Mops [Pug]

regalis · 559269

little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #720 : 10 April 2008, 21:07:23
little star*,
tvoja Lona pa pridno raste! Lepo, da ste jo dali sterilizirati, vse pohvale vredno! Upam, da je Lona  dobro prenesla poseg in da je sedaj vse vredu z njo.
  Mopsi so na splosno znani kot zelo pametni in ucljivi psi. Vcasih malce tudi trmasti a z mehko in dosledno vzgojo se da njihova trmica lepo krotiti.
V katero pasjo solo pa hodita?

Missa
Lonna je poseg odlično prenesla. Rana se ji je odlično zacelila, šivi pa ji bodo kmalu popadali ven. :)
Hodiva v pasjo šolo v KD Zreče. Lonna in ena maltežanka sta najmanjša psa, največ pa je bokserjev. :)

Lp



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #721 : 23 April 2008, 19:58:05
hello!
Nove slike sosedove mopsike Šušike-Šušu:







Tale mi je tako lepa :-*


LP Urša

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #722 : 23 April 2008, 20:03:33
Urša jaz bi enkrat z tabo pa Šuško šla na sprehod, da vidim malo v akciji.  :o  Bi se dalo kaj zmenit? :P

Pa da ne bom čist off topic. Ima kdo kakšne slike z razstave?



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #723 : 23 April 2008, 20:06:55
Ja lahko, ampak potem Balu nebo šel s seboj, ker mala samo skače po njem in to po glavi-je lahko za baluja nevarno..

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #724 : 29 April 2008, 08:02:44
Da vam naredim malo skomin, kako izgleda veliko mopsicev na kupu:







Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #725 : 29 April 2008, 10:46:08
uh so lepi :-*

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #726 : 10 Maj 2008, 14:46:31
iiiik ;D

Imam nekaj slik iz pasje razstave v Celjuuu:
Večna je bila vzrediteljev iz Italije.



Lonna v pasji šoli [ne morete naju zgrešiti :D]:


Čas za spaanje ::)




MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #727 : 13 Maj 2008, 10:02:00
little star*,
tvoja Lona ima zelo fensi posteljico  ;D.
 Kako pa vama kaj gre v pasji soli?
Mopsi so zelo ucljivi in dovzetni za nove izive. Predvidevam, da sta obe zelo pridni in se ucita novih vaj.

Nasa Saska uziva v voznji z avtomobilom in na spolosno rada potuje. Takole se je v avtu igrala z naso mastincico:





Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #728 : 13 Maj 2008, 22:11:40
Hvala :D jo ima tudi sama precej rada ;D .
v pasji šoli nama gre odlično..vaje delava zase, ker ima Lonna zahtevnejše, ker že ostale zna.
Šaška ni edina, ki takole uživa med vožnjo. ::) Lonna ima iste "poze" v avtomobilu. Med vožnjo zeloo uživa in med prvomajskimi počitnicami je prvič videla morje. Sicer je bilo še premrzlo za kopanje, tačke pa je vendarle pomočila v vodo ;D

nared za spanje


Med prinašanjem igrač






MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #729 : 17 Maj 2008, 09:46:50
Me prav zanima, ce bo tvoja Lona zaplavala v morju. Moja Saska se ga izogiba, ceprav se poleti zelo rada stusira, da se v vrocih dnevih malo ohladi! Silit v plavanje pa je nocem, da ne bo zasovrazila vode!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #730 : 28 Junij 2008, 23:20:07
Takole pa Lonna preživlja poletje.






Ste pričakovali kaj drugega? :D :P

Lp




andrejaa

  • Gost
Odgovori #731 : 17 Julij 2008, 22:27:32
čudiviti psi, ni kaj. :) bolj, ko ga gledaš, bolj ti je všeč. upam, da bom imela možnost kupiti psičko pri dobrem vzreditelju.



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #732 : 17 Julij 2008, 23:43:01
Meni je ta psam takooo krasna! Tudi jaz čakam dan, ko grem po čisto svojega  ;D Vedno, ko nekoga vidim z mopsom mu takooo zavidam!  ;) Samo najprej štalca, potem pa mops  ;)



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #733 : 18 Julij 2008, 00:24:09
Samo najprej štalca, potem pa mops  ;)

Kaj štalca..mops je za na kavč :P


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #734 : 18 Julij 2008, 17:09:29
Hihi, o.k. pol pa štalca kjer bo kavč na katerem bo mops  :D  :P



Agama

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #735 : 21 Julij 2008, 10:44:32
Pozdravljeni!
Namen  posta je zgolj  opozoriti bodoče lastnike mopsov, ki (tudi) preko te spletne strani iščejo verodostojne informacije o mopsih oz. leglih, da ne bo nakup brezglav.... Hkrati pozivam tudi lastnike teh ljubkih kužkov, da opozarjajo morebitne kupce...
Zakaj gre?

Poleg že razvpitih "gospodov" in kvazi kinoloških društev, za katere že vrabci na strehah čivkajo, da ponujajo uboge mladiče iz puppy-millov, se je zdaj pojavila gospa, ki na bolj sofisticiran način ponuja psičke omenjene pasme. Predvidevamo, da gospej nasede kar lepo število morebitnih kupcev, ker je sama sicer lastnica lepih rodovniških psov in hvalevredna skrbnica - in tako naivni kupci ne dvomijo v njeno poštenost o prodaji. Psov (mladičev te pasme) gospa NIMA doma, torej v Sloveniji, ampak obljublja rodovniške psičke iz tujine. V konkretnem primeru so bodoči lastniki že dali aro za mladiča - psa; torej mladiča,  pa tudi od blizu niso videli. Torej so opeharjeni "lastniki" ostali brez denarja in brez psička. Naj še napišemo, da je gospa imela kup      (po)nesrečenih izgovorov, zakaj mladiča še ni pripeljala - kot je bil  sklenjen ustni dogovor o datumu prevzema mladiča. Nezadovoljni in nestrpni lastniki so kmalu obupali, saj je telefon od gospe zvonil v prazno oz. umolknil....
Zatorej - previdnost ni nikoli odveč!! Raje pozoprnarite vzrediteljem, da vam pokažejo vse dokumente, podpišite papirje o morebitni ari. Naj vam ne bo škoda denarja za notarja!! Vsekakor pa se priporoča nakup pri že preverjenih in odgovornih vzrediteljih.
Glede na to, da se ta post nanaša na konkretno pasmo, mopsa, se je zdelo smiselno objaviti v tej temi. Če objava v tej temi ni na mestu, pa prosim administratorja, da ga prestavi! Hvala!
LP!



VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #736 : 23 Julij 2008, 20:50:49
Dne 16.7.2008 so se skotili mladiči iz kombinacije:

JENNY SLOVENIJA MOPS; CHJ-SCG,CHJ-RO,CHJ-LUX, CHJ-BIH, CH SCG in


JCH. WHISKY MAD MOPS






mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #737 : 23 Julij 2008, 23:37:14
O, cukri luškani! A je pogosto tako, da se manj mladičkov skoti belih, če spariš belega in črnega psa iste pasme? Ali je kakor kdaj? Sem slišala in ne trdim, da črna barva ponavadi prevlada. Me res zanima. Hvala za odgovor. :)



VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #738 : 24 Julij 2008, 12:34:00
Pozdravljena

Da je črna barva dominantna je res,vendar je važno kakšne barvne gene nosi psička in kakšne pes.
Nša Yenny je bila parjena z svetlimi samci 2 krat , pa je prevladala črna barva . Obakrat se je skotil samo eden siv mladič.

L.P.

Vladimir


andrejaa

  • Gost
Odgovori #739 : 05 Avgust 2008, 00:56:13
čudoviti kužki, res. a bi vam bilo odveč, če bi mi prišlo pogledat mladičke, čeprav se potem ne odločimo za nakup? v bistvu resno razmišljamo o nakupu mopsa, vendar se nočemo zaletavati. radi bi čim več izvedeli o pasmi, vzrediteljih, o podvrženosti bolezni,.....pač kako kužku omogočit kvalitetno in lepo življenje.  malo bolj smo previdni po storjeni veliki napaki pri nakupu. :)



mars

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #740 : 06 Avgust 2008, 10:30:08
Ev nov mops na forumu, ime mu je Mars!!! slikca  spodaj............

http://i263.photobucket.com/albums/ii155/astromarks/IMG_2643-1



mars

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #741 : 06 Avgust 2008, 10:33:09



andrejaa

  • Gost
Odgovori #742 : 06 Avgust 2008, 12:27:39
a je lohk še kej bolj luštnga?? lep do konca in še ve bolj :o



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #743 : 11 Avgust 2008, 14:42:17
Zivjo,

mi lahko kdo priporoci kakega kvalitetnega vzreditelja za mopse? Na to pasmo se popolnoma nic ne spoznam, sem samo posrednik za sosedo. Lahko tudi na ZS.

Hvala!

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Xwoman_

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #744 : 14 Avgust 2008, 10:24:14
Lep pozdrav! Sestra načrtuje nakup črnega mopsa in to nekje leglo skoteno po novem letu. Pa me zanima, če kdo od vas načrtuje leglo takrat ali pa koga poznate? Kuža ne rabi rodovnika oz. vrhunsko lepih staršev:), saj bo le družinski član in ne bo namenjen razstavam:) Nebi pa rada naletela kje na kakšnega preprodajalca psov....lahko mi pišeš tudi na mail:[email protected] pa*pa



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #745 : 16 Avgust 2008, 09:50:54
Jst imam pa velik problem z mojo.. vse bi pojedla..potem pa bruha..

Veterinar je predlagal nič mleka..etc... ampak še vseeno bruha..

Ne dajem ji konzerv ampak mesni doručak svinjina ali govedina..plus sproti naprosi ko mi jemo..

aha pa veterinar je svetoval čokolino, mleko.. nasprotje ..ampak nikoli ne bruha po njem..

lp..




Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #746 : 16 Avgust 2008, 10:34:25
Mislim, se ne spoznam na mopse, ampak saj nima veze - pes naj jé cokolino in ogromno cloveskih (mocno mocno zacinjenih in slanih?!) pastet?  ??? Ni cudno, da ti pes bruha. Hrani jo s pasjo hrano - se pravi s kvalitetnimi briketi in "pa kar naprosi" - ne, kar vi popustite in ji date.  ???


It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #747 : 16 Avgust 2008, 10:39:19
Kaksno lkrasno leglo  :o, moram reci, da so mi crni Mopsi izredno pri srcu...... cestitke!

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #748 : 23 Avgust 2008, 15:46:07
Mislim, se ne spoznam na mopse, ampak saj nima veze - pes naj jé cokolino in ogromno cloveskih (mocno mocno zacinjenih in slanih?!) pastet?  ??? Ni cudno, da ti pes bruha. Hrani jo s pasjo hrano - se pravi s kvalitetnimi briketi in "pa kar naprosi" - ne, kar vi popustite in ji date.  ???

He he.. joj.. a imaš mopsa?

potem veš, da zelo zelo radi papajo..

No uglavnem  sva se oločili in šli na dieto zdaj jeva samo še RD hrano.. pa še to po predpisu veterinarja.. zgubili sva iz 12 na 9 kg 40, zdaj še na 8 in to je najina idealna teža..

lp..



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #749 : 23 Avgust 2008, 16:01:48
Evo mene .. jaz sem Barchi in sem stara 1 leto.. :-[ ::) ;D