIMIR,

čestitke za leglo !

Regalis, joj, kako ti jo uspe slikati v spalnem položaju ? Naša je prehitra za kaj takšnega. In poglej jo lepotičko, kake okoce ma, človek se kar stopi. Enega  :-* za tvojo pridno lepotičko.

Packo,

dobrodošla še tukaj. Jaz sem čisto pozabila, da imaš ti tudi mopsiča. Evo, sedaj nas je že kar nekaj , ki se poznamo, pa lahko naredimo v bližnji prihodnosti en mopsev piknik, kaj pravite ?

No, naša Šaška je prejšnji vikend postala teta malim mastinom. Motala se je okrog cekarčka in ovohavala, na koncu pa je le noter pokukala. Pa jo je kar malo zvilo, ko je pomislila, kakšne probleme je imela s tavelikima dvema mastinčicama, da jih je prevzgojila po svoje. Sedaj pa jo čaka vse na novo:



Pozdravček za vse mopseljubce in pazite na svoje debeluščke  ;D

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


regalis

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 2
Odgovori #71 : 04 Junij 2006, 10:46:18

Regalis, joj, kako ti jo uspe slikati v spalnem položaju ? Naša je prehitra za kaj takšnega.

To je najmanjši problem jo slikati  :D Sploh se ne premakne za cm ne  :D



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #72 : 04 Junij 2006, 19:06:12
regalis, blagor tebi.

Moja Šaška je tako hirta, da jo težko dohajam, če je pripeta na 3m fleksiju. Če pa je spuščena je pa sploh ne dohajam. Če hočem posneti kakšno dobro slikco, potem kar škljocam na aparatu in od 100 slik jih je samo ene par uporabnih.

Joj, kaj je Packo postal fant od fare. Pa kako lepo repek nosi.
Držim pesti za vas in ko bo vse za nami se dobimo, da se Packo in Šaška malo poigrata.

Šaška pošilja našim mopsekom  :-* :-* :-*

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


regalis

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 2
Odgovori #73 : 04 Junij 2006, 20:32:14
Evo tako pa moja spančka  :D :D




Packo

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 08 Julij 2006, 22:07:55
Tukaj se tudi že nekaj časa nič ne dogaja pa bom jaz dala kakšno slikico našega lepotca Packota :)



LP Alenka



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #75 : 20 Julij 2006, 22:30:26
Pozdravljeni tudi mi imamo mopsovko psičko- Dafna.Me prvo zanima zakaj ne morem videt slik od tisega ko ima( pajka)pozabla sem ime????!!!!No naša je stara 4.5 let in ima tudi preveč kil.Samo vsak ko jo vidi reče da je fuuul lepa.No ko bom lahko moža nahecala da prlima slike(jaz ne znam )jih boste vidli

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #76 : 20 Julij 2006, 23:18:15
/www.moj-album.com/uredi/dafna/4128111/         :P evo tu so slike naše lepe punce ;D

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #77 : 20 Julij 2006, 23:26:40
http://dafna.moj-album.com       ??? to je pravi naslov :-[

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #78 : 24 Julij 2006, 07:03:18
Packo, Regalis........kje ste ?

Dafna, pozdravljena med mopseljubci. Tudi tvoja mopsa je lepotička, pa kilce gor ali dol  :D

Vsi se nekje skrivate v tej vročini...sram vas bodi  :D Upam, da vas sedaj ne bo zalilo !

Naj vam pokažem, kakšnii požeruščki so mopsiči. Tale mala pikica je v skledo padla in se tako najedla, da brez človeške pomoči ven ni mogla:



Pozdravček za vse mopsače  :-*

Miša


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #79 : 24 Julij 2006, 09:36:23
Miša to imaš še eno mopsiko poleg Šaške??

Lp nina



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #80 : 04 Avgust 2006, 20:31:51
Hojla mi smo prišli iz 11 dnevnega dopusta.Naša Dafna se je kopala in tuširala jedla in spala.Na sprehod smo šli lahko samo ob 21.30 ker je drugače nisi spravil nikamor :P Smo imeli skozi 37 stopinj.In spet je bila v pozornosti kamorkoli gremo je ona glavna ,pol se pa naredi kot da nena ljudje njo občudujejo -sploh nikogar ne upošteva(od tujcev) ;)Miša tebi pa hvala za kompliment.Me pa še vedno zanima zakaj od Regalisa ne vidim slik ??? :'( :-[

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #81 : 08 Avgust 2006, 10:06:52
A je sedaj (v Slo) kakšno leglo mopsov ali pa da je načrtovano ? Če je, bi prosila za kontakte (tel., e-mail,..)  :)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #82 : 08 Avgust 2006, 20:20:57
Pravzaprav ni treba, ker si je interisentka menda premislila ob omembi cene  ::)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #83 : 16 Avgust 2006, 12:33:54
Pozdravljeni!
Naj vam predstavim mojega mopsa Oskarja (glej sliko na levi). Star je leto in pol.
Nekaj me zanima. In sicer, kje , v katreih tečajih šolate svoje mopse? Midva sva v KD Krim opravila tečaj Urban, jeseni pa začneva z relly-obedience. Iz pogovorov z lastniki mopsov opažam, da se jih šola precej malo (tisti, ki jih poznam jaz, pravzaprav nihče - recimo 7). Res me zanima, kje tiči razlog za to. Po mojih opažanjih še vedno prevladuje mnenje, da se majhnih psov pač ne šola  >:(.
Pa vaše izkušnje?

In dogs we trust!


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #84 : 16 Avgust 2006, 21:25:36
O Oskar je pa tudi pri nas v MB in tudi mops.Pravijo da je dobra šola za družne pse ŠVRK V LJ  :)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #85 : 16 Avgust 2006, 21:44:42
Ja, midva pa obiskujeva KD Krim. Zanima me kam hodite s svojimi mopski ostali?

In dogs we trust!


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #86 : 21 Avgust 2006, 00:15:31
Miša to imaš še eno mopsiko poleg Šaške??

Ja, pravilno si ugotovila.

Vidim, da je vedno več mopseljubcev na forumu. Peapea, pozdravljena. Sedaj pa bo teba res narediti eno srečanje mopsičev, sploh, ko bo naša mala črnuhinja še malo zrasla in bo pokomandirala še vse ostalo, kajti poleg naših mastinčkov je prav pogumna:



Tudi Zokijev rep ji ne predstavlja večje ovire in ga z veseljem pogrize, če le pride do njega:



Pa da se še pohvalimo: naša Šaška je na razstavnem trojčku SCG dosegla zavidljive uspehe. V močni konkurenci 9 mladičkov v kategoriji od 6-9 mes je bila enkrat 3 BIS Puppy, enkrat pa celo 1 mesto BIS Puppy  :o :o :o:







Žal nas je večino časa močil dež, tako, da se je moja Šaška bila prisiljena naučiti plavati.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #87 : 21 Avgust 2006, 09:29:37
ČESTITAMO ;D :) :D :P

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #88 : 24 Avgust 2006, 14:08:22
Po mojih opažanjih še vedno prevladuje mnenje, da se majhnih psov pač ne šola  >:(.
Pa vaše izkušnje?

Ko smo mi hodili v malo šolo z našimi velikani, so prevladovale majhne pasme in smo se komaj uštulili v razred, kjer smo imeli sebi primerni. Ne vem, če ravno drži ta trditev, da se majhnih psov ne šola, saj imam občutek, da si ljudje omislijo majhne pse ravno zato, da lahko gredo z njimi v malo šolo, agiliti in še kaj podobnega. Pri velikih smo omejeni ne samo zaradi same velikosti ampak predvsem zaradi teže psa.

Dafna, hvala za čestitke. Si me sedaj spomnila, da moram Šaško slikati z vsemi tistimi njenimi pokalčki.  ;D

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #89 : 24 Avgust 2006, 16:09:45
O Miša ti si Missa  :-[

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/