Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1027437

irenap

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1050 : 26 Maj 2010, 10:47:11
ja res lepe slikce:)
moj približno poje 15 kg na mesec, str je pa 2 leti :)

Lp, Irena


nikky

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #1051 : 21 Julij 2010, 10:05:26
Pozdravljeni,

mene pa zanima kakšna je zdaj ta zadeva okoli repkov.
Ali je kupiranje repkov že z zakonom prepovedano? In kakšne so lahko posledice kupiranih repkov?


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1052 : 21 Julij 2010, 10:37:25



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1053 : 21 Julij 2010, 11:20:19
Pozdravljeni,
mene pa zanima kakšna je zdaj ta zadeva okoli repkov.
Ali je kupiranje repkov že z zakonom prepovedano? In kakšne so lahko posledice kupiranih repkov?
Repke je dovoljeno po zakonu kupirat v petih dneh psom, kjer to dovoljuje pasemski standard ali v primeru poškodbe.
V standardu bokserjev pa piše, da je rep puščen naravno, torej ga NI DOVOLJENO kupirati!
Ren je prilepila povezavo KLNB, kjer piše več o tem. KLNB je namreč zelo učinkovito posredoval in obvestil oz. dosegel, da se
jasno ve, da ga bokserjem ni dovoljeno kupirati! Kar je itak krasna poteza! ;D
Meni je repati bokser prečudovit in se mi zdi rezanje repov psom totalni nesmisel. Predvsem tudi zato, ker jim služi za boljše sporazumevanje z ostalimi psmi,
ki tako lažje razumejo govorico psa. Ni mi jasno zakaj bi psu odrezal del telesa po nepotrebnem, še več, celo škoda se stori.
Tudi sama imam bokserko, ki je kupirana, ker sem bila pred veliko leti tepec :D, pa zelo pogrešam njen repek. Ok, že takrat se mi je zdelo to totalno butasto, ampak je bilo repatca kar težko najti pred leti. No, v današnjih dneh tako (poleg vsega ostalega) tudi takoj ločiš nerodovniške bokserje od  rodovniških iz legel odgovornih vzrediteljev, ker noben dober vzreditelj več ne poreže repov psom, pa če se kupci na glavo postavijo. Tudi na razstavi s takim psom nimaš kaj iskati, no, razen starejši psi iz časov, ko se je to toleriralo ali v posameznih državah, recimo Srbija. V roku petih let najbrž ne bo več videt na razstavah kupiranih bokserjev, ker se morajo vzreditelji držati tega, pa če jim je prav ali ne, če pač hočejo kaj doseči.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1054 : 21 Julij 2010, 11:24:39
Kopirano iz strani KLNB:

O B V E S T I L O

STROKOVNE KOMISIJE KLUBA LJUBITELJEV NEMŠKIH BOKSERJEV SLOVENIJE

Julija 2008 se je spremenil Standard Nemškega bokserja, ki med drugimi popravki striktno navaja da mora rep ostati naravno puščen in prav tako o prepovedi prirezovanja repov pasemskim psom, ki jim je s Standardom to prepovedano govori Zakon o zaščiti živali.
Kljub nenehnim priporočilom s strani KLNB Slovenije so in še vedno nekateri vzreditelji vztrajno prirezujejo repe mladičem pasme Nemški bokser.
Zakaj?
Zato, ker KLNB to priporoča, veterinarji pa še vedno veselo prirezujejo in služijo.
Iz zgoraj navedenega razloga in nezadovoljstva ostalih vzrediteljev in članov je Strokovna komisija meseca avgusta stopila v kontakt z odgovornimi ljudmi na VURS-u v Območni izpostavi Maribor in naletela na pozitiven odziv.
Avgusta 2009 se je pričel uraden postopek o prepovedi prirezovanja repov za pasmo Nemški bokser in dobili smo prvo obvestilo iz Območne izpostave VURS-a Maribor, v zelo kratkem pa bodo obvestilo prejeli vsi veterinarji po vsej Sloveniji.

Iz spodaj navedenega obvestila se lahko razbere DA JE KRAJŠANJE REPOV PRI PASMI NEMŠKI BOKSER (sedaj tudi natančno preučujejo Standarde ostalih pasem in bo verjetno postopek nekoliko daljši) STROGO PREPOVEDANO in KAZNIVO.

Strokovna komisija Kluba ljubiteljev nemških bokserjev bo v kratkem sestavila določilo tudi, kako bo moral ravnati vzreditelj v primeru, da se ugotovi zlomljen rep pri mladiču.
Do takrat bomo primere reševali posamično in možnostim, ki bodo v tistem trenutku dane.
V tem trenutku Vam sporočamo:

»KUPIRANJE UŠES IN REPA JE PRI PASMI NEMŠKI BOKSER PREPOVEDANO«

Prosimo, da se določilo upošteva v celoti brez izjem (razen zlomljen oz. poškodovan rep, ki se rešuje od primera do primera), sicer bomo v klubi primorani sankcionirati vzreditelja in veterinarja v skladu z zakonskimi določili, ki jih lahko preberete iz obvestila, ki je nadaljevanje temu.

Sabina HERIC, predsednica                        
Strokovne komisije KLNB Slovenije




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1055 : 21 Julij 2010, 11:29:46

Meni je repati bokser prečudovit in se mi zdi rezanje repov psom totalni nesmisel. Predvsem tudi zato, ker jim služi za boljše sporazumevanje z ostalimi psmi,
ki tako lažje razumejo govorico psa. Ni mi jasno zakaj bi psu odrezal del telesa po nepotrebnem, še več, celo škoda se stori.


Gibanje psa je sigurno tudi ena od stvari katerim rep služi, poleg govorice. Pri teku, hitrih obratih, nenadnem ustavljanju služi tudi temu. Vsaj moja ga, sicer ne bokserka, pri teh zadevah veliko uporablja.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1056 : 21 Julij 2010, 11:34:21
No, če se že tema malo zbuja, pa za malo lahkotnosti prilepim še kako sličico naše veterankice. Uživa penzijo kot se spodobi, lenari, je sladoled in nagaja kot ponavadi. ;D



Med prvomajskimi prazniki pa je peljala svojo pasjo cimro na ogled po Bavarskih gradovih. :D



Kot prava popotnica je bila tudi na svojem prvem obisku živalskega vrta v Muenchnu:





sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1057 : 21 Julij 2010, 11:37:31
Gibanje psa je sigurno tudi ena od stvari katerim rep služi, poleg govorice. Pri teku, hitrih obratih, nenadnem ustavljanju služi tudi temu. Vsaj moja ga, sicer ne bokserka, pri teh zadevah veliko uporablja.

Točno tako, itak ful pomembno, psi koordinirajo gibanje z repom.
 Bokserji brez repa pa tudi namesto z repom pol migajo kar s celo ritjo in ful zvijajo hrbtenico, kar pa tudi naj ne bi bilo preveč zdravo.
Skratka rep je tam z določenim namenom, drugače ga ne bi bilo. :o :D

No, mogoče imam jaz zato tako rada Mimičkin rep in sem čist ponosna na njeno košato zastavico, meni je pasje repkanje nekaj ful krasnega in se mi zdijo brezrepci tako prikrajšani zaradi tega. ;)



bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #1058 : 31 Julij 2010, 23:07:39
Meni se ne da brati cele teme, tako da bom kar vprašala.
Kako je z razstavljanjem belih bokserjev?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1059 : 01 Avgust 2010, 07:39:24
Meni se ne da brati cele teme, tako da bom kar vprašala.
Kako je z razstavljanjem belih bokserjev?

Bela barva ni priznana se jih ne razstavlja in ne uporablja v vzreji. Enak problem kot s sivimi harlekini pri nemških dogah.



bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #1060 : 01 Avgust 2010, 09:35:50
Spet sem gledala en oglas in videla, da piše, da sta mladiča primerna za razstave itd. Med njimi je en bel  :-\



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #1061 : 01 Avgust 2010, 09:38:12
Beli bokser se ne more razstavljati na CAC in CACIB razstavah. Lahko se razstavljajo samo na razstavah kjer se ne podeljujeta ta 2 naziva, ampak ti psi ne morejo konkurirati ali dobiti naziva. Razstavlja se lahko torej samo na klubskih razstavah, če se za to odločita organizator in klub, v nasprotnem primeru pa ne.


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #1062 : 01 Avgust 2010, 09:40:11
Spet sem gledala en oglas in videla, da piše, da sta mladiča primerna za razstave itd. Med njimi je en bel  :-\
Verjetno so mislili, da je obarvan bokser primeren za razstave, za bokseraše je tako samoumevno, da vedo, da se belih ne da razstavljati (oz. beri moj prejšnji post). Prav tako ne dobijo vzrejnega dovoljenja, dobijo pa rodovnik.


nikky

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #1063 : 09 Avgust 2010, 11:26:50
Hvala vsem za odgovore.
Mi imamo sicer doma bernsko planšarko, v prihodnje pa upam oziroma načrtujem da se nam bo pridružila še bokserka :)

Lep pozdrav!

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #1064 : 19 Avgust 2010, 09:55:49
Po slovesu od Ajka http://www.teski.eu/slo/?page_id=27


 se mi je sedaj končno pridružil mali "črnuhec" Rudy: http://www.teski.eu/slo/?page_id=445




sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1065 : 19 Avgust 2010, 10:10:09
Wiii, Teski, ful sem vesela! :o

No, lahko bi se sicer držala barve, ne da si šla glih kontra barvo vzet, pa kaj bi jaz o tem, ko sem zamenjala še porazdelitev barve pa še dolžino dlake! :o :-[ ;D

Mali Rudy, glej, da boš dostojen Ajkov naslednik, ker Ajk je bil res tapravi. Želim ti veliko veselja s tvojo šefico, itak boš užival ful, kdaj pa kdaj malo pojezi Kayo, pa
upam, da te čimprej spoznamo. Pridi kaj na kako RO tekmo, da te prežulimo, zdaj več tam itak ni tapravo, ko sta se belčka umaknila s scene... :)

Teski, mami pa ati sta mi zelo všeč po slikicah, zgledata fajn 'športno', zelo sta mi všeč. :-*

Že vidim, da bo navihanec, ima ravno pravi svetleči boksersko namuljen lesk v očkah! :P ;)



Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #1066 : 19 Avgust 2010, 10:15:06
Pridem na kako RO tekmo.
Sicer 28.08. sem na reševalskem taboru v Varpolju, tako da verjetno naslednjo...

Malo je treba tudi barve menjat - saj veš - po babje - tako kot lase  ;)

Primerjava mali Ajk in mali Rudy...





sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1067 : 19 Avgust 2010, 12:22:22
Super, le pridite se kaj pokazat. :-*

Saj 28ega tudi nas ni, smo na agilityju, na naslednjo pa menda pridemo...No, tekmovala bo Mimi, Lona bo pa najbrž samo gledalka tokrat. :)

Luštkan je Rudy, res, pa kjut ime ima, črnuhec je pa res, ful je temen. :-* :)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1068 : 19 Avgust 2010, 15:05:33
Aaaaaa bokserski črnuh  :-|~  :-*


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1069 : 19 Avgust 2010, 15:33:18
Krasen! Čestitke!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #1070 : 19 Avgust 2010, 15:34:00
Čestitke za novo pridobitev. Res je lep! :smeškokicedisline:



laura_jerry

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #1071 : 20 Avgust 2010, 20:38:13
Živjo! Danes sva se forumu pridružila še jaz in moj bokser Jerry (Jeronimo felix canis) ;D ;D Na strani 33. sem zasledila petro_jorg ki ima bratca, sedaj pa samo upam da petra še kaj hodi na forum, ker ji maila noče poslati :( že nekaj časa namreč kakega iščem bratca/sestrico od Jerriya ki je bil tudi prodan v slovenijo, da bi se kaj dobili, si poslali kako sliko...Mogoče veste kje drugje bi jo še lahko kontaktirala?   No pa še slikica našega norčka :))


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1072 : 31 Avgust 2010, 12:23:33
Oj!

Mi lahko kdo posreduje kontakt od vzreditelja Long Neck (nekako tako). Namreč pes iz njihov vzreje, bel samec Argentino from Long Neck je na bolhi objavljen kot samec za naskok!

http://www.bolha.com/oglas1272397569/nemski-boxer-za-naskok

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1074 : 31 Avgust 2010, 12:30:55
Gracias sem jim že poslala. Mislite da bojo ukrepali in prizemljili lastnika ali bi blo treba še pasemskemu klubu poslat link?

Zaradi takih ljudi...mi potegne živc in bi jim psa jaz odpeljala na kastracijo. >:(

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1075 : 18 September 2010, 14:08:14
hej hej.... sem nova na forumu, imam neki vprasanj za vas... Nasljedni teden grem gledat mladicke n.bokserja v MS... Je pa lastnica pisala tud na ta forum pod icor01 :D sem psicko prepoznala in pa isti nick ima kot na bolhi :)) starsi mladicev imajo rodovnik, mladici pa ne. Me je lahko cesa strah? Kako je z vasimi psi, kateri nimajo rodovnika? Zdravje, obnasanje?
Kako je glede hrane? Hrana mora bit posebej za bokserje? Sicer doma imam tudi pekinezerja... brikete ima skos na voljo, sem slisala, da to ni prav, da se briketi dajejo samo 2x na dan. Imam tudi zajklo, katera pa dobi brikete 2x na dan, tako kot je treba. Pik je pa navajen ze skos, da ima na voljo kadar hoce. Kje kupujete hrano za bokserje? Lahko jedo tudi naso hrano (za info, da ne boste rekli, ne ker je nasa solena), sem kronicni ledvicni bolnik in ne jem slane hrane, tako da to ni problem. Nas Pik je tud naso hrano, hrenovke, meso, mlecne izdelke tudi, ampak bolj malo, da ne dobi glist... Lahko tako tudi prehranjujem bokserja? Kaj pa konzerve, kako je pri vas s tem, katere konzerve, koliko? (aja, ne bi se branla, ce bi mi  povedli tudi, koliko na mesec zapravite za hrano)

Hvala za informacije. LP

Ce bo slo, pripopam sliko od moje Lie (kuncice) in pa pekinezerja Pikeca.

Mimi*


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1076 : 18 September 2010, 14:11:35
Pikec, ril po zemlji  8)

Mimi*


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1077 : 18 September 2010, 14:13:26
Lia

Mimi*


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1078 : 18 September 2010, 14:51:52
hej hej.... sem nova na forumu, imam neki vprasanj za vas... Nasljedni teden grem gledat mladicke n.bokserja v MS... Je pa lastnica pisala tud na ta forum pod icor01 :D sem psicko prepoznala in pa isti nick ima kot na bolhi :)) starsi mladicev imajo rodovnik, mladici pa ne. Me je lahko cesa strah? Kako je z vasimi psi, kateri nimajo rodovnika? Zdravje, obnasanje?
Kako je glede hrane? Hrana mora bit posebej za bokserje? Sicer doma imam tudi pekinezerja... brikete ima skos na voljo, sem slisala, da to ni prav, da se briketi dajejo samo 2x na dan. Imam tudi zajklo, katera pa dobi brikete 2x na dan, tako kot je treba. Pik je pa navajen ze skos, da ima na voljo kadar hoce. Kje kupujete hrano za bokserje? Lahko jedo tudi naso hrano (za info, da ne boste rekli, ne ker je nasa solena), sem kronicni ledvicni bolnik in ne jem slane hrane, tako da to ni problem. Nas Pik je tud naso hrano, hrenovke, meso, mlecne izdelke tudi, ampak bolj malo, da ne dobi glist... Lahko tako tudi prehranjujem bokserja? Kaj pa konzerve, kako je pri vas s tem, katere konzerve, koliko? (aja, ne bi se branla, ce bi mi  povedli tudi, koliko na mesec zapravite za hrano)

Hvala za informacije. LP

Ce bo slo, pripopam sliko od moje Lie (kuncice) in pa pekinezerja Pikeca.

Glede na mnoge zdravstvene težave, ki pestijo bokserje, ti zelo močno odsvetujem nakup nerodovniškega mladiča. Vprašanje je zakaj starša nista dobila vzrejnega dovoljenja, da bi imela rodovniške mladiče. Mogoče se je zalomilo pri zdravju, morda pri karakterju... V vsakem primeru gotovo ni nič dobrega. Tudi pri rodovniških se je treba dobro pozanimati in izbrati dobro leglo s predniki brez glavnih zdravstvenih težav.

Kaj več pa ti bodo zagotovo znali napisati lastniki bokserjev.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #1079 : 18 September 2010, 16:11:40
Jaz ti najprej toplo priporočam, da si prebereš vse napisano na tem linku: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265
In če te bo še kaj podrobneje zanimalo, pa le vprašaj. Sama bi se tudi pošteno zamislila, zakaj mladički nimajo rodovnikov, če sta starša res rodovniška. Nikar pa ne nasedaj temu, da jih "ne potrebujejo".  :-\