Velika šnavcerja Heart in Alba

heart_alba · 17095

LacenS

  • Gost
Odgovori #30 : 05 Oktober 2012, 09:11:30
hehe :)
to pa ni tako veliko, glede na to da je frizer nekaj čez 40€, ne vem zakaj sem mislila da je več.
Kaj pa ušesa, rep in, glavo trimate, strižete ali brijete?

Hrano je Arden grange, ravno ta teden sem vzela čisto drugi okus. Samo se "bojim" če je kriva hrana, da je kriva hrana od drugega psa(bernca), ker so že briketi rdeče barve. Ji pa zelo težko preprečim, da ne bi pojedla vsaj kakega briketa, ker je veliko na dvorišču(na svojo željo) in ne morem staršem dopovedat, da ne želim da jih je....

Je pa bila 2 tedna na morju in vsak dan v vodi.

Dlaka na nogah je bolj puhasta, tako da mislim da mora ven.

Tako, da je vse troje možno :D.

Zgleda pa ta rjava barva obupno  >:(. hehe

Vaša 2 imata, tudi ko nista urejena za razstave(npr. slika domnevam da iz sprehoda) veliko lepšo dlako po nogah. Kar se pa tiče po telesu, se pa tako vidi, da jih res redno trimate.

Koliko pa vam je vzelo, ko ste jih urejali za razstave?

hehe :)

Vi morda pridete jutri na vzrejni pregled?
Se splača it pogledat?



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 05 Oktober 2012, 15:58:51
Na cca 2-3 mesece je tako:
Po glavi, tudi ušesa in po vratu do ključne kosti ter zadaj okoli zadka ju obrijemo, rep tudi vendar z nastavkom. Po telesu ju trimamo. Najprej s trimerjem za podlanko, da odstranim puhasto spodnjo dlako, po vrhu pa s trimerjem za krovno dlako.

Tace in brado počešem in če je potrebno zgolj porežem z škarjami špičke.

Na cca 1 teden pa jima s trimerjem za podlanko odstranim spodnjo dlako.

S trimerjem za krovno dlako trimam po telesu, kaj pa vem, mogoče cca na 1 mesec oz. po potrebi.

V bistvu sta skoz urejena, tako da smo ju pred razstavo počesali, zgolj bolj na fino oblikovali z škarjami in pa 1 finta:

Dlaka je lepa, se zelo lepo sveti, če ju zgolj obrišete s krpo za prah ( "čudežna krpa" - mikrovlakna).
----------------------------------------
Tudi to, da je bila na morju in se vsak dan kopala v morju je lahko razlog rdečkaste dlake, ki bo v 1 ali 2 mesecih izginila.

Hrana, ki jo uporabljate je o.k., vendar morda vaši psički ne ustreza.
Mi uporabljamo Orijen - trenutno smo na ribah.
---------------------------------------
Naša Albi se sedaj ravno goni, tako da tudi če bova prišla pogledati, bova brez njiju. Pozdravite Lučko v mojem imenu.
---------------------------------------
Uporabljamo pa sledeče trimerje:
za podlanko (NE takega, ki reže dlako, temveč tega za odmrlo dlako):
http://www.onlinezoo.si/oprema-za-nego-psov/izdelkizanegoivali/trimmesser/trimer-z-23-rezili.php

za vozličke tega (brada)
http://www.onlinezoo.si/oprema-za-nego-psov/izdelkizanegoivali/pribor-za-razvozlavanje/odstranjevalec-vozlov-z-12-rezili.php

za krovno dlako pa tega - ta je po mojem za VŠ najboljši z 18 rezili, vi bi lahko vzeli manjšega, npr. s kakšnimi 10 rezili ali 8. Razmak med rezili naj ne bo preveč skupaj, mogoče kaj takega
http://www.onlinezoo.si/oprema-za-nego-psov/izdelkizanegoivali/coat-king-in-pribor-za-odstranjevanje-poddlanke/coat-king---8-rezil.php

ali tega
http://www.onlinezoo.si/oprema-za-nego-psov/izdelkizanegoivali/coat-king-in-pribor-za-odstranjevanje-poddlanke/original-mars-coat-king-z-pvc-dralom-in-10-zobmi.php

Vendar pazite, če boste nabavili, ker zelo dobro reže in da ne boste preveč dlake porezali. Poznam enega, ki je to nabavil, potem se mu je pa zdelo tako fino, da je skoraj kar celega VŠ s tem potrimal, tudi tace.

Mars original CoatKing 18 rezil z 3,5mm razmak med zobmi ta je za VŠ.

Škarje te so še najdražje, ampak se splača
http://www.onlinezoo.si/oprema-za-nego-psov/karje-za-strienje-psov/karje-za-strienje-psov/karje-za-dlako-psov-6-16-cm-ravne-rostfrei.php

in 1 glavnik ter kar navadno plastično krtačo za česati.

lp







LacenS

  • Gost
Odgovori #32 : 05 Oktober 2012, 22:44:51
vau.
res hvala za obsežno razlago.
pa mi je res veliko ceneje in tudi boljše za psa(vsaj kar se videza tiče), da to kupim in se sama naučim.
Pa še vsak dan bolj mi gre na živce, da je neurejena.
Jutri še malo povprašam, da mi na psu pokažejo na kaj je treba pazit :).
Škoda, da ne bo psov zraven, bi jih res v živo spoznala, pa drugič.
Če vas ne bo pozdravim Lučko, pa da ne bo pomote mi je že ona razlagala o negi, ji pa več ne upam preveč gnjavit :D. (sem bila že pred nakupom nekajkrat pri njej na obisku)

Kar se tiče briketov. Iztrebek in počutje se mi zdi ok, pa nasploh se mi ne zdi pretirano občutljiva-je že pojedla polno hoferjevih briketov(psu od bratranca), pri Lučki  je pojedla vse brikete od Bruce-a in skuto, pa ni bilo problemov. Pravi požeruh je postala .
A je možno, da bi se to potem samo na barvi dlake poznalo?

Zdaj bom pa res nehala :).

Še enkrat hvala za pomoč in odgovore. Edina "napaka", ki jo imajo vsaj z moje strani šnavcerji, je urejanje dlake.

Uživajte z vašimi psi!
lp





heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 06 Oktober 2012, 16:50:08
Glede dlake in šnavcerji

To ne jemljite kot "napako", temveč v bistvu, da je dobro , da je tako. ;D

To pa zaradi več stvari:
- Šnavcer v bistvu sezonsko ne menja dlake, tako kot večina drugih pasm. Dlaka mu odpada tako kot odpadajo ljudem lasje, torej, ko odmre in zraste nova. Če to jo boste na 1 teden uredili, ne bo dlake v stanovanju in še zmeraj bo izgledala lepo;

- Če jo boste sproti urejali, vam bo vzelo 10-15 minut;
- Če ima pravo šnavcersko dlako, potem je to ostra dlaka, ki ni problematična za urejanje;
- Zaradi teh značilnosti, šnavcer v bistvu ne smrdi;
- Ko jo urejate, ji zmeraj dajte kakšen priboljšek, tudi kontakt med vama se bo še zboljševal,čeprav je dober, ker konec koncev, komu pa ne paše, če se ga "čoha",... 

Lp  :)



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 18 Oktober 2012, 18:20:03
Hčerka našega Heart-a, Minerva dei Nuovi ussari Neri, je bila na razstavi VDH- Bundesausstelung" v Dortmundu - 13.10.2012, junior prvak oz. "Bundesjugendsieger".

Fotografije kmalu!

lp



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 20 Oktober 2012, 11:22:27
Minerva v Dortmundu. Ima enako glavo in enak izraz v očeh kot Heart.



lp





heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 24 November 2012, 23:01:37
Danes so nas obiskali prijatelji, ki imajo Athosa, sina našega Heart-a. Vsi smo jo mahnili na dolg sprehod na Mrzlico.

Athos je zelo lep samec VŠ in škoda, da nismo imeli s seboj fotoaparata.

Danes sem prejela tudi informacije o drugem Heartovem sinu, Merlinu, iz Italije. Pisala mi je vzrediteljica in je zelo zadovoljna z njim, poslala je tudi fotografije in res je lep. Nič ne zaostaja za svojim bratom Murinhom in polbratom Athosom.

Jutri bom pripravila fotografije.

lp



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 25 November 2012, 19:26:25
Imam fotografijo Merlina, Heartovega sina, starost 18 - 19 mesecev. Je lep samec velikega šnavcerja:



Imam še nekaj fotografij naju s Heartom. Heart ima rad, če ga objamem.





Tako pa mi tudi on pokaže naklonjenost






heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 26 November 2012, 15:02:11
Danes so mi poslali novice o Heartovi hčerki Minervi oz. Minnie kot jo imenujejo.

Minnie lastniki razstavljajo in hodijo z njo na vse glavne, mednarodne razstave po Evropi.

Minnie je, saj ne vem, kaj naj napišem, hehehe  ;D, prava "maxi", vsepovsod pobira naslove. Stara je 18 - 19. mesecev.

V oktobru so bili v Švici, kjer je dosegla:

20.10.2012 Exposition canine Internationale" of Lausanne (CH) 1°classified intermediate class CAC in  R CACIB
21|10|2012 " Exposition canine internationale " of Lausanne(CH) 1° classified intermediate class CAC in CACIB.

V novembru pa:
 24|11|2012 "Amsterdam WINNER Show " 1° classified intermediate class CAC in R CACIB 

Čestitke Minnie! ;D



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 16 April 2013, 12:43:13
Nove fotografije otrok našega Heart-a.

April 2013- Minerva oz. kličejo jo Minnie.
Ona je dejansko fantastična. Je ena izmed najlepših VŠ nasploh.
Sedaj je stara cca 2 leti.

Fotografija je malce temna, vendar se vseeno vidi, kako je lepa (po merilih standarda VŠ).



-----------------------------------------------
Fotografije Heart-ovih otrok - zadnje leglo 12 2012. Sedaj so stari cca 4,5 meseca. Vsi so zelo prikupni.

April 2013

Brandon, doma ga kličejo Buddy.
Buddy in Teja, mali ima že pravo rastavno stojo, čestitke Teji!



Betty Boop, doma jo kličejo Bonny.

Bonny je bila na obisku pri Buddy-ju.



Druga samička Bobby Bold.



Samček Bali Beg. Ima enako glavco in pogled kot Heart.



Še 1 samček Bayron.



Lp







heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 07 April 2014, 18:40:06
Kar nekaj stvari se je zgodilo odkar sem nazadnje pisala tukaj.

Naše drage Albe ni več. Umrla je 18.1.2014 in to nenadoma v bistvu od prvih znakov do smrti je bilo 2 dni. Veterinarji so rekli autoimuna bolezen. Na tem področju je še veliko nejasnosti tudi pri autoimunih bolezni ljudi, tako da zakaj se je Albi to zgodilo in ali je bila res autoimuna bolezen, o tem je brez veze pisati, kajti nič je ne bo vrnilo.

Sedaj pa k bolj veselim novicam.

Heartova hčerka Minerva (Italija, Bologna) je pred 3 dnevi povrgla 8 mladičkov (5 samčkov + 3 samičke).

Sicer bomo mi vzeli mladičko VŠ, vendar nismo prišli zraven pri tej kombinaciji. Ko sem se začela ozirati naokrog za novo samičko, je imela vzrediteljica za Minervine mladičke - samičke že 3 rezervacije in to še preden je bila paritev. Torej bi bila 4.

Ker je bil prevelik riziko, da ostanem brez,  sem se odločila, da ne bom čakala na Minervine mladičke. Več kot 1 mesec sem iskala in na koncu sem se odločila za 1 kvalitetno nemško psarno.

Tako da gremo 17.4. po našo malo Freyo. Ime ji je Freya vom Schloss Ehrenberg. 

lp






čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #41 : 07 April 2014, 19:49:43
Čudovito ime! Boginja ljubezni, vojne in smrti. Da bo le tako samostojna in svobodoljubna ter srčna kot je njeno ime.
Pa veliko veselja in zdravja s tamalo!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #42 : 07 April 2014, 22:13:39
Sožalje. Je moral biti res šok pri taki hitrosti. :(

In srečno z malo kepico :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #43 : 08 April 2014, 08:08:16
Kako se je pa Harti držal, ga je kaj potrlo? Bo zdej za rojstni dan dobil novo bejbo  :)



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 08 April 2014, 14:35:06
Hvala vsem!

Harti je pa zelo žaloval, pravzaprav smo vsi. Za vse je bil velik šok, praznina. Še sedaj, če pomislim na Albo, me zaboli.

Če ne bi sama doživela to pri Heartu, ne bi verjela, da lahko pes tako žaluje.
Mogoče ni to pravi izraz, spremenil se je.

Sprememba se je pričela postopoma dogajati 3-4 dni po Albini smrti. Zunaj  sta prej zmeraj izmenjevala ležišča v pesjakih. Od njene smrti Heart ni več šel v njen pesjak, obnašal se je kot da ga ni.
Enako je veljalo za njeno notranje ležišče oz. prostor, kjer je ona spala v dnevni sobi.

Obnašanje do 2.psov se je spremenilo.
Najprej je bilo tako:
Ko smo šli cca 10 dni po Albini smrti z Jazz (Tinina VŠ) na Mrzlico (nedelja) se  v bistvu ni skoraj nič ukvarjal z njo, ni ga zanimala. Čeprav sta bila zmeraj prijatelja in sta se igrala.
Naslednji dan je zbolel, to je trajalo nekaj dni. Ni hotel jesti, bruhal in bil apatičen. Peljali smo ga k veterinarju, kjer so mu vse pregledali in vse je bilo o.k.

Bolestno je varoval 1 igračo, še spal je z njo v gobcu.

Potem se je zadeva malo umirila.

Ko smo se dobili s prijatelji in šli z njimi na Roglo, zraven je bila tudi Bonny, Heartova hčerka, se je situacija ponovila. Ni ga zanimala in v ponedeljek je zbolel.
Ponovno smo šli k veterinarju, ker še nisem zaznala vzorca, ki se je ponavljal. Čez nekaj dni je bilo s Heartom ponovno o.k.

3. - podobna situacija, vendar v bistveno milejši obliki. Moja sestra ima mladička, Havanca in so prišli na obisk. Naslednji dan je Heart spet odklanjal hrano, vendar je bil v roku 2 dni o.k.

To je trajalo cca do srede marca, cca 1,5 meseca od Albine smrti.
Sedaj se je Heart stabiliziral. Ponovno so ga začeli zanimati drugi psi, s tem da bi se sedaj pa z vsakim družil, vsi ga zanimajo.

Heart je z Albino smrtjo izgubil svoje "poslanstvo" in svojo samico. On je zmeraj pazil na njo, jo varoval, bila je punčica njegovega očesa. Zanimivo je to, da kljub temu, da se nista smela pariti in se tudi nista, ga druge samice na sprehodu niso preveč zanimale. Odkar je pa ni več, veliko bolj voha po tleh, bolj označuje svoj teritorij, imam občutek, da nagonsko išče 2.samico. Zadnji čas je postal zelo aktiven, obnaša se kot 4 leta star pes.

Mislim, da mu bo Freya všeč.

Veseli me, da se ve, kdo je bila Freya, kajti sama sem ji izbrala ime. Mala je pravi lumpek, najbolj korajžna, radovedna in dominantna. Imela sem možnost 1.izbire in med samičkami je favorit.

Komaj čakam, da gremo ponjo, vsi se je veselimo.

LP






heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 27 Julij 2014, 15:58:18
Še nekaj besed o Heartu.

Heart je bil konec junija star 9 let. Včeraj smo ga ravno potrimali in je še sedaj kljub starosti izredno lep.
Sicer se z menoj še vseeno rad igra, z drugimi psi, torej tudi s Freyo pa ne več.
Vsak dan gremo na sprehod in je v redu kondiciji.

Je pa 9 let že kar starost in mi je kar težko pri srcu, ampak upam, da bo z nami še vseeno dolgo časa.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #46 : 10 Avgust 2014, 12:55:22
Z zamudo. Ampak še na veliko zdravih let!  A Heartu dajete kake dodatke za sklepe?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 24 Oktober 2014, 22:06:03
Hvala (jaz tudi z zamudo).  :)

Ne, Heartu ne dajemo nobenih dodatkov. Zaenkrat se dobro drži in nima nobenih problemov.
 Niti mu ni videti, da je že toliko star.


LP