Pes napade psa!

Herr-Thor · 702724

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1800 : 11 Marec 2015, 11:50:42
In potem reče ženska, od bullov, da je lastnik ravnal napačno, da bi se psi mogli sami zmenit...Da je to itak normalno, da se "zravsajo". Sorry ženska, očitno ne veš razlike od napada in ravsa, ter da bi tvoja dva psa ubila drugega psa.  >:(  Tako me pa tolk razkuri. Isti kot naši sosedi!


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #1801 : 11 Marec 2015, 12:36:17
To je tipičen primer hudega napada psov ker ljudje pojma nimajo, kaj imajo doma. A mačke pa kar tako malo za rekreacijo usput sta klala al kako?! Res je, vsi psi imajo zobe, ampak nimajo pa vsi psi določenih nagonov v glavi in take moči in vztrajnosti in žal ne moremo vseh dat v isti koš.

Včeraj me kliče dobra kolegica, da je nemška ovčarka (rodovniška), ki je že n-krat napadla psice na sprehodu in že večkrat povzročila hude poškodbe druge psice (kar se zdi lastniku popolnoma normalno), pred lastnico raztrgala malo psičko v velikosti malo večje čivave. Psičko je izpustila, ko je bila mrtva. Prijave verjetno ne bo ker se nihče noče zamerit maščevalnemu sosedu...  >:(

In tako gre naprej...



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1802 : 11 Marec 2015, 16:18:22
To je tipičen primer hudega napada psov ker ljudje pojma nimajo, kaj imajo doma. A mačke pa kar tako malo za rekreacijo usput sta klala al kako?! Res je, vsi psi imajo zobe, ampak nimajo pa vsi psi določenih nagonov v glavi in take moči in vztrajnosti in žal ne moremo vseh dat v isti koš.

Včeraj me kliče dobra kolegica, da je nemška ovčarka (rodovniška), ki je že n-krat napadla psice na sprehodu in že večkrat povzročila hude poškodbe druge psice (kar se zdi lastniku popolnoma normalno), pred lastnico raztrgala malo psičko v velikosti malo večje čivave. Psičko je izpustila, ko je bila mrtva. Prijave verjetno ne bo ker se nihče noče zamerit maščevalnemu sosedu...  >:(

In tako gre naprej...

In potem se vsi žalijo Bogu in vsem, ko je na vrsti njihov pes.

Večni problem - ne bom se zameril sosedu.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1803 : 11 Marec 2015, 21:55:12
Večni problem - ne bom se zameril sosedu.
...ker, seveda, je pa ta sosed res dober sosed, ki se mu res ne moreš zamerit in te lahko po mili volji ustrahuje še naprej, a ne?
Dajte za boga take stvari, ravno na ljubo dobrih medsoseskih odnosov, prijavljat! To so obojestranske relacije. Ne samo, da on lahko hodi kot kralj na betajnovi, vi pa celi posrani naokoli.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1804 : 12 Marec 2015, 11:15:08
Sama sicer vedno pravim, da je prva stopnja pogovor z nadležnim mlastnikom, prijava pa šele, ko pogovor ni uspešen. Kakorkoli, najslabše je ne narediti nič.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1805 : 12 Marec 2015, 11:41:18
Hja, dokler zadeva ni tako huda. Ko se gre pa za resen napad, pa je očitno, da bi lastnik že zdavnaj moral vedet, da mora zagotoviti varnost ostalim in da se mora bolj potrudit za kontrolo nad psom.

Se je zgodilo da je felxi zatajil in je ena psica naravnost pikirala na Bino, sa katero sem takrat ravno delala poslušost in sploh ni opazila psice. Brez ugriza, je uspelo zagrabit lastnikom štrik, pa še jaz sem zakričala. Smo se lepo pomenili, da bodo uporabljali fiksen povodec, flexi pa samo tam, kjer ni v bližini ljudi/psov. Z normalnimi ljudmi je dogovor možen. Z ostalimi pa ni.  >:(

Mene še najbolj jezi in skrbi. Da recimo nekdo, ki že ima status, pa ponoči psa spusti. V stilu, saj ne bo nikogar nikjer. Ja, kaj pa gozdne živali, pa zunanje mačke in tisti, ki ob nočnih urah hodijo peš domov ali s kolesom etc? Ima tvoj pes prebavne težave in ga plješ ob 3h zjutraj na wc pred hišo, ki NI ograjena, pol ti pa nepovabljen pasji gost uleti in psu na vrat ali na tebe? Pri belem dnevu večinoma lahko vsaj vidiš in se malo pripraviš (sprej, avto, kličeš pomoč, se umakneš, opozoriš vse okoli, karkoli). V trdi temi pa ne.  Lahko kričiš kolikor te je grlo, pa vprašanje kdo bo slišal, vsaj pri nas na vasi. Imam izkušnjo. Zakričala sem tolko in klela naokoli, pa nič. Pa če še mobitela nimaš.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #1806 : 12 Marec 2015, 12:18:44
Mene zanima še nekaj: v primeru zgoraj omenjene nemške ovčarke: torej ta psica je spuščena na sprehodih in ponavadi prileti z večje razdalje na njeno tarčo - drugo psico, ki jo takoj odločeno napade. Napadla je že velikokrat in povzročila hude poškodbe psicam enakovredne velikosti, z majhno psičko se je pa zgodilo najhujše. Pred kakim letom je na tak način priletela in zagrabila psico (večje pasme) moje kolegice, ki je že tako stalno v strahu in ima svojo psico vedno na povodcu. Nemka je to psico na povodcu napadla in zagrabila, kolegica je od šoka kričala, pomagala je še druga soseda, ki se je sprehajala z njo in napad sta nekako uspeli ustaviti (ne spomnim se, ali je prišel zraven tudi lastnik nemke), v glavnem, na srečo napadena psica ni utrpela večje poškodbe, bila je samo opraskana od zob in šokirana, lastnica pa je itak še vedno v strahu. Seveda je povedala lastniku kar mu gre in zagrozila s prijavo, če še kdaj vidi nemko spuščeno.
Zanima me, ali bi takrat lahko prijavila napad čeprav njena psica ni utrpela večje poškodbe?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1807 : 12 Marec 2015, 12:33:49
JA!
Zadosti je, da se človek ustraši.
1. Psica je bila fraj, je skočila. Že zaradi tega pride kdo kazni cca 200. Vseeno v takem primeru peljat psico k veterinarju, podrobno pregledat, tudi, če je samo modrica od uščipa, praska od kremplja ali pa da se ugotovi, da res ni poškodbe. Vse zabeležit.

2. Vsaj strici policaji bi jim na vrata trkali. Tudi to je neka sitnost. Pa večkrat kot se zgodi, da jim policija, sosedje težijo. Prej se nevestneži naveličajo in dajo psa na štrik in ga obdržijo v rokah.

Če bi jaz tole vedela pred 5,5 leta, bi že takrat veselo poslala policijo tem sosedom na vrata, pa bi bilo morda enmal bolje. Ker če nekdo nardi kraval samo zaradi tega, ker se ustraši spuščenih psov, kaj bo šele, če psi res ugriznejo? To da sem takrat znorela na njih in lastnika, pa ga nagnala ni zaleglo za kaj več kot tisti moment.

Kako ravnati v primeru napada....ali pa z lastnim telesom zaščit svojega psa, skasirat ugrize in mastno izterjat odškodnino + večje sitnosti so, če pes ugrizne človeka, žal. Pes lahko psa dobesedno raztrga, pa ne bo imel pol toliko sitnosti in stroškov.
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=2048

p.s. Moja psica je imela 1 luknjo od zoba in 2 površinske luknjice, pa sem pop!"%la na polno na lastnike, šla na veterino, policijo, klicala inšpekcijo! Pa o kakem opravičilu nikoli ni bilo ne duha ne sluha!  >:(

Pa tudi če ne bi imela NIČ fizičnih posledic, bi jim policijo poslala in veterinarsko inšpekcijo. Ker sem se jaz ustrašila!
Res pa je, da sem jaz v takem momentu besna, ko mama levinja in se me navadno človek ustraši, psi, pa če niso res nori in zverzirani v ubijanju tudi.



http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1808 : 12 Marec 2015, 12:54:54
Kako je pa s prijavo"iz druge roke"? Da bi recimo Target ali pa njena kolegica prijavili napade te psice, obrazložili komu in kaj se je zgodilo, verjetno kolegica tudi ve kam so vozili pokojnega kužka k veterinarju, kateri bi lahko vse potrdil? Ne rečem da se psi mal stepejo, ampak da takele mrcine prosto okol laufajo pa tud ni za nikamor.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1809 : 12 Marec 2015, 12:59:33
Spet jaz. 2012 sem se zanimala točno o tem na policiji. Strici policaji so rekli tako, če si priča temu-lahko prijaviš na policijo. Če pa ne vidiš, pa ne gre. Moreš bit tam, moreš videt.

Zdej pa. Če ni zapisa s strani veterinarja, ki je pogriženega psa pregledal in ne doda zaznamek v register, potem se ne more ukrepat preko inšpekcije in psi ne pridejo v register nevarnih psov. Lahko pa jim policaji spišejo kazen za spuščenega psa. Edino to.

In isto pri ugrizu človeka. Če oseba ne gre zdravniku, ne potrdijo ugriza, potem se tudi ne more kaznovati z registrom in preko uvhvvr.

Pa v večini primerov, je psom mar za lastno rit in pse. Sliši se grdo, ampak posprejat, treščit napadalca in pol še lastnika. Samo kakih takih prič, ki bi stopile na njihovo stran ne sme bit. Žalostno, resnično. :-X

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1810 : 12 Marec 2015, 16:09:29
Js bi na kolegičinem mestu podala prijavo na policijo. Obrazložila, da se je lani zgodil napad na njeno psico, vendar ni prijavila ker ni bilo poškodb, od takrat so se napadi (na druge) ponavljali, zdaj pa je psica ubila kužka in jo jo še bolj strah sprehajat kot jo je bilo prej. Kolikor vem, se policisti morajo odzvati na bilokakšno prijavo, četudi še tako banalno in v končni fazi bo že obisk policajev en ukrep, ki bo težaka upam da malo streznil. Sam da spet, zgleda se tudi kolegica boji tega tipa in si pač ne upa prijavljat ter raje živi v strahu. Vsi, ki niso redno prijavljali napadov te psice, so soodgovorni za smrt malega kužka.



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #1811 : 12 Marec 2015, 17:10:06
Res ne vem kaj je z narodom... Evo še jaz svojo zgodbo delim.
Dober teden nazaj sem se proti večeru sprehajal z Missy. Približno 50m pred nama je hodil par s spuščenim nemškim ovčarjem. Ker je hodil pridno poleg sem imel občutek, da je vzgojen. Ko sva se približala na 20m naju je pes slišal in stekel nazaj proti nama. Za sekundo sta se povohala nato pa je samo planil na vrat. V stotinki sekunde sem se odločal kaj naj naredim - naj ga primem in odrinem?Nisem si upal z rokami poseči vmes. Naj svojo potegnem k sebi? Nakar sem ga tako brcnil, da je res grozno zacvilil in stekel proti lastniku.. Vem, da je pes najmanj kriv, ampak takrat res nisem videl drugega izhoda.
Lastnik pa '' vas nisem videl, ponavadi steče samo, če je kdo pred nama''. Kako imaš psa sploh lahko odvezanega, če veš da steče in napade(!) drugega psa !?!? To mi negre v glavo. Sicer se mi je potem desetkrat opravičil. Vesel sem samo, da imam zlatega psa - nima nobenih psihičnih posledic, se ne boji drugih psov in je bila čez 5min spet vsa vesela :)



Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #1812 : 13 Marec 2015, 09:01:01
Pri nas podobno včeraj. Midve s psico na sprehodu, ona na povodcu, hodi zraven mene. Nasproti pride ženska z dvema ogromnima psoma (oba pripeta, miroljubna - ju poznam še od prej) in novo pridobitvijo, malim ščenetom, ki je znan po tem, da je popadljiv in da se zaganja v vse in vsakega. Se približamo, moja še vedno ob meni, mali pride zraven (spuščen - brez povodca!), najprej se vohata, nakar se iz NIČ zakadi vanjo z jo začne renčeče gristi... moja se umika, zacvili, ker jo je očitno malo šavsnil. Ne vem, kaj naj naredim, ker je pripeta (če bi jo spustila, bi se mu itak zoperstavila). Lastnica se dere nanj... pikec nehaj, nehaj, ne sme... itak da nič ne zaleže. Na srečo je sam odnehal skakati v mojo in sva šli naprej. Brez posledic.

In ja, podobna situacija kot opisano večkrat zgoraj. Ker se (na videz) poznamo, ji nisem hotela sikati. Ampak zadnjič - naslednjič si bom dala duška.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1813 : 13 Marec 2015, 09:36:55
 ???

Na eni strani se ded vrže pod dva pitbula da zaščiti svojega, na drugi pa dekle stoji in drži psico, medtem ko jo napada en mali cucelj. In edino kar stori je, da gre po forumu jamrat. Ne ga no srat. Logično da se ti psica potem v druge zaganja, če ti ne zaupa da si jo sposobna branit.




Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #1814 : 13 Marec 2015, 09:43:39
???

Na eni strani se ded vrže pod dva pitbula da zaščiti svojega, na drugi pa dekle stoji in drži psico, medtem ko jo napada en mali cucelj. In edino kar stori je, da gre po forumu jamrat. Ne ga no srat. Logično da se ti psica potem v druge zaganja, če ti ne zaupa da si jo sposobna branit.

Kje je kakšno jamranje? Samo situacijo sem opisala in vse skupaj se je zgodilo v nekaj sekundah, ni šlo za petminutni napad stokilskih rotweilerjev. In ja, tudi branila sem jo že v hujših primerih kot je zgoraj opisani.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1815 : 13 Marec 2015, 22:26:53
...najprej se vohata, nakar se iz NIČ zakadi vanjo z jo začne renčeče gristi... .
PA si ziher da iz NIČ? Mislim, če vodnik spregleda signale, ki napovedujejo težave, jih vsaj pes ne (oziroma silno težko, če napadalca gleda in mu le-ta ne uleti na hrbet). Hočem povedat, da včasih tale NIČ ni lih nič. Pes, ki zna brat signale, ki se zna umaknat, ki ni sam po sebi konflikten se bo tudi tegale NIČ znal ali ognat ali prekinat ali umaknat toliko nazaj, da vodnik posreduje. Tako pa po navadi izgleda tako, da ''napadeni'' ne ve kako situacijo shendalt (od do napačne izkušnje) ali pa mu vodnik to onemogoči s povodcem (jp, zategnjen povodec, po možnosti na ovratnici, ki je prišponana tako, da psa rahlo dvigneš - čisto ''no-no'' miritveni signal). Jaz temu pravim, da pride do ''napake v prevodu''. V momentih, ko se srečujemo z 'nepredvidljivimi', sitnimi ali kakor koli drugače težkimi primerki je tukaj zelo v prednosti pes, ki je vodljiv ali pa oprema, ki psu in vodniku omogoča jasno in pravilnejšo komunikacijo. Pot do jaz štejem oprsnice (katere koli še posebej pa tiste ki se pripenjajo spredaj), haltije inp. ker psa lažje bočno postaviš in ga ne dviguješ z ovratnico. Ali pa da se res potrudiš, da svojega psa lepo v loku in nizko preusmeriš. Seveda še preden udeleženi počijo.
Tule je tko simpatično razloženo kako radi dvigujemo stvari, namesto, da bi jih izpeljali bolj mehko ;) http://drsophiayin.com/blog/entry/safe-or-unsafe-leash-handling

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1816 : 14 Marec 2015, 12:52:52
Navadno je pretep, rangiranje, klofanja...Po napetem spoznavanju, ko eden izmed psov nima sproščene drže.

Asja, tvoja psica je že nesigurna in je že razvila neka neželena vedenja. Enako tudi moja in naloga št. 1 je, da preprečim stik z drugim psom. Tudi to, da drug pes takole vleti v njo, čeprav bi se samo igral, spoznal, najprej se mora umirit, pol pa tudi lahko, če je Bini za. Pa dobro, mogoče kdaj res skasiram ugriz, ker bom drugega psa prijela za ovratnico ali pa pravočasno še brcnila, če je pes težak. Ampak to je moje delo. Če hočem, da moj pes ne teži in sika v druge pse, more vedet, da sem jaz sposobna naredit red in mir in jo zavarovat. 

K določenim psom pa tudi jaz mojo spustim. Sproščenim in nekonfliktnim in če je Bina ni preveč živčna. Če je želja obojestranska je šnof-šnof in naprej, po možnosti tudi igra, če je ekstra kemija. Igra za mojo pomeni na slednem štriku.

Nesiguren pes se lahko spoznava samo s psi, ki ostanejo sproščeni tudi ob živcih in ne bodo sili v njega.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #1817 : 16 Marec 2015, 08:03:57
PA si ziher da iz NIČ? Mislim, če vodnik spregleda signale, ki napovedujejo težave, jih vsaj pes ne (oziroma silno težko, če napadalca gleda in mu le-ta ne uleti na hrbet). Hočem povedat, da včasih tale NIČ ni lih nič. Pes, ki zna brat signale, ki se zna umaknat, ki ni sam po sebi konflikten se bo tudi tegale NIČ znal ali ognat ali prekinat ali umaknat toliko nazaj, da vodnik posreduje. Tako pa po navadi izgleda tako, da ''napadeni'' ne ve kako situacijo shendalt (od do napačne izkušnje) ali pa mu vodnik to onemogoči s povodcem (jp, zategnjen povodec, po možnosti na ovratnici, ki je prišponana tako, da psa rahlo dvigneš - čisto ''no-no'' miritveni signal). Jaz temu pravim, da pride do ''napake v prevodu''. V momentih, ko se srečujemo z 'nepredvidljivimi', sitnimi ali kakor koli drugače težkimi primerki je tukaj zelo v prednosti pes, ki je vodljiv ali pa oprema, ki psu in vodniku omogoča jasno in pravilnejšo komunikacijo. Pot do jaz štejem oprsnice (katere koli še posebej pa tiste ki se pripenjajo spredaj), haltije inp. ker psa lažje bočno postaviš in ga ne dviguješ z ovratnico. Ali pa da se res potrudiš, da svojega psa lepo v loku in nizko preusmeriš. Seveda še preden udeleženi počijo.
Tule je tko simpatično razloženo kako radi dvigujemo stvari, namesto, da bi jih izpeljali bolj mehko ;) http://drsophiayin.com/blog/entry/safe-or-unsafe-leash-handling

Hvala za pojasnilo. Moja psica je bila ob meni ob boku in se je praktično ves čas tiščala vame, je pa res, da sem jo imela na kratko (nisem pa je dvigovala). Pes, ki se je zakadil vanjo, je sicer znan bližnji in daljni okolici po tem, da se zaganja v vse pse, skratka, mali zoprn cucek, ki je na žalost vedno brez povodca (verjetno je filozofija lastnice "saj je tako mahjen, da tudi če koga šavsne, ne bo več kot za šivankino luknjo). Zna biti, da sem bila jaz, že ko sem ga na nekaj 10 m videla, avtomatično znervirana, ker sem vedela, kakšen je. Prostora za izogib žal ni bilo (ozka pot, levo in desno grmovje).
Zna biti, da ji bom naslednjič povedala svoje. Če ji ne bo kdo drug prej.



Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #1818 : 16 Marec 2015, 08:07:00
Navadno je pretep, rangiranje, klofanja...Po napetem spoznavanju, ko eden izmed psov nima sproščene drže.

Asja, tvoja psica je že nesigurna in je že razvila neka neželena vedenja. Enako tudi moja in naloga št. 1 je, da preprečim stik z drugim psom. Tudi to, da drug pes takole vleti v njo, čeprav bi se samo igral, spoznal, najprej se mora umirit, pol pa tudi lahko, če je Bini za. Pa dobro, mogoče kdaj res skasiram ugriz, ker bom drugega psa prijela za ovratnico ali pa pravočasno še brcnila, če je pes težak. Ampak to je moje delo. Če hočem, da moj pes ne teži in sika v druge pse, more vedet, da sem jaz sposobna naredit red in mir in jo zavarovat. 

K določenim psom pa tudi jaz mojo spustim. Sproščenim in nekonfliktnim in če je Bina ni preveč živčna. Če je želja obojestranska je šnof-šnof in naprej, po možnosti tudi igra, če je ekstra kemija. Igra za mojo pomeni na slednem štriku.

Nesiguren pes se lahko spoznava samo s psi, ki ostanejo sproščeni tudi ob živcih in ne bodo sili v njega.

Drži, da je nesigurna, tega se 100 % zavedam. In k določenim psom jo tudi jaz spustim - tistim, s katerimi se je v preteklosti že igrala oz jih pozna in jih ima "za svoje". Pri ostalih presodim. Navadno ni problema, če jo spustim s štrika in ni več zategnjena, omejena, kakorkoli. Vendar brez slednega štrika - tega si moram očitno še nabaviti...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1819 : 16 Marec 2015, 10:41:13
Hvala za pojasnilo. Moja psica je bila ob meni ob boku in se je praktično ves čas tiščala vame, je pa res, da sem jo imela na kratko (nisem pa je dvigovala). Pes, ki se je zakadil vanjo, je sicer znan bližnji in daljni okolici po tem, da se zaganja v vse pse, skratka, mali zoprn cucek, ki je na žalost vedno brez povodca (verjetno je filozofija lastnice "saj je tako mahjen, da tudi če koga šavsne, ne bo več kot za šivankino luknjo). Zna biti, da sem bila jaz, že ko sem ga na nekaj 10 m videla, avtomatično znervirana, ker sem vedela, kakšen je. Prostora za izogib žal ni bilo (ozka pot, levo in desno grmovje).
Zna biti, da ji bom naslednjič povedala svoje. Če ji ne bo kdo drug prej.

Khm khm. Naredi red pri sebi, svoji psici in okolici. Basta. To je tvoja dolžnost in pravica. Ne hasne NIČ, če od zadaj bentiš, veste prejšnjič pa ni bilo OK ali kaj bolj sočnega. Še bolj dvomim v reakcijo s tvoje strani zaradi odebeljenega tiska. To je tipično tiščanje glave v pesek, joj jaz se pa ne bi izpostavljal, pa, pa, pa. Na koncu ni nič od nič, s to izjemo, da boš imela z lastnim psom vedno večje težave. Verjemi. Ker pes zelo hitro ugotovi, da se mora branit sam, ker ga ti ne zmoreš. :/

Zadeve se razrešujejo v tistem trenutku. In to bi bilo tako, da brcneš tistega psa, da ne vleti, posprejaš, zabevskaš MIR, primeš drugega psa se mu vržeš v zobe in dvigneš svojega.

Najslabše je svojega zagrabit, zategnit, da se niti branit ne more, niti pobegnit, kaj šele umirit drugega psa, drug pa vleti.

Jaz sem jezna za vse situacije, ko se me drugi psi presenetili in sem prepočasi, premilo ukrepala in se zanašala, da bodo ljudje opazili, da svojo umikam v loku, z ritjo stran-zdaj me ne več presenetijo, če vidim, da bo pes naredil p!"%arijo takoj opozorim lastnika in če je treba uredim zadeve tako, da svojo zamotim, pol pa zgrabim drugega psa predno uleti. Oz brcnem na polno (dobro maltežana glih ne, ampak nekaj večjega od 15kg pa ne šparam z brco, ker ko je pes v naletu, je adrenalin visoku in občutek bolečine znižan).  Nekateri lastniki, ki imajo take pse, ki gredo takoj v prežo in napad in nekaj takih, ki jih psi vlečejo za sabo in ne zadržijo. Že dobro vedo, da to je pa tista huda lastnica, ki hoče imet red. Ampak, to je nekaj takih cvetk, ki pač rabijo, da se jih na oštro vzame najprje pse,  potem pa lastnika, če je nesramen in po potrebi pokličeš policijo. (če se zadeva ponovi in če v prvo NI bilo ugriza, sicer je takoj policija, veterina, če imaš voljo in čas odvetnik). K sreči so taki v manjšini. Za na prste ene roke preštet.

Je pač tako. Če si ne narediš red, ga nimaš.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #1820 : 16 Marec 2015, 11:13:54
Khm khm. Naredi red pri sebi, svoji psici in okolici. Basta. To je tvoja dolžnost in pravica. Ne hasne NIČ, če od zadaj bentiš, veste prejšnjič pa ni bilo OK ali kaj bolj sočnega. Še bolj dvomim v reakcijo s tvoje strani zaradi odebeljenega tiska. To je tipično tiščanje glave v pesek, joj jaz se pa ne bi izpostavljal, pa, pa, pa. Na koncu ni nič od nič, s to izjemo, da boš imela z lastnim psom vedno večje težave. Verjemi. Ker pes zelo hitro ugotovi, da se mora branit sam, ker ga ti ne zmoreš. :/

Zadeve se razrešujejo v tistem trenutku. In to bi bilo tako, da brcneš tistega psa, da ne vleti, posprejaš, zabevskaš MIR, primeš drugega psa se mu vržeš v zobe in dvigneš svojega.

Najslabše je svojega zagrabit, zategnit, da se niti branit ne more, niti pobegnit, kaj šele umirit drugega psa, drug pa vleti.

Jaz sem jezna za vse situacije, ko se me drugi psi presenetili in sem prepočasi, premilo ukrepala in se zanašala, da bodo ljudje opazili, da svojo umikam v loku, z ritjo stran-zdaj me ne več presenetijo, če vidim, da bo pes naredil p!"%arijo takoj opozorim lastnika in če je treba uredim zadeve tako, da svojo zamotim, pol pa zgrabim drugega psa predno uleti. Oz brcnem na polno (dobro maltežana glih ne, ampak nekaj večjega od 15kg pa ne šparam z brco, ker ko je pes v naletu, je adrenalin visoku in občutek bolečine znižan).  Nekateri lastniki, ki imajo take pse, ki gredo takoj v prežo in napad in nekaj takih, ki jih psi vlečejo za sabo in ne zadržijo. Že dobro vedo, da to je pa tista huda lastnica, ki hoče imet red. Ampak, to je nekaj takih cvetk, ki pač rabijo, da se jih na oštro vzame najprje pse,  potem pa lastnika, če je nesramen in po potrebi pokličeš policijo. (če se zadeva ponovi in če v prvo NI bilo ugriza, sicer je takoj policija, veterina, če imaš voljo in čas odvetnik). K sreči so taki v manjšini. Za na prste ene roke preštet.

Je pač tako. Če si ne narediš red, ga nimaš.

Hvala. Celo življenje se učimo.  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1821 : 17 April 2015, 16:23:17
No, POSTOPEK USTAVLJEN. Bina ni nevarna.  ;) Unitadrugi, pa kaj vem, policija mi je sporočila, da so jim spisali kazen za spuščene pse. ALi so dobile status, pa pojma nimam....

Upam, da jih nikoli več ne srečam s psi zunaj, ker so totalno nesposobni in ignorantski do okolice (lastniki, psi jo še kako opazijo).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1822 : 18 April 2015, 08:43:09
Super! :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #1823 : 18 April 2015, 11:54:38
Super  :) Upam, da je bil to zadnji napad tistih dveh psic.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1824 : 19 April 2015, 19:39:57
Čari je uspelo, ker je takoj reagirala in ni čakala. Le pravilno in hitro ukrepanje, je tisto pravo.
Pa če si kriv ali pa ne ;)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1825 : 24 April 2015, 09:43:41
Ja, navkljub nasprotovanju domačih. Da ne omenjam kakooo živčen je bil foter, ko je prišlo pismo iz ministrstva.  :)

Uspeva pa mi tudi še nekaj in sicer po napadu je moja že itak "scooby doo" sposobna sproščeno hodit vštric ob rahlo živčni nemški ovčarki, samcu akite, črni labradorki, ki je popolnoma skulirana psica. Tudi, če ji povohajo rit ne skače stran in dela kravala...Tako, da, če je pes napaden in začne s strategijo "bom jaz tebe pojedel predno ti mene"...Je treba  d e l a t  pod taktirko nekoga, ki pozna zadeve in s pasjimi statisti.

Sem pa sedaj jaz vedno opremljena s kamero, magari na telefonu, če presodim, da bi znal bit kdo čuden...Da imam že takoj video dokaz. Poleg tega nosim s sabo ekstra povodec, poprov sprej. Enako inštruktažo imajo vsi doma, ki Bino sprehajajo. Enostavno, ne dam več možnosti, da bi moj pes še dobil zasajene zobe. A-a! Pa, če z lastnim telesom posežem vmes!


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1826 : 24 April 2015, 10:14:50
 :D :D :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1827 : 24 April 2015, 17:15:53
Snemati se sme (ne sme) po posebnimi pogoji.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1828 : 24 April 2015, 17:18:41
Svojega psa na javnem prostoru lahko snemaš kolikor ti duša poželi. Če nekdo uleti v kader pa...njegov problem.


Andrej019

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1829 : 21 Julij 2015, 14:52:34
Se obračam na vas, ker do sedaj nisem imel izkušenj s takim problemom, kot je opisan v tej temi.

V noči iz nedelje na ponedeljek sta dva psa napadla našega kužka. Sem bolj slabo spal pri odprtem oknu in sem slišal neko sopenje, potem pa cviljenje. Sem tekel ven iz hiše in prepodil dva psa. Ta dva psa dostikrat vidimo v okolici spuščena in brez nadzora. Lastnike poznamo in so iz naselja 1 km stran od naše vasi. Naj omenim, da se je napad zgodil na domačem pragu. Naš kuža ni bil privezan. Napad ni prvi. Sta že poškodovala sosedovega starejšega psa, da so ga dali uspavati. Ker pa je bil že v letih, niso komplicirali.

V ponedeljek sem se oglasil pri lastniku psa. Tistega večjega od napadalnega para. Pes je bil izven ograje in me je narahlo uščipnil v rit. Sem zavpil, da sem priklical lastnika, ki ga poznam. Omenil sem zakaj sem prišel. Sin je zanikal. Oče je rekel možno, potem čez 5 minut sta oba trdila, da ni mogoče, da bi bil njihov pes, ker je ves čas v ogradi. Ograda pa visoka en meter. Jo lahko preskoči še manjši cucek.

Naš pes je bil danes operiran. Ne vem še kako bo okreval.

Kako postopati? Prijava na policijo? Dokaza nimam. Ali čakam, da ju ponovno vidim v okolici doma in takrat napravim prijavo. Spet težko dokazovati.

Hvala za odgovore.