Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1027530

Petra_Jorg

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #960 : 03 Februar 2009, 20:52:30
Ojla.

Malo sem zaskrbljena, pa upam da mi boste vi znali pomagati.
Čez 14 dni dobim namreč bokserja, pa me zanimajo vaše izkušnje. So vam vaši mladički lulali v stanovanju in kako ste jih tega odvadili?
Nekateri mi non stop govorijo da se ga "odvadi" lulati v stanovanju tako da mu nastaviš časopisni papir do izhoda ven. Sam pri nas je to tako rečeno skoraj nemogoče saj imamo vmes kakšnih 25 stopnic saj živimo v prvem nadstropju.
So vam veliko grizli in ali so jokali ponoči?

Hvala za odgovore :) 



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #961 : 03 Februar 2009, 21:16:26
Pozdravljena!Čestitke za bodočega novega člana. ;D

Moja punca ni jokala prav nič, niti po poti domov ne, pa tudi ponoči ne.Ponoči je pa spala seveda pri meni v postelji :-[, najbrž je bil mir zato. :o
Seveda ne svetujem vam istega, če ga potem ne nameravate pustiti na posteljo, je nikar ne navajajte nanjo prve dni.
Saj povečini traja jok kak dan ali dva...je pa fino, da spi kuža vsaj v vaši bližini.

Z lulanjem pa je tako; jaz moje nisem nič navajala na papir, ker je bila že delno naučena lulati zunaj in se mi je zdelo škoda s papirjem podaljševati čas,
da lula samo zunaj.Sem pa mogoče malo pretiravala, a je delovalo. :P :-[
Jaz sem jo prva dva, tri dni vozila ven na dve-tri ure, tudi ponoči.Ponoči sem jo odnesla ven takoj, ko se je prebudila.To sem počela res samo prve dni, potem sem jo peljala pred spanjem pozno zvečer in seveda takoj zjutraj.Ponavadi lulajo takoj, ko se zbudijo in pa kakih 20 min, pol ure po obroku.
Jaz sem jo imela te prve dni res dosti zunaj in sem jo pač velikokrat nosila sem ter tja in opazovala,ampak je delovalo.Že prvi teden ni bilo več lužic.
Glede grizenja; so pravi mali krokodilčki, ja.Meni niti ni nič kaj uničila, ker sem bila prvi mesec skoraj nonstop z njo, pa ni imela priložnosti.Mičkeno pa je seveda tudi ona mogla-knjigo, kos zidu in pa malo postelje...
Drugače pa, če mu bo dolgčas bo sigurno malo 'preurejal'.Preden ostane sam doma, ga fajn zmatrajte, pa dajte mu pustit kak pribolšek za grizt(bikovka, uho,...) ali kong
s priboljški.To ali pa hišni boks.Svetujem tudi, da umaknete kable oz. podobne nevarne zadeve in dvignete dragocene stvari na višja mesta oz. jih umaknete za nekaj časa.
Nekateri bokserji so pravi uničevalci, a če so fejst zmatrani in se boste z njim ukvarjali, bo lažje preživel čas, ko vas ne bo doma.Smo videli tudi že fajn luknje v novi sedežni.

Bokserji so pravi navihančki, zato svetujem dosledno delo z njimi že od malih nog.Pa seveda kvalitetno pasjo šolo, kjer se dela s pozitivno motivacijo in je poudarek na socializaciji, da bo zrasel v prijetnega družabnika.
Drugače pa so bokserčki karakterno super psi in zelo prijetni spremljevalci.So pa norčki in večni otročički, zelo radi pa preizkušajo tudi stabilnost živčnega sistema svojega lastnika, posebaj v času pubertete.
S kje pa bo malček, če lahko vprašam? ;)



Petra_Jorg

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #962 : 04 Februar 2009, 20:44:50
Verjetno je jok povezano tudi s starostjo mladička?
Strah me je samo to, da se nebi nekje u hiši polulal in si tam "označil" mesto, ter vedno tam lulal.
Mislim da kakšne hude preureditve stanovanja ne bomo imeli saj ne bo nikoli sam, saj živimo v hiši - mama v pritličju( ki je non stop doma) in prav tako mami ki je tudi že v penzijonu in ji malo zabave s psom ne bo škodovalo. Tukaj je seveda tudi oče, ki se je najprej psa branil kakor pes bolh, vendar mu je na koncu Jorg tako zlezel pod kožo, da imamo občuek da je skoraj on bolj navdušen kot jaz :)
Jorg bo s psarne felix-canis iz Hrvaške.   



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #963 : 04 Februar 2009, 20:55:43
Kakšno lužico lahko pričakujete. Konec koncev je to še mladiček. Do kakšnega 4. meseca bo  treba biti precej pozoren. Kot je že rekla Sibila, takoj ko se kuža naje, takoj ko se zbudi...ga nesite ven. Tudi ponoči bo potrebno skakati.  ;D
Glede jokanja...Če boste ob njem, zagotovo ne bo nič jokal. Tako ni jokala moja Diva, tako niso jokali naši mladički, ko so šli v nov dom, saj so bili novi skrbniki poleg njih.  :)

Pa srečno!


Petra_Jorg

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #964 : 05 Februar 2009, 17:20:30
hvala :)



Petra_Jorg

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #965 : 11 Marec 2009, 13:39:17
Evo spet jaz.
Lahko rečem da kolikor sem se sekirala zaradi lulanja in jokanja psa, sploh nebi bilo potrebno. Lulal je bolj malo notri, večinoma se je polulal v stanovanju ker nismo opazili znakov ki nam jih je kazal. Cvilil pa ni čisto nič. Tako da sta me starša prav čudno gledala, češ kakšnega dobrega psa si pa ti izbrala da ne cvili.
Zanima pa me še to, zakaj naj bi se bokserju poezovalo ušesa? Je to nujno potrebno? In kako to sploh zgleda?




sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #966 : 12 Marec 2009, 07:31:29
Evo spet jaz.
Lahko rečem da kolikor sem se sekirala zaradi lulanja in jokanja psa, sploh nebi bilo potrebno. Lulal je bolj malo notri, večinoma se je polulal v stanovanju ker nismo opazili znakov ki nam jih je kazal. Cvilil pa ni čisto nič. Tako da sta me starša prav čudno gledala, češ kakšnega dobrega psa si pa ti izbrala da ne cvili.
Zanima pa me še to, zakaj naj bi se bokserju poezovalo ušesa? Je to nujno potrebno? In kako to sploh zgleda?

Lepo, da ste se talo lepo navadili. ;D
Ušeska se povezuje tistim, ki jim štrlijo, zato, da so potem lepo priležena glavi in, da nimajo propelerjev. Pomaga tudi masaža ušesk.Povijajo pa tako, da prilepijo spodnji del z trakom, ampak to ti mora nekdo pokazati, da zlepiš pravilno in  ne pretesno, če ne znaš dobro zalepiti, potem itak nima smisla. Gre za to, da so ušesa lepo priležena glavi in, da ne štrlijo. Nekateri psi imajo kar močan hrustanec in ušesa štrlijo 'vstran'.
Sem našla eno sliko moje babike, ki ima res propelerčke, ker jih nismo povezovali. :o


Sem šla gledat nazaj in vidim, da je Jorg Felix-Canis. Kaj pa pravijo vzreditelji? Ponavadi opozorijo lastnike in jim pokažejo kako se poveže ušeska, če je to sploh potrebno.



Petra_Jorg

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #967 : 13 Marec 2009, 14:13:19
Oj.
Ne vzreditelji me niso nič opozorila na štrleča ušesa, pa sem kar malo razočarana. Samo takrat nihče ni pomislil niti da se lahko kaj takega zgodi. Čeprav on kadar je pozoren edino tako nosi uhelj, drugače ne. In še to samo en uhelj - desnega.

Pa še slikci našega Jorgija.  ;D








andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #968 : 13 Marec 2009, 16:13:11
Zakaj bi bila pa razočarana?  ???

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #969 : 13 Marec 2009, 16:55:46
Pa ima res malo štrlečega. Pobrskaj malo po bokser forumu, so tudi slikice ali pa ti naj nekdo pokaže v živo, kako to gre.



Petra_Jorg

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #970 : 14 Marec 2009, 07:30:49
Razočarana sem zaradi tega, ker tega niti malo nisem pričakovala, in me je strah da bo imel celo življenje ušeš takom ker mi je ta drža ušesa zelo grda :(
Ja saj gledam po internetu pa nisem najdla še ničesar pametnega.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #971 : 14 Marec 2009, 10:57:13
Jaz imam psico, ki ji ušesa štrlijo kot netopirju, pa se mi sploh ne zdi grozno. Smešno je. Imaš zato psa manj rada?


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #972 : 14 Marec 2009, 11:06:35
samo tale jorgi pa je en glede na štrleči ušesek luškan ;D :-* :-* :-*

***
rest in peace my precious friend


Petra_Jorg

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #973 : 14 Marec 2009, 11:42:52
Ne, nimam ga čist nič manj rada, mogoče še malenkost več zaradi tega.  :D
Poleg tega da je luštkan, je tudi tak nagajivec in cukrček obenem, da ne veš kaj bi naredil ko ti ukrade telefon in ponesreči kliče vse po imeniku :D

Za ušesa sem se pa odločila z vašo pomočjo, da se ne bom sekirala, ker takega sem si izbrala, pa če mu zdaj zraste še tretje uho na sredi glave   :)

hvala vam :D



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #974 : 14 Marec 2009, 12:44:37
Upam, da ne bo nič narobe, če prilepim link:  http://www.zoycik.si/phpbb1/viewtopic.php?t=71&start=0



Petra_Jorg

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #975 : 14 Marec 2009, 15:46:00
Joj, tale forum. Imam eno vprašanje glede tega zoycika. Registrirala sem se, ker me je strah zelo pritegnila, vendar nisem dobila nazaj povratnega e-maila. In kateri koli članek hočem pogledati mi piše da to lahko pregledujejo samo registrirani člani. Ali ne sprejemajo več članov ali kako? 



Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #976 : 14 Marec 2009, 17:56:27
Pošlji jim mail o tem.
Včasih pride do tehničnih težav pri registraciji.
Vsekakor se sprejema nove člane.





aleks0055

  • Gost
Odgovori #977 : 23 Marec 2009, 15:27:13
Jast pa mam boxerja starga skor 10 mesecev in je dokaj priden.:D Hodil sem v ŠKK in se je kar dosti navadil (prostor, sedi)
Ampak imam eno težavco glede na to da je že malo prestar. Kako ga navadiš na pozornost vodnika - roko. V šoli so nas učili hrano v roki za motivacijo in ga motivirat. Potem ko hodi s povedljem zraven ga z drugo roko nagradiš. To dela super krasno. Ampak ko probam brez hrane pa samo povoha in gre proč. Prosim malo vaših nasvetov:D Pa vedno rini drugam.
lp



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #978 : 23 Marec 2009, 15:39:30
Probajta s klikerjem. Sama sem premalo delala na pozornosti, ko je bila še moja Diva mladiček, zato sem začela prakticirati kilker...vsakič, ko me je pogledala sem kliknila.


aleks0055

  • Gost
Odgovori #979 : 23 Marec 2009, 16:41:03
lorry: a samo kliknila si ko te je pogledal in potem dobil nagrado al kako ?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #980 : 23 Marec 2009, 17:09:37
Prva stvar je, da daš hrano iz roke. Najprej pohvališ ali klikneš in šele na to sežeš v žep. Važen je vrstni red in ne toliko kliker. Ker če boš imela v eni roki kliker, v drugi hrano bo pes s težka tebe pogledač, če je že navajen bulit v roko, ker je bil vrstni red malček obrnjen ;)

Pa ne se sekirat. Ta koordinacija po eni strani ni težka, po drugi pa niti enostavna!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #981 : 23 Marec 2009, 20:33:42
V kolikor želiš to doseči brez hrane, pa jo počasi zmanjšuj... Dajaj recimo ob naključnih trenutkih klik+priboljšek, stalno redkeje, na koncu pa sledi samo še nagrada na koncu oz. za res dobro opravljeno delo. Ampak tako zmanjšuj, da še vedno samostojno dela in da bo vseeno dovolj za motivacije.
Ne moreš cel čas hranit, potem pa kar naenkrat nič. Zmanjšuj počasi.

In ni res, da je prestar. Moja psica ni vedela do četrtega leta kaj je šolska pozornost in poleg, pa dela sedaj zelo lepo. Samo zmotivirat jih je potrebno.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #982 : 24 Marec 2009, 13:06:48
Pozdravljeni  :)

Prijateljica si ima namen poleti kupiti boxerčka, pa me zanima, katere psarne kaj priporočate? Iskale sva že nekaj po internetu, ampak nisva ravno veliko našle  :-[ Zanimajo jo pa legla iz Slo in pa kakšne sosednje države tudi.

Hvala

Lp

Barbara

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #983 : 24 Marec 2009, 17:09:11
Trenutno ima leglo psarna SUMM CUIQUE...

Poznam enega samčka iz te psarne in po vsem slišanem je zelo vredu...

Lp,
Polona

:)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #984 : 24 Marec 2009, 19:54:37
Mislim, da imajo oz. bodo imeli pri SC kar dve legli. Imajo tudi luštno spletno stran.

Drugače pa se vsa legla najde tukaj: http://www.klnb-klub.si/  , pod zavihkom LEGLA so trenutna in pa pričakovana



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #985 : 25 Marec 2009, 08:25:38
Najlepša hvala obema  ;)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #986 : 08 April 2009, 19:18:05
Kaj naša Lona najraje počne?

1. mesto zasedajo lesarski izdelki vseh oblik in velikosti


2. mesto pripada vodnim vragolijam


3. mesto pa si delijo igrače in valjanje






lily

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #987 : 09 Maj 2009, 16:36:35
živjo vsem skupi,

nova na forumu...že kakšno leto se navdušujem nad nemškimi boxserji in septembra(če bo kje kakšno leglo) bo končno napočil čas, ko ga ne bom več samo občudovala na vaših slikah in videih ampak bo postal del mojega življenja. če bi bilo mogoče, bi ga kupila že zdaj, vendar pa načrtujem poleti še eno 2 mesečno potovanje in tako bo kepica moja šele jeseni.

pa me malo zanima kolikšno vrednost ima rodovnik. do zdaj sem imela mešančka in potem še kokeršpaniela, ki pa je bil brez rodovnika. to me ne moti, ker moj namen ni vozit psa po razstavah ali ga uporabljat za vzrejo mladičkov, vendar pa so ti psi, kolikor berem, nagnjeni k določenim boleznim in bi bilo dobro vedeti zdravstevno stanje njegovih prednikov. pozna mogoče kdo koga, ki se ukvarja z vzrejo mladičkov, ki nimajo rodovnika in ve za zdravstveno stanje psov? ali bi bilo vseeno bolje, da ima kužek rodovnik?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #988 : 09 Maj 2009, 17:26:00
Obvezno naj ima rodovnik, da vsaj približno veš pri čem si. V slo. je kar nekaj šteparjev "bokserjev" brez rodovnika, in nekateri izmed njih imajo kar precej hude zdravstvene težave :(. Par sporočil pred tvojim je link kluba: http://www.klnb-klub.si/ najbolje, da se za nakup mladička obrneš nanje oz. spremljaš stran in pričakovana legla.




xxx1991

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #989 : 15 Maj 2009, 11:50:51
Toti bokserči ka ti prirastejo k srcu , mi je pa Lona v živo še bolj luškana pa tak cartljiva je :)