Sprehodi pozimi

majajama · 4130

majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
: 26 Avgust 2014, 08:57:20
Imam eno začetniško vprašanje. Spomladi smo dobili mladičko nemško ovčarko, zdaj je stara 5 mesecev in se imamo krasno. Vsak dan pred službo jo zjutraj sprehodim (okoli šestih), domov pridem okoli štirih popoldne, jo spustim, da se malo zleta po dvorišču, nato mi "pomaga kuhati kosilo", potem dolg sprehod in/ali igranje na dvorišču.

Ne predstavljam si, kako bom to izvajala pozimi, ko bo tako zjutraj kot popoldne tema... Psičko bo vsekakor treba sprehoditi, razgibati.

Kako to izvajate? Pač z baterijo in z odsevniki (na meni IN na psu?)? Bolj po osvetljenih površinah? To pri nas ne pride v poštev, ker smo na vasi in brez javne razsvetljave... Se pač bolj omejite na dvorišče?

Sicer bova šli zdaj v šolo, tako da bo imela dvakrat na teden gibanje tam, pa za vikend tudi ne bo problema, ker smo doma. Kaj pa potem, ko se bo šola končala in bodo najbolj temni dnevi?...
Svetujte kaj, prosim.



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #1 : 26 Avgust 2014, 09:04:36
Jaz sem se začela spraševati podobno, smo tudi na vasi brez osvetljave, pa sem razmišljala, da bi si nabavila naglavno svetilko za sprehode po gozdnih poteh, za psičko pa kakšne odsevnike, sicer je na naših poteh bolj malo prometa, pa vseeno koristno tudi, kadar gremo v mesto ali v park.

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


bajna

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 26 Avgust 2014, 09:30:44
Naglavno luč in odsevnike za tisti čas, ko je že ob 5ih tema. Sicer sem pa jaz vedno pohitela s kosilom, tako da sva ujeli vsaj malo dneva. Zjutraj pa po temi, ni šlo drugače.



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #3 : 26 Avgust 2014, 09:35:12
Ali pa še utripajoče lučke, ki jih nadeneš psu nekam na ovratnico, da ga še v temi vidiš, ko je spuščen in se oddalji od tebe.

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


makko

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 26 Avgust 2014, 09:44:48
V pasjih trgovinah se dobijo ovratnice z že vgrajenimi dioadami, za vodnika pa seveda baterija  :). Samo odsevniki se v okolju, kjer ni javne razsvetljave, bolj slabo obnesejo (ker je pes viden šele, ko ga  'osvetliš'). Mi se s tako ovratnico  dokaj uspešno sprehajamo že lepo število zim, kljub zgodnjemu mraku. Če je pot, kjer se sprehajata, bolj prometna, pa seveda ne bo škodilo, če ti in kuža nosita tudi odsevnik (zaradi vajine lastne varnosti, nemški ovčar je v temi za voznika precej težko viden).



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #5 : 26 Avgust 2014, 09:53:50
Naš črnuh se v temi čisto nič ne vidi, če ni dobro osvetljen ;-) Tele ovratnice z vgrajenimi diodami se pa dobro slišijo, bo treba spet v nabavo  ;D

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 26 Avgust 2014, 11:06:17
Sicer že stari sliki, ampak moj ponoči izgleda nekako takole.  ;) Čeprav Polybrite ovratnice ne priporočam - so boljše na izbiro. Utripajoče kresničke sem pa dobila zastonj - čeprav sem videla da jih imajo tudi v Kiku za mislim da okoli 1 eur?




Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 26 Avgust 2014, 11:20:40
Super ste, hvala!
Na sprehodih jo zelo redko spustim s povodca (5 m fleksija), tako da mi je ne bo treba iskati v temi. Doma imamo eno tako naglavno baterijo, pa odsevnike za na rokav oz. nogo imamo tudi. Za psičko bom pa tudi kaj pogruntala - odsevnik na ovratnico npr., da jo bojo videli (sicer bolj redki) avti na cesti.
Bova pač odkrivali radosti v temi!  :)
Danes grem pa iskat kakšne luštne, pisane polovične gumijaste škornje za mokre jesenske sprehode - zase, seveda :)



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 26 Avgust 2014, 13:27:14
Midva ziviva v skandinaviji, tako da psa, razen cez vikend, v zimskih mesecih na dnevni svetlobi bolj redko vidim. To resujeva z oprsnico z odsevniki in Orbiloc lucko pritrjeno na vrh. Imava zoge, ki se svetijo v temi in jaz s svetilko hodim naokoli.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #9 : 26 Avgust 2014, 13:42:07
Mi smo tudi bolj na vasi, imamo eno bolj kot ne stalno pot, ki jo tako jaz kot psa obvladamo tak da gremo tudi brez vsega na sprehod (en črn in en bel pes). Redko katera noč je tako temna da se nebi videlo kje hodimo :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #10 : 26 Avgust 2014, 15:42:32
Js bom šla malo v obratno smer kot ponavadi - dajte psičko postopoma navadit na hojo brez povodca, je v temi o odpoklicu (in drugih o vzgoji) zelo lepo opisano kako doseči sproščene sprehode s spuščenim psom.

Gre za nemško ovčarko, delovnega psa, ki bo poleg rednih sprehodov potreboval tudi veliko mero psihične zaposlitve, čemur dvakrat tedenska pasja šola ne zadostuje. Zato bi js, poleg nakupa vse svetleče opreme, pregledala tudi razne objekte z javno razsvetljavo, kjer bi lahko s psičko delala. Ker ste na vasi, kjer se ponavadi vsi poznajo se da s kom tud kaj izvenserijskega zmenit - js sem s psom recimo delala v eni proizvodni hali, na eni strani so pobi delal midva sva se pa učila kaj med paletami. To sva imela v razdelku "delo ob motnjah"  ;), sicer pa sva bila redno na večih osvetljenih parkingih. Čimbolj izkoristi kar ti okolje ponuja, kmetija, avtomehanik.., kjer se mora lepo obnašat, od enega do drugega se pa glih fajn sprehodi. Res ji boste moral mal popestrit dneve, ker že itak je cel dan sama pol se nej še pa sam šeta po temi, mlad nemc rabi akcijo  :)



majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 27 Avgust 2014, 08:22:06
Ja, hvala Nika za tvoje nasvete. Seveda ni dovolj dvakrat na teden gibanje v pasji šoli, vem, ampak za tisti dan pa je verjetno dovolj. Vikendi bodo brez problema aktivni, ko smo tudi po svetlem delu dneva doma, vmes se bomo pa znašli. Sprehodi z odsevniki in z baterijo, igranje oz. delo pa lahko izvajava tudi na domačem dvorišču oz. pod streho, saj kakšno luč pa že imamo zunaj.
Za sprehode brez povodca je še malo premlada, čeprav sva tudi to že poskusili na kakšnem delu, kjer se ni moglo zgoditi nič hujšega (avto, drugi psi, otroci...) - zdaj ravno na veliko izgublja zobe in se ji pozna na razpoloženju in ubogljivosti, pa še na sumu jo imam, da prihaja v puberteto...  :-\ :-\
Sicer pa je kar lepo socializirana, vzeli smo jo s seboj na počitnice, z nami gre na razne izlete, pohode, obiske, v lokale (na teraso, seveda). Super punca je!  :)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 27 Avgust 2014, 09:06:45
Pri nas zjutraj z lučko, po službi pa najprej sprehod, dokler se še kaj vidi, vse ostalo naredim potem. Tudi mi smo na vasi, poleg gozda.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 28 Avgust 2014, 17:08:15
Jaz tudi živim na vasi, osvetljave ni, oziroma je treba it vsaj pol kilometra po temi da prideš do luči (ki pa potem tudi ne pokrivajo veliko dolžine). Zato naredimo prvi sprehod takoj ko postane vsaj malo svetlo, zadnji pa malo pred temo. Po tem pa še psico enkrat v temi spustimo ven na dvorišče, da gre lulat. Če slučajno pride kaj vmes in zadnjega sprehoda ne moremo naredit pred temo, dam psici en tak svetleč trak ali svetlečo oprsnico in eno lučko za ovratnico, sama pa za sebe vzamem kresničko. Čeprav ima psica daljšo dlako in se malo slabše vidi oprsnico/trak ven sma vseeno dovolj vidne, da naju avtomobili dovolj hitro zagledajo.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #14 : 28 Avgust 2014, 20:58:54
Jaz tudi živim na vasi, osvetljave ni, oziroma je treba it vsaj pol kilometra po temi da prideš do luči

To je 3 minute. sma skor na istem, js rabim še več da pridem do civilizacije  ;D Noben tule zgleda ne ve, kak učitek se je šetat po temi, podobno kot sprehod v dežju kar tud verjetn nobenmu ne paše  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 29 Avgust 2014, 07:21:56
Z mojo je v temi nočna mora. Čisto res, ker reagira na vsak šum, ves čas je v pozoru kje bi bilo kaj za požret in s tem mislim na mačke, srne....V temi je z njo varno samo, če sma obe osvetljeni, da imam jaz naglavno luč in da je na kratkem povodcu.  :-\ V temi renči tudi na ljudi, ki bi jih pri belem dnevu lepo sprejela in če bi ta ista oseba prišla na obisk k nam, v osvetljeno hišo bi tudi bilo vse OK...Pa tudi jaz posledično ne uživam v takem sprehodu. Samo najnujneši wc pred hišo, ko se stemni.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 29 Avgust 2014, 12:15:09
Hm, vidim, da imate zelo različne izkušnje in "prijeme". Jaz imam kakšnih 5 minut hoje do osvetljene ceste v vasi, ampak tam so spuščeni psi, z vsemi se naša ne razume najbolje (oz. jo oni razumejo kot vsiljivko, čeprav sva na cesti in ne na njihovem dvorišču), zato se vasi ponavadi izogneva in se sprehajava ob robu gozda, po gozdu, po travnikih ipd.
Bom videla, kako se bo psica obnašala v temi - mogoče bo mene bolj strah kot njo :) Nisem namreč najbolj ljubitelj samotnih sprehodov v temi v "divjini", kjer si vsak šum razlagaš kot skorajšnji napad kakšne divje živali...  :'(
Edino, če bom nahecala moža, da se mi (čimbolj pogosto) pridruži - seveda zaradi psice, ne zaradi mene!  ;)



Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 29 Avgust 2014, 19:35:41
Z divjimi živalmi je tako- dokler si zadosti glasna, da te na daleč slišijo, ne bi smelo biti problema. Vsake toliko časa nekaj na glas rečeš psu, zakašljaš, karkoli. Pa psa met vedno v vidnem polju! Vem da je bilo par primerov napada ko spuščen pes laufa daleč od lastnika in naleti na medveda, ga izziva, potem se pa ustraši in laufa nazaj do lastnika po zaščito, medveda pa za sabo pripelje.
To velja v območju medveda pa tudi v območju divjega prašiča, oni znajo biti nevarni, če padeš v napačno situacijo (mladiči in to). Za ostale živali se pri nas ni za sekirat  :)

Je pa najbolj nevarna žival itak človek, mene je najbolj teh strah ko se sprehajam po osamljenih poteh. Je treba VEDNO met mobitel s sabo, za vsak slučaj, na žalost. Sama sem že doživela nekaj precej neprijetnih situacij. Vaški pijančki, zoprni lovci...  :-\