Paličnjaki

rina · 131272

*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #60 : 20 Avgust 2009, 12:28:05
Potem moraš dati pa link iz kje si to prepisal, v vsakem primeru, samo prekopirati in prilepiti sem nesmeš, ker gre za kršenje avtorskih pravic!


lp Jure


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #61 : 20 Avgust 2009, 12:35:28
Poslušaj fant! Lagati se - sploh pa tkole po internetu - ni lepo in je zelo neodgovorno od tebe !
Vsi tile "tvoji članki", so prekopirani iz foruma vivarij.mojforum.si, katerih avtorja sta uporabnika "mouse" in "puhek" (verjemi najdem vse ;) ) in tukaj si brez dvoma kršil avtorske pravice, kar je nezakonito, zato bi bilo najbolje - kot sem že rekel - da vse tele opise zbrišeš ali pa kot sem že rekel spodaj napišeš iz kje si jih kopiral in kdo ej njihov avtor!


lp Jure



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #62 : 20 Avgust 2009, 12:41:40
Še celo tale ""tvoj"" post:

"Paličnjakom je za podlago malo mar, ker se največ zadržujejo na listih in vejicah. Če ne želiš podmladka, je tako ali tako najboljši časopisni papir, ker lahko sproti odstraniš jajca.
Zemlja naj ne vsebuje kakšnih pesticidov, umetnih gnojil alii podobne svinjarije in dobro je, če ni polna mravelj ali kaj takega. Drugače pa ni bistveno."

Je čisti Copy-Paste iz foruma vivarij.mojforum.si in je last uporabnika "mouse", najbolj blesavo od vsega tega pa je da si šel kopirat post totalnega nepoznovalca živali, saj se ta post v originalu nadaljuje takole:

"Paličnjaki v vivariju imajo od vekomaj čisto navadno vrtno zemljo, pa se množijo tako, da je groza. Po zadnjih podatkih ima agama rada "bobi-palčke" in s paličnjaki ni več težav "

 :-X :-X

Vsak ki se vsaj malo, čisto malo spozna na živali ve, da so bobipalčke totalno neprimerna hrana za kakršno koli žival, še posebej pa za kuščarja - agamo. ::)

Torej .. nimam besed.



lp Jure


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #63 : 20 Avgust 2009, 13:30:45

Je čisti Copy-Paste iz foruma vivarij.mojforum.si in je last uporabnika "mouse", najbolj blesavo od vsega tega pa je da si šel kopirat post totalnega nepoznovalca živali, saj se ta post v originalu nadaljuje takole:

"Paličnjaki v vivariju imajo od vekomaj čisto navadno vrtno zemljo, pa se množijo tako, da je groza. Po zadnjih podatkih ima agama rada "bobi-palčke" in s paličnjaki ni več težav "

 :-X :-X

Vsak ki se vsaj malo, čisto malo spozna na živali ve, da so bobipalčke totalno neprimerna hrana za kakršno koli žival, še posebej pa za kuščarja - agamo. ::)

Torej .. nimam besed.



Ooppss. :-[
Tole sem malo narobe razumel, bobi palčke so najbrž mišljene kot vietnamski paličnjaki, zato se opravičujem - tako tistim ki berete to, kot tudi uporabniku foruma vivarj.mojforum.si, "mouse-u"
(se zgodi - vsak kdaj pa kdaj z levo nogo vstane ::) )


lp Jure, pa še enkrat oprostite za tole neumnost :-\


elaphe

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 20 Avgust 2009, 13:40:31
poznam zana, zato vem, da ni hotel nikomur nič škoditi.
Je pa prav, da se ga na take napake opozori.   :D



 



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #65 : 20 Avgust 2009, 13:49:45
Jaz vem da ni hotel nikomur namerno škoditi, najbrž je itak še premlad da bi se takšnih stvari zavedal in vedel kaj je in kaj ni zakonito.

Vendar me je predvsem zmotilo tole:
Pa se tole sm sam napisau

Če ga pa človek pač že opozori na nekaj kar dela narobe - in tudi sam pri sebi je vedel da to ni sam napisal - zakaj se je potem treba še lagati?
In zaradi tega sem ga potem malo besedno "napadel" in mu tudi dokazal, da bodo tudi drugi videli oz. vedeli, da tega ni napisal sam!
Ker tudi če nebi našel originalnega avtorja člankov, mislim da je tudi iz njegovih ostalih postov in besedišča razvidno da takšnega opisa - trenutno - pač sam ni sposoben napisati. ;)


lp Jure


zan

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 20 Avgust 2009, 13:55:59
Vietnamski paličnjak (Baculum extradentatum), Brunner 1907
SISTEMATIKA: Arthropoda - Insecta - Phasmatodea - Phasmatidae
DOMOVINA: Vietnam (kdo bi si mislil).

ZNACILNOSTI: Paličnjaki živijo v tropskih gozdovih. Večino življenja preživijo skriti na rastlinah. So zelo zelo mirne živali in so enostavni za gojenje doma.

VELIKOST: samice 9-11 cm, samci 7 cm

UREDITEV: Potrebujejo posodo, ki je dovolj visoka (recimo 20 x 30 x 30 cm) - odvisno od števila osebkov. Na vrhu posode naj bo mrežica, da lahko dihajo in da ne bodo ušli. Na tla damo soto (ali kaj podobnega), ki mora biti vedno vlazna. Rastline je najbolje dati v manjso posodico z vodo, da ostanejo dalj casa sveze.

TEMPERATURA: 19 - 25 °C (grelec običajno ni potreben).

VLAGA: Okrog 60%. Zadostuje posodica z vodo (v njo lahko damo tudi rastline) in občasno škropljenje (približno 3X/teden).

HRANA: (listi oz. vejice) robide, maline, vrtnice,...

RAZMNOŽEVANJE: Paličnjaki se razmnožujejo partenogenetsko. Samci niso potrebni in se razvijejo šele čez več generacij. Samica odloži neoplojena jajčeca na vlažna tla. SE ZELO HITRO NAMNOŽIJO!!!

CENA: V trgovinah približno 1€/kom. Na šolah, faxih..., - brezplačno.

ZANIMIVOSTI: Mimeza=posnemajo vzorce iz narave. Se levijo. Običajno so ''mladiči'' drugačnih barv kot odrasli (rjave, zelene, zelene noge).

LITERATURA: Vrščaj D.; Paličnjaki in živi listi; DZS, LJ 2000 (bolj za slikice, ker je namenjena otrokom)

NAPISAL:Mouse



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #67 : 20 Avgust 2009, 14:12:09
Spet si naredil napako ;D

Če bi bolje pogledal na vivarij.mojforum.si, bi videl da je vse opise res da napisal uporabnik "mouse", razen opis vietnamskih paličnjakov, pa je napisal uporabnik "puhek". ;)
Kar poglej si: KLIK!


lp Jure


elaphe

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 20 Avgust 2009, 14:24:28
 ::)



zan

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 20 Avgust 2009, 14:42:48
Opsssssssss... :-[



Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
Odgovori #70 : 14 November 2009, 21:06:20
Imam jih zelo veliko in imajo tudi svoj velik terarij...

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


*psička*

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • cool forum
Odgovori #71 : 17 December 2009, 20:54:41
blagor!!
jaz bi jih prec imela, ampak ne vem kje jih dobim.
gdo ve?

Bitje ki ti teži.............bitje ki te živcera...........je peterček(dgen)


nejc1

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
  • Dont drink and drive, just SMOKE and fly!!!
Odgovori #72 : 19 December 2009, 10:01:40
Paličnjake dobiš v skoraj vseh trgovinah za živali.Ali pa od kakih rejcev.

Sej bo, al pa tud ne!


Oskar1998

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 19 Januar 2011, 14:15:34
Zanima me s čim naj hranim paličnjaka pozimi.Hvala

lp



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #74 : 19 Januar 2011, 16:26:35
Z robidovjem, saj je to zimzelena rastlina. ;)


Oskar1998

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 19 Januar 2011, 18:59:22
če jim dam sobne rastline bo kaj narobe?



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #76 : 19 Januar 2011, 20:33:17
Sobne rastline? Kaj bi jim pa dal?? :o ..
Sicer pa ne, načeloma se jedo robidovje, malinovje, listi vrtnice ... ampak od tega pozimi raste le robidovje, tako da nimaš ravno veliko izbire.
Tako da malo se sprehodi do bližnjega gozda in sigurno boš našel grmovja robid, ponavadi jih je polno na obrobju gozdov, travnikov. Sicer pa nemalokrat rastejo tudi sredi mesta na kakšnih bolj zapuščenih oz. odmaknjenih zelenicah. ;)

Lp Jure


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 07 Februar 2011, 20:19:23
A je možno, da sem jaz videla paličnjake v naravnem okolju ? (zapuščeno področje..)



Mima

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 15 April 2012, 17:41:57
Sem nova na forumu in doma imam 2 vietaminska paličnjaka: En (Poni) je star približno 3-4 mesece, en (Boni) pa je približno star 2 meseca... Vprašanje o Poni je.. koliko mora zrasti da izleže jajčeca? In eno vprašanje o Boni...Ali bodo Boniju zrstle nazaj dve nogi? In če bojo zrstle koliko?

Lep pozdrav Marina

Lep pozdrav Marina


momokika

  • Gost
Odgovori #79 : 23 April 2012, 20:11:48
Za Poni nevem za Bonija mal mu bosta taki "palčki zrasli" za par milimetrov nič več .



Mima

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 06 Maj 2012, 13:45:07
Za Poni nevem za Bonija mal mu bosta taki "palčki zrasli" za par milimetrov nič več .
Hvala za odgovor... imam pa eno vprašanje kako lahko paličnjaku kar sama odpade noga.. saj je v petek Poniju odpadla sprednja nogica... Kar nekaj ljudi se pritožuje da njihovim paličnjakom kar same včasih odpadejo po dve nogici.

Lep pozdrav Marina


Mima

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 22 Maj 2012, 17:48:26
Jej  ;D ;D ;D :D :D :D :o :o :o Boniju so nogice zrastle nazaj v naravno velikost! jupi

Lep pozdrav Marina


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 22 Maj 2012, 18:08:34
Pri nas imamo v šoli avstralske paličnjake in vietnamske paličnjake. :)



klopko

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 10 Januar 2013, 01:52:19
Zanimive živalce. Pa kar velike zrastejo  8)

Potrebujete slovenske podnapise? Več: http://www.slo-podnapisi.net . Radi potujete in bi si radi odpočili od dolge poti ali bi si radi ogledali znamenitosti? Predstavljam vam zelo ugodno prenočišče Šušteršič ( Medno ). Več: http://www.bojan-prenocisca.si/


nina123

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 04 Junij 2013, 08:36:45
kdaj paličnjaki ponavadi prvič izležejo jajčeca? :( a morjo bit tavelki jst mam velike sam 10 cm



nina123

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 04 Junij 2013, 12:30:01
jst mam paličnjake poleti tut uzuni v terariju!  če pa nimaš terarije si ga lohk nardiš iz plastične folije in škatle za čevlje. preizkušena varianta! moji paličnjaki pa še najraje od vsega jejo lesko in hrast :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :D :D :D :D :D :D :D :D



nina123

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 04 Junij 2013, 12:31:15
naj mi prosim nekdo pova al morjo bit paličnjaki odrasli da izležejo jajčeca? kok morjo bit sploh stari?



nina123

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 04 Junij 2013, 13:45:23
zdravo prjatu! 17 stopinj je za vietnamske malo premalo a kaj pa če bi dal terarij blizo radiatorja ali pa si kupi unfra rdečo lučko!   pr men doma je 18 stopinj v sobi pa so vietnamci živahni in zdravi! Poskušaj pa se potrudit da maš vsaj 18 stopinj v sobi!drgač pa jih dej za par dni v tvojo soboi za probo sej si bodo opomogli če jim bo premrzlo pa jih boš dal v drug prostor drgač se pa jst nisem nikol lih obremenjevala z temperaturo :) sej boš pušinu če nou dobr ker jst mam paličnjake že 5 let pa so skos že čist ok!



DOMEN1998

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 24 Julij 2016, 13:48:16
zdravo sm nou na forumu in me zanima koliko časa je potrebno da se izležejo mladički vrste TRACHYAREATON CARMELAE in sicer imam samo samico in baje jajca ki niso oplojena od samca rabijo malo dlje časa .

 



pavel

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 23 Avgust 2017, 09:31:48
Mi lahko kdo pove, če so lahko različne vrste paličnjakov v istem terariju.Vnuk ima enega Avstralskega štiri mesece, sedaj je pa dal v terarij še štiri mlade vietnamce. Sedaj je  že dva dni avstralski stalno na stropu terarija, vietnamci se pa veselo pasejo po robidi :-\.

lp