Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 670852

Lion Dog

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1290 : 27 Avgust 2011, 13:04:44
Hvala lepa za odgovor.
Vztrajno delamo na temu, da bo pravilno vzgojen, ta naš kuži, lušten.





Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1291 : 10 Oktober 2011, 14:56:37
Evo, pa mi je uspelo posneti mojega Žepka na agilityju...tista mala rjava pikica z mahajočim repom, ki preskakuje ovire in občasno si kaj prikroji, je on :)

http://www.youtube.com/watch?v=1hCzvmRYobE

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1292 : 11 Oktober 2011, 12:20:18
Evo, pa mi je uspelo posneti mojega Žepka na agilityju...tista mala rjava pikica z mahajočim repom, ki preskakuje ovire in občasno si kaj prikroji, je on :)

http://www.youtube.com/watch?v=1hCzvmRYobE

Super vama gre! Pan bo pa drugo leto vrjetno imel drugega vodnika na tekmah, vendar upam, da bo vseeno priden in bo lepo tekel, tako kot zadnji dve leti. Sem pa res ponosna na njega, da nama je letos uspelo narediti kar dva pogoja.  :o Na prvi tekmi in enega na letošnji zadnji tekmi. :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1293 : 11 Oktober 2011, 13:54:04
Ja, Žepek obvlada ;)

A pa imaš namen it v dvojko? Drugače pa sta bila letos zelo, zelo pridna :) 

Jaz tudi razmišljam, da bi Žepku dala delat knjižico in da bi se udeležil kakšne mrzle zgodnje spomladanske ali pozno jesenske tekme (ker vročina ga preveč utruja), sploh glede na to, da Jayu slabo kaže glede agilityja...najverjetneje imamo spet erlihijo in razmišljam o upokojitvi...ne vem še  :/ Čeprav še prej bi moral Žep narediti RO izpit...upam, da bo vreme ok za decemberski rok na našem klubu.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1294 : 11 Oktober 2011, 14:10:38
Ne, ne mislim iti v 2jko, ker sva že v enki prepočasna (letos so malo spremenili pravila in imamo v enki vsi sč isti, L, M in S). Pan ostane v enki. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #1295 : 13 November 2011, 11:35:53
Pozdravljeni

Že zelo dolgo sledim temu forumu in zadnje čase nisem bila ravno aktivna.
Imam eno vprašanje. Psička ima že 2 dni drisko. Kot ponavadi sem ji dala oglje v vodo, sedaj pa ima drisko črne barve in me zanima ali je to zaradi oglja?

Če se stanje ne bo popravilo jo nameravam peljati k veterinarju.

Hvala za odgovore

Urša & Niki


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1296 : 13 November 2011, 11:49:00
Pozdravljeni

Že zelo dolgo sledim temu forumu in zadnje čase nisem bila ravno aktivna.
Imam eno vprašanje. Psička ima že 2 dni drisko. Kot ponavadi sem ji dala oglje v vodo, sedaj pa ima drisko črne barve in me zanima ali je to zaradi oglja?

Če se stanje ne bo popravilo jo nameravam peljati k veterinarju.

Hvala za odgovore

Urša & Niki

Kakec je črn zaradi oglja. Je imela naša tudi močno drisko, pa smo ji kuhali riž, pa dajali aktivno oglje. Pri naši se je driska popolnoma umirila.
Če se ne ustavi, pa pojdite k vet.



lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1297 : 13 November 2011, 14:07:01
Veliko boljše od oglja pri nas deluje sikapur gel za želodec (dobiš v lekarni). Takšne dolgotrajne driske pa niso kar za prezret, ker se organizem lahko zelo hitro izčrpa.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #1298 : 14 November 2011, 07:43:58
Hvala za odgovore ;D sem se kar malo ustrašla črne driske, ker se to še nikoli ni zgodilo :-[

Mi imamo pogosto težave z drisko. Včeraj pa sem ji dala riž in piščanca, kar je z veseljem pojedla in danes je že bolje  :o

Hvala

Urša


Tinka83

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1299 : 18 Januar 2012, 17:13:57
Živjo!

A ima mogoče kdo kakšno idejo kako preprečit/odvadit 2-letno šicujko od tega da grize podboje vrat???

Ima nešteto igrač s katerimi se igramo vsak dan neštetokrat, vsak večer dolg sprehod. Res je da je dopoldne sama doma, ampak to je že od majhnega in prej ni bilo nikoli problemov. Tudi ne v tisti fazi ko je zgrizla dobesedno vsako igračo ki jo je lahko.

Ima kost, ki je za vztrajne "žvekalce"- ki jo veselo grize. Pa košara je tudi lesena in se je ne pritakne.

Je mogoče problem v prehrani? Ali kje drugje?

Sem ji tudi prvič ko je to naredila mesta prelepila, ampak je to veselo odstranila, požrla in potem izbruhala na tepih.  >:(

Lp in hvala za odgovore!

 Tina in "lubadar" Ajša



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1300 : 18 Januar 2012, 21:31:34
Mi takšnih problemov dejansko nismo imeli, ker se s psi veliko ukvarjamo, tako psihično kot fizično in jim na kraj pameti ne pade, da bi kaj uničevali (tudi kot mladički niso uničili čisto nič, pa imamo tri pse različnih pasem in karakterjev). Torej malo več sprehodov, pa trikcev, da psa zaposlite in potem ne misli na neumnosti.  ;) To ponavadi najbolj pomaga.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #1301 : 19 Januar 2012, 20:55:39
Lep psji pozdrav najprej in upam da mi ne boste zamerili ali me napadli ampak sem ena tistit ki je psa kupla kjer ne bi smela zdaj pa 1000 vprašanj in ne vem kam obrnit.
Moja Pika je danes stara 12 tednov in bi bla potrebna kopanjaali jo lahko okopam?
In ali jo lahko peljem na sprehod zdaj v zimskem času in glede nato da še je mladiček?
In ceplenje (K, P, H, L, Ku) sem opravila v 8 ( takoj po tem ko sem jo dobila) in ponovno v 12 tednu kaj jo moram pod nujno še enkrat cepit ( ne vem če so starši bili cepljeni)?

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/392319_2643887535053_1191542654_32240332_1117495637_n.jpg

Pika ;D in Natalija se že v naprej lepo zahvaljujeva za odgovore. ;D



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1302 : 20 Januar 2012, 00:07:18
Pozdravljena.

Piko vsekakor lahko okopaš, pazi samo, da jo do suhega posušiš s fenom in da po kopanju nekaj ur ne bo šla ven (najbolje jo je skopati zvečer, po večernem izhodu za opravljanje potrebe, da je potem celo noč notri na toplem).

Vsekakor jo lahko pelješ ven, čim prej in čim več, da se socializira. Zdaj, ko sta opravili cepljenje, ni nobenih ovir več.

Glede ponovitve cepljenja se posvetuj z veterinarjem.

lp



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1303 : 20 Januar 2012, 00:09:35
Živjo!

A ima mogoče kdo kakšno idejo kako preprečit/odvadit 2-letno šicujko od tega da grize podboje vrat???

Ima nešteto igrač s katerimi se igramo vsak dan neštetokrat, vsak večer dolg sprehod. Res je da je dopoldne sama doma, ampak to je že od majhnega in prej ni bilo nikoli problemov. Tudi ne v tisti fazi ko je zgrizla dobesedno vsako igračo ki jo je lahko.

Ima kost, ki je za vztrajne "žvekalce"- ki jo veselo grize. Pa košara je tudi lesena in se je ne pritakne.

Je mogoče problem v prehrani? Ali kje drugje?

Sem ji tudi prvič ko je to naredila mesta prelepila, ampak je to veselo odstranila, požrla in potem izbruhala na tepih.  >:(

Lp in hvala za odgovore!

 Tina in "lubadar" Ajša

Kot je že napisala Rapgirl, psičko bo treba zaposlit. Večerni sprehod in igranje z igračami ni dovolj. Treba se bo lotiti učenja, mentalne zaposlitve. Razmisli tudi, če ji lahko preprečiš dostop do podboj, ko te ni doma. Psička podboje gloda, ker ji je dolgčas.



Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #1304 : 20 Januar 2012, 11:06:26
Pozdravljena.

Piko vsekakor lahko okopaš, pazi samo, da jo do suhega posušiš s fenom in da po kopanju nekaj ur ne bo šla ven (najbolje jo je skopati zvečer, po večernem izhodu za opravljanje potrebe, da je potem celo noč notri na toplem).

Vsekakor jo lahko pelješ ven, čim prej in čim več, da se socializira. Zdaj, ko sta opravili cepljenje, ni nobenih ovir več.

Glede ponovitve cepljenja se posvetuj z veterinarjem.

lp

Hvala za odgovor pa bomo se odpravli čim več na sprehode.  :) :)



Tinka83

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1305 : 20 Januar 2012, 21:47:38
Dostopa do podbojev nažalost ne morem preprečiti, edina možnost je box. Nad katerim a nisem ravno navdušena.

Trikcev znava že veliko večino in jih tudi ponoviva praktično vse vsak dan. Sprehajana je že od majhnega isto- dva krajša in en daljši sprehod čez teden. Čez vikend pa naredimo vsak dan po dva daljša sprehoda vmes pa krajše, večinoma smo pa neprestano nekje zunaj.

Zato ima čez teden popoldanske urice igranja z igračami in norenja, stop-igre....

Presenetilo me je pač, da je to začela početi sedaj ko ni bilo v njenem ritmu nobene spremembe glede na prej. Na dolgčas res nisem pomislila. Pomislila sem pač da je mogoče kaj narobe s prehrano,da ji pač nekaj manjka.




rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1306 : 20 Januar 2012, 21:58:01
Trikcev ne samo ponavljat, ampak se je treba učit vedno nove. Pa poskusi s klikerjem in s tem, da sama malo razmišlja kako izvesti določen trikec. ;) Bo veliko bolj utrujena, ker bo mogla sama razmišljat kakor če ji ti recimo pokažeš ali nakažeš kaj mora narediti.
Če ni druge rešitve pa bo res treba dati psa v boks, ko ni nobenega doma (saj je majhen pes, lahko kupite večji boks, da se tudi giblje v njem). Drugače psi, ki imajo dovolj zaposlitve med odsotnostjo lastnikov spijo (vsaj pri nas je tako, pa imamo enega hudega hiperaktivca doma).

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Tinka83

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1307 : 20 Januar 2012, 22:19:13
 Učiva se s klikerjem in pozitivno motivacijo že od začetka. Bili sva tudi v dveh tečajih pasje šole Švrk, kjer sva tudi dobili knjigico z raznimi trikci in kako se jih naučiti.

Naša je tudi doslej spala- jo je mami ko je bila na dopustu in jo je prišla iskat za sprehod morala vedno zbuditi.

Zdaj pa res ne vem kaj jo je pičilo. Trenutno bom poskusila namazati podboje z nečim pekočim če jo bo to odvrnilo, ker to da smo jih prelepili z mikroporjem jo ni ustavilo( ga je potrgala dol in požrla ter izbruhala).

Če pač ne bo šlo drugače bomo pač kupili box.





Anja

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1308 : 28 Januar 2012, 12:13:40
Živjo. Tukaj na tem forumu sem nova in sem tudi veliko prebrala, vendar se mi ni dalo vseh 44 strani :)  Včeraj sem dobila shih-tzujko in se pravi cukr. Imam pa le eno težavico. Oči ji malo solzijo in meni se zdi da je prehlad ali kaj podobnega. Jaz ji oči spiram z kamiličnim čajem zvečer in zjutraj (na vatko malo pa okol učk). Ali delam prav in ali morda veste če obstajajo kakšne kapljice za pse? Najlepša hvala.

Lep pozdrav



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1309 : 28 Januar 2012, 15:20:56
Pozdravljena!

Vsem šicujskim mladičkom se oči solzijo zaradi oblike glave, kratkega gobca in velikih okroglih oči. Solzenje se umiri, ko se jim glava do konca razvije. Izpiranje s kamilicami ni potrebno, oziroma, kamilice sploh niso primerne za izpiranje oči, zato predlagam, da s tem prenehaš. V osnovno nego šicuja spada čiščenje oči, kar pomeni, da zjutraj z vlažnim kosmom vate, ki ga zmočiš samo z vodo, obrišeš dlako okrog oči in odstraniš zaspančke. To ponoviš po potrebi čez dan.

Če izcedek iz oči začne smrdeti, če so oči rdeče in se iz njih začne izločati rumenkasta sluz, to pomeni, da so oči vnete. V tem primeru je treba k veterinarju.

Prav tako, glede kapljic, o katerih sprašuješ - edini kompetenten za tovrstne nasvete je veterinar, ki ugotovi, ali je zdravljenje sploh potrebno in če je, predpiše kapljice.

Sicer pa so to osnovne stvari, ki jih vsak novopečeni lastnik šicuja izve od vzreditelja svojega psa.

lp



Anja

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1310 : 28 Januar 2012, 19:43:42
Najlepša hvala  :)

Lp



Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #1311 : 07 Februar 2012, 21:44:39
Ne vem če so slike nerodovniških psičkov tu dovoljene a rada bi samo pokazala mojo Piko! ;D
Če ni se naj prosim briše! :-[
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/398768_2750292155102_1191542654_32277008_94574135_n.jpg



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1312 : 09 Februar 2012, 16:02:16
Eh, Natalija, ne biti tako pod stresom. Res je, da nas večina ni naklonjena nerodovniški vzreji zaradi vseh svinjarij, ki se dogajajo pri takšnem načinu preprodaje psov, zraven že znanih puppy millov od koder prihajajo takšni mladiči, do tatvin psov itd, pač ne moreš ostati neomajen in še ploskati takšnim nakupom in vzreji (tudi rodovniška ni popolna, da ne bo pomote  ;)).

Ampak kupili ste kar ste kupili, psička je krasna kot vsi psi in nihče vam ne bo brisal fotk zaradi njene "nečiste" krvi  ;) Upam samo, da ne boste takšnega načina nakupa priporočali kakšnim potencialnim interesentom, ker dokler je povpraševanje je tudi ponudba - žal.

Sedaj pa je Pikica pri vas in upam, da boste uživali v njenih vragolijah.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #1313 : 09 Februar 2012, 20:31:03
Eh, Natalija, ne biti tako pod stresom. Res je, da nas večina ni naklonjena nerodovniški vzreji zaradi vseh svinjarij, ki se dogajajo pri takšnem načinu preprodaje psov, zraven že znanih puppy millov od koder prihajajo takšni mladiči, do tatvin psov itd, pač ne moreš ostati neomajen in še ploskati takšnim nakupom in vzreji (tudi rodovniška ni popolna, da ne bo pomote  ;)).

Ampak kupili ste kar ste kupili, psička je krasna kot vsi psi in nihče vam ne bo brisal fotk zaradi njene "nečiste" krvi  ;) Upam samo, da ne boste takšnega načina nakupa priporočali kakšnim potencialnim interesentom, ker dokler je povpraševanje je tudi ponudba - žal.

Sedaj pa je Pikica pri vas in upam, da boste uživali v njenih vragolijah.

Ne ne mislim nikomur priporočat nakupa tam kje sem jaz kupla mojo, če imaš možnost in čas počakaj in išči rodovniško, pa tudi moja Pika nikoli ne bo imela mladičev.



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #1314 : 29 Februar 2012, 19:47:19
Od mami sodelavka kupuje shih-tzuja in me je prosila za pomoč da malo pogledam za rodovniškimi legli, ki so v tem času v Sloveniji. Ker vem, da rodovnik ni nikakeršna garancija za zdravega in tipičnega predstavnika in ker pasme ne poznam tako dobro bi prosila koga od vas, če mi lahko koga priporoča oz. odsvetuje, da lahko informacije posredujem dalje. Hvala!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1315 : 29 Februar 2012, 19:54:04
Kathy, imaš ZS. ;)



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #1316 : 06 Marec 2012, 15:26:36
Lep pozdrav

Spet se na vas obračam z vprašanjem.

Pri svoji shih tzujki sem že pred približno enim letom opazila dve bulici, eno na spredni tački in drugo na hrbtu pri repu. na začetku sta bili zelo majhni (približno kot majhen mozoljček). Vendar sta bulici s časom zrasli v velikost graha. Pri veterinarju so rekli da je zamašena lojnica, in da ni problema. Kmalu si je psička na sprednji tački zgrizla bulico in res je ven pritekel gnoj, sedaj na tem mestu ni ničesar. Vendar pa je bulica na hrbtu še vedno in se nič ne manjša, mogoče celo veča.
Sedaj pa sem približno v zadnjem tednu opazila še vsaj 4 nove bulice (zelo majhne, komaj opazne). Dve ima na sprednji nogi (druga noga kot prej) in dve na hrbtu.
Aja psička ima tudi zelo suho kožo, sicer ne vem ali je kakšna povezava z lojnicami.

Smo že naročeni pri veterinarju, vendar me zanima če je imel kdo takšno izkušnjo?

Hvala

Urša in Niki


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1317 : 06 Marec 2012, 15:39:52
Mogoče bi bilo dobro zamenjati hrano, zlasti, ker je koža zelo suha. S čim jo pa hraniš? In kakšno kozmetiko uporabljaš za nego?



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #1318 : 06 Marec 2012, 16:11:46
Hranim jo z briketi Royal Canin in konzervice Schesir. Glede hrane je zelo zbirčna, smo probali že vse, ampak res vse in je smo to kombinacijo ki sem jo napisala. Šampon pa Bio groom. Misliš da ji  šampon ne odgovarja? Že od začetka uporabljam isti šampon, nismo nič menjali.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1319 : 06 Marec 2012, 16:44:39
Po Royal Caninu je moja starejša psica zelo hitro dobila suho dlako, tako da se ni obnesel. Ampak ok, če nič drugega ne je...

Za nego moraš nujno uporabljati tudi balzam, ne samo šampon. Biogroom je ok, ni pa najboljša izbira. Nujno nabavi tudi balzam, ki spada k temu šamponu, brez njega ne gre, drugače se koža in dlaka preveč izsušita.

Pa še nekaj, a analne žleze ste preverili, če ima polne? Lahko bi se ji tudi zaradi tega lojnice mašile.