Canis natural

m_tejch · 6083

m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
: 28 Oktober 2011, 11:42:15
Že kdo pozna to hrano? Zadnjič sem dobila vzorček in izgleda in diši zelo zanimivo. Je v oblitki paletk in naj bi bila hladno stiskana. Ve kdo kaj več o tem? Hrana pa ni grainfree ampak vseeno ne izgleda slaba.



Kosmatinček

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 28 Oktober 2011, 22:24:14
Razlik med hladno stiskano suho hrano in briketi je veliko, napisal bom le najbolj osnovne; Postopek obdelave - hladno stiskanje se izvaja z nizkim pritiskom in s segrevanjem do max. 60 stopinj, zato se ohrani tudi maksimalna vrednost naravnih vitaminov in mineralov. Paletki v želodcu ne nabreknejo, niti ko jih zmešaš z vodo, zato je tveganje za obračanje želodca zelo nizko. Hladno stiskana hrana sama po sebi tudi ne potrebuje nobenih konzervirnih sredstev ali antioksidantov. Celoten postopek obdelave traja cca. 4 minute.

Briketi pa nastanejo s segrevanjem pri temperaturi nad 140 stopinj in se jih stiska z visokim pritiskom, celoten postopek obdelave pa traja 20-25 minut, zato se izgubi tudi velik delež hranilnih snovi in so potrebni umetni dodatki. 

Omenjene znamke hrane ne poznam, vendar lahko hladno stiskano naravno hrano v obliki paletk z vsemi lastnostmi, ki jih opisuješ in proizvedeno na enak način, od drugega proizvajalca dobiš tudi že v Sloveniji. Veliko več informacij lahko najdeš tudi na povezavi v mojem podpisu  ;)


luizagrooks

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 07 April 2016, 11:22:53
Čeprav sem hladno stiskano hrano psu ponudila z veliko mero skepticizma, sem bil FUL presenečena nad rezultatom. Prav zaradi načina obdelave, ki ga opisuje "Kosmatinček", se hladno stiskana hrana prebavlja drugače - bistveno bistveno bolj optimalno. Po hranjenju se pes ni napil z vodo, tudi iztrebek je bil tak, kot je običajno po surovi hrani.
Ker se briketi prebavljajo tako kot se (ali bolje - se ne!), pride do napihovanja, vetrov in drugih prebavnih težav. Sem naredila zanimiv preizkus primerjave, kako se prebavljajo peleti in kako briketi, če koga zanima, si lahko primerjavo pogledate  tukaj
Jaz priporočam, da vsi zamenjate brikete čim prej za hladno stiskano hrano, ponudnikov je pri nas že kar nekaj.

Psi so čudeži s tacami.
Poceni pasja kuharija
Join me :)


aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 07 April 2016, 23:30:46
Vsaka sestavina preden se jo je stisnilo v pelet ali zapeklo v briket, je bila že prej predela pri visokih temperaturah. Tko da ne vem, zakaj bi se obdržalo full več hranil v peletih, če je bilo pa že vse prej pred stiskanjem uničeno...



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 08 April 2016, 16:44:29
Vsak v svoj rog trobi, al kako se že reče. Neki pa mora bit na tem, da se briketirana in hladno stiskana hrana zelo razlikujeta. Moj pes edino hladno stiskano hrano prebavlja brez problemov, do sedaj sem sprobala tri različne in vse tri, čeprav sestavinsko različne, mu odgovarjajo. Kakršnikolu briketi mu prec drekec pekec utekočinijo, kljub počasnemu prehodu...
Men je fajn, da obstajajo različne hrane, da vsak najde tisto, ki njegovemu psu ustreza.
O kvaliteti se da pa u nedogled razpravljat :-)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5 : 08 April 2016, 16:52:33
Po hranjenju se pes ni napil z vodo

Veliko nas opaža ravno obratno - po obroku hladno stiskanih se pes nažlampa precej bolj kot po navadnih briketih.



luizagrooks

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 25 September 2016, 20:12:38
Hm, ne vem. Nisem tega opazila, ne pri svojem psu, niti pri drugih. Od prijateljice psička pa je nekaj dni pila več tekočine, potem pa se je stanje normaliziralo, tako da kdo bi vedel :)

Psi so čudeži s tacami.
Poceni pasja kuharija
Join me :)