Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 670973

trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #60 : 29 Avgust 2006, 16:12:27
Sunshine: hvala ker si obrazložila :) bolj točno nebi mogla povedati ;)

Lp, Črt



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #61 : 29 Avgust 2006, 16:13:58
Mene pa zanima, če se v kakšni trgovini dobijo mašnjice za čopek, saj jih na razstavi ni bilo! Rabim pa jih drugi mesec za Panovo prvo razstavo! :o

Rapgirl, jaz mislim, da je najbolj sigurno vprašat kar kakšnega vzreditelja. Nekateri še celo sami izdelujejo in prodajajo mašnice. Če pa želiš, pa grem ta vikend v Luxemburg na razstavo in ti lahko malo pogledam, samo moraš pa povedat natančne želje.
Mimogrede, a to pomeni, da prideta v Maribor na razstavo?  :-*


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #62 : 29 Avgust 2006, 16:31:01
Ja v Maribor greva na razstavo in to najino prvo! Sem že malo opazovala v Trbovljih (kolikom sem lahko ker sem pomagala)!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #63 : 29 Avgust 2006, 16:37:20
Rapgirl, super!!!
Potem se pa vidimo. Gresta na specialko in CACIB razstavo ali samo na eno izmed njiju?
Jaz bom na CACIB-u razstavljala že prej omenjenega samčka Li-ja med mladimi. Vidva bosta še med mladički?
Za mašnico pa če želiš, mi lahko pišeš na zasebno. Imam že kar nekaj 'naročil' iz Luxemburga, tako da eno gor ali dol  ;D :P


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #64 : 29 Avgust 2006, 19:55:12
Jaz pridem samo v nedeljo! Mašnjico pa si bom kupila kar na razstavi! Vseeno hvala! A ti boš prišla tudi v soboto?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #65 : 29 Avgust 2006, 20:00:47
O krasno, potem pa se vidimo!
Saj mogoče sva se pa že v Trbovljah kaj videli, pa te jaz nisem spoznala...?
Pridem v soboto tudi, ampak ne na specialko ši-cujev, pač pa bom oba dni na cacib razstavi.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #66 : 29 Avgust 2006, 20:37:20
Ja sej v Trbovljah nisem imela dovolj časa za karkoli ker sem pomagala! No če se spomniš kakšne rumene majce z napisom kd trbovlje in imela sem kapo potem sem to jaz! ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ObsequeY

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 30 Avgust 2006, 12:44:01
Lep pozdrav vsem!

Jaz imam eno vprašanje za vas :) naša psička bo kmalu dopolnila 8 mesecev, in danes je dobila menstruacijo. Zanima pa me, koliko povprečno menstruacija psičke traja tek kako močna naj bi bila. Ker s tem še nisem mela izkušenj, bi rada čim več izvedela iz prve roke, da ne bi bilo kaj slučajno narobe.
Hvala že vnaprej!

lep dan

ObsequeY

http://kimmi.moj-album.com<br /><br />Na svetu je sedem čudes,.. a osmo je pes :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #68 : 30 Avgust 2006, 16:48:02
Več o gonitvi najdeš Tule

Lp nina



stranger

  • Gost
Odgovori #69 : 11 September 2006, 00:24:15
Ola!!
Že kar nekaj časa prebiram tale forum...pa sem se odločila, da najprej predstavim našega "glavnega" člana družine!! ;) Rad spi na zakonski postelji pri starših, rad veliko papca in če je vreme primerno se ne odreče dolgemu sprehodu! Posebno rad pa na jesen lovi in prinaša jabolka!! ::)

Tule je naš 6 letni Taj!! Ouu..je čistokrven vendar brez rodovnika. Ko smo ga dobili je bil star 7 mesecev in nam ga je dala deklica, ki ga ni več hotla imet! Pa smo mali žlehtnobci mi ponudili topli domek! ;)



Mali je pa seveda ostrižen, ker živimo bolj na vasi in dolga dlaka nebi bila tako lepa! Ga pa vsi obožujemo, ker zna tako lepo prosit in lepo gledat pa nas s svojo dobro voljo spravit v smeh!



Kimi*

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 11 September 2006, 11:08:20
rapgirl jaz ti lahko posodim mašnico za razstavo v MB. Imam jih v treh različnih barvah tako da boš lahko izbirala. Sem pa iz zasavja.

Pa še komentar glede bolezni ledvic pri šicujih - tudi jaz sem to prvič slišala, pa sem veliko 'raziskovala' in tega res nisem zasledila.

Glede oči pa lahko rečem da na žalost moja psička to ima  :(  in že odkar je pri nas obiskujemo oftamologa, ampak zaradi tega nima nič manj kvalitetnega življenja. Vsak dan mora dobiti kapljice in večkrat na dan ji s fiziološko očitim oči. To je to...aja je pa moja srčica edini šicu ki ga jaz poznam s to boleznijo (ki ni dedna), pa jih poznam kar nekaj....

LPK

Društvo za pomoč živalim ŠNOFLJA
http://www.snoflja.si/
Informacije na tel. št.: 070 816 367 ali e-mail naslov: [email protected]
Moja srčica Lina: http://linak.moj-album.com/


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #71 : 11 September 2006, 15:05:39
Kimi! Midve se drugače poznama, ker hodima na treninge skupi! Sej sta se Kimi in Pan tud skupi igrala! lol

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kimmi

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 11 September 2006, 15:11:09
Živjo rapgirl,

mislim da bom jaz taprava kimmi, slučajno se nick ujema s kimi* . Mi pa hodimo skupaj na treninge (glej slikoco malo više - nick Obsequey.

kimmi



Kimi*

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 11 September 2006, 15:47:46
Hi, hi ja nick se ujema :) Moja malčica je Lina in mislim da iz tega foruma ne poznava nobenega psička ali njegovega  dvonožnega prijatelja  :(

Če boš potrebovala mašno pa sporoči, rade volje posodim.

LPK

Društvo za pomoč živalim ŠNOFLJA
http://www.snoflja.si/
Informacije na tel. št.: 070 816 367 ali e-mail naslov: [email protected]
Moja srčica Lina: http://linak.moj-album.com/


MARKO - INDIA

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 29 September 2006, 14:40:39
Klub za Tibetanske pasme Slovenije
(Lhasa Apso, Shih-Tzu, Tibetanski Španjel, Tibetanski Terier, Do-Khyi /Tibetanski Mastif)

   V A B I L O   

Klub za Tibetanske pasme Slovenije VAS VABI

v soboto, 30.09.2006, na vežbališču KD Domžale na

Klubski dan

z Ocenjevanjem zunanjosti in Vzrejnim pregledom

začetek ob 9 uri

in možnostjo pregleda oči (in pogačic) - Dr. Zlata Čop

od 10 do 11 ure

Priložnost za srečanje z znanci, vaši psi pa se bodo lahko po mili volji naigrali.

KAKO DO TJA:
iz smeri Ljubljane avtocesto Lj-MB zapustite pri izvozu Domžale, zapeljete čez nadvoz in peljete 200 m naravnost v smeri Kamnik/Kranj ter nato na koncu protihrupne ograje zavijete levo – do parkirišča KD Domžale

iz smeri Maribor zapustite avtocesto MB-Ljubljana pri izvozu Domžale, v križišču zapeljete desno v smeri Dob/Vir peljete 200 m ter nato na koncu protihrupne ograje zavijete levo – do parkirišča KD Domžale)

Za oceno zunanjosti in /ali vzrejni pregled prinestite s seboj :
 original in fotokopijo rodovnika
 oceno in fotokopijo ocene displazije kolkov, če vaš pes že ima pregledane kolke (za pasme Tibetanski Terier in Do-Khyi-Tibetanski Mastiff)
 Potrdilo o cepljenju proti steklini (rumena knjižica).

Dodatne informacije :
P. Peer - tel. 031 773 777
e-mail : [email protected]

POZOR

Pričakuje se, da prispevate tudi kakšen sladice   :P

NOVO - KLUBSKI DAN - NOVO

Po dogovoru z g. Peerom se nam bo na klubskem dnevu pridružila tudi "pasja zobozdravnica" Vladka, ki bo z veseljem pogledala tudi zobke naših kosmatincev. Pri njej boste izvedeli vse o preventivi, negi in eventuelnem zdravljenju. Torej vašim kosmatim kepam lahko zapojete "jutr maš zobarja, jez bom s tabo šla, se bova skupaj drla kr oba.... Ampak Vladka je tako prijazna "zobarca" da se je kužki sploh ne bojijo - to vem iz prve tace ker je naši Indiji izrula dva mlečna zobka, ki nista hotela sama ven.

lp

MARKO



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #75 : 29 September 2006, 14:49:24
Mene pa zanima, kako se prijavim v klub za tibetnaske pasme?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #76 : 29 September 2006, 15:20:00
Jutri se lahko na klubskem dnevu! :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #77 : 29 September 2006, 19:16:03
Žal nimam prevoza in še trening z Ajko (zlato prinašalko)! Tako, da bi prosilače mi lahko poveste kako se drugače še prijavim!? Ker sem poslala tudi email pa mi še nobeden ni odpisal!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Dino

  • Gost
Odgovori #78 : 14 Oktober 2006, 09:07:42
Pozdravljeni!
Jaz sem tisti shih-tzu za katerega ste govorili da nebo zdrav in nevem kaj še vse! Zdaj je tako živahen da dela čudeže! Ima 4 mesece in je črno-bele barve.

lp, ninek



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #79 : 14 Oktober 2006, 13:20:59
Ja lepo da je zdrav ..  :P Še pa je čas, da se karkoli pokaže  ::)



Dino

  • Gost
Odgovori #80 : 15 Oktober 2006, 13:12:09
Ja, vem ja. Samo sem 100% da bo vse v redu! kako ste pa vi in vaši malčki???

lp, nina



Dino

  • Gost
Odgovori #81 : 20 Oktober 2006, 23:10:41
Oj!

Kaj tukaj noben več ne piše? Kako so vaši kužki? Koliko so sedaj stari?

lp, nina



Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #82 : 22 Oktober 2006, 22:45:45
Kako si pa lahko 100%  :o
Mislim da si to lahko le želiš nikoli pa ne moreš zagotovo vedeti....



majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 30 Oktober 2006, 17:14:29
že dolgo se nisem nič oglasla...kako ste kaj vsi po vrsti?js in Srečka sva v redu,če odštejemo nepojasnjeno praskanje po ušesu,ki je samo od sebe zginlo in malo povečano (nepojasnjeno) solzenje oči ki se tudi že umirja.
Dino...100% ne moreš bit prav nikoli,ampak upaš pa lahko da bo vse v redu :)



Dino

  • Gost
Odgovori #84 : 01 November 2006, 21:00:37
ja vem ja da ne morem biti 100% samo če vidim da je vse v redu (zaenkrat) potem sem skoraj da sigurna. no saj ni važno. Pošljite kakšne slikice od vaših ljubljenčkov?

lp, ninek



majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 05 November 2006, 16:54:10
bi poslala pa so prevelike in ne znam zmanjšat :(
danes smo bli na enem super izletu od belega križa navzdol pa vse do plaže v strunjanu,okoli solin in nazaj do športnega parka v strunjanu.se mi zdi da je Srečka res uživala, čeprav so ble nekje skale tako visoke da je komaj skočla gor (ampak je skočla še preden bi jo lahko primla in dala gor ::))
v glavnem super je blo...hodite na kakšne daljše sprehode (2 uri in več) tudi zdaj ko je bolj hladno?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #86 : 05 November 2006, 17:50:40
Jaz sem se pa odločila, da bom s svojiim shih tzujem trenirala agility. Seveda, ko bo primerno star bom začela s preskakovanjem ovir. Sedaj pa delava na hitrosti in pa počasi še potem na slalumu.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 05 November 2006, 20:54:49
tudi js sem mislila da bi trenirala agility ker ko sem doma postavla improvizirane ovire je Srečka z veseljem preskakovala...sem se tudi pozanimala kolko stane,kdaj je vpis,...ampak kaj ko nimam prevoza do poligona,tako da potem ni blo nič od vsega skupaj.mogoče čez dve leti,ko načrtujem da bom vozla avto...ampak Srečka bo stara že 7 let in nevem če bo še za take fore kot je agility.no bomo vidli kako bo :)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #88 : 05 November 2006, 21:38:11
A te lahko vprašam iz kje si?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 06 November 2006, 17:59:20
seveda lahko vprašaš iz kje sem.ni pa nujno da dobiš odgovor (joke  ;)).sem iz izole...ti?