Oddaja/Prodaja odsluženih psov

Lauri · 57945

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #120 : 01 Februar 2013, 21:38:59
Meni je to - da pes ni zadovoljen v določeni situaciji - en od poglavitnih vzrokov, da gre. Ne ta, da jaz nisem zadovoljna z njim (navsezadnje, placa mi ne manjka, zaradi 20 dek briketov na dan me tudi ne bo konec), je pa škoda držat psa v pogojih, ki mu ne ustrezajo, če lahko nekje drugje zaživi na polno. Vsaj pri tisti psici, ki sem jo oddala je bilo tako. Kar se mene tiče, bi jo lahko tudi obdržala, za vzrejo je bila povsem ok, tudi delat se je dalo z njo, se pa ni vključila v skupino in se ni dobro počutila.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #121 : 01 Februar 2013, 21:47:17
pogoje psu ustvariš ti, kot njegov lastnik in vodič preden se za psa odločiš, vsaj sklepam da ni sam prišel na tvoj dom
Sem te vprašal kakšna je razlika med teboj in tistim ki psa da v azil ker mu pes več ni vseč, verjetno on tudi upa da bo dobil drugega lastnika , kjer se bo boljše počutil

Citiraj
Vsaj pri tisti psici, ki sem jo oddala je bilo tako

ah, temu racionaliziranje

Citiraj
Mogoče pa rodovnikov ne znajo brat 

kako hitro se zabijejo z lastnimi izjavami :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 01 Februar 2013, 22:13:56


Sem preverila rodovnik mojega psa...mu manjkata WTF in DVD



Pravzaprav ne. Bolj na tiste, ki naredijo vse, da se že mrtva zveza ne razdre, pa čeprav je slaba za oba (se pa to dela na najrazličnejše načine, od izsiljevanja in groženj do joka, jamranja....)

Kar se pa pasjih upokojencev tiče pa se seveda strinjam. Te zato, da si naredijo prostor za nove oddajajo samo tisti, ki si žele prihraniti stroške - ravno tu je keč, zakaj vzreja ni donosna: za oskrbo psice tistih 8 ali celo več let ko je upokojena - sploh na koncu, ko servisiranje postane res drago, zagoniš vse tisto, kar si  prej "zaslužil". Če se psice pri 8 letih znebiš, ti dobiček ostane.
Hja torej si na koncu nekje blizu nule za razliko od tistih, ki pse imajo zato, ker so jim všeč in si v bistvu delajo stroške od dneva ena. A pol gre za biznis al ne?  ???

Ne vem če je primerjava s partnersko zvezo primerna. Partnerska zveza je precej dvosmeren odnos kar se tiče vlaganja vanjo, medtem ko pri psu bi pa prej potegnila vzporednico z odnosom do otroka. Kdaj je zveza zares mrtva in se začnejo izsiljevanja je najbž precej subjektivna reč, razen kadar gre za narcistične odnose. Tam je pa simpl in je pol tudi vzporednica z odnosom do psa povsem ustrezna. Odnos je smiseln, dokler je korist od njega - ko te ni več, je pes za oddat, partner pa za pred vrata postavit. Človeštvo sicer menda gre vedno hitreje v to smer, ne vem, pa če je bit za to navdušen. To, da je za psa, ki nekomu ne služi več, najbrž res boljše, da gre v nov dom, še ne pomeni, da je okej. Jaz v bistvu v takem primeru ne bi silila psa, da ostane pri takem lastniku, bi pa prisilila lastnika, da financira oskrbo pri nekom drugem. Ker nam gre za korist psa, ane?  :D   
Pravzaprav jaz tudi ne vidim bistvene razlike med lastniki, ki polnijo zavetišča, in takimi, ki odslužene pse oddajajo/prodajajo. Razlika je samo v izvedbi.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #123 : 01 Februar 2013, 22:41:00
heh na tole sploh pomislil nisem, dobro vprašanje


Sicer res dobro vprašanje, ki pa ga strokovnjak s takšnim renomejem, ki bi naj poznaj pasjo psiho in razmišljanje, naj ne bi postavil.

To so bolj vpršanja za ljudi tipa Davorin.

Se pa lepo bere in popiha na dušo našim vrlim "davorinčkom". :-D

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #124 : 01 Februar 2013, 22:49:06
ne rabim biti ravno strokovnjak pasje psihe da razumem, da je odstranitev psa iz okolja na katerega je navajen za slednjega stresna, kar pa sicer ni nekaj kar se bi ti v stremenju svoje poti obremenjeval a ne

se pa vsekakor strinjam v točki da si pes zasluži boljšega lastnika, predvsem nekoga ki ga ne bo smatral za objekt ki se ga lahko zamenja ko se ga ne da več uporabit ali je z njim dejansko potrebno delati za uspeh

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 02 Februar 2013, 10:34:54

Se pa lepo bere in popiha na dušo našim vrlim "davorinčkom". :-D

Sky je pa človek na mestu, ko provocira s temi pomanjševalnicami...je treba tega?
Odrastite!!!
In se menite o tem kar teče debata, na pa bit žaljivi, pikolovski ipd...
Sovražim take ljudi!



Zarja

  • Gost
Odgovori #126 : 02 Februar 2013, 10:49:15
No ja, bodimo realni - kot vedno, dokler se ni v temi pojavil Davor, je bila komunikacija na malo višjem nivoju. Pred tem je vsak povedal svoje mnenje, nekateri so se z njim strinjali, nekateri pač ne. Ampak še vedno je bilo pa obojestransko spoštovanje osebnih mnenj in debata je tekla naprej brez osebnih napadov in prepucavanj.

Kot povprečnega uporabnika tega foruma me jezi, da so zaradi takšnih "cvetk" kinologi, ki se ukvarjajo s psi že dolgo časa in imajo ogromno izkušenj, preprosto nehali pisat sem, ker se jim ne da ukvarjat s takimi provokatorji. Mi je bilo v veselje brat njihove izkušnje in se kej novega naučit iz tega.

 



Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #127 : 02 Februar 2013, 11:15:44
ne rabim biti ravno strokovnjak pasje psihe da razumem, da je odstranitev psa iz okolja na katerega je navajen za slednjega stresna

Obcasno imam v varstvu pse iz svoje vzreje, pa naj gre za dan, teden - v enem primeru je slo skoraj za mesec, zaradi dolocenih osebnih razlogov. Niti en sam ni imel problemov s prilagoditvijo. Ker je sel iz dobrega - na dobro. Iz druzinskega v druzinsko okolje. Pes, ki ga imam trenutno v varstvu je pri meni cel teden in ze prvo minuto po odhodu lastnikov se je "zbondal" z nasimi psi, mi nosil igrace itd. Torej, popolnoma nobenega stresa. Se opazil ni, da sta lastnika sla. Kaksen dan je sicer potreboval, da je nasel svoje mesto v "krdelu" in v hisi, ampak nic vec kot to. In takih primerov imam ogromno.

Je pa druga zgodba, ce pes drasticno menja okolja. Npr. iz druzinskega okolja v psarno s 15+ psi. To se mi je zgodilo zgolj enkrat in takrat sem si prisegla - nikoli vec. Ceprav sem jaz osebno s svojimi emocijami potrebovala vec casa, da sem se sprijaznila, kot pa psica na to, da se je ponovno prilagodila.

Torej po mojem mnenju cisto prevec komplicirate. Je pa res, da vsak vidi situacijo tako kot jo zeli, in bo vedno nasel nove razloge za argumentiranje. Vkljucno z mano, seveda. Tako da se mi pet strani prerekanj zdi popolnoma nepotrebnih. Prevec ste se zreducirali na eno samo osebo - Zorana osebno poznam in vem, da Ironu ne bo hudega, tako da so vse debate okoli tega popolnoma brezpredmetne. Ce pogledamo sirse, pa se strinjam, problematika je. Ampak nikoli se pa ne da posplosevat - vsaka zgodba je zgodba zase in kot tako jo moramo tudi obravnavati.

P.S. Kjer je volja, tam je pot.. Smatram se za vzreditelja, pa imam doma eno 2-letno psico in dva "ze odpisana" ;) 8 in 9-letna. Niti slucajno si ne bi mogla zamisliti, da bi jih oddala, ker sta samo se "strosek". Sta druzinska clana, vedno bila in vedno bosta. Vzrejne ambicije se dajo vedno resevati se na kaksen drug nacin - npr. s solastnistvi.

lpm


Nič nima smisla. Smisel nastane.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #128 : 02 Februar 2013, 11:23:57
Sky je pa človek na mestu, ko provocira s temi pomanjševalnicami...je treba tega?
Odrastite!!!
In se menite o tem kar teče debata, na pa bit žaljivi, pikolovski ipd...
Sovražim take ljudi!

Ja, Lauri, Sky je človek na mestu in to vedo vsi, ki me poznajo.
Pa vendar sem samo človek in ko me nekdo stalno provocira, se kljub temu, da me ne pozna, spravlja name in na mojo strokovnost, bom odreagiralg.

Pa niti Davorin niti jaz nisva omenjala sovraštva.
Če torej sovražiš drugačne, drugačnomisleče,... Kaj potem to pove o tebi kot o osebi?


Zdaj vas pa resnično zapuščam!



Lp Z.,

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 02 Februar 2013, 11:27:24
Obcasno imam v varstvu pse iz svoje vzreje, pa naj gre za dan, teden - v enem primeru je slo skoraj za mesec, zaradi dolocenih osebnih razlogov. Niti en sam ni imel problemov s prilagoditvijo. Ker je sel iz dobrega - na dobro. Iz druzinskega v druzinsko okolje. Pes, ki ga imam trenutno v varstvu je pri meni cel teden in ze prvo minuto po odhodu lastnikov se je "zbondal" z nasimi psi, mi nosil igrace itd. Torej, popolnoma nobenega stresa. Se opazil ni, da sta lastnika sla. Kaksen dan je sicer potreboval, da je nasel svoje mesto v "krdelu" in v hisi, ampak nic vec kot to. In takih primerov imam ogromno.

Je pa druga zgodba, ce pes drasticno menja okolja. Npr. iz druzinskega okolja v psarno s 15+ psi. To se mi je zgodilo zgolj enkrat in takrat sem si prisegla - nikoli vec. Ceprav sem jaz osebno s svojimi emocijami potrebovala vec casa, da sem se sprijaznila, kot pa psica na to, da se je ponovno prilagodila.

Torej po mojem mnenju cisto prevec komplicirate. Je pa res, da vsak vidi situacijo tako kot jo zeli, in bo vedno nasel nove razloge za argumentiranje. Vkljucno z mano, seveda. Tako da se mi pet strani prerekanj zdi popolnoma nepotrebnih. Prevec ste se zreducirali na eno samo osebo - Zorana osebno poznam in vem, da Ironu ne bo hudega, tako da so vse debate okoli tega popolnoma brezpredmetne. Ce pogledamo sirse, pa se strinjam, problematika je. Ampak nikoli se pa ne da posplosevat - vsaka zgodba je zgodba zase in kot tako jo moramo tudi obravnavati.

P.S. Kjer je volja, tam je pot.. Smatram se za vzreditelja, pa imam doma eno 2-letno psico in dva "ze odpisana" ;) 8 in 9-letna. Niti slucajno si ne bi mogla zamisliti, da bi jih oddala, ker sta samo se "strosek". Sta druzinska clana, vedno bila in vedno bosta. Vzrejne ambicije se dajo vedno resevati se na kaksen drug nacin - npr. s solastnistvi.

lpm

Tudi jaz sem imela enkrat psičko na "počitnicah". In vodnica te psice je tudi na forumu, ki lahko potrdi moje besede: Psi so prodane duše. Za žvakalico, kavč in cartanje vse  ;D



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 02 Februar 2013, 12:08:29
Hah, ja.... izdajica pasja!  :D
Jaz sem si jo kar predstavljala kako sedi pri vratih, cvili, žalost na višku,...
Jp, jp...  :D



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 02 Februar 2013, 12:44:16
hja...se je treba situaciji prilagodit  8)
No ampak iskreno...v varstvo oddat starejšega psa je skoraj lažje kot mladiča (ko se usi lužic bojijo >:D). Ampak nov dom najdit mu pa učasih vendarle ne gre tako enostavno.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #132 : 02 Februar 2013, 13:23:09
Mogoče je vzrok za ne(spo)razumevanje tudi v različnem dojemanju psov. Nekateri so pač sveto prepričani, da so psi kosmati človečki, zvesti, hvaležni, celo da ljubijo svoje lastnike.....Drugi pa vemo, da so nam psi  podobni še bolj od pravljičnih kosmatih možičkov: enako kot mi so prepričani, da se ves svet vrti okrog njih, so konformisti in pragmatiki. Delajo tisto, kar jih veseli, jih sprosti  in jim prinaša ugodje (ali olajša neugodje). Marsikdo, ki tukaj sika čez grozne lastnike, ki so sposobni izdati svojega zvestega in ljubečega psa ter ga oddati drugam, bi bil verjetno kar malce zgrožen, ko bi opazil, kako hitro bi tudi njihov  zvest, hvaležen in ljubeč cucek v novem okolju pozabil na svojega lastnika (ki se je za prav tega cucka dobesedno pripravljen  žrtvovat) - če se mu dobro godi in mu ni dolgčas seveda.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #133 : 02 Februar 2013, 15:20:59
Moji psici, ki imata vsega polno rit, se valjata po kavču in postelji, jesta, priznam, občasno celo fazane, niti ne treneta, ko gresta v varstvo k partnerjevim staršem. Prvič sem še nekaj komplicirala in se hotela poslavljat, pa me je ena samo od daleč pogledala, z repom pomahala, se obrnila in izginila v kuhinjo, druga je storila isto, samo da je izginila v dnevno sobo na tepih pred kamin (pa sta bili takrat tam šele drugič, prej sta bili tam samo na kratkem obisku skupaj z nama). Naslednjič se zato sploh poslavljala nisem. Ko sem prišla nazadnje po njiju, me je ena od psic odvlekla do zaprtih vrat v eno od sob, migala, se zvijala in me na vse pretege hotela prepričat, naj ji odprem. Ko sem vprašala, kaj je notri, so mi povedali, da imajo tam shranjene pasje piškote. Torej je očitno le imela eno pripombo: vrata se po njenem mnenju tisti teden, ko sta bili v varstvu niso dovolj pogosto odpirala. :D

Seveda je človeška lahkomiselnost in neodgovornost obsojanja vredna. S človeškega zornega kota. Ampak tako kot pravi Lanabela, pes se v trenutku prilagodi. Zato je za psa predvsem pomembno, da gre na boljše oziroma vsaj na enako dobro.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #134 : 02 Februar 2013, 15:43:53
Tisti, ki so pisali zanimivo, poučno, itd. so odnehali že dosti pred Davorjem ali Pidogom. Tisti, ki so zaradi teh dveh nehali pa jih niti ne pogrešam ;)
Ne bi rad polemiziral o oddaji psice, psa, me pa zmeraj obaja misel: kaj če bi bila ta psica mešanec, Xpes, tralala. Kaj mislite, da bi bilo toliko  "sočutja", zagovarjanja drugačnosti in ostalih moralno/etičnih načel, ki jih neke vrste kinologija prodaja?
Ja dame in punčare, zamislite se kdaj  ;) :-*
Pa, da me ne bo katera zopet za jezik prijemala, da vedno znova vlačim na plano baštarde in rodovnike ::)



Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 02 Februar 2013, 16:08:39
Če torej sovražiš drugačne, drugačnomisleče,... Kaj potem to pove o tebi kot o osebi?

Oh in sedaj sem jaz ta grda  :P da sovražim ljudi???  :o

Če se ne znate normalno menit in me to moti...
Če si tolk pameten in te Davor dreza, ne drezaj nazaj...

Nima smisla se spuščat na ta nivo, čeprav sem grda in sem se že. :-[ ups...

Jaz sem odprla to debato in sem tu zaradi psov, vi se pa pobijate in provocirate...osebno napadata en drugega.
Vsak lahko izrazi svoje mnenje, ja me pa moti provokacija, zagovarjanje, izgovarjanje,vsiljevanje svojega mnenja in poniževanje, če nekdo ne sprejme povedanega.... Otročje!








Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 02 Februar 2013, 16:26:18
Seveda je človeška lahkomiselnost in neodgovornost obsojanja vredna. S človeškega zornega kota. Ampak tako kot pravi Lanabela, pes se v trenutku prilagodi. Zato je za psa predvsem pomembno, da gre na boljše oziroma vsaj na enako dobro.
O great! Odlična popotnica za odgovorno skrbništvo, ni kaj!
Torej - samo sklicevat se je treba na pravo stvar, pa je zadeva okej... ker kdo pa ne privošči psu boljše ali vsaj enako dobro?
  :(

Zna bit, da bo držalo, da je težava v dojemanju...

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #137 : 02 Februar 2013, 16:29:36
Ja, včasih je treba privoščiti psu, da gre na boljše.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 02 Februar 2013, 16:56:51
Ja, seveda. Zna bit da večkrat ko samo včasih. Jaz problem, če bi se temu recimo da tako reklo, vidim v tem, da je tako početje sprejemljivo. V bistvu bi bilo pa po moje treba največ kar se da nardit prej, da bi taki primeri bli res izjeme. Ker v resnici je psov, ki bi si zaslužili boljše (ne samo, da se jim privošči), strašno veliko.
Pa ni ravno isto, če psu iščeš nov dom zaradi nekompatibilnosti ali pa kakšnih nenadnih življenjskih situacij ali pa zato, ker je odslužil svoje. Mene osebno vedno moti, kadar se zaradi koristi psom dela uslugo takim, ki si je v resnici ne zaslužijo. Pa v bistvu se strinjam, da si odslužen pes zasluži boljši dom. Samo naj gre v nov dom opremljen s plačanimi stroški oskrbe, pa bi bila stvar še dokaj sprejemljiva.   

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #139 : 02 Februar 2013, 18:53:11
Citiraj
Sovražim take ljudi!

zakaj bi le, žaljenje nastopi ponavadi vedno ko zmanjka argumentov oz. je posameznik očitno v svojih odločitvah dovolj nesamozavesten in v njih dvomi, da se na kritiko odzove osebno; navsezadnje sky je že sam na začeku poudaril da njegova odločitev ne bo prinesla ravno odobravanja
 moj pes je  družinski član in pred nakupom sem vedel da gre za obvezo do konca njegovega življenja, to je zame nekaj popolnoma naravnega in odgovornega, za nekogar očitno ni, saj potemtakem ne bi bili azili polni ; pač s takšnim mišljenjem se jaz ne strinjam oz. ne smatram za dejanje odgovornega in dobrega lastnika psa

Citiraj
me pa zmeraj obaja misel: kaj če bi bila ta psica mešanec, Xpes, tralala. Kaj mislite, da bi bilo toliko  "sočutja", zagovarjanja drugačnosti in ostalih moralno/etičnih načel, ki jih neke vrste kinologija prodaja?

Citiraj
Torej - samo sklicevat se je treba na pravo stvar, pa je zadeva okej... 

zanimivo da ravno tiste ki najbolj trobijo ko želi kakšen lastnik nerodovniškega psa tega oddati ker mu ni več vseč ali mu je preveč, ter so polne o razlogih zakaj so azili polni sedaj racionalizirajo oddajo odraslega rodovniškega psa ker lastniku ni več primeren za njegov kinološki hobij
Me pa to že od tiste teme o tetovaži psa ne preseneti več, pač ena svinjarija je večja od druge glede na izvor psa..

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #140 : 02 Februar 2013, 18:55:49
.