Kašelj

scythe · 151858

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #60 : 06 November 2006, 12:45:17
No, ena izmed najbolj opaznih razlik med kužnim kašljem in kašljem zaradi popuščanja srca je ta, da pri popuščanju srca kašelj po enem tednu ne mine. In en teden se vedno lahko počaka, če razen kašlja ni kakšnih drugih alarmantnih znakov.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #61 : 06 November 2006, 20:53:18
No, ena izmed najbolj opaznih razlik med kužnim kašljem in kašljem zaradi popuščanja srca je ta, da pri popuščanju srca kašelj po enem tednu ne mine. In en teden se vedno lahko počaka, če razen kašlja ni kakšnih drugih alarmantnih znakov.
Oh ja...logično in preprosto. Zakaj jaz nikoli kaj takšnega ne pomislim in me vedno zgrabi mali "panic attack".  ??? :-[
Lanabela hvala. :)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #62 : 06 November 2006, 23:43:37
Pri nas se kašelj od včeraj ni ponovil (razen neke čudne blage jutranje oblike).  :o Upam, da se ne veselim prehitro...  :-X


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #63 : 07 November 2006, 07:52:55
Bom še tu napisala...

Naša Buffy je včeraj popoldan zunaj kašljala. Sicer samo na začetku in po krajšem teku, pa vseeno  :(. To se je ponovilo potem še ob naslednjih odhodih na sprehod.
Ko prideva nazaj na toplo, je vse dobro. Tudi ponoči je bila tišina.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #64 : 07 November 2006, 09:30:24
Tudi nasa psicka je prejsno zimo mocno kasljala (zvenela je kot stari kadilec  :) ), pri veterinarju je dobila dijagnozo vnetje sapnika, ki bo minilo v enem tednu. Ko prebiram tele vase poste se mi vedno bolj dozdeva, da je slo za kuzni kaselj saj so bili znaki identicni.
Nasa je najbolj kasljala, ko smo jo peljali na sprehod. Petrca mogoce bi bilo dobro da za 2-3 dni sprehode omejis samo na najnujnese saj je zunaj kar precej hladno in hladen zrak se dodatno drazi ze tako vnete dihalne poti.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #65 : 07 November 2006, 10:42:49
Včeraj sem jo vozila na sprehod le za najnujnejša opravila. Tako da sva bile v maximalno 10 minutah nazaj na toplem. Glede na to, da je psička hiperaktivna, se bova doma lotile kakšnih novih trikcev. Ker drugače bo nastal kaos iz stanovanja  >:(.
Kot sem že rekla...kašelj se je pojavil kmalu po prihodu na zunanji travnik (ker se Buffy vedno razveseli odhoda ven, zalaufa naravnost na travnik), potem pa je po nekaj korakih postopoma ponehal. Noter, na toplem pa je zaenkrat vse v najlepšem redu.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #66 : 07 November 2006, 16:10:55
Pri nas še vedno vse v redu (nič kašlja od nedeljskih 3x, nič bruhanja, nič izcedka, nič kihanja, nič utrujenosti.... nič drugega razen absolutne razigranosti in klasičnega vsiljevanja za čohanje  ;D ::) ). Trkam! Mogoče smo imeli srečo in je dejansko pomagalo to, da je bil Astor septembra cepljen in je tale virus/prehlad prebolel ekstra hitro.


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #67 : 07 November 2006, 16:44:22
No pa je še Živa danes začela kašljati. Samo brez kakršnihkoli izbljuvkov, bruhanja, temperatura je normalna, tudi je normalno, energije pa itak polna kot vedno.
Tako da po vsem tem kar ste napisali ne mislim hodit do veterinarja, bomo počakali še par dni kako in kaj. Drugače pa bomo šli po Pantus.
Sicer pa močno upam da se v parih dneh vse umiri.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #68 : 07 November 2006, 17:38:39
Mene pa nekaj zanima je možnost prenašanja kužnega kašlja tudi s psa na drugo žival konkretno v mojem primeru na mački, moj sicer ni bil na srečanju, vendar sem mu jaz lahko kaj prinesla, se pa tudi zdaj trenutno vseh kužkov malo izogibamo v tem času razsajanja kužnega kašlja. Bi bla zelo vesela odgovora da mi je vsaj ena skrb manj! ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #69 : 07 November 2006, 18:20:29
Mačke lahko obolijo, ampak redkeje kot psi.



Lp nina




Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #70 : 07 November 2006, 18:46:19
No pa je še Živa danes začela kašljati. Samo brez kakršnihkoli izbljuvkov, bruhanja, temperatura je normalna, tudi je normalno, energije pa itak polna kot vedno.
Tako da po vsem tem kar ste napisali ne mislim hodit do veterinarja, bomo počakali še par dni kako in kaj. Drugače pa bomo šli po Pantus.
Sicer pa močno upam da se v parih dneh vse umiri.
Pri nas je isto, le da se je včeraj začelo. Upam le, da se ne bo poslabšalo ravno čez vikend!


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #71 : 08 November 2006, 05:22:04
No jaz sem imela Živo ponovi v sobi in je začela še bruhati.  :( Pa proti jutru je zelo kašljala. Bogica. Z veterinarjem bom glede na prebrano še malce počakala, če pa v parih dneh ne bo konca, pa bomo poklicali veterinarja.

''Zaviralce kašlja uporabimo samo v nujnih primerih (če gre za dolgotrajen močan kašelj, ki psa duši ali sili k bruhanju). Antibiotike uporabimo le v primerih, ko kužni kašelj napreduje v pljučnico ali hudo kronično infekcijo. ''

Kako pa kaj Kast?

LP,Maja

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #72 : 08 November 2006, 05:42:26
Tudi ne vem kako je s tem da bi jo imela na toplem notri. Ker Živa je res večinoma samo v pesjaku, podnevi in ponoči... Kakšen nasvet? ???  ???

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #73 : 08 November 2006, 08:19:22
Tudi ne vem kako je s tem da bi jo imela na toplem notri. Ker Živa je res večinoma samo v pesjaku, podnevi in ponoči... Kakšen nasvet? ???  ???

če nima močno povišane temperature je bolje, da jo pustiš zunaj!

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


katja123

  • *
    • Prispevkov: 170
    • Točke: 2
Odgovori #74 : 08 November 2006, 08:48:37
Naša je včeraj na antibiotikih pristala.  :-\



Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #75 : 08 November 2006, 09:07:15
Hm,  kaj to gre prav za kašelj v pravem pomenu besede? Sprašujem ker si tga ne znam predstavljati, vem kako zgleda, če ima pes kao zabasan nos...


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #76 : 08 November 2006, 09:19:13
Majchy, upam da bo to Živino bruhanje in kašljanje  kmalu mimo, da ne bo tako kot s Katjino Buco. S Sočo pa je isto kot je bilo včeraj, danes je normalno pojedla obrok, enkrat je kašljala, nič ne bruha, ... tako da ni krize, stanje se ni poslabšalo. Jo imam pa stalno notri, ven gremo le toliko, da naredi svoje in spet na toplo.
LP


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #77 : 08 November 2006, 09:25:09
Glede tega ali imeti Živo notri ali zunaj, pa po mojem je bolje, da je notri, čeprav nima vročine.
Če imam otroka prehlajenega, čeprav nima vročine, ga ne pustim zunaj cel dan, ker bi se stanje sigurno poslabšalo, če je pa notri na toplem, se prehlad prej pozdravi. Mislim, da isto velja za psa, čeprav Živa nima vročine, imej jo raje notri, bo večja verjetnost, da se prej pozdravi. Vsaj po mojem je tako.
LP


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #78 : 08 November 2006, 09:26:59
Mačke lahko obolijo, ampak redkeje kot psi.



Lp nina



Hvala, sicer se mi je kamen en mičken ampak res en mičken odvalu od srca, ampak sta zdej tudi moji dve predilnici pod strogim opazovanjem! Vsem bolnikom pa želim čimprejšno ozdravitev  :-* :-* :-*


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 08 November 2006, 09:30:34
Tak včeraj je še Luna začela kašljati 3x, in nekajkrat sem jo ponoči slišal.... nič ni bruhala ali izbljuvala.

Je pa problem v tem, da Luna živi skupaj z še eno psico in mačkom. Upam, da jo bojo vsi trije čimbolje odnesli.
Bomo spremljali še naprej.

LP
Blond


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #80 : 08 November 2006, 09:35:57
Glede tega ali imeti Živo notri ali zunaj, pa po mojem je bolje, da je notri, čeprav nima vročine.
Če imam otroka prehlajenega, čeprav nima vročine, ga ne pustim zunaj cel dan, ker bi se stanje sigurno poslabšalo, če je pa notri na toplem, se prehlad prej pozdravi. Mislim, da isto velja za psa, čeprav Živa nima vročine, imej jo raje notri, bo večja verjetnost, da se prej pozdravi. Vsaj po mojem je tako.
LP

isto je za psa , ki sicer živi notri  8)
če pa psa, ki sicer živizunaj daš notr je pa tako , kot bi ti prehlajenega otoka dala za nekaj dni dala v savno in potem, ko neha kašljat pa spet ven- kaj misliš , da bi se zgodilo  ;)?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #81 : 08 November 2006, 09:43:39
isto je za psa , ki sicer živi notri  8)
če pa psa, ki sicer živizunaj daš notr je pa tako , kot bi ti prehlajenega otoka dala za nekaj dni dala v savno in potem, ko neha kašljat pa spet ven- kaj misliš , da bi se zgodilo  ;)?
Ja najbrž je res tako, nisem pomislila  :-[


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #82 : 08 November 2006, 11:44:20
Hm,  kaj to gre prav za kašelj v pravem pomenu besede? Sprašujem ker si tga ne znam predstavljati, vem kako zgleda, če ima pes kao zabasan nos...

Ja kašelj v pravem pomenu besede ja ;) Kašljajo kot stari kadilci 8)

Lp nina



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #83 : 08 November 2006, 14:46:20
No Živa je danes spet boljša, pravzaprav ne kašlja več, tudi bruha ne. Klicala sem najinega veterinarja in mi je svetoval, da pač če po enem tednu ne bo bolšje in se celo poslabša potem takoj na antibiotike. Dokler pa je samo kašljanje in bruhanje slinastega izločka pa ni panike.
Bomo videli kako bo proti večeru.  ;)

Ponoči je pa ne bom dajala v hišo, ker je navajena spati v pesjaku, tako da bo ostala zunaj.

Hm,  kaj to gre prav za kašelj v pravem pomenu besede? Sprašujem ker si tga ne znam predstavljati, vem kako zgleda, če ima pes kao zabasan nos...

Pri Živi je kot da bi jo nekaj srbelo v grlu ali da bi se ji nekaj zataknilo in nekako hrka...

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #84 : 08 November 2006, 15:28:48
V blažjih oblikah hrkajo, v hujših pa kašljajo tako kot bi imeli oslovski kašelj. Ko enkrat slišiš - nezgrešljivo, nikoli več ne rabiš veterinarja za diagnozo.


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #85 : 08 November 2006, 21:01:11
Naša Nara je že okrevala od kašljanja, še približno en teden ne sme v stik s psi (da se ne bi nalezli od nje), a lahko takoj spet zboli ko pride v stik z psom, ki je okužen ali je imuna za nekaj časa ????



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #86 : 09 November 2006, 06:50:26
Če pride v stik z virusom ali bakterijo (odvisno od povzročitelja), proti kateremu že ima protitelesa je za nekaj časa imuna, če pride v stik z drugim povzročiteljem ali močnejšim sevom lahko ponovno zboli.

Lp nina



mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #87 : 10 November 2006, 20:55:38
Se še mi pridružujemo klubu pokašljevalcev :( >:D

Zaenkrat nič kritičnega, se samo občasno davita kot da se jima je zataknila kost, temp. normalna, požrešnost tudi.
Cepljena sta, res pa je, da bo drug mesec minilo 1 leto od cepljenja. Mogoče pa res drži teorija, da cepivo deluje manj kot 1 leto!
Ker se zelo redko družimo z drugimi psmi, sklepam, da ga je Api,( mogoče tudi jaz na čevljih - je možno? ) prinesel z vet klinike v Mestnem Logu. Časovno bi inkubacijska doba kar ustrezala.
 Bom jutri nabavila sirup. Enkrat smo že imeli Slezovega in jim je bil zelo všeč. A je Panatus tudi okusen?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #88 : 10 November 2006, 21:24:07
Se še mi pridružujemo klubu pokašljevalcev :( >:D

Zaenkrat nič kritičnega, se samo občasno davita kot da se jima je zataknila kost, temp. normalna, požrešnost tudi.
Cepljena sta, res pa je, da bo drug mesec minilo 1 leto od cepljenja. Mogoče pa res drži teorija, da cepivo deluje manj kot 1 leto!
Ker se zelo redko družimo z drugimi psmi, sklepam, da ga je Api,( mogoče tudi jaz na čevljih - je možno? ) prinesel z vet klinike v Mestnem Logu. Časovno bi inkubacijska doba kar ustrezala.
 Bom jutri nabavila sirup. Enkrat smo že imeli Slezovega in jim je bil zelo všeč. A je Panatus tudi okusen?

Glede cepiv Smart je bil nazadnje cepljen 3 leta nazaj, Rumba leto in pol, okužbi smo bili izpostavljeni 12 dni nazaj. Samo Smart, Rumba bi itak dobila potem od njega in naju... pa sta zaenkrat oba brez kakršnegakoli pokašljevanja. Tako da kdaj je bil pes nazadnje cepljen pomoje ni nek podatek, ki bi lahko napovedal ali je pes bolj dovzeten za okužbo ali ne.

Slezov sirup je bolj sladek, Panatus pa je močnejši ;)

Lp nina



mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #89 : 10 November 2006, 21:47:05

Hvala nina!