imena naših ljubljenčkov

*sara* · 100315

TikTak

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 07 November 2009, 22:15:34
Aja, pa imeli smo morsko prašičko Dokolenčico-sem hotela samčka, pa ga ni bilo, ker bi mu dala ime Dokolenko po vranu iz ene risanke.



Sala

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 17 December 2009, 13:42:00
iii Dokolenko, kjut! ;D
Našemu prašičku je bilo ime Fredi- ne po "pevcu"... Miške sta Tula in Piksi, pobrano iz neta, pokojna črna je bila Popi (ala mak). Psička pa večinoma Lui, babi jo kliče Luja, drugi pa kar Lu.  Nekako imajo problem s tem imenom, ker naj ne bi bilo "žensko". Izbral pa ga je moj dečko.
Včasih jo kdo pokliče Oli, ker je podobna psičku sprehajalčku iz naše ulice. :-\Torej obsojena na "moška" imena:)



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #152 : 17 December 2009, 20:21:15
moja maltežana pa je rodovniško Berill Canis Minor Crystal, po domače pa kar Mia  :)


*psička*

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • cool forum
Odgovori #153 : 17 December 2009, 21:01:41
moji cucki je pa ime ajša.
se mi zdi fajn ime

Bitje ki ti teži.............bitje ki te živcera...........je peterček(dgen)


tash

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 20 December 2009, 20:06:58
Sem imela mešanko podobno pudlici-Oka :'( in kužka podobnega jorkiju-Toy :'(
moj jorki je rod. Tipi Tapi Tan, kličem ga Tash
želva Herta, nekaj časa nazaj še želvak Vincent
muca Timi
papagaja: nimfa Veso in rozela Ben



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 21 December 2009, 13:35:30
Labladorki je ime Kala.Zamisel za ime sem najprej dobila jaz,pozneje pa še oče in to po knjigi Kala.Mami je bilo všeč ime Iris,ampak meni pa se ni podalo.Na koncu je bila Kala.
bernerdinec Ron.Zamisel za ime je dobil moj brat.Res da je ime pogosto,ampak meni je čisto všeč.Smo pa drugač zbirvali med imeni :Ron,Ben in Knut.Na konc smo izbrali ime Ron
Mačka Toma.Ime je dobila pa svojemu sinčku Tomu.
kunec  (oz. kunčica)Tobi.Ime je dobil pa mojemu naj pevcu Tobias Sammet.V resnici je samička.tako da bi ji moralo biti ime Tobica
morski prašiček Cofko.Ime mi je kar ako prišlo na pamet in mi je bilo takoj všeč.
nimfa Rommy.Ime sem dobila čpo besedi rom in dodala še rmy.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 21 December 2009, 20:57:49
Mojmu mulcu je pa ime Chilly. Najprej sm hotla, da je Bailey, Tix al pa Lorix Lo, ampak staršem ni blo ušeč, potem smo se pa odločili za Chilly, ker je rdečkaste barve in ma tak čili karakter  :P


Smrčk

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
  • S smrčkom naprej! In novim zmagam naproti!
Odgovori #157 : 06 April 2010, 22:05:47
Nekaj časa nazaj smo imeli doma Novofundlanko z imenom Era. Tako je naš "runer" dobil njeno moško ime.  :)



WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
Odgovori #158 : 01 Maj 2010, 14:39:42
Naši princeski je po rodovniku ime MONIET, kličemo jo pa MIA, ker je precej lažje.  :)



psicka

  • Gost
Odgovori #159 : 02 Maj 2010, 10:29:48
Naša bo Bea (še je nimamo,dobimo jo čez 3 tedne),po pasmi BEAgle



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #160 : 02 Maj 2010, 10:42:09
Mi pa imamo dva psa, prvi je star 14 mesecev in mu je ime Bolt(mešanček)-otroka dala ime po risanki, ker se obnaša tako kot kuža iz risanke. Psička, ki je stara 4 mesece, pasme basenji, pa je Žadi-tako kot ima napisano v rodovniku.



La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #161 : 12 Maj 2010, 17:19:56
Mi pa smo imeli  :'( 2 psa...prvi je bil nemški bokser -Roy- ker je bila njegova mama Roya...druga pa mešanka med NO in ZP- Lina, ime je dobila ker sem hotela da ima izpeljanko iz mojega imena  :)...

Lp L


justanbeagle

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #162 : 24 Julij 2010, 13:49:34
jaz sem izbrala ime BEA,ker sem malo iskala na internetu pa tudi iz pasme sem potegnila črke:BEAgle

I love beagle!!!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #163 : 02 Avgust 2010, 10:00:27
Moj pes je Teo, kadar sem jezna je pa Teodor ::) Zelo hitro je dojel, kdaj se nima kej hecat  ;)
Prejšnji je bil Ben, še prej sta bila Hektor in Švrk, pa še nekaj mačkonov Blackie, Bruno a.k.a Jedu, Zumbo  :D


nicole

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #164 : 07 Avgust 2010, 20:54:56
Naša psička je pa Mia(ne po nadaljevanki Rebelde).Mia se mi je zdelo zelo lepo in kratko ime.Idejo sem pa dobila na internetu ko
sem gledala na nekem forumu pasja imena.Čeprav je Mia človeško ime je lahko tudi pasjo. :o .

Pes je človekov najboljši prijatelj. *--*
Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse. (:
Kakršen gospodar, takšen pes. ^.^
Pes ostane pes, čeprav zraste med levi. :$
Leni pastirji imajo dobre pse. xD
---------------------------------------------------------
I love you Mia ッ


Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #165 : 28 Julij 2012, 23:23:21
Jaz sem imela rodovniško ime pripravljeno že pred obiskom, predlagal pa ga je oče, ki je nor na zgodovino in Indijance. Ime ima po plemenu na področju Lakota-Dakota Spirit. Vzrediteljica se je strinjala, in ime je ostalo (čeprav smo komaj kasneje ugotovili, da je prav tako ime še eni flatovski psarni xd). Klicno pa sem zasledila na internetu, na spletni strani neke psarne in mi je takoj postalo všeč, ker je kratko, jedrnato, zveneče ter precej redko-Ilvie. :)



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #166 : 07 Junij 2014, 10:04:21
Jaz sem imela ime za psa pripravljeno, še preden sem šla zares v poizvedovanje, bil bi Jon, na koncu pa smo se odločili za psičko, za katero nikoli nismo imeli pripravljenega imena. Ime ji je izbrala sestra in Lili ji prav paše.

Lili \l(i)-li\ as a girl's name has the meaning "God is my oath; lily" and is a variant of Elizabeth (Hebrew): can also mean "God's promise", "God's satisfaction" or "God's perfection". Also a variant of Lillian (Latin): flower name. Lili is also used as a variant of Lily (Latin), flower name: the lily is a symbol of innocence and purity as well as beauty. :-)

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


margiela

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 0
Odgovori #167 : 07 Junij 2014, 11:29:27
Moja mrcina je pa Iggy :) Kolega, ki sta ga imela začasno v varstvu sta ga klicala Buco, ker je bil najbolj bajskast. Meni to ni ime ampak vzdevek zato sem vztrajala na novem imenu  :D Najprej sva s fantom premlevala ime Ozzy ampak sva se strinjala, da je to ime, ki bi bolj pasalo majhnemu psu. Na internetu sem brala članek o Iggy Popu in sem vedela, da je to ime pravo. Večinoma ga kličem Iggy, ljubkovalno je miš ali pa Iggy Pop. Je pa hecno, ker ljudje pod imenom Iggy ne pričakujejo velikega psa ampak kakšno malo žverco.



mandarina

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #168 : 16 Maj 2016, 12:32:21
No ime moje mešanke med nemškim ovčarjem in bernskim je Liza. Hotela sem nekaj posebnega mislila sem tudi Kala vendar zdaj ji je ime Liza, moji čistokrvni samojedki je ime Merci in črna labradolka je Demi. Zajčku pa je ime Lovro. Imena sem si izmislila sama.  :)