KOPANJE NAŠE "KRAVE"

nina123 · 8074

nina123

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
: 29 Marec 2014, 19:53:47
Mi imamo doma ogromnega psa.Ko smo ga kopali nam je 4 krat ušel iz kadi >:( >:( >:( ??? in se začel otresati. Vsi smo bili mokri. Ali ima kdo kakšno idejo glede kopanja psa? ??? ??? ??? ??? :'( :'( :'( :'( :'( :'( :-\ :-\ :-\
 



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 29 Marec 2014, 23:26:28
Ja kako ga pa kopate?  :o

Psa lepo na štrik (tako, da lahko premikaš vrv brez problema, ovratnica je nepraktična v tem primeru), eden drži psa, ves čas biti v stiku s psom, pomirjujoče govorit, s toplo vodo najprej zmočiš zadnji del etc. Pripraviš si vse potrebno na doseg roke- brisače, šampon, etc.

Nagradiš, ko je v bani. Nagradiš ko je sfrotiran.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 29 Marec 2014, 23:27:18
tok velik kot krava ziher ni  :P



nina123

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 31 Marec 2014, 14:45:57
No mal sm pretiravala. Hvala za nasvet (to s štrikom mi pride prav)



majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 26 Avgust 2014, 13:17:09
Mi za kopanje naše "srednje velike krave" uporabljamo pomožno kopalnico v spodnjem štuku hiše (zraven garaže in kleti), kjer ni banje, ampak tuš kad z zaveso (ne s kabino). K sreči ima naša lumpa strašno rada vodo, zato jo najprej zvabim v tuš kad s curkom in ji pustim, da se malo igra - ga hoče požreti :D
Počakam, da priteče mlačna voda, pa jo potem lepo božam, mirim in hvalim in počasi polivam najprej po prvih tačkah, pa po zadnjih, pa po repu in zadnjem delu hrbta (nekako jo držim, da sedi v kadi), potem po trebuhu - to ji strašno paše, ker jo čoham zraven, nazadnje pa po celem hrbtu in do vratu. Glavo izpustim, da ne zmočim ušes. Šampona ne uporabljam, ker je še mladič (5 mesecev), čeprav bi ga zadnjič kar rabila, ker se je pognala za eno kuro v gnojnico... :'( :'(
Seveda mi skuša vmes kdaj pobegnit, ampak jo kar trdno primem in zadržim, pa ful pohvalim, kako je pridna, ko se lepo pusti umivat  ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 27 Avgust 2014, 20:04:52
Tudi pri mladiču lahko uporabiš kak kvaliteten, nežen šampon. Večina je takih Biogroom, Nootie, Pet Silk...Malo razredčiš, pa je. Obstajajo tudi prav za mladiče. Ampak tisti pridejo bolj v poštev pri tipih dlake, kjer je kopanje pogosto.



http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mandarina

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 16 Maj 2016, 18:36:52
Meni je vedno samojedka pobegnila, ker se je bala vode. Zdaj je ne kopam več amppak jo vedno po sprehodu dolgo češem, in sploh ni več zamazana.