Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1027603

karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2160 : 18 Junij 2012, 09:09:04
Čestitke!!!  ;D
Kaj pa bo 22?

Tekma iz poslušnosti.. v Žalcu  ;D



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #2161 : 18 Junij 2012, 14:07:10
Waaaaaaaaaaaaa!!!  :o  Super Karamela!

Če bo šlo, pridemo gledat in navijat!!!  8)



m90

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #2162 : 18 Junij 2012, 14:42:23
Pozdrav vsem skupaj, sem nova na forumu :)
Doma imamo nemško bokserko Biddy, stara je 14 mesecev.
In imamo en problem spodnji in pa zgornji veki sta obrnjeni na noter in ves čas drajsata po uču, učki se ji solzijo non stop in posledično ima potem tudi vse rdeče oči.  :(
Zanima me ali je kdo že dal skozi operacijo spodnje in zgornje veke, ker je obrnjena na noter  ???




karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2163 : 18 Junij 2012, 15:05:06
Pozdrav vsem skupaj, sem nova na forumu :)
Doma imamo nemško bokserko Biddy, stara je 14 mesecev.
In imamo en problem spodnji in pa zgornji veki sta obrnjeni na noter in ves čas drajsata po uču, učki se ji solzijo non stop in posledično ima potem tudi vse rdeče oči.  :(
Zanima me ali je kdo že dal skozi operacijo spodnje in zgornje veke, ker je obrnjena na noter  ???

Žal ti ne morem pomagati ali svetovati pri težavi, vem pa da bomo vsi veseli če deliš z nami kako fotko tvoje lepotičke! :)



m90

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #2164 : 18 Junij 2012, 15:26:48
Žal ti ne morem pomagati ali svetovati pri težavi, vem pa da bomo vsi veseli če deliš z nami kako fotko tvoje lepotičke! :)

Kako se jo pa naloži, ker sem že probavala ampak neuspešno  ;D



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2165 : 18 Junij 2012, 15:33:51
lahko si pomagaš s spletno stranjo www.shrani.si - tam naložiš in dobiš stran ki je namenjena za forume...



m90

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #2166 : 18 Junij 2012, 15:44:00




m90

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #2167 : 18 Junij 2012, 15:50:34
Še nekaj slik:

















Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #2168 : 18 Junij 2012, 20:24:40
Lepa  :-*  :-*
Zadnja slika zmaga!



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #2169 : 18 Junij 2012, 21:13:10
Dobrodošla :)!

Zelo je podobna moji Donni in je lepaaaaaa...pač jaz sem čisto nora na rumene z belinam :)

Za veke bi ti pa verjetno Žverca znala pomagat!?

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


m90

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #2170 : 19 Junij 2012, 10:05:08
Saga, hvala
Donnika, ma men je vsen kakšne barve je, samo da je boksar  ;D Najlepše barve so mi pa rumena z belinami in pa črnuhi  :)

Upam, da res  :) Ker jo mislimo dat operirat tam sep. samo da gre tale vročina mim ... In ja to bo že druga operacija, pa tako mlada je še, se mi prav smili kaj mora vse prestajati  :(




karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2171 : 19 Junij 2012, 10:15:27
Saga, hvala
Donnika, ma men je vsen kakšne barve je, samo da je boksar  ;D Najlepše barve so mi pa rumena z belinami in pa črnuhi  :)

Upam, da res  :) Ker jo mislimo dat operirat tam sep. samo da gre tale vročina mim ... In ja to bo že druga operacija, pa tako mlada je še, se mi prav smili kaj mora vse prestajati  :(

Lepa puncaaaaaaa :) Res me spomni na donno! :)

Kako operacijo ste pa že imeli? :( (in pol se jaz sekiram, ko dam našo cepit in je čist fertik po cepljenju)



m90

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #2172 : 19 Junij 2012, 10:38:41
Kje pa lahko vidm kakšno sliko od tvoje Donne?  :)
Na glavi ji je dlaka rasla pod kožo in se ji je naredila bula ki se je vsak mesec večala.. in smo jo dali raj prej operirat, kot pa da bi čakali da bi se zagnojilo vse skupaj in bi bilo potem še več komplikacij...
Oh našo ko cepijo sploh neve da je kaj blo  :D
Naša se fuul boji zaščitnega ovratnika (lustra), in samo da ga vidi na drugmu psu se začne tresti kot šiba na vod :) tako da nevem kako bo, ko ga bo morala imeti gor... ker ko smo ji dala operirati bulo ga ni rabila ker se ni niti enkrat dotaknila šivov. Sedaj mi je pa že vet. reku da če ga nebo imela lahko pes rata iznekažen  :-\



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2173 : 19 Junij 2012, 10:55:04
Kje pa lahko vidm kakšno sliko od tvoje Donne?  :)
Na glavi ji je dlaka rasla pod kožo in se ji je naredila bula ki se je vsak mesec večala.. in smo jo dali raj prej operirat, kot pa da bi čakali da bi se zagnojilo vse skupaj in bi bilo potem še več komplikacij...
Oh našo ko cepijo sploh neve da je kaj blo  :D
Naša se fuul boji zaščitnega ovratnika (lustra), in samo da ga vidi na drugmu psu se začne tresti kot šiba na vod :) tako da nevem kako bo, ko ga bo morala imeti gor... ker ko smo ji dala operirati bulo ga ni rabila ker se ni niti enkrat dotaknila šivov. Sedaj mi je pa že vet. reku da če ga nebo imela lahko pes rata iznekažen  :-\

Malo se sprehodi po postih in boš donniko vidla, jaz imam tigrasto Evo.. no sej nemoreš sfaliti..

Upam da bo vse ok z Biddy :( s katerega konca pa prihajata?



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #2174 : 19 Junij 2012, 12:22:07
Kje pa lahko vidm kakšno sliko od tvoje Donne?  :)
Na glavi ji je dlaka rasla pod kožo in se ji je naredila bula ki se je vsak mesec večala.. in smo jo dali raj prej operirat, kot pa da bi čakali da bi se zagnojilo vse skupaj in bi bilo potem še več komplikacij...
Oh našo ko cepijo sploh neve da je kaj blo  :D
Naša se fuul boji zaščitnega ovratnika (lustra), in samo da ga vidi na drugmu psu se začne tresti kot šiba na vod :) tako da nevem kako bo, ko ga bo morala imeti gor... ker ko smo ji dala operirati bulo ga ni rabila ker se ni niti enkrat dotaknila šivov. Sedaj mi je pa že vet. reku da če ga nebo imela lahko pes rata iznekažen  :-\

Mal nazaj po postih prebrskaj, je kar nekaj slikic od Donne :)

Ah sej vse preživijo, so bolj močni kot mislimo :)...moja je bila do 8-ga meseca 3-krat pod anestezijo, da ne omenjam količino cepiv, tablet, praškov, mazil pa nobena stvar ni bila kaj gensko pogojena, ampak le njena hiperaktivnost in posledično poškodbe :(...zdaj pa smo super, upam ne bomo več imeli takih problemov :(, je malček bolj "resna" pri letu in 7-ih mesecih :)

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #2175 : 19 Junij 2012, 12:28:21
Hey m90!

Luštna punca tale tvoja Biddy!!!  ;D  Še ne az nepigmentirano žmurko  :D Dobrodošla v "klubu"  ;)

Po slikicah soedč ima tvoja boxerka problem z izvihano in ne uvihano veko oz. ker ima zelo spuščene in ohlapne veke, se ji lahko tudi na not zasuka samo osnovni problem je preveč povešena veka... Z azgornej bi pa težko rekla kaj je narobe, je pa uvih navznoter pri boxerjih bolj neobičajen problem, ni pa nemogoč...
Operacija za take primere je skrajšanje veke, obstaja več tehnik, osnovni princip vseh pa je, da se izreže V oblikovan del veke na robu in potem sešije veko nazaj, le da je ta krajša in tesneje prilega očesnemu zrklu, zaradi česar se ne uvihava ali izvihava več.
Samo solzenje očk ni nujno povezano samo z vekami, lahko gre za zamašene solzne kanale, kar bi moral veterinar predhodno preveriti, saj drugače sama operacija vek ni popolnoma uspešna in solzenje in unetje očk se pri zamašenih solznih kanalih nadaljuje... Test je zelo preprost, malo posebnega barvila v očko in potem počakaš, če se barvilo pojavi na nosnicah- to pomeni, da je kanal delujoč in odprt, drugače pa je ali zamašen ali pa ni pravilno formiran in je zaprt oz. ga ni. Tako da kar povprašaj veterinarja, če ti lahko preveri pred operacijo vek  ;)

No, upam, da sem ti malo razsvetlila tole neljubo stvar- nihče ne vidi rad, da mora njegov kuža pod nož  :-[  Še jaz ne, pa študiram veterino in sem bila že na kar nekaj operacijah...
Pred operacijo naj psički tudi temeljito pregledajo srce! Njena mladost je prednost pri operacijah, tudi hitrejše okrevajo mladi psi, samo če že nekaj operiraš, potem naredi kar največ ob eni anasteziji- nekakšen generalni servis, ker večkrat ko gre pes v narkozo, slabše bo naslednjič to prenesel...




Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2176 : 19 Junij 2012, 12:35:26
Meni je pa čisto prva fotka všeč  :-* :-*

Once you go boxer, you never go back :)


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2177 : 19 Junij 2012, 12:43:07
Meni je pa čisto prva fotka všeč  :-* :-*

Ja ja na tisti prvi ima un bokserski look: it wasn't me  ;D



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #2178 : 19 Junij 2012, 12:44:52
Ojoj... Se opravičujem za vse slovnične napake v mojem prejšnjem postu... Šele sedaj, ko sem ga ponovno prebrala vidim kako grozno sem se zatipkovala...



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2179 : 19 Junij 2012, 13:39:17
Ja ja na tisti prvi ima un bokserski look: it wasn't me  ;D
Točno tako :) Jaz pri takem pogledu najprej po sobi pogledam, in takoj vidim, kaj ne štima. Prvič me je zavedla, ko je (že kmalu po tem,ko smo ju dobili) iz WCja prinesla WC krtačo, za katero je vedela, da je prepovedana, in jo je skrila v boks ter se ulega gor, da se je ni videlo  :o

Naša drugače potem, ko je kregana, da sama od sebe tačko, in hoče dat še lupčka, kot "ej sej je kul, ne bom več"  :D

Once you go boxer, you never go back :)


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2180 : 19 Junij 2012, 13:50:03
Točno tako :) Jaz pri takem pogledu najprej po sobi pogledam, in takoj vidim, kaj ne štima. Prvič me je zavedla, ko je (že kmalu po tem,ko smo ju dobili) iz WCja prinesla WC krtačo, za katero je vedela, da je prepovedana, in jo je skrila v boks ter se ulega gor, da se je ni videlo  :o

Naša drugače potem, ko je kregana, da sama od sebe tačko, in hoče dat še lupčka, kot "ej sej je kul, ne bom več"  :D

Naj te ne zavedejo! Te looki kao: it won't happened again.. NE PODCENJUJ NJIHOVE IZNAJDLJIVOSTI  >:D >:D >:D



m90

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #2181 : 19 Junij 2012, 13:52:24
Sem pogledala poste za nazaj, in sta obe zelo lepe  :) in tudi vsi drugi bokserčki :)
Smo pa iz Kranja.

Hehehe :D  naša ni tukaj ni ušpičla. Tukaj opazuje kaj se zunaj dogaja :) Pri nam daje kar sama od sebe tačko ko vidi hrano, pa za give me five drži tačko, samo da bi dobila hrano  ::)


Žverca, hvala!!  :)
Aha, nevem men je veterinar rekel da je rob veke uvihan na noter, in če se pogleda od blizu je res uvihan na noter, rob veke se dotika oz. drajsa po uču. In da bi se zarezal pod veko, in zašil da bi se veka "obrnila" na ven.
Ko se bomo šli avgusta cepit, bom rekla da naj takrat še preveri za solzni kanal. In mu še enkrat rekla da naj preveri veke, oz. če je problem to da je veka preveč ohlapna.
 
Glede "generalnega servisa"  pa, če bi veterinar že takrat pred prvo operacijo rekel da je treba operirati veke, bi dali vse naekrat operirati. Ampak je to povedal,šele ko smo prišli pobrati šive vn  :-\ ...

Ja to je res, in upam da je to zadnja operacija :) In še enkrat ti hvala, si mi zelo pomagala  :) :)



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #2182 : 19 Junij 2012, 13:59:31
Naša drugače potem, ko je kregana, da sama od sebe tačko, in hoče dat še lupčka, kot "ej sej je kul, ne bom več"  :D

Ahahaha... lol  :o
Kako tipično boxersko  :o

Aga ima podobno foro, ona nekaj ušpiči, pride vsa poklapana do mene, se uleže k nogam in mi nastavlja trebuščka- kot bi se hotela prikupiti za že narejeno vragolijo  >:D
Potem vem, da nekaj ne štima in ob obhodu po hiši ponavadi najdem: raztrgano plenično podlogo pod pasjimi skledami, ukradeno žvečilno igračo sredi dnevne sobe in okoli vse poslinjeno, raznešen papir iz koša za smeti,...

Tako milo skesanega pogleda kot ga zna naglumit boxer, ne zna noben drug!!!  8)

Ekola, primer enega skesanca: Jaz res nisem nič ril po snegu ali lulal po snežaku... (še malo misli  na ohladitev v teh vročih dneh  ;) )



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2183 : 19 Junij 2012, 14:11:39
 :-* :-* :-* Tako so hecni, ko jim na faci vidiš npr. sneg ali zemljo, njihov pogleda pa govori:  "pa saj nisem kopal..jaz pa ne"  :D

Once you go boxer, you never go back :)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #2184 : 19 Junij 2012, 15:38:06
Meni pa se zdijo bokserski pogledi bolj v smislu: Sem jaz kopal/ril/kradel/kaj ušpičil, pa kaj! Jaz lahko vse, sem največji car! :D



ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #2185 : 22 Junij 2012, 20:51:58
Poletni fotošuting;) Podgurka Ayla:






Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #2186 : 23 Junij 2012, 14:34:18
ALchi, zelo luštno punco imate  :)  Pa pred objektiv se tud zna lepo postavit  :o



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #2187 : 24 Junij 2012, 08:49:20
Alchy tamala je vsaaaak dan lepša! :)



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #2188 : 24 Junij 2012, 16:28:01
Jap, res je ful lepa  :-*

Mimi*


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #2189 : 24 Junij 2012, 17:16:12
Čudovita je! Pa velika. Na zadnji sliki mi je pa tako ''don't mess with me''!  ;D