Okužba z leptospirozo

foxi2 · 4163

foxi2

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
: 14 April 2015, 22:07:37
Prosim vse, ki imajo izkušnjo zdravljenja bakterijske okužbe z Leptospirozo za pomoč. Moj foxterier (9 let)se že 12 dan bori s to okužbo, vendar ni kakšnega izboljšanja. Zdravi se na Prvi K v Lj. sicer pa doma prejema infuzijo.
Smo pred dilemo ali nadaljevati zdravljenje, je kakšno upanje , ker smo popolnoma izčrpani.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1 : 14 April 2015, 22:23:03
To je bolezen, ki jo lahko imajo tudi ljudje. Se da pozdraviti. Ce je res hudo, prejemajo tudi infuzijo, ce zdravljenja ni... Skratka, ce boste vztrajali, ima pes sanse, sicer ne.


Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 14 April 2015, 22:26:19
Kdo vas zdravi na Prvi-K?

Jaz imam tam načeloma dobre izkušnje, v smislu, da mi niso matrali živali, če ni bilo več kaj "praskat".. Mislim pa na starega Pavota in Metko, Viceta ne maram, Mujagič je pa baje ok.



foxi2

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 14 April 2015, 22:33:10
Zdravi ga dr. maja berložnik.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 15 April 2015, 07:40:28
Vztrajajte! Če lahko ozdravi človek, lahko tudi kuža.
Moj prijatelj je pred leti zaradi leptospiroze bil 2 meseca v bolnišnici.



foxi2

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 15 April 2015, 07:57:39
Tako sem na začetku bila prepričana tudi sama. Vendarle se postavlja vprašanje trpljenja živali in gre tudi za prenos bolezni na človeka, nemogoče je popolnoma odstraniti vse potencialne možnosti za okužbo bližnjih, če si ves dan z njim v stiku.Nenazadnje so to enormni stroški, saj vet. ni poceni.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

foxi2

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 15 April 2015, 14:52:43
Danes je bil moj foxi ponovno pregledan, testiran. in vse kaže da vzrok za njegove težave ni leptospiroza, ta je ali/bila prisotna. Problem so sedaj vsi notranji prebavni organi tako da leptospirozi ni mogoče pripsati tega stanja, ki se kljub antibiotikom ne izboljša ampak poslabšuje na vseh organih.
Zato končujem to debato .
Sem ob mojem kužku, ga crklam, mu pomagam, lajšam...hvala bogu nima bolečin.