Knjige o psih

ninci · 195684

Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #270 : 25 Januar 2011, 16:49:30
Uu, pa je bil lep in niti tako zelo drugačen, kot sem pričakovala. Si bom še ostalo prebrala, njufiji imajo že od nekdaj posebno mesto pri meni ;D Mmmm :-|~


sorisebastjan

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #271 : 25 Januar 2011, 19:27:39
Pozdravljeni!

Če še koga zanima knjiga 101 pasji trik, jo imam še vedno na voljo, ker se je ena punca premislila.

Knjiga je nova (še zapakirana) in cena je 20€.

Če koga zanima naj me kontaktira na  ZS.

LP Špela



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #272 : 07 Februar 2011, 20:42:31
Ena fancy stran, ki ima worldwide zastonj poštnino (preverjeno, tudi za eno knjigo) in kar lepo izbiro knjig o psih: http://www.bookdepository.co.uk/

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #273 : 07 Februar 2011, 20:45:09
Jaz sem tudi ze narocala od tu in so presenetljivo dobro zalozeni 8)

battito animale


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #274 : 07 Februar 2011, 20:46:25
pa še ena zanimivost, ki sem jo opazila pri njih... sicer ne vem po kakšnem ključu je to... ampak do sedaj mi pri nobeni knjigi niso zaračunali DDVja, čeprav so vse knjige iz EU (večina jih je iz Anglije, sem pa dobila pošiljko od njih tudi že iz Slovaške)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #275 : 07 Februar 2011, 20:47:49
zakaj bi ti pa zaracunali DDV, ce je EU ???

battito animale


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #276 : 07 Februar 2011, 20:54:30
Ker so prodajalci v EU dolžni vsem državljanom EU zaračunati DDV (oziroma po angleško VAT).
Recimo Anglija ima na knjige 0% ddv-ja, in angleški amazon prodaja prebivalcem Anglije neobdavčene knjige. Vsem ostalim v EU, obračuna % davka kot ga imajo v njihovi državi.
Ne vem sicer kako točno je to formalno urejeno, ampak mi kar odgovarja, da mi pač davka ne zaračunajo :)

Takole nekako imajo objavljeno na njihovi spletni strani
Citiraj
Value Added Tax (VAT)
VAT stands for value added tax, which is charged on goods sold by The Book Depository within the European Union (EU). In accordance with the laws governing members of the European Union, The Book Depository is obliged to charge VAT on all orders delivered to destinations in member countries of the EU. In general, VAT is charged in accordance with the local legislation in each member state.
All prices displayed on The Book Depository website are inclusive of UK VAT. Your final price may be different depending upon the VAT rate that applies to your location. Where additional VAT is payable this will be clearly displayed in the checkout once we know the destination of the goods.
On the confirmation page of the order you will be able to print off a VAT receipt for your order.
On last updating the EU VAT rates on books was:
Austria 10%
Belgium 6%
Bulgaria 20%
Cyprus 5%
Czech Republic 9%
Denmark 25%
Eire 0%
Estonia 5%
Finland 8%
France & Monaco 5.5%
Germany 7%
UK 0%
Greece 4.5%
Hungary 5%
Italy 4%
Latvia 5%
Lithuania 5%
Luxembourg 3%
Malta 5%
Netherlands 6%
Poland 0%
Portugal 5%
Romania 9%
Slovak Republic 10%
Slovenia 8.5%
Spain 4%
Sweden 6%

ampak kot pravim, meni do sedaj oni davka še niso zaračunali, nimam pojma zakaj


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #277 : 07 Februar 2011, 20:59:23
Joj, Neyka, pozabila zadnjič napisat, da je tista knjiga prava, ki si jo potem ti našla na spletu...očitno ni celoten naslov isti oz. je samo AN EXCERT FROM ‘INSTRUCTIONS TO YOUNG SPORTSMEN IN ALL THAT RELATES TO GUNS AND SHOOTING’

Meni so ddv dodatno obračunali le pri enih stvareh (oblačila), naročenih iz VB. Imajo pa to določeno samo za nekatere države iz EU, ne vem po kakšni logiki >:( Drugje v EU mi niso še nikjer...
ZDA je druga zgodba, carina, davek...menda so pa zdaj nekaj povišali vsote, da lahko za več naročiš in ni nič za plačat ???


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #278 : 07 Februar 2011, 21:02:49
Ker so prodajalci v EU dolžni vsem državljanom EU zaračunati DDV (oziroma po angleško VAT).
Recimo Anglija ima na knjige 0% ddv-ja, in angleški amazon prodaja prebivalcem Anglije neobdavčene knjige. Vsem ostalim v EU, obračuna % davka kot ga imajo v njihovi državi.
Ne vem sicer kako točno je to formalno urejeno, ampak mi kar odgovarja, da mi pač davka ne zaračunajo :)

A to za vse al samo za knjige? Ker jaz sem knjige ze narocala iz UK iz ene druge trgovine (se ne spomnem kje, ni bil amazon) pa tudi niso nic dodatno zaracunali.

V bistvu edina trgovina, kjer sem videla to razliko z VAT, so bili LAD tecaji :-[

battito animale


Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #279 : 07 Februar 2011, 21:15:11
Ima kdo knjigo Control Unleashed od Leslie McDevitt in bi jo prodal? Čisto slučajno če jo je kdo že naštudiral in je ne rabi več :) Kupim tudi DVDje.



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #280 : 07 Februar 2011, 21:17:21
načeloma bi morale to zaračunavati vse trgovine v EU. Ponavadi zaračunavajo kar po njihovi davčni stopnji, ker je preveč podatkov, da bi lahko to vse spremljali.
Edino anglija s knjigami je "mal čudna" :)
Je pa tako, da se mogoče kakšna manjša trgovina, ki ne proda toliko knjig v druge države, s tem sploh ne ukvarja in stvari uredi drugače.

Se včasih poznajo razlike (recimo pri pasji hrani) ravno zaradi nižje/višje davčne stopnje kot jo imamo v sloveniji (nemčija ima recimo na hrano 7%, anglija mislim da ima 5%...)

Potem je pa še tretja možnost... tako kot imaš recimo pri nas manjše s.p.-je, ki niso zavezanci za ddv in po ne vem več katerem členu katerega zakona jim ddvja ni potrebno zaračunavati - imajo verjetno tudi druge države kaj podobnega.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #281 : 07 Februar 2011, 21:37:30
OK to je zdej ze cisto OT :-[ ampak jaz res nikjer ne najdem podatka, da bi ti morali znotraj EU zaracunavat dodaten oz. spremenjen DDV. Naceloma pac velja, da placas DDV, ki velja v tisti drzavi, iz katere kupujes in konec... ce je 0% je pac 0%.

battito animale


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #282 : 07 Februar 2011, 21:47:22
nisem še toliko v teh davkih, da bi vedela čisto vse :)
zaenkrat sem na te različne stopnje naletela samo pri knjigah. In sem tudi že sama googlala, da bi našla kakšno uporabno stvar glede tega (predvsem zato, da mi davka nebi bilo treba plačevati :-[ ).
Bom pa v bližnji prihodnosti tole malo bolj predelala, ravno zaradi bookdepository in njihovih računov brez ddvja, ker me skrbi da naši davčni ne bo kakšna stvar preveč všeč pri uveljavljanju stroškov :)


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #283 : 07 Februar 2011, 22:17:51
nisem še toliko v teh davkih, da bi vedela čisto vse :)
zaenkrat sem na te različne stopnje naletela samo pri knjigah. In sem tudi že sama googlala, da bi našla kakšno uporabno stvar glede tega (predvsem zato, da mi davka nebi bilo treba plačevati :-[ ).
Bom pa v bližnji prihodnosti tole malo bolj predelala, ravno zaradi bookdepository in njihovih računov brez ddvja, ker me skrbi da naši davčni ne bo kakšna stvar preveč všeč pri uveljavljanju stroškov :)

Sem prebirala tole temo in prav iz firbca šla brskat za računi iz bookdepository in oni res ne obračunajo davka, tudi na ovojni pošiljki tam ni bilo nič napisano za davek.

Me pa zanima kako je to pri uveljavljanju stroškov ja, tako da se priporočam, če kaj ugotoviš  :-[ :)



White Chocolate

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #284 : 08 Februar 2011, 12:48:26
Meni pa je bila ta knjiga všeč o kliker treningu... Sem jih sicer več prebrala, ampak mi je ta nekako bila najbolj blizu, ima največ uporabnih nasvetov: Sem jo pa kupila kar preko neta, po priporočilu prijatelja: http://www.canisclickertraining.com/clickertraining/?hop=avaguru

Priporočam  :P



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #285 : 11 Februar 2011, 20:42:39
Kaj predlagate v branje bodočemu lastniku labradorca oz. pasjega mladiča? Da počasi začnem z branjem :)
Imam sicer izkušnje in vse, a se počutim kot začetnik, sploh, ker je bil prejšnji pes mladič pred 15imi leti :-[ :) Začnem kar s Psi za telebane, 101 pasji trik, To,priden! ? Doma imam same zastarele knjige in bi rada kaj novejšega...


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #286 : 11 Februar 2011, 21:27:49
Bom bolj kratka, ampak ja, jaz bi začela s Psi za telebane ja :)  Potem pa Kako živeti z nevrotičnim psom, če poznaš? (http://www.svetlana.si/?p=4053) Kratka in humorna, sigurno pa ne škodi. :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #287 : 11 Februar 2011, 21:39:50
Malo bolj "resno" čtivo je še Govorite po pasje, ki je vredna branja. Ampak ja Psi za telebane bo odličen začetek ;)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #288 : 11 Februar 2011, 21:41:24
Psi za telebane so super, 101 pasji trik je pa bolj tko :-[ ti bolj priporocam, da prebrskas to stran http://www.kliker.si/ pa to http://www.kdilirija.agility-slo.net/zanimivosti/
To priden! je tudi uredu.
Pol imas pa malo morje literature v anglescini :) Before and after getting a puppy od Dunbarja je recimo zanimiv za bodoce lastnike.

battito animale


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #289 : 11 Februar 2011, 21:50:03
O, hvala ;D Sej se počutim kar malo trapasto s temi "začetniškimi" vprašanji, ampak bolje, da več vem, kot premalo. Psi za telebane se sploh tako sliši, kot da psa v živo še videla nisem, kaj šele imela 2 svoja ::) :D
Bolje preverit katere knjige so primerne, kot pa kupit in potem ugotovit :-[ :) Je potrebno obnoviti domačo knjižnico :P
Before and after getting a puppy od Dunbarja si bom pa za začetek sposodila, če imajo v knjižnici...


SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #290 : 11 Februar 2011, 22:28:21
Inanna- Psi za telebane ni knjiga samo za totalne začetnike, je tudi za vse ostale. Jaz imam 4 pse, pa sem si knjigo kupila pred enim mesecem. Mislim, da bi skoraj lahko trdila, da sodi na polico od vsakega lastnika psov.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #291 : 12 Februar 2011, 08:04:30
No, saj nekaj takega tudi potrebujem, zato bom to definitivno kupila. Vem, da ni samo za začetnike, samo sliši se tako ;) :D Hvala :)


Tarika

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #292 : 12 Februar 2011, 19:42:46
Jaz priporočam angleško The power of positive dog training od Pat Miller, kjer je veliko koristnih napotkov, kako se lotiti učenja s klikerjem in fajn razlaga, zakaj se psi odzivajo tako, kot se. Meni osebno je bilo ful zanimivo branje in sem se precej novega naučila, kjub temu, da imam psa že skoraj 10 let (in tudi precej prebranega za sabo). :)



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #293 : 12 Februar 2011, 22:31:16
Jaz tudi priporočam The power of positive dog training :) Loh mi pišeš na zs pa ti povem kje jo dobiš :P



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #294 : 15 Februar 2011, 20:18:47
Vem, da se je o tem že veliko pisalo  :-[. Katero res DOBRO knjigo o pasjih trikih, z pasjimi triki... mi predlagate? Da bi bili v njej kakšni zanimivi triki, ne teh standrdnih (sedi, prostor, mrtva-bum, taco, preval...) ker to že itak obvladama ;). Ali pa kakšen predlog o triku ki ga zna vaš pes?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #295 : 15 Februar 2011, 20:32:49
Men je tale kuža čist hud.... pa še montaža posnetka je dobra in potem zgleda, da je kuža prava gospodinjska pomočnica - naša mami je čist zaljubljena v njega, he he...

http://www.youtube.com/watch?v=P9Fyey4D5hg




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #296 : 15 Februar 2011, 20:42:00
Vem, da se je o tem že veliko pisalo  :-[. Katero res DOBRO knjigo o pasjih trikih, z pasjimi triki... mi predlagate? Da bi bili v njej kakšni zanimivi triki, ne teh standrdnih (sedi, prostor, mrtva-bum, taco, preval...) ker to že itak obvladama ;). Ali pa kakšen predlog o triku ki ga zna vaš pes?

Jaz ti ne priporocam 101 pasji trik, imam tudi to http://www.maryray.co.uk/product_pages/dogtricks.html pa tudi nima nobenih posebnih trikov notri, zal (samo zelo osnovne, ki jih je psica ze vse znala, ko sem kupila knjigo) :-[ ce najdes kaj pametnega se priporocam :)

battito animale


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #297 : 15 Februar 2011, 20:54:13
Jaz sem pa danes dobila Psi za telebane :o Pismo imam dobre prijateljice... :o Zdaj pa veselo v branje ;)


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #298 : 15 Februar 2011, 21:14:14
Jaz sem pa danes dobila Psi za telebane :o Pismo imam dobre prijateljice... :o Zdaj pa veselo v branje ;)
To knjigo jaz že imam in v njej so na koncu samo osnovni triki :(

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #299 : 15 Februar 2011, 21:15:55
Jaz ti ne priporocam 101 pasji trik, imam tudi to http://www.maryray.co.uk/product_pages/dogtricks.html pa tudi nima nobenih posebnih trikov notri, zal (samo zelo osnovne, ki jih je psica ze vse znala, ko sem kupila knjigo) :-[ ce najdes kaj pametnega se priporocam :)
To knjigo (101 pasji trik) sem že gledala. Hvala, da si mi povedala, ker sem jo imela namen kupit :).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...