Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1485669

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #3270 : 05 Julij 2014, 08:40:50
Em. Kako pa sodnik za poslušnost oz. kakršno koli delo po uradnih programih, ocenjuje natančnost izvedbe komande ''sedi''  ??? Ker namreč pes mora strumno in živahno capljat v položaju poleg in se ob ustavljanju (ne prej) vsedat. Pa vaja stoj, kjer mora pes z očitno razliko stat in ne sedet...tole pa nism čist ziher kdaj natančno vidiš izvedbo vaje, ker je pes stalno v pol sedečem položaju. Ker pri običajnih ocenah je to ful pomembno in bi moji psici npr. odbijali točke, ker napol stoji ali napol sedi.

A kdo je kriv? Tisti, ki želi psa, ki ima že v štartu degenerirano okostje. Raznorazni sodniki so najbrž med njimi in spodbujajo takšne linije. A še vedno je vsak lasntik posebej enako kriv, da se to plodi naprej. Če bi se zahteve novih kupcev (tudi tistih, ki bi imeli samo zafrustriranega vrtnega palčka) dvignile, se tudi producirali nebi v takšni obliki. Torej, če na razstavo ne pride noben pes z zalomljenim hrbtom in kolki pod reberno linijo sodnik nima kaj drugega ocenjevat.
Grozno je pa samo to, da je to očitno globalni problem.  :-\ Škoda psov.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Nes

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #3271 : 07 Julij 2014, 09:56:38
Naš delovec in lepotec..razlika je še bolj očitna če Nesa postaviš v razstavno držo. Fino je če kopuješ lepotno linijo, da pogledaš za nazaj kakšne izpite imajo narejene predniki, kakšni so kolki in komolci... Čeprav tudi to ni zagotovilo da bo pes vredu. Jaz z Nesom nimam problemov, njegova sestra pa je že kot mladiček imela nekaj težav.





čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3272 : 07 Julij 2014, 11:56:30
Moje mnenje. Nobena pasma, se ne bi smela deliti v lepotno linijo in delovno. Morala bi se ohraniti funkcionalnost za delo za katero je bila vzrejena. Preprosto bi morali biti enostni, vsi enako sposobni, z enakim okostjem, nagoni etc. Če si kdo želi "razstavno" ali "lepotno" linijo, naj že v osnovi išče pri malih družnih psih, ki so bili v ta namen vzrejeni. Ne pa da se potem različne delavne pasme, od ovčarjev, pastirjev, terierjev in lovskih pasem spremenijo v nekaj popolnoma drugačnega, kar ni več niti približek originala. Tako po izgledu, kot karakterju.

Če pasma funkcionira, je ni treba "izboljševati", ker to navadno pomeni poslabševanje! Lej ta šmorn pri NO-jih. Treba jih je ohranit kakršni so(bili).

In potem sta dva bregova ljudi, ki se nikakor, nikoli ne bomo strinjali in zeedinili, ker če pogladaš psa na razstavi in nemškega ovčarja s 100% delavnim poreklom, je razlika več kot očitna in nekdo, ki bi prvič videl dva taka psa, ne bi pomislil, da je to sploh ista pasma.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #3273 : 08 Julij 2014, 00:01:36
Ne želim motit vaše teme, ampak vseeno nekaj naših novih fotk. Mogoče bo le komu všeč  :)




Na slikah sta:

- Enna Kuharjeva: B-BH, IPO 1, IPO 2, IPO 3; SV-KÖRUNG, HD, ED: normal (SV), DNA: gpr., VA1 2009 SLO - najboljša obramba na slovenski vzrejni rastavi v Vipavi

- Gea Kuharjeva:  B-BH, BH v Avstriji, IPO-1, IPO-2; SV-KÖRUNG, HD, ED: normal (SV), DNA: gpr.

Vendarle ime vsak pravico do svojega mišljenja.

Lep večer vsem  :)


ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #3274 : 08 Julij 2014, 00:20:00
Ne želim motit vaše teme, ampak vseeno nekaj naših novih fotk. Mogoče bo le komu všeč  :)




Na slikah sta:

- Enna Kuharjeva: B-BH, IPO 1, IPO 2, IPO 3; SV-KÖRUNG, HD, ED: normal (SV), DNA: gpr., VA1 2009 SLO - najboljša obramba na slovenski vzrejni rastavi v Vipavi

- Gea Kuharjeva:  B-BH, BH v Avstriji, IPO-1, IPO-2; SV-KÖRUNG, HD, ED: normal (SV), DNA: gpr.

Vendarle ime vsak pravico do svojega mišljenja.

Lep večer vsem  :)

Prehitro oddala post...


Vsak ima pravico do svojega mišljenja. Pa vendarle verjamem, da vse ne velja metati v isti koš. "Koga mečete v kateri koš" pa naj ostane vaša presoja.  :)

Verjamem, da si t.i. bananastega hrbta zavestno ne želi producirati noben od vzrediteljev. Nekaj o  te hibi je zapisanega tudi v članku na naši spletni strani http://psarna-kuharjeva-slo.weebly.com/sodobni-nemscaronki-razstavni-tip.html
mi zna kdo povedat kaj je fora te postave?!  ???

vir: http://www.pedigreedatabase.com/


Lep večer vsem  :)


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #3275 : 08 Julij 2014, 08:37:08
če se že piše o " Sodobni nemški razstavni tip nemškega ovčarja" so Nemci končno priznali, da imamo 2 tipa nemških ovčarjev, tako imenovani razstavni in delovni tip ??  ::)


ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #3276 : 08 Julij 2014, 08:59:08
če se že piše o " Sodobni nemški razstavni tip nemškega ovčarja" so Nemci končno priznali, da imamo 2 tipa nemških ovčarjev, tako imenovani razstavni in delovni tip ??  ::)

To je po mojem mnenju itak nespordno dejstvo. Kaj si pa oni milsijo o tem pa sam bog ve.



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #3278 : 28 Julij 2014, 23:22:40
Tole je pa pravo veselje pogledat  :o

https://www.youtube.com/watch?v=OylP3SOmJlI



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #3279 : 29 Julij 2014, 06:13:26
WAU!  :o
Bi ga lahko abonirali v kultni nanizanki, Rex-u!  ;)



tanali

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #3280 : 10 Avgust 2014, 18:23:59
Bi mogoče tukaj kdo kaj vedel o domnevnem vkrižanju volka pri nastanku nemškega ovčarja?

http://www.asuperiorgsd.com/wolf-dog.html



ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #3281 : 31 Avgust 2014, 16:47:13
Tole je pa pravo veselje pogledat  :o

https://www.youtube.com/watch?v=OylP3SOmJlI

Lepo za pogledat!


No, tudi mi smo dejavni, kot ponavadi. :) Nekaj slikc naših psov iz treninga obrambe. Poleg Enne, Gee, Ika, sta tokrat prvi trening obrambe opravili še Juta in Jeti.

     


ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #3282 : 08 September 2014, 17:05:08
Imamo novega svetovnega prvaka Mentos vom Osterberger-Land. Tudi TSB je odlično opravil in sicer 5/5.



Sicer pa je bilo letos podeljenih 16 VA nazivov pri psicah in 13 pri samcih.


Biagio

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #3283 : 01 Oktober 2014, 21:28:11
Pozdravljeni,
če kdo išče novega najboljšega prijatelja je v naši psarni spet veselo  :o

2 samčka in 4 samičke so bili poleženi 23.9 in še vsi iščejo svojega lastnika. :)
Oče je Casper del Gupo, mati pa Candra Golobova.
Več informacij in kontakt dobite na naši spletni strani!
www.psarna-golobova.si

LP :)



mare42

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #3284 : 21 Oktober 2014, 20:39:03
Živjo;)

Prihodnje leto ( spomladi v letu 2015) imam namen kupiti psa. Že dobro leto in pol berem in študiram kiro pasmo izbrati, vendar se nekako še nemorem oz. se še nisem dokončno odločil. Zato se na vas ki ste na foromu obračam s prošnjo in kup vprašanji ,da mi nekako  svetujete.
Namreč gre za mojega prvega psa in trenutno  razmišljam o nemškem ovčarju ,predvsem o delovni liniji nem. ovčarja . Kot sem že omenil gre za mojega prvega psa in nekih pravih izkušenj še nimam, sem pa pripravljen 100% stopiti k zadevi. Takole nekako razmišljam ; izbral bi psičko saj so po mojem mnenju bolj podredljive, obladljive.  S psom nimam namena hodit na tekmovanja, v šolo imam pa namen it 100%.

Na forumu sm nov ,zato me zanima če mi lahko predlagate kakšnega dobrega vzreditelja oz. koga, ki za naslednje leto načrtuje mladičke . Lahko je iz slovenije ali bivše juge.

Imam pa še eno vprašanje in sicer če komu ni slučajno odveč ,da mi pusti kakšen kontakt (ali mi odgovori na ZS), da se mogoče šlišimo ali celo pridem na obisk in vidim kako  pasma izgleda,se obnaša..... (mislim da bom tako dobil najboljšo predstavo).


Najlepša hvala za vse vaše odgovore in komentarje!



ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #3285 : 21 Oktober 2014, 21:59:44
Živjo;)

Prihodnje leto ( spomladi v letu 2015) imam namen kupiti psa. Že dobro leto in pol berem in študiram kiro pasmo izbrati, vendar se nekako še nemorem oz. se še nisem dokončno odločil. Zato se na vas ki ste na foromu obračam s prošnjo in kup vprašanji ,da mi nekako  svetujete.
Namreč gre za mojega prvega psa in trenutno  razmišljam o nemškem ovčarju ,predvsem o delovni liniji nem. ovčarja . Kot sem že omenil gre za mojega prvega psa in nekih pravih izkušenj še nimam, sem pa pripravljen 100% stopiti k zadevi. Takole nekako razmišljam ; izbral bi psičko saj so po mojem mnenju bolj podredljive, obladljive.  S psom nimam namena hodit na tekmovanja, v šolo imam pa namen it 100%.

Na forumu sm nov ,zato me zanima če mi lahko predlagate kakšnega dobrega vzreditelja oz. koga, ki za naslednje leto načrtuje mladičke . Lahko je iz slovenije ali bivše juge.

Imam pa še eno vprašanje in sicer če komu ni slučajno odveč ,da mi pusti kakšen kontakt (ali mi odgovori na ZS), da se mogoče šlišimo ali celo pridem na obisk in vidim kako  pasma izgleda,se obnaša..... (mislim da bom tako dobil najboljšo predstavo).


Najlepša hvala za vse vaše odgovore in komentarje!

Pozdravljen!
Legla imaš objavljena na www.kdnos.si. Psarna, ki vzreja delovno linijo je npr. Leomegy. So pa tudi druga občasna legla.  Natančne informacije o teh psih ti lahko, da samo nekdo, ki ima to pasmo oz. to linijo DOMA oz. se AKTIVNO ukvarja z njo. Na tem forumu npr. Igis.

lp


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3286 : 24 Oktober 2014, 08:09:22
Ima kdo Hurtta overall za nemca in kako velikost? 601?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #3287 : 07 December 2014, 19:07:39
Gea Kuharjeva je 21. 11. 2014 opravila izpit IPO-3 in tako postala četrta domača psica, ki ima opravljen ta delovni izpit.


ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #3288 : 25 December 2014, 19:27:26
Danes je bilo nujno izkoristiti lep sončen dan, zato smo se odpravili na Ratitovec. Punce so uživale in norele 100 na uro  ;D


Biagio

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #3289 : 14 Januar 2015, 22:38:44
Zdravo.
Če bo vse po načrtih bo v naši psarni takoj v začetku februarja spet veselo. Obeta se novo leglo iz kombinacije Cili Golobova X Ares Martinberg.
Oba psa lahko vidite na naši spletni strani ali pa v živo pri nas doma. Več informacij po telefonu ali emailu, www.psarna-golobova.si .
Na spodnjih slikah je sicer naš Ares. :)



 

LP.



Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!

ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #3291 : 15 Januar 2015, 15:10:37


Naša Onix (Filu Leomegi) bo kmalu stara že 1 leto  :o

Opa, a to ima pa zraven dva boyguarda!  :P ;)



ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #3293 : 21 Januar 2015, 20:55:41
kako veš  ;)  :D

Gospodična Onix je torej taprava šefica!  :) :)

Takole pa se nam je javila Heidi Kuharjeva. Kljub temu, da letošnji zimi težko rečemo zima in da je sonce že skoraj nepredstavljiva beseda, je Heidi oz Hana kot jo kličejo lastniki, našla nekaj belega in sončnega. Evo še ena slika  :)


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #3294 : 27 Januar 2015, 21:36:18
new boy in town :)



majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #3295 : 28 Januar 2015, 10:02:40
Joj, kako so luštni, hecni, ko so tako nesimetrični! S predolgimi tacami, s prevelikimi in pretežkimi uhlji, ki jih še ne morejo držati pokonci, s tankim špičastim repkom... Moja tašča je rekla (za našo psico, ko je bila toliko stara), da bo gotovo žleht, ker ima tako špičast rep  :D



ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #3296 : 17 Februar 2015, 19:15:30
Dva dni nazaj so naši mladički iz  J1 legla praznovali svoj prvi rojstni dan!  :o Iz malih kepic so zrasli v prave korenjake,  ki vsak dan znova in znova osrečujejo svoje lastnike, da pa je življenje bolj zanimivo, pa jim včasih tudi malo ponagajajo! ;D ;D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3297 : 17 Februar 2015, 21:13:55
Hmmm igiS Tale mladič je od Ninje? Al je tale tvoj starejši?  :-[

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #3298 : 26 Februar 2015, 08:49:55
Falila si, je od Bolle Ja Na Ka x Gura von der Teufelskehle  :o


ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #3299 : 08 Marec 2015, 15:17:11
Pozdravček iz sončnega Ratitovca!  ;D ;D