Pes napade psa!

Herr-Thor · 702763

Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1740 : 06 Oktober 2013, 02:25:51
Meni je ful lepo ko vidim da sta delovni pes in lastnik tako zelo povezana.

Words can’t not describe what I feel for my friend-partner, Inca. On command and without any hesitation you assisted and apprehended the suspect who was assaulting the two officers. Even though the 6’2”, 250 lbs. suspect was punching you in the face as hard as he could with his fist, you never gave up. Allowing officers to recuperate from the assault. You went above and beyond last night. I can not imagine the pain you endure in an effort to keep the suspect apprehended, preventing him from assaulting us once again. I am so sorry partner. The love for a child, sister, brother, mother and father, all wrapped into one is the love I feel for you. People might think that I am crazy, but they just don’t understand…..!! 2/9/2012

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #1741 : 13 Oktober 2013, 00:26:47
Komaj je minilo pol leta od smrti mojega prvega psa(drug ga je napadel) že se začenjajo napadi iz strani sosedovega zlatega prinašalca(!!!). Z mojima dvema se umirjeno sprehajam, grem mimo sosedove hiše nakar prinori ZP in začne lajat name, malega je zagrabil za rep, tamalo je na srečo samo povohal in ji ni nič naredil. Pes je nehal renčat name in napadat malega šele ko ga je lastnica s palico po glavi. Potem je šel domov in kot da nič ni bilo. Kako tem ljudem dopovedat, naj psa dajo v šolo? star naj bi bil 2 leti, renči na vsakega psa, v vsakega se zažene, vsi se ga bojijo. Enkrat je že napadel tibetančka ko sva se sama sprehajala mimo hiše pa je prinorel iz balkona...
Jaz se postavim pred moja dva in nikakor ZP-ju ne pustim mimo, oba sta privezana....
S temi sosedi smo v relativno dobrih odnosih, zaenkrat nočem prijavit ničesar, če se bo pa to pogosto ponavljalo pa bom. Mi je bilo že dovolj grozno gledat kako je moj Benko umrl zaradi napada, sedaj imam spet strah da se kaj takega ne ponovi. Druge poti na sprehod nimam, razen z avtom v dolino kar tudi delam, če imam avto na voljo.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1742 : 13 Oktober 2013, 00:41:37
Jaz bi rekla naj te briga za medsosedske odnose, ko so v nevarnosti tvoji psi. Najprej pogovor, malo nalozi da je njihov pes pred kratkim poskodoval tvojega in si imela tak in tak strosek veterinarja. Ce se bojo se naprej obnasali kot lastniki ulice pa prijavi.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1743 : 13 Oktober 2013, 09:03:26
Je ta ZP napadel tvojega prejšnjega psa? Če se postavim v to situacijo bi se najprej lepo pogovorila in razložila situacijo, omenila svoj strah, strah za psa... V kolikor to ne bi delovalo ob naslednjem uletu grem do lastnikov in jim rečem, da naslednjič kličem policijo in bi jo dejansko res, bi jih pa pred tem opozorila. Ku*c pa dobri medsosedski odnosi, če grem cela po*rana iz bajte. Pa je to zadeva, ki se da hitro in enostavno rešiti, samo ljubi se jim ne.



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #1744 : 13 Oktober 2013, 13:51:37
Preselili smo se, v Krškem mi je belgijska ovčarka pokončala papillona, v Novem mestu pa imam sedaj probleme s tem ZP-jem. Sem že rekla, da bom spustila ovčarja nad njihovega ZP-ja in da se ne bo dobro končalo pa jih kaj malo briga.
Stroška ni bilo nobenega, pes je bil samo 2 dni v šoku, je potrdil tudi veterinar ki ga je pogledal, ni bilo videt nobenih notranjih krvavitev. sem že tako redni gost na veterini pa mi je to zastonj naredil.
Lepo se ne da z njimi pogovorit, lastnik ZP-ja se dere na psa, ga tolče itd saj ni čudno, da je tako podivjan. Če se bo še enkrat ponovilo bom dala prijavo na Vurs pa naj oni naprej urejajo, tak pes je nujno potreben prevzgoje.

Prva smrt me je izučila, sedaj svoje vedno privezujem, delam vse po pravilih potem ti pa življenje začne grenit sosedov podivjan pes.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1745 : 13 Oktober 2013, 17:27:41
Lepo se ne da z njimi pogovorit,

Dobri medsosedski odnosi med drugim pomenijo, da se da s skupnimi močmi pridet do kompromisa in sta obe strani vsaj približno zadovoljne. Ker tega itak nimate, pes pa ti greni življenje, ne vem zakaj bi še naprej trpela



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #1746 : 13 Oktober 2013, 19:53:41
Glede vsega smo v dobrih odnosih samo glede pasje vzgoje jim pa človek ne more nič dopovedat, lahko bi me poslušali ker že sami vidijo kako ubogljiva sta moja psa... pa nič.... škoda besed, naj gre Vurs dalje:) Bolše to kot pa da ponoreli ZP zagrabi koga od mojih, sem že preveč pretrpela, imaš prav.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1747 : 22 November 2013, 17:12:14

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1748 : 25 November 2013, 21:05:35
Mi lahko mogoče kdo pove kaj se zgodi če nekdo vzame mladiča pri 2eh tednih in ga potem ne socializira? ( mladič odraste brez stika z psi). Ali bo takšen pes sploh lahko kdaj normalno komuniciral s svojo vrsto ali ne?


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1749 : 25 November 2013, 21:29:07
Odvisno od marsičesa. Vendar pa so ponavadi posledice veliko manjše, kot bi človek pričakoval (včasih so   nadštevilne mladiče, ki bi jih po pravilih morali pobiti  pošenkali ljudem, ti so jih sfutrali na dudo in se nihče ni trudil s kakšno socializacijo z drugimi psi, pa so bili ti psi če so preživeli večinoma povsem normalni - je pa res, da so psi takrat smeli živeti veliko bolju naravno kot zdaj, ko so pogosto tako omejeni, da se jim počasi že začenja mešat.


Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #1750 : 14 Junij 2014, 23:19:54
Zdravo!
Tudi jaz sem se pred leti znašla v podobni situaciji s psičko(ima slabih 10kg), ko sva bili na sprehodu in sva se ravno bližali hišam v vasi (skoraj sva bili že pri domu) naju je napadel odrasel nemški ovčar. Takoj ko se je zaslišalo cviljenje moje kužike je pritekel ven lastnik psa, ki se je ravno z njim odpravljal na sprehod. Psa je imel spuščenega in mi je trdil, da je pes šolan, seveda "je šolan" zato se ob njegovem odpoklicu ni zmenil zanj in še kar naprej skakal, renčal in napadal mene in psičko, dokler ga ni lastnik odvlekel stran.(od takrat naprej je ta pes zaprt v ograjenem dvorišču) Na srečo Nala takrat ni utrpela nobene poškodbe, vendar pa se je spremenilo njeno obnašanje. Boji se skoraj vsega, do nepoznanih ljudi in kužkov je postala še bolj nezaupljiva kot je bila. Če bi jaz takrat toliko vedela o psih in vsem kar vem zdaj, bi jih prijavila, vendar sem poslušala domače in jih nismo prijavili "zaradi medsosedskih odnosov".



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1751 : 15 Junij 2014, 10:40:10
Še bolj kot prijava (ki pravzaprav niti ne bi imela ne vem kakšnega dodatnega učinka, če je lastnik potem itak poskrbel za varnost) bi bila koristna "resocializacija", to je zmanjšanje posledic. En sam samcat napad brez fizičnih posledic ne more imeti trajnih posledic niti na mladiča z nestabilnim karakterjem, če le lastnik ve, kako ukrepati po napadu.


Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #1752 : 15 Junij 2014, 12:08:11
Se zavedam napake takrat iz naše strani in obžalujem to, ampak bolje pozno kot nikoli, tako da zdaj delam na tem. Napredujeva res počasi ampak nama gre :D



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1753 : 11 September 2014, 17:10:56

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1754 : 11 September 2014, 17:23:37
Verjetno bo avtomatično vpisan in ob uradni pritožbi povno izbrisan, bo pa ostal zaznamek. Kaj pa bo dejansko izvedeno pa je odvisno od pristojnih. To moje pisanje so samo špekulacije...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1755 : 11 September 2014, 17:27:57
Verjetno bo res ostal zaznamek, ni pa nujno, ker je dogodek označen kot splet nesrečnih okoliščin.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1756 : 26 Januar 2015, 21:13:14
Toooolkkkk sem jezna, besna in razburjena, da me že zebe in se tresem in od jeze mi piha iz ušes.
Pred časom sem napisala tole
Rabim nasvet. Dve psici sta prejšnjo noč oklali samojedko. Srednješolec, ki vodi dve psici ven ni odreagiral, ni se zadrl, ni poklical pomoči, ni se šel opravičit lastnikom napadene psice, tudi doma ni povedal, ker je bil odziv pri njih včeraj zvečer čisti šok....Samojedka je ležala v mlaki krvi. Operacijo je preživela, a umrla kmalu za posledicami.

Psica je pokopana. Lastniki samojedke takrat še niso vedeli kdo jim je sklal psa in tudi ne vem kako so postopali pri veterinarju, niti kateremu so peljali. Poskušala sem jih pregovoriti, da naj prijavijo napad iz enega samega razloga, da psici prideta v register nevarnih psov, da imata obvezen nagobčnik in poseben režim. Za to, da se ne ponovi še ena taka tragedija. Pa cincajo in ne želijo in pravijo, da je že moralo biti tako.

Jaz bi rada, da vsaj smrt Lili (samojedke) ni zaman. Da vsaj pomeni to, da se bo nekaj ukrenilo proti tema dvema psicama! Da bosta vsaj na nagobčnikih in posamičnih sprehodih, če že ne takojšnja usmrtitev.
Kaj lahko storim jaz, ki nisem videla napada, sem pa slišala kako sta dva psa podila drugega in pasji pretep (nisem niti mislila, da je bil tak izzid, pasjega cvileža ni bilo slišat, sicer bi sama z avtom odrvela tja s kolom v roki)? Nekaj minut pred gonjo sem videla, da je šel mulc z dvema psicama mimo naše hiše? Ampak ob polnoči ne vidim na temen sosedov breg.

Sicer zdaj vsi na vasi vejo kaj se je zgodilo. Mat je šla včeraj tem sosedom dveh psic in jim povedala, da tako ne gre več naprej, da se ona boji za življenje ljudi in živali in da je psica poginila in jim rekla za nagobčnike, posamične sprehode....ampak, se vseeno bojim, da bodo ubrali pa kako drugo pot (saj toliko izbire spet nimajo) in da se bo podobna tragedija zopet zgodila. Pa magari s srno ali kako drugo živaljo, nekomu, ki se bo ob pol noči vračal domov peš...Ker brez pomisleka napadeta tudi ljudi (dve ženski s strganimi bundami sem prav prosila naj pokličeta policijo in prijavita-pa nista).


in DANES
je taisti (zdaj že čez 18 let) pob peljal ti dve črni mešanki z labradorjem ultra nori, zverini, zmešani, z edino željo raztrgat vse kar jim je napoti.....Foter pelje po vaški cesti Bino, na povodcu, blizu sebe, ker je pač tema, še s kresničko na ovratnici, ker je tema....In ti dve zverini se obe hkrati takoj zaženeta v našo, obe se brez napora iztrgata iz rok pobu in ena gre na glavo, druga na rit!
Trkam na les, da za zdaj ni videt kak hujših fizičnih poškodb (hlava bogu z košat kožuh in debelo kožo!).

Jutri zjutraj grem na policijo in naredim prijavo.

In da sem še bolj jezna, me doma prepričujejo, da ne na policijo. Zaradi sosedskih odnosov in ker so naše poslovne stranke! Klinc! Če jim smrt Lilly ni bila zadostna šola...kaj jim pa bo?!  Pravijo, da naj ne hodim na policijo, da ne bi bilo kaj narobe??? Ja pa halo, narobe točno vse to kar se je do zdaj dogajalo. In če jim smrt samojedke ni bila zadostna šola, jim nič ne bo!
Policija in pika!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1757 : 26 Januar 2015, 22:29:05
Jaz bi naredila enako.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #1758 : 27 Januar 2015, 10:13:29
Te zelo podpiram pri tem! Prijavi, ker je to TREBA narediti.
Kako je grozno, ker ljudje ščitijo nasilje iz bojazni "kaj bodo pa ljudje rekli", ker se ne želijo izpostavljati. Vsi se strinjajo, da je to narobe, zgražajo se za domačimi stenami in mogoče še ob šanku v vaški gostilni, za kaj več - "pa naj kdo drug prijavi, jaz ne želim imeti sitnosti s tem...".
Tokrat gre za psa nasilneža (psici), enako pa se obnašajo, če gre za nasilnega moža, očeta, sina, včasih celo mamo... Zato se nasije ohranja, to je sama potuha, ker se nikomur od nasilnežev nič ne zgodi, ker se jim vsak boji zameriti!
Ljudje preprosto nimajo jajc, resnično upam, da jih boš ti imela!  :)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1759 : 27 Januar 2015, 11:35:05
Ti dve psici morata imeti nujno nagobcnik izven domace ograde, boksa, hise... da se zavaruje vse ostale in morda spametuje lastnike.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1760 : 27 Januar 2015, 11:58:52
Aham. Saj zato pa naj policija ureja naprej.
Jaz kaj več od besed ne morem. Pa smo jim 2012 rekli za nagobčnike, da ne smejo obe hkrati sprehajat. Kakor da živijo v svojem svetu in ne uspejo dojeti, da so njihove psice popadljive (dobesedno iz 100 m šprintajo na psa ali psico in hočejo ubit).

Je pa edini pri hiši tala Filip, ki jih sprehaja, starši, ostali otroci pa ne. Rečem otroci, najmlajši ima okoli 13-15 let, on je še res premlad, ampak ostali so starejši in bi lahko.

To noč je Bina izredno slabo spala. Nekaj flekov krvi je nastalo na rjuhi, tam pri repu ima večjo prasko. Če se ji počutje ne kaj izboljša, bom vsaj po protibolečinske šla na veterino.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #1761 : 27 Januar 2015, 12:26:16
Psico peljat k veterinarju, da jo pregleda in da zapiše v kartoteko. Problem niso zunanje poškodbe, ampak notranje, ki jih ne vidiš. Naj jo pregleda in pretipa, če ima kak hematom ali kaj podobnega.
Pa še en dokaz od veterinarja bote imeli



Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #1762 : 27 Januar 2015, 15:18:18
Kako pa so uspeli prekiniti napad?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1763 : 27 Januar 2015, 15:35:29
Če ne boš imela od veterinarja ne moreš nič. Jih je pa nujno treba prijaviti, saj je trapasto, da dobivajo psi status, ki se ga ne znebijo do konca življenja za malenkosti, resnično nevarni pa se mirno sprehajajo okoli, ker si jih nihče ne upa prijaviti. Lahko jim tudi rečeš, da je šla prijava avtomatsko naprej, ker si morala peljat psico k veterinarju,


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1764 : 27 Januar 2015, 18:18:20
Okej. Torej jo jutri peljem k veterinarju. Čeprav ima res samo eno prasko. Policija jih bo danes vseeno obiskala.

Kako so prekinili? Tisto, ki je grabila za rit, je foter nabrcal vstran in jo nekako potegnil, tisto ki je šla na glavo, je pa Filip prijel in jo s težavo odvlekel stran, zato ima pri glavi samo poslinjeno.

Žal foter malo cvika in si ni upal ene psice prijet za štrik in jo dobesedno obesit, niti ni imel s sabo spreja, ima pa nekaj rešpekta, ker je že imel raztrgan prst in se teh psic dejansko tudi boji.

Vsak normalen lastnik psa, bi takemu dal gor nagobčnik in si poiskal pomoč....in če bi prej ljudje prijavljali napade, bi imela jaz olajšano delo. Mislim, da sta ti dve psice edine res nevarne, ki jih jaz poznam.

Sosed, osnovnošolec, manjše rasti z yorkijem. Ki ga prav tako spreha po tisti cesti. In če bi on bil včera tisti čas, na tistem mestu, bi bil rezultat veliko grši. Toliko grd, da se ne bi debatiralo o prijavi. To sem doma sicer probala res lepo in potrpežljivo povedat moj vidik...Ker vem, da je to čisto realno možno.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1765 : 27 Januar 2015, 19:47:32
A mi lahko kdo razloži zakaj sem js zdaj najslabša v lastni familiji izpadla?  ??? Resnično ne razumem.

A moj argument ni OK " Že leta so težave, veliko strganih hlač, bund, zluknjane kože, pogrizenih psov. Jaz se že vsaj 7 let ne počutim varno it v mraku čez vas. Niti na cesto pred hišo.
Nismo edini sosedi, ki smo jim rekli z vso resnostjo, da so njihovi psi nevarni, da rabijo nagobčnik, da naj se ne ponovijo več napadi. Več kdo jim je rekel. Pa se niso ozirali na nas. Sovaščane. Na našo varnost. Zato sem pač sedaj jaz, ker sta napadli mojo psico podala prijavo. Edina moja želja je, da bodo psice imele nagobčnik. Vedno izven boksa. Zato, ker se želim jaz počutit varno. Ker želim, da so varni tudi ostali.
In če moje besede, besede ostalih sosedov niso zadosti, lahko vsaj upam, da bodo od policije. Ker vem, da, se lahko tak in še hujši dogodek zgodi komu drugemu ali pa spet nam. Je moja dolžnost da naredim maksimalno kar lahko, da bodo začeli upoštevat varnost okolice."


Še vedno pa sem jaz naredila "šit" iz tega in je cela huda ura, ker službeno sodelujemo z njimi.

A moja varnost jim pa ni pomembna? Varnost Bine tudi ne?

Zdaj pa ne vem več na koga sem bolj jezna. Na njih ali domače. Res ne vem.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #1766 : 27 Januar 2015, 20:10:02
Saj bodo preboleli.
Jaz bi v vsakem primeru psico peljala na pregled. Nekaj podobnega se je pred leti zgodilo mojim sosedom. Mislili so, da je vse ok - majhna površinska ranica. Kmalu pa se ji je rana zagnojila od znotraj in so imeli kar nekaj stroškov in obiskov pri veterinarju.
Prav tako pa boš imel račun od pregleda (verjetno za prijavo rabiš tudi dokaz). Poleg tega lahko rečeš, da je veterinar sam podal prijavo, ker je to njegova dolžnost.


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #1767 : 27 Januar 2015, 21:25:33
Za te male rane je treba peljat tudi če ni bilo videti, kot da je pes dejansko ugriznil oz. je videti samo površinsko, ker sicer zob prebode tako, da ni videti nič, notri je pa lahko luknja/raztrganina, ki se kaj hitro lahko močno zagnoji.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1768 : 28 Januar 2015, 06:41:36
Vprašanje je, če bom jaz prebolela njihovo zmirjanje. Obsedena, pretiravam, naredla sem šit, iz muhe delam slona... Že tako mi je bilo težko naredit prijavo, gospa mati, niti gospod foter nista pokazala niti najmanjšega interesa naredit red na stvari. Potem sta mi pa še nož v srce zarila. Pozabila sigurno ne bom, v njihovi navadi pa tudi ni, da bi kdaj vzeli kako stvar  nazaj ali se celo opravičili. Zakaj bi se človek opravičil, če verjame v svoj prav?
Sploh pa fotrova dvoličnost. Najprej je govoril s policaji, ves sladek in prijazen, poudarjal kako napadalni sta, še celo povedala sem mu, da bojo hoteli še z njim govorit, nakar je to enostavno pozabil, ko so zvečer prišli....da sem ja še slabša izpadla.
Pa saj, kaj jamram, to bi lahko pričakovala od njih. Toliko ju poznam, da vem, da kadar je treba, nimam podpore, ne nič.  ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1769 : 28 Januar 2015, 07:46:19
Ja, najbolj ob živce te spravijo tisti ki so ti najbljižje, tko da vsaj radi se mate  ;)

Počakaj da bo zadeva mimo, ko bodo pa psice varno opremljene bodo pa videli kako je zdaj lažje živet, ko ne sprehajaš cuckovja v strahu pred napadi.