Kam na dopust s psom na Hrvaško?

Ribica* · 134130

Knez_

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
  • LpD.
Odgovori #180 : 14 Avgust 2013, 15:47:16
Zadnjih 5 let smo z našim psom v Barbarigi. Res, da se ne zadržujemo na glavni plaži ampak v zalivu Marić. Vedno je okoli tudi veliko drugih psov in nikoli ni bilo težav.


Labilana

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 05 September 2013, 14:29:25
Po branju vseh vprašanj, pripomb in  mnenj na temo Kam na dopust s psom na Hrvaško, se je nabralo kar nekaj informacij. Vse skupaj lahko strnemo v naslednje ugotovitve.
  • Če želite preživeti dopust na Hrvaškem s psom, je brezskrbnost zagotovo bolj zagotovljena v kampu, v katerem so psi dovoljen kot v apartmaju, pa čeprav so psi tam tudi dovoljeni;
  • V kampi, v katerem so dovoljeni psi, se lahko najverjetne bolj prosto gibljemo brez pripomb okolice. Drugače je, ko bivamo v apartmaju, ki se nahaja v določenem kraju. Gotovo smo izbrali tak apartma, ki je blizu plaže. Garancije, da bo smel pes z nami na plažo ali celo v vodo zaradi samega dejstva, da ga najemodajalec dovoli v svojem stanovanju nimamo. Večina na to ne pomisli;
  • Potem so pa tu še nasveti domačinov, kot na primer, pojdite tja pa tja, tam gotovo ne boste imeli težav. Vedeti je treba, da ostajajo skriti kotički redkokdaj res skriti. Tisti, ki živijo v določenem kraju in hodijo tja leta in leta, poznajo vsak centimenter. Praviloma to niso ljudje s psi ampak brez njih, ki zase in za svoje prijatelje, družino itd. skriti kotiček spremenijo v haciendo. Pogledi tistih, ki so odkrili skriti kotiček so ubijalski, sploh ko zagledajo ne le nas ampak še psa;

Ljudje smo pač zelo različni. Eni so že od malih nog navajeni, da odvržejo smeti in bodo puščanje iztrebkov v naravi, na primer ob robu travnika, argumentirali s komentarjem, da je to naravno gnojilo. Pobiranje iztrebkov je pravilno in nujno, a vsi na to ne gledajo z enakimi očmi.
So taki, ki bodo vedno trdili, da je njihov pes zelo prijazen, v resnici ne poznajo vseh karakterih lastnosti pasme in so opravili le malo pasjo šolo. Odgovoren lastnik bo svojega psa iz spoštovanja do drugega vedno privezal na povodec in šele ko se strinjata psa in/ali lastnika spustil z njega.

Lahko bi naštevala še in še, na koncu pa lahko pridemo do zaključka, da je življenje s psom super, a da so tudi omejitve, ki nam niso všeč. Treba jih je sprejeti in najprej delati na sebi, se spremeniti, potem se bo morda spremenil tudi odnos drugih do nas in naših pasjih ljubljenčkov.

Labilana



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #182 : 14 Oktober 2013, 19:31:28
V bistvu so spodaj strnjene info tako-tako, odvisno od tega kam gremo. Vsem, ki imate pse, bi priporočala Mljet-psi se lahko kopajo na vsaki plaži, ogromno je narave, veliko peš poti, sence, čiste vode in nadvse prijaznih ljudi. Bili smo v apartmaju, sicer z privat plažo, ampak smo se kopali po celem otoku, tudi v nacionalnem parku, kjer se psi na otočke normalno vozijo z čolni in ladjicami, prav tako za pse nikjer ne zaračunavajo. Zares super dopustovanje z kosmatinci. Priporočam. :)



Skina

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #183 : 20 Oktober 2013, 09:17:50
Zivjo,
razmisljamo o obisku Mljeta med krompirjevimi pocitnicami. Ali mi lahko prosim svetujete apartma, kjer bi vzeli tudi dve prinasalki ?
Hvala



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #184 : 24 Oktober 2013, 11:51:38
Živjo, ja lastnica tega apartmaja, kjer smo bili mi, ne oddaja od 30.9. naprej, ker je ni več tam. Tako da je najbolje, da kar preko spleta pobrskate za apartmaje, jih je kar nekaj, tako da se bo nekaj že našlo.



Bellababe

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #185 : 21 Januar 2014, 18:22:59
Ja, jaz sem nekaj predlogov zbrala na tem blogu: http://dog-on-holidays.blogspot.com/



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #186 : 17 Marec 2014, 21:12:53
Če koga zanima, oddajajo apartmaje v kraju Marina (med Šibenikom in Splitom), psi doborodošli, več kot eden, velikost pa tudi ni pomembna  ;)
V pred in po sezoni je možno kopanje na plaži pred apartmaji, med glavno sezono, pa je potrebno na drugo plažo - vam lastniki pokažejo kam.

Vse info:
http://www.bolha.com/turizem/apartmaji-sobe/apartma-marina-zelo-ugodno-1288308206.html?aclct=1392366018



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 06 Julij 2014, 11:47:00
Ima kdo izkušnje s Paklenico (Starigrad)?

Ali so psi dobrodošli in kje se smejo kopati?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #188 : 06 Julij 2014, 11:56:51
Za mene je bila super, čisti mir + narodni park, sestro je pa pobral skoraj od dolgega časa, saj tam ni bilo praktično ničesar - ne raznih vodnih športov, ne stojnic, ne morskega vrveža.. Tko da odvisno kak človek si. Bili smo brez psov, sam se ne spomnim kakih posebnih omejitev, je pa bilo na našem hotelskem koncu bolj slabo s senco, medtem ko kamp je pa v gozdičku.



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #189 : 06 Julij 2014, 14:32:39
Za mene je bila super, čisti mir + narodni park, sestro je pa pobral skoraj od dolgega časa, saj tam ni bilo praktično ničesar - ne raznih vodnih športov, ne stojnic, ne morskega vrveža.. Tko da odvisno kak človek si. Bili smo brez psov, sam se ne spomnim kakih posebnih omejitev, je pa bilo na našem hotelskem koncu bolj slabo s senco, medtem ko kamp je pa v gozdičku.

Točno to iščem! Ne bi želela biti v preveliki gneči.

Ste bili tam v glavni sezoni, julij, avgust?



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #190 : 06 Julij 2014, 15:43:50
Ima kdo kako izkušnjo o kampu Bijela Uvala v Poreču?  :) Kako pa je kaj urejena pasja plaža tam?



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #191 : 06 Julij 2014, 18:03:12
Mogoče sem malo zgrešil temo , pa vendar - kakšne imate  kaj izkušnje na plaži z dolgodlaki psi ? Imam malamutko, na morje sicer nebom šel z njo, se bomo pa  veliko kopali na Bledu , pa me res skrbi ker ko je vroče je še doma v hiši vsa boga. :(



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #192 : 06 Julij 2014, 19:55:08
A ni na Bledu prepovedano kopanje psov, sploh v sezoni? Eni Nizozemci so mi rekli lansko leto, da je Bohinj precej bolj prijazen do psov kot Bled, čeprav sem tudi tam videla table, da psi ne smejo v vodo.



Scar

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 06 Julij 2014, 21:26:29
V Bohinju sem bil včeraj in sem videl samo tablo da morajo biti psi na povodcu. Srečal ogromno psov in s svojim sva tud plavala tko da v Bohinju zaradi psov ne komplicirajo.



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #194 : 06 Julij 2014, 22:24:38
Ravno danes smo bili pozno popoldne, ko se sprazne .. Tam malo naprej od Titove čajnice, če kdo pozna. Je prijetno, in še skoraj nikogar ni bilo tako nobeden ni kompliciral. :)
Itak se pa naša mrcina kopa samo do trebuha  ::)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #195 : 07 Julij 2014, 08:08:39
solata, ja julija.



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #196 : 07 Julij 2014, 08:26:21
solata, ja julija.

Hvala!  :)




Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #197 : 07 Julij 2014, 08:49:09
Ni kej, uživajte  :)



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #198 : 28 Julij 2014, 23:26:33
Ni kej, uživajte  :)

Nika, še enkrat hvala  ;). Ne samo, da smo se imeli čudovito, temveč smo se v ta kraj naravnost zaljubili  :P.
Priporočam.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #199 : 29 Julij 2014, 08:52:38
Ane, js mam tud plan še nazaj it  :)

Imajo za pse kake omejitve?



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #200 : 29 Julij 2014, 19:12:30
Ane, js mam tud plan še nazaj it  :)

Imajo za pse kake omejitve?

Lušno res, mi bomo šli letos še enkrat :-).

Tablo prepovedani psi sem videla na dveh krajih, tam kjer so ruševine gradu in na eni samotni poti.

Mi smo se zadrževali na plaži, ki je bolj na koncu mesta in nisem videla nobene table (mogoče sem jo spregledala). Pes je plaval zgodaj zjutraj in včasih zvečer. Enkrat smo ob 7h zjutraj naleteli na dve starejši dami, ki sta imeli precej za povedat, ker je moj pes skakal s pomola....pa tamo se djeca kupajo i tako....zanimivo, da ju ni motila človeška svinjarija; od rabljenih kondomov do steklenic in konzerv. To je edina slaba izkušnja, domačini so bili izredno prijazni.

Sem pa videla, da so bili ostali tudi čez dan na plaži s psi.



Viktorana

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #201 : 23 Avgust 2014, 21:29:04
Pozdravljeni, vsi :)

Glede dopusta s psom na Hrvaškem mi je zelo pomagal ta forum, predvsem priporočila forumašice Damayanti :) Tako smo z našim kužkom obiskali otok Šolta, bivali pa smo v vili Protea, lastnik Petar (vas Maslinica). Otok je krasen, prav tako Maslinica, psi dobrodošli povsod, veliko zalivčkov, kjer si sam, poleg tega je bilo ogromno psov na glavni plaži v najbolj turističnem mestu Nečujam.

V glavnem lastnik Vile Protea sporoča vsem v Sloveniji, da ste lastniki psov in psi dobrodošli pri njem :) Apartmaji so lepo porihtani, cena je zelo ugodna, imaš gril, bazen, klima, 100 m do morja, v glavnem the best. Lastnik ima tudi sam psa, pudlja Deni-ja in se veseli vsakega kužka, ki pride tja, da ima družbo :)

še link:

http://villaprotea.wordpress.com/villa-protea/



frutolina

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #202 : 11 Januar 2015, 22:44:00
Pozdravljeni,
ker se je pričelo leto 2015 in je zopet čas za razmislek o našem 1.dopustu z psičkom, me zanima ali je bil kdo z psom na Šolti? V kolikor sem uspela prebrati , so tukaj psički zelo dobrodošli. In kateri apartma?  :) :) Kakršnekoli informacije bom zelo vesela. :-[



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #203 : 12 Januar 2015, 08:19:43
Malo sem brskala za apartmaji/sobami v Kranjski Gori in Logarski dolini in SLO/ITA morska obala...Pa redko kje vidim ceno doplačil za bivanje psa. Ponekod vem, da so podražili od začetka te teme.
Vem, da sem gledala slučajno nekaj za Terme Čatež in me je vrglo na rit, doplačilo za psa, na dan 20€  :o 
Verjetno je edina opcija, da pokličem/pišem in vprašam. Razen, če kdo od vas ve za kak apartma.

A kdo ve če je v ITA treba cepiti steklino vsako leto?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #204 : 12 Januar 2015, 08:35:02
No, za Lograsko sem našla nekaj namestitev, kjer je doplačilo za mačko/psa  od 7-15€ na dan.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


nxyz

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #205 : 12 Januar 2015, 10:52:41
Malo sem brskala za apartmaji/sobami v Kranjski Gori in Logarski dolini in SLO/ITA morska obala...Pa redko kje vidim ceno doplačil za bivanje psa. Ponekod vem, da so podražili od začetka te teme.
Vem, da sem gledala slučajno nekaj za Terme Čatež in me je vrglo na rit, doplačilo za psa, na dan 20€  :o 
Verjetno je edina opcija, da pokličem/pišem in vprašam. Razen, če kdo od vas ve za kak apartma.

A kdo ve če je v ITA treba cepiti steklino vsako leto?

Tole je malo tako zavajajoče. Če si v kampu je doplačilo za psa 4€ na dan, če si v kakšni hišici, ki si je ne lasti Čatež in dovolijo psa, doplačila ni ali pa ga sami določijo, nikakor pa ni 20€. 25€ je za en njihov hotel v katerem so dovoljeni psi.



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #206 : 12 Januar 2015, 18:48:35
Mi gremo letos v mobilno hiško, doplačilo za psa, 12€/dan. Pa kaj čmo...



D_Dunya_B

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #207 : 02 Marec 2015, 21:16:58
Pozdrav vsem :)

Tudi mi že zbiramo informacije kam letos na morje. Moramo biti pa malo premišljeni zaradi kužke ki ima hernijo. Pregledala sem že vse, tudi seznam plaž, kjer so dovoljeni psi, a kaj mi pomaga, ker ne vem kje se ta plaža nahaja. Da bi vedela vsaj kraj in potem tam zraven izbrala apartma. Ali pa mogoče tudi kamp, vendar ne vemo še zagotovo, zato zbiram vse informacije.

Za to prosim vas za pomoč. Kam iti, da ni skalnata plaža za pse in da je dovoljeno psom v vodo, saj je moja noora nanjo?
Lokacijo pa smo mislili nekje do Zadra. Največ do Biograda na Moru. Pa mogoče tudi kakšno mesto v bližini za večerne sprehode.

Drugači pa smo bili lani v kampu Straško. Veliko kužkov, košev in vrečk za pobiranje, lepo urejena pasja plaža z kamenčki, lep dostop, mogoče lih malo majn sence. Na glavni plaži se dogaja veliko od animacij do aerobike. Animacije so res dobro uštimane, tudi mimoidoči so povabljeni k sodelovanju (kdo najhitreje poje 5 banan, izdelava rumovih kroglic za družine...), ognjemet ob 22h. Super je blo :) no, nismo imeli kužke sabo, so jo starši peljali, zato nas ognjemet ni motil :D

Tako, bom hvaležna za vse destinacije kamor lahko peljem kužka v vodo :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #208 : 03 Marec 2015, 09:00:39
No, za Lograsko sem našla nekaj namestitev, kjer je doplačilo za mačko/psa  od 7-15€ na dan.

Gor je precej privat apartmajev, ki imajo v ponudbi zastonj bivanje psa, je pa res da niso v središču Logarske, ampak mal ven - Luče, Solčava..



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #209 : 03 Marec 2015, 10:35:39
Tam je tudi lepo. Kolikor sem prek spleta videla. Zgleda, da bova letos z Bino same šle na dopust. No, ja. Bo vsaj odklop in sprostitev, če že kompanjona ne bo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!