Ptice Slovenije

galy · 140877

bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 22 Oktober 2012, 14:16:01
Huh, ja Maja01. Sem dobila idejo :o. V bistvu bi lahko namontirala kar "gautre". To so tiste kovinske mreže čez okna, bolj v starinskem stilu. Upam, da veste, kaj mislim. Samo dobiti jih še moram :-\.



GregorMJ

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 20 April 2013, 12:28:31
Malo mi je hudo, ker se mi zdi, da ptiči kar pretiravajo s temi naleti.

Govoriš o teh pticah kot, da bi bili mladi nadobudni in po možnosti celo malo naliti mladež s novimi avtomobili in malo oziroma nič šoferskim znanjem, ki se podi po naših ulicah in cestah.  ;DRes ne vidim razloga zakaj na nek način kritiziraš ptiče ko pa samo si ne moreš vzeti malo časa in dobiš na netu sliko vrane ali sove in greš v neko fotokopirnico kjer ti to sprintajo na brezbarvno samolepilno folijo katero potem nalepiš na šipo in to je to. :D



bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 21 April 2013, 22:31:32
Govoriš o teh pticah kot, da bi bili mladi nadobudni in po možnosti celo malo naliti mladež s novimi avtomobili in malo oziroma nič šoferskim znanjem, ki se podi po naših ulicah in cestah.  ;D

Ja, pa na cesto smo jim oviro postavili. :-\ Zadevo smo rešili, vsekakor pa ni bilo prijetno pobirati ptiče okoli hiše prve mesece po vselitvi. Najprej smo mislili, da so kaj bolni, potem smo bili deležni demonstracije v živo, smo pa ugotovili, od kje poki, ki se jih je slišalo.
Pa brez zamere, nalepke niso pomagale veliko. Perje od ptiča je bil razmazan prav čez nalepko, skregano z logiko. >:(



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 25 April 2013, 10:33:17
Pa brez zamere, nalepke niso pomagale veliko.
Nalepke kakega videza? Nečeloma pomagajo dovolj vidne (naravna velikost) nalepke ujed. Ali pa kaka plastična imitacija. Ujede seveda. Mislim, da sem jih videla v eni od tehničnih trgovin med okraski za vrt (kot oni kužeki s solarnimi lučkami). Pa še vsake toliko je ''zažvižgal''. Mi se ''borimo'' z varovanjem mladih lastovk, da se nam ne zaletavajo v šipe v hlevu. Da znajo izbrat odprto okno ali odptra vrata. Ter seveda, da v steklenjak ne zaidejo.
Mogoče nebi bilo napačno na mesto, kjer se najbolj zaletavajo postavit realistično skulpturo mačke >:D če taprave niso ''taprave''. ;) Moje dežurajo na okenskih policah pa ptiči tud pomislijo ne na ''blizu pridet''.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Klarii3

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 31 Avgust 2014, 16:23:21
Žiujo.

Imam samo eno uprašanje.. na sliki spodaj (ni najbolša slikca vem, samo nisem imela časa in bila je tema tako da je takšna nastala) je ptica vendar nemorem ugotoviti kera je.. če bi mi lahko kdo pomagal bi bilo super:) ??? ??? ???
Ptica je pa bila slikana na Krku.

Hvala že za naprej  ;D