Dodatki za hitrejše celjenje

Gost · 8159

BlackSwan

  • Gost
: 13 Oktober 2014, 23:14:34
Zanima me, če bi lahko dobila malo pomoči pri oceni izdelka Bay-o-pet Megaflex oz. če ima z njim kdo izkušnje?

Moja 8 letna mačkonka ima strgane kolenske vezi, bili sva 2x pri veterinarju, ki je rekel, da lahko mačke takšno poškodbo kompenazirajo s spremembo sklepov/drugega tkiva, in da potem načeloma ne bi smela imeti problemov s hojo (sedaj šepa na zadnjo tačko in ji nogico zanaša na noter, če stopi nanjo - nima opore). Dal mi je še 3 tedne časa, da jo nadzorujem in pazim, da ne nori preveč, če se stvar ne zaceli, bo potrebna operacija, ki se ji seveda res želimo izogniti (odkrili smo tudi malo artritisa, zato me skrbi, da se že zaradi starosti ne bo uspela sama pozdraviti), zato me zanima, če bi ji lahko pomagali s kakšnim takim dodatkom? Rečeno mi je bilo, da je za takšne stvari dober glukozamin (tale zadevica ga izgleda ima). Sama se ne spoznam na dodatke in sestavine, ker jih nikoli nikjer nismo uporabljali, tako da bi vsakršna pomoč prišla zelo prav :S

Hvala!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 26 Oktober 2014, 18:58:13
Hmm načeloma so vezi kaput po 4 tednih. Takrat tudi operacija ne reši več vezi. Če ti ni dal nobenih navodil glede fizioterapije ga pocukaj za rokav.

Če je vez strgana-bi jaz dala operirat sposobnemu veterinarju, brez pardona in to čim prej. Če pa je vez natrgana, potem pa je možnost konzervativno pozdravit, ampak rabiš met navodila za fizioterapijo.

Za mehka tkiva, vezi, skepe, hrustanec je tudi kolagen dober in pa MSM (proti vnetno).

Že pri ljudeh je težavno sanirat take poškodbe (po 4,5 mesecev jaz še vedno ne morem 100% normalno uporabljat noge, sledim navodilom ortopeda, fizioterapevta in lastnemu občutku), pa je vez samo natrgana. Sicer MCL, ki bi naj bila med najlažjimi za sanirat. Križna oz. PCL je med zahtevnejšimi poškodbami.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #2 : 28 Oktober 2014, 14:11:54
Prvič, ko sem šla, je veterinarka ugotovila, da nobena od večjih kosti ni zlomljena in da gre verjetno za poškodbe mehkih tkiv. Dobila sem 2 analgetika (nista zares pomagala) in navodila, naj pridem nazaj čez 2 dni, če se poslabša (v smislu infekcije - vročina, itd.). Poslabšalo se ni, izboljšalo pa tudi ne, zato sem šla čez 1 teden spet nazaj k drugemu veterinarju, ki je ugotovil, da ima strgane kolenske vezi. Temu veterinarju precej zaupam (no, pa tudi 2 sta bila, ki konec koncev oba nista mislila, da je s tačko tako hudo, da bi morala biti čimprej operirana) in mi je rekel, da nisem nič zamudila oz. prepozno prišla ter da naj jo opazujem še 3 tedne, in prav posebej poudaril, da je z mačkami drugače kot s psi - pri psu bi bila zagotovo potrebna operacija, pri mačkah se takšne stvari včasih same popravijo. Tako da ne bi preveč hitela (še ta teden imam, nato grem konec naslednjega tedna tja). Se mi pa zdi, da se stanje mogoče le minimalno izboljšuje, oz. sploh ne morem oceniti. Zdi se mi, da se je predvsem naučila zelo fajn hoditi po treh in je bolj previdna (na 4. sicer komot stopi in veliko bolj stopa nanjo kot 3 tedne nazaj, tudi renči ne več, ampak ji tačko res očitno še zmeraj viha na noter in na njej nima dobre opore), bolj kot da se je kaj dejansko izboljšalo. Dobila sem navodila, da mora biti izključno notri, na opazovanju, in ne sme noreti (mački to dopovedat je spet svoja znanost, ona bi še kar skakala na mizo, police,...), to je pa vse. Dvomim, da bi fizioterapija kaj pomagala, ker so vezi že strgane in naj ne bi šlo za celjenje (sem se prej narobe izrazila, ime teme bi bilo bolj primerno dodatki za hitrejše spremembe zdravih tkiv da kompenzirajo strgane vezi? lol), temveč naj bi mačke takšno poškodbo kompenzirale s spremembo/prilagoditvijo drugih tkiv, torej samo počivanje.

Vem, kako je pri ljudeh z vezmi, zavlačujem samo zato, ker sem dobila jasna navodila in mi je bilo jasno rečeno, da je pri mačkah drugače. :-\

Hvala za nasvet o kolagenu in MSMju, si bom zapomnila :)



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #3 : 18 November 2014, 01:34:24
Pri tokratnem obisku sem izvedela, da ponavadi mačke s takšno poškodbo po enem mesecu počivanja že skoraj normalno hodijo. Moji se je stanje le minimalno izboljšalo (pa tako sem bila vesela, da kaže napredek), tako da mora na operacijo :(