Hill´s - mačke

irenchy · 26661

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
: 03 Avgust 2005, 16:03:22
ze predvcerejsnim je nasemu mackonu zmanjkalo briket, ostala je sicer se ena konzerva in je potem dobil to in se nekaj mesa od pesjana. No in preden sva se midva z ocijem zmigala in odpravila po nov zakelj je bla ura takoj pol devetih. in vse je bilo , zaprto razen zootica ... tako, da potem smo pac vzeli od hillsa brikete... kdo daje mackonom to hrano??? aja kupila sem nature best s tuno!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1 : 03 Avgust 2005, 17:38:33
Irenchy jaz sem jo dajala...no jo še.Moji so kar padli vanjo...ne vem...meni se zdijo čist ok.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #2 : 03 Avgust 2005, 18:29:14
no lepo. Danes, ko jo je dubil hillsa ga je zelo rad pojedel. upam samo, da ne bo kaksnih tezav pri dlaki, kozi, iztrebkih ... bomo videli ...

p

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #3 : 03 Avgust 2005, 18:34:21
Hill's, vsaj kar se tiče pasje hrane, je za moje pojme zelo kvalitetna, Smart ki ima dostikrat probleme z alergijami na hrano, z hillsom ni imel težav, vsaj ne da bi se spomnil.

Tako da lahko o Hill'su rečem asme lepe stvari :) Samo cena je pač malo višja.

LP, Črt



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #4 : 03 Avgust 2005, 18:39:05
hehe...jaz imam pa ravno na pasji strani slabe izkusnje. bomo videli kaj bo z makonom...mislim, da ne bo problemov. glede cene pa ni problema ... jaz izberem, starsi kupijo ;D ;D ;D ;D...bolje dati malo vec... pa naj dobro in tok al tok zdravo je...saj ljudje tudi radi jemo dobro. :D ;) ;D ;D ;D :) :) :) :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #5 : 03 Avgust 2005, 20:21:59
Hehe jaz sme tudi pri Ronču videla...imam bokserko v varstvu in ona je na Hilsu.Pa ga ne je.In pol prid ven...teče k Ronovi posodi Chappy pojest,Ron pa Hill's.Pol pa Tjaša huda,ker sta zberčna ;D :D.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 03 Avgust 2005, 23:01:30
moj pes je po hill'su dobil težave s prebavo, ki smo jih urejali nadaljne pol leta in prhljal >:(
pa ta hrana naj bi bila prvo veterinarsko priporočilo?



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #7 : 04 Avgust 2005, 08:02:00
Oj :)

Torej povzetek bi bil, pri psih imamo z Hill'som zelo različne izkušnje :)

Pri mačkih pa sploh nimamo pojma :)

No, drugače lahko rečem da smo pri hrani za mačke mi zelo zadovoljni z Bosch.
Pa tudi Technical je po mojih izkušnjah vredu hrana.

LP, Črt



katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 04 Avgust 2005, 16:16:50
No jaz svoji Kaliki devam Hills-a pa nimam nobenih problemov...sicer ji dajem tudi Royal-a pa včasih kakšen dan tudi vrečkico od Whiskasa,da ni samo ena hrana...pa vedno prileti k Hills-u pri Royalu pa mal nosek viha.No dlaka je sijoča in mehka,iztrebki so vsakodnevni in "lepi"...No na kratko ni problemov.

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #9 : 04 Avgust 2005, 16:36:43
ok za enkrat je super in sem zadovoljna....

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #10 : 04 Avgust 2005, 17:28:41
ok za enkrat je super in sem zadovoljna....

Ej, to je hrana za muce. Ne pa zate! Hahaha  ;D ;D ;D ;) ;) ;D ;D


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #11 : 05 Avgust 2005, 19:13:16
Torej povzetek bi bil, pri psih imamo z Hill'som zelo različne izkušnje :)

ki smo jih urejali nadaljne pol leta in prhljal >:(

Psi in Hill's,ter moje izkušnje:
 >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( :-[: KLIK

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #12 : 15 September 2005, 16:50:58
hmmm ... ja no ... a ni tko, da nekateri psi dobijo prhljaj po nekateri hrani, drugi pa spet po drugi vrsti hrane. Mislim da je Indi 1× jelu chappyja ... mi je žal da ga je ... je dobil prhljaj pa še drisko je imel. Potem smo prešaltali na pedigree ... to je še kr vredi ... sam zdej pa je mami vidla v vrtnemu hramu 13 kiL nutro choice, al kk že, za 11 tisoč, mislim, da bomo neki v tej smeri (choice) kupl zdej ... upam, da bo to vredu, .. pa da ne bo problemov (prhljaja, driske, itd.) ;D :D



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #13 : 15 Oktober 2005, 22:33:00
moj pes je po hill'su dobil težave s prebavo, ki smo jih urejali nadaljne pol leta in prhljal >:(
pa ta hrana naj bi bila prvo veterinarsko priporočilo?

Tudi moja macja je imela pri hillsu prhljaj, ko sem presla na Arden grange ni vec tezav.

Kar se pa tice veterinarskega priporocila pa takole  - vse skupaj je to ena velika marketinska propagansa. Poleg vsega je Hill's med tistimi, ki testirajo na zivalih. Na zalost je vecina vesjih proizvajalcev med njimi, najhujsa je Eukanuba/Iams, ki spada pod koncern P & G (Protect & Gamble), ki ima enega najvecjih laboratorijev v ERopi za poskuse na zivalih, med drugim tudi na psih (pasme beagle). Seznam tidtih, ki testirajo in tistih, ki ne testirajo ter dodatne informacije najdete na http://www.buav.org/campaigns/petfood



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #14 : 28 Januar 2006, 12:22:17
Čao!

Jaz pa mojo mačko Ven (po Veneri :) ) hranim s Hill's-om, Darling-om, včasih Whiskas, včasih friskas,... Vse še za junior mačke, kajti stara je šele nekje 4 mesece... Dlako pa ima tako sijočo, kot bi ravnokar bila okopana :) Sicer pa jo hranim vedno z drugačnimi hranami (drugačni proizvajalci, an) pa so vedno briketi (enkrat je dobila konzervo, pa ji ni bila všeč..)

LEpe pozdravčke,

Sunshine in ven


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #15 : 25 April 2007, 20:07:35
Mojemu mačku je na začetku odgovarjal Hill´s, zdaj je pa tudi on dobil prhljaj. :-\ Bo treba na kakšno drugo hrano prešaltat, čeprav zdaj je treba tega  Hill´sa porabit.



neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 21 Avgust 2007, 07:34:11
Moj tačkar je trenutno na Hill's Indoor Cat - na žalost... Ko bom nazaj v LJ boma prešaltala na Arden Grange, prej pa sm mu kupovala Almo Nature brikete (poleg njihove mokre hrane, ki jo ITAK obožuje ::)), ampak so mu po drugi vrečki nehal dišat. Te Hill'sove pa pohrusta da je joj :-\  Res jih ne bi rada kupovala, če ne zarad raznih dodatkov & co. pa zarad etičnih pomislekov, ampak Kir jih ma blazno rad. Plus še to: ne vem al je ta indoor cat zadevica res učinkovita (torej se dlake res lažje prebavijo ipd.) al je to sam dobra marketinška poteza. Namreč, na drugih briketih nism zasledila neke posebne formule za notranje mace (npr. Arden grange al pa Almo nature), pa je mogoče za notranje mačke vseeno dobra?



malena3

  • Gost
Odgovori #17 : 21 Avgust 2007, 07:42:28
Neechee, tudi jaz imam notranjo mucko in sem že sama okoli iskala, če je kaj takega na trgu.
Samo pri nas je problem, ker je damica zelo izbirčna, zato ji ponavadi menjavamo briketke.



neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 21 Avgust 2007, 13:46:10
nekje sem brala da so itak vsi briketi narejeni tako, da čistijo zobe ( :-\) sam mam problem kr rabim tud neki da se mu dlake prebavijo - je sicer kratkodlak ampak jo ima izredno gosto (mu tut ful odpada, ga češem vsak dan pa vet ga je že pregledu in je čist normaln, se pač fejst misi ::)), anyways, drugje pa sm zasledila da so vsi ti briketi s posebnimi formulami za en dr.. Which is true? Hill's je (kokr js poznam) edini ( ???) ki ma formulo za notranje mačke... je še kakšna druga firma?



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #19 : 21 Avgust 2007, 14:10:49
RC.



neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 21 Avgust 2007, 16:51:07
Royal Canine? A majo tud posebne formule? Kje se pa da to kupit? V Celju mamo Zootic, Mr. Pet, pa nism še nikjer tega zasledila... :-\



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #21 : 21 Avgust 2007, 18:22:55
V Mr. Petu sem jaz kupila. V Zooticu nimajo. Drugače pa..kakšne formule to? Piše na vreči indoor..



neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 22 Avgust 2007, 15:44:50
 :) s "formulo" sm mislala na posebne brikete za npr. notranje mačke, predebele, hairball control itd. Torej Mr. Pet ma Royal Canine... grem tja lih dans, bom mal pokukala med policami ;)



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #23 : 22 Avgust 2007, 16:09:17
Ja, imajo vse te "formule" katere si naštela, pa še več.  ;)



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #24 : 15 September 2007, 18:05:52
Citat: neechee
kupovala Almo Nature brikete

Almo Nature ima tudi briketke?? Še nisem zasledila. A imajo tudi za mladiče?

Moja 2 dobivata Hills briketke (zdaj smo na tuni, prejšnji mesec pa smo piščanca pohrustali), poleg ostalih vrst briketov (edino Nutro Choice jima ni sel ravno v slast). Me pa zelo mika tale Arden Grange, ki ga nekateri ful priporočate - kje se sploh da to dobiti? Zdaj se je odprla nova trgovina pri Rusken carju (v LJ), ki prodaja tudi AG in bom šla tja kupit. Sem pa res že precej trgovin pogledala. Pa Felidae me zanima - nekje sem zasledila, da se da vzročke dobit na netu? A potem samo preko neta kupujete?

Glede dlake vam priporočam Bezo-pest pastico (na katero so vse mačke nore, ne vem, kaj je takega not). Mislim, da stane 5 eu ali manj (kupiš pri vetu), jaz mojima dajem vsak dan po 1 cm paste. Je na oljni osnovi in mačje dlake v želodcu ovije v to oljno plast in tako omogoči lažje iztrebljanje in prehajanje skozi želodec oz. črevo. Moja muca (pa ni dolgodlaka, je čisto navadna domača mačka) je imela težave z dlakami, ki so ji prišle iz želodca v sapnik in se je v 2 dneh ene 3x "davila" (kot da bi kašljala, usta ma trdno zaprta, in sem ji na silo odpirala gobček ali pa pihnila v nos, da sem naredila podtlak), da se ji je sprostilo. Po uporabi te paste se to ni več ponovilo.  :)

Za odrasle muce pa obstajajo briketki (herbal control), samo za mladiče to ne pride v poštev. Meni je veterinarka odsvetovala uporabo mačje trave (za dlake), ker se trava rada zalepi na nebo ali v želodec in imajo mačke še s tem težave.



neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 15 September 2007, 19:01:26
Jap, tut birketke (holistic croquettes or smth like it) ma Almo nature, tud za mladičke. Kiru zgleda ne pašejo oz. jih je jedu sam če sm jih s čim zmešala, ampak sm zdej KONČNO nabavla AG in so mu kr všeč, sicer sma še v fazi mešanja, ampak jih bo kmal same jedu. Na almonature.si majo verjetno celotno izbiro, js sm jih pa v Mr. Petu kupovala. Hm, now that I think of it, so njihovi briketki vsi okrogli, mogoče jih zato ni maru, baje muce težje jejo okrogle briketke kot pa trikotne npr. Spoiled cats :) :) Hec :P



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #26 : 15 September 2007, 19:10:46
Me pa zelo mika tale Arden Grange, ki ga nekateri ful priporočate - kje se sploh da to dobiti? Zdaj se je odprla nova trgovina pri Rusken carju (v LJ), ki prodaja tudi AG in bom šla tja kupit.

Arden grange je možno dobiti v sledečih trgovinah:

Zoo Korala
Tržaška cesta 543
1351 Brezovica pri Ljubljani
Tel.01 365 5446
[email protected]
www.akvaristika.si

Gali in Nika
Linhartova 66
1000 Ljubljana
Tel. 01 437 788
[email protected]
www.gali.si

Pikin Butik
Čebelarska 19b
1000 Ljubljana
Tel. 01 519 7188
[email protected]

Tačka
Ljubljanska cesta 90
1230 Domžale
Tel. 01 721 4838
[email protected]
www.tacka.si

Zoo Snupi
Šnoflova ulica 1
2000 Maribor
Tel. 02 599 22 371

Pikin Butik
Markovci 35 b
2281 Markovci pri Ptuju
Tel. 02 755 0023
[email protected]
www.pikinbutik.si

Veterinarska Ambulanta Buba
Rožna dolina 5
1290 Grosuple
Tel. 01 786 46 58
[email protected]

Smrček
Mali Trg 5
1000 Ljubljana
Tel. 01 438 22 22
 
Trgovina Kuža
Pristaniška 2
6000 Koper

Pasji.net
Internetna Trgovina
[email protected]
www.pasji.net

in na novo v trgovini K9, Dunajska 222 a, Ljubljana (pri Ruskem carju).

Lps



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #27 : 15 September 2007, 19:24:19
Neechee, tudi jaz imam notranjo mucko in sem že sama okoli iskala, če je kaj takega na trgu.
Samo pri nas je problem, ker je damica zelo izbirčna, zato ji ponavadi menjavamo briketke.


nekje sem slišal o suhokranjski dieti  :P :P samo da je to veljalo za pse ne vem pa kako je to pri muckah  ???


l.p. :)


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 16 September 2007, 11:20:39
Hvala, puppa, sem medtem že šla pogledat na tisto stran (avanturist). A zdaj forumaši nimamo nobenega popusta?

Sicer ima tudi moja muca malo prhljaja - me zanima, če se bo to kaj spremenilo z uporabo AG. Drugače ima pa lepo svetlečo in mehko dlako in je tudi drugače zdrava (samo iztrebki ji še kar smrdijo, ohoho).



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #29 : 18 September 2007, 17:44:45
Hvala, puppa, sem medtem že šla pogledat na tisto stran (avanturist). A zdaj forumaši nimamo nobenega popusta?

Za forumaše veljajo posebna pravila in lahko popuste za AG uveljavljate preko spletne trgovine www.pasji.net.

Sicer ima tudi moja muca malo prhljaja - me zanima, če se bo to kaj spremenilo z uporabo AG. Drugače ima pa lepo svetlečo in mehko dlako in je tudi drugače zdrava (samo iztrebki ji še kar smrdijo, ohoho).

Tudi moja Pika je imela prhljaj, vendar, če bom zdaj napisala resnico, na kateri hrana je bila prej in kteri je zdaj, pa ga več nima, me boste obtožili, da delam reklamo.  ;) :)

Lps

P.S.: Sicer če pogledaš malo nazaj, boš našla podatek.