Mladički za Bežigradom (Župančičeva jama in okolica)

Monty · 6775

Monty

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Pozdravljeni!
To se sliši kot oglas, ampak ni  :D. Zanima me, če so kakšni lastniki mladičkov v okolici Bežigrada (ZJ), ker se mi zdi, da Luna potrebuje družbo  ::).
No seveda, lahko mi kdo svetuje tudi kam se je pametno it potepat, vendar za dolge sprehode še ni, pa starejših kužkov se še malo boji  :-[. To seveda ne pomeni, da nočem da se z njimi igra, ampak se mi zdi, da bi njej zaenkrat bolj pasala mlada druščina  :D
Lep pozdrav  :)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1 : 28 Junij 2010, 20:04:16
Kam? V šolo.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Odgovori #2 : 28 Junij 2010, 20:07:51
Pojdi zvečer pogledat v pasji park, ki je zraven novega otroškega igrišča. Mogoče se tam najde kakšen mladiček, s katerim se boste ujeli, pa se lahko potem večkrat dobite :)

Nina


Monty

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 28 Junij 2010, 20:22:51
To je res Invisible, pozabila sem, da se zadnje čase tam zadržujejo kužki :). No, te dni se bova odpravili, imava res blizu.
Šolo, hmm. Verjetno komaj avgusta, julija gremo na morje, pa tudi rada bi, da se malo navadi name preden greva.
Če bo vse po sreči, jo bom tudi jaz marsikaj naučila, ta čas pa vseeno rabi še družbo :D!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 28 Junij 2010, 21:57:28
Sej v mali šoli se dela predvsem na povezavi pes-vodnik, igra med vama, pozornost nate, odpoklic iz igre, hoja na ohlapnem povodcu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Monty

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 28 Junij 2010, 22:16:23
Ja, je vsekakor za razmislit kdaj it. Ampak brezveze mi je, da greva julija, pol pa naju 2 tedna ni itd...Pa tudi stane nekaj. Zato bi raje počakala na avgust.
Kam se pa splača it? No verjetno je tudi na forumu kaj o tem, bom malo pobrskala...Sicer pa nikoli nismo imeli kužkov do zdaj v šolah, so pa vsi super vzgojeni, pri ta mali pa resno premišljujem  :).


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 28 Junij 2010, 23:36:30
Kam se pa splača it?

KD Ilirija. Se ti splača že zdaj prebrat članke na njihovi spletni strani... http://www.kdilirija.agility-slo.net/zanimivosti/
Tečaj začnejo konec avgusta. Se je pa treba že prej prijavit, ker majo ogromen vpis...



jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 29 Junij 2010, 07:43:14
JSt pa pravm KD Kavalir! 8) nama je super, pa tud nism bil glih navdušen and šolam:)

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


Monty

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 16 Julij 2010, 14:31:31
Glede na to, da se šole začnejo konec avgusta/septembra bo pač treba počakat in bit inovativen do takrat. Mogoče se bova pa sami ogromno naučili, seveda že delam na tem, ampak v tej vročini ni prav lahko  :-\. Vmes pa si pestriva čas s pasjim parkom za Bežigradom, kjer je res veliko kužkov in je super. Komaj čakam, da Luna osvoji sobno čistočo, to bo moje največje veselje  :-[! No pa povodec in odpoklic nama še delata težave, zadevice kot so sedi, daj tačko ipd pa ji že grejo  :).  Zdaj mi seveda preostane izbira šole, odločam se med Ilirijo in Kavalitjem, ali ima kdo kakšen nasvet, pozitivne/negativne izkušnje? Aja pa še to, kako je najbolje vaditi odpoklic (pridi), na fleksiju ali brez? Lep sončen pozdrav  :D


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 16 Julij 2010, 14:41:07
Monty drug teden začnejo z šolo v Citydogu - toplo proporočam ;) Vpisi pa bodo verjetno že danes.

Kontakt: Alenka 051 624 458



Monty

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 16 Julij 2010, 15:54:11
Sasha hvala, sem že klicala, samo ne vem, po tej vročini se mi zdi malo zamudno "vadit". Luna komaj ob 21h pride k sebi, šola bo pa že ob pol osmih, ko je še prevroče..Pa tudi cena mi je malo hecna, v Iliriji in Kavalirju so 3-je meseci 190 evrov, tukaj pa en mesec 130, pa, če sem dobro razumela je povsod 2x na teden. Edino, če sem kaj zamešala, bi blo fajn da sem  :). Tako, da ne vem, bom še malo premislila o vsem, je pa vsekakor opcija..


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 16 Julij 2010, 17:23:03
Za cenik ne vem, mi nismo nikoli imeli tečaj samo 1 mesec ???

Jaz z svojo psičko hodim k njim že 2 leti in sem ful zadovoljna. Mi je všeč, ker so majhne skupine in se učni program prilagaja vsakemu psi posebej.

Pa v tej skupini je tudi ogromno poudarka na socializaciji v mestu (hodijo v Tivoli, ZOO,...), da niso psi samo na poligonu v mestu se pa pol ne znajo obnašat.



Monty

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 16 Julij 2010, 18:58:57
Tudi mene je začudilo, ko so povedali, da bo konec tečaja enkrat sredi avgusta  ???
Glede na trenutno vročino, možni dopust ipd, bova počakali na tečaje, ki bodo avgusta/septembra, do takrat pa veselo na delo  ;D


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #13 : 19 Julij 2010, 11:45:11
Evo sem preverila, ker mi je bilo vse skupaj res čudno.

Tečaj obsega 15 ur (12 praktičnega dela in 3 ure teorije). Koliko to znese časovno je odvisno od večih stvari (vremena, itd.). Je pa tako, da imaš 2× tedensko na poligonu, ob sobotah pa se ponavadi hodi v mesto (se pravi 3h/teden, zato se tečaj predvidoma konča čez 1 mesec).

Pa še to je..tu ne plačaš članarine..drugje pa verjetno jo..




Monty

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 20 Julij 2010, 02:05:30
Ja, potem je zadeva res drugačna  :-[, sem rekla, da upam da sem kaj narobe razumela in evo, sem. Glede članarine pa imaš prav, res je potem cena nižja kot na nekaterih drugih mestih. Hvala za informacije, žal bova vseeno šli v šolo šele konec avgusta, vmes pa še malo na morje  :). Luna mora izboljšat plavanje, morja pa še nikoli ni videla, tako, da bova ta mesec sami pridno vadili in se pripravljali na šolo. Hecno da ji trikci in osnovne stvari grejo, sobna čistoča pa ji je še neznanka  :-\..No morda bo tudi to v bližji prihodnosti osvojila, v bistvu upam, da bo  :) Sem že spet zašla... ::)


Monty

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 20 Julij 2010, 02:07:10
Mladičkov za Bežigradom pa še kar ni, upam, da bo kakšen "zašel" v pasji park  ;D


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 29 Julij 2010, 14:41:32
Za Bežigradom poznam dva mladička ( ok tam živita ) eno borderko in eno irsko terierko.

Drugače ti pa ne priporočam pasje šole Kavalir. Se mi zdi da nekako nimajo najboljšega načina učenja..



jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 29 Julij 2010, 15:40:38
Drugače ti pa ne priporočam pasje šole Kavalir. Se mi zdi da nekako nimajo najboljšega načina učenja..

kle se pa ne strinjam!!:) čudn an!? :D
ja ne vem, midva sva pri njih dve leti, pa Lea kr obvlada (itak boste rekl da je od vodnika odvisn  in tud je).
nam je blo fajn u glavnem in nimam nč za čez povedat! je pa možn da kšnmu bl zahtevnmu vodniku pa ni čist kul. ::)

u končni fazi mislm da ni važn u kero šolo, ampak sam da je v šoli! vsak najbol zase ve kak sistem mu pač sede!

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 29 Julij 2010, 15:49:12
kle se pa ne strinjam!!:) čudn an!? :D
ja ne vem, midva sva pri njih dve leti, pa Lea kr obvlada (itak boste rekl da je od vodnika odvisn  in tud je).
nam je blo fajn u glavnem in nimam nč za čez povedat! je pa možn da kšnmu bl zahtevnmu vodniku pa ni čist kul. ::)

u končni fazi mislm da ni važn u kero šolo, ampak sam da je v šoli! vsak najbol zase ve kak sistem mu pač sede!
Nevem no.. jaz ko sem malo opazovala 'treninge' mi inštruktorji usi nekam zgubljeni delujejo pa še kej bi se našlo ;

Glede odebeljenega se pa ne strinjam  :)  Če si ti 'izbereš' pasjo šolo kjer recimo učijo še vedno z zateznimi ovratnicamo in takimi bednimi metodami je potem že bolje da ne greš v pasjo šolo ;



Monty

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 29 Julij 2010, 16:55:40
North, kje se pa te mladički potepajo, lahko bi se zmenili za kakšno igranje v pasjem parku ail kje drugje  :)
Ja glede šol pa vidim, da so mnenja reees različna. Sej zato sem milslila, če lahko poveste kam so mogoče vaši kužki hodili/hodijo in pozitivne/negativne izkušnje iz te šole. Sem precej prebrala in se mi zdi, da nekateri na veliko hvalijo KD Ilirijo in Krim, no tudi par drugih...Itak pa se moram počasi odločit, da ne ostaneva na kocu doma zaradi zapolnjenih mest ali si premisliva glede šole :D


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 29 Julij 2010, 17:01:50
Če imaš facebook lahko lastnici dodaš. Ti na ZS napišem imeni  :)



jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 30 Julij 2010, 07:51:00
North mislim da ni več pasjih šol, ki učijo po starih metodah. ali pač? :-\

ja no treningi res zgledajo mal čudn, je pa odvisno koga si opazovala, Goran (najin inštruktor) je prou fajn.
se ukvaja z vsakim, si vzame čas če maš problem itd.
odloč nej se pa vsak sam:)

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 30 Julij 2010, 10:00:12
North mislim da ni več pasjih šol, ki učijo po starih metodah. ali pač? :-\

je še kar nekaj takih...


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 30 Julij 2010, 11:49:52
North mislim da ni več pasjih šol, ki učijo po starih metodah. ali pač? :-\

ja no treningi res zgledajo mal čudn, je pa odvisno koga si opazovala, Goran (najin inštruktor) je prou fajn.
se ukvaja z vsakim, si vzame čas če maš problem itd.
odloč nej se pa vsak sam:)
Am... jaz ko sem opazovala je bila tam inštruktorica ( ženska ).



jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 30 Julij 2010, 13:21:53
možno! bile sta dve sedaj je samo ena... pa  Goran k je v kavalirju najbl iskan inštruktor! 8)
on je men res dobr, vem iz izkušenj ker sem že vs čas v njegovi skupini! :D

itak sm šou v to šolo glih zarad tega ker sem za 100% vedu da se dela z pozitivno motivacijo... :P

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown