Surova hrana

irenchy · 1184032

Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #3090 : 14 Marec 2014, 15:45:34
Mene pa zanima, kako vam psi prenašajo prašičje parklje (surove ali kuhane)?
Imajo kakšne težave s prebavo kosti?

Moja jih je dobila 2x in to surove. Obakrat je zgleda prevelike dele požrla, ni jih prebavla in je cele dele pokakala, seveda z ogromno sluzi in krvjo... Je kar grozno zgledalo, se je že prvič to zgodilo, jaz budalo pa sem ji še 2. dala in je bilo enako. Ne vem v čem je bil problem, ali v tem, da jih ne mara preveč (ko sem prvič ponudila je pustila, ko pa sem drugič pa je bila lačna in je pojedla) ali v tem da so bili nasekani (čeprav vedno majhne kosti čisto vredu razgrize).



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3091 : 15 Marec 2014, 19:24:13
Kuham jih ne, jih pa občasno na hitro (par minut) pokuham če se punta surove jest. Kuhane kosti niso priporočljive. Surove parklje pa sicer brez problemov zmaže, nima nikakršnih težav



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #3092 : 15 Marec 2014, 20:23:33
Evo, jaz sem pa danes prišla blažena od sorodnikov :D . Šli smo po piščance, zraven smo dobili še njihove glave, tako kot vedno, ampak danes jih je bilo ogromno, verjetno okoli 40, mogoče kaka manj, pa bile so večje kot ponavadi, vagajo po moje vsaj 4 kile, pa dobila sem tudi 2 glavi od onih malih kokoši, mi jim rečemo cincike (na zadnji sliki) :P . No, nenapovedano pa sem še dobila svinjsko glavo, s tem, da jo ponavadi dobim razsekano na najmanj 6 kosov, danes prvič samo na polovico :D . Vglavnem, pasja skrinja je polna, pa nekaj še je v naši  ::) . Ni kaj, fajn je met kmete za sorodnike  :D






Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3093 : 17 Marec 2014, 09:21:52
Luksuz  :D A svinjske glave ti pa ok prenaša? Kaj ji kej pol na teh parkljih ne paše.. Js sem enkrat dobila 10kg goltancev pa je tekoče driskal po kuhanih in surovih. Sem še enkrat kasnej probala za vsak slučaj pa je bilo isto in sem jih naprej dala. Zaenkrat edina stvar, ki je ne prenaša.

Od kurjih glav imam js najrajš petelinove, ko je še ona velika roža gor  ;D Drugače jih pa lahko dobim neomejeno iz ene farme, sam mi je preveč koščen vse skup in jih težko kombiniram, tako da futram to samo ob domačih kolinah. Sem jih od začetka morala zmrznat in nazaj odtalit da je bilo ok, ker ni hotel jest frišnih domačih putk, je menda mislil da je še živa in da je ne sme.



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #3094 : 17 Marec 2014, 14:18:22
Hvala za odgovore.

To je prvič, da sem dala psu surove parklje, pa celo lepo, brez goltanja, jih je grizel, potem pa čez cca 6-12 ur izbruhal par kosti. Enako je bilo po kuhanih parkljih.

Ne vem, ali se to bruhanje šteje pod normalno ali je bolje, da parklje ukinem?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3095 : 17 Marec 2014, 14:23:37
Moj zna tudi bruhat, ce je obrok prevec koscen. Sluz in take male, razgrizene koscke kosti. Ce pa je dovolj mesa zraven, pa nobenega problema.

battito animale


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #3096 : 17 Marec 2014, 15:31:18
Moj tudi vcasih bruha ce dobi prevec kosti. Se ne dogaja dovolj pogosto, da bi se zaradi tega posebno sekirala. Tudi pes se ne :)




Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #3097 : 17 Marec 2014, 17:18:21
Nika, svinjsko glavo čist ok prenaša. Ampak ne sme je bit preveč, ker je kar fajn koščena. Ji pa porežemo vso kožo in večino maščobe dol, ko smo prvič pri kolinah glavo za njo prihranili pa tega nismo naredili in ji ni šlo preveč v rit. Sem ponujala, je pojedla tudi komaj 2. ali 3. ko sem ji ponudila. Tako sem mogoče pri 2 kosih naredla, potem sem maščobo porezala dol in je brez problema pojedla... Zgleda ji maščoba in koža glih ne pašeta, ne vem... Je pa sedaj glava spet s kožo in maščobo, so sorodniki klali za njih svinjo in ne za nas in se verjetno nihče ni spomnil, da bi ji glavo "olupil", čeprav tisti najbolj masten del na žvekalkah pa le so  :) . Skratka sedaj bo dobila kar celo polovico naenkrat pa me ful zanima kako bo jedla, če sploh  ::) . Goltanci pa moji ful ful pašejo, kuhani in surovi. Moja jih dobiva ob primeru driske/bruhanja. Edino kaj ji ne paše so res ti parklji, pa glava z maščobo, puranje noge pa preveč kurjih glav ji tud zna delat probleme (verjetno kar zarat perja), ostalo pa ji kar paše.

Bojo pa letos klali tudi purane, upam, da se lahko ušunjam vsaj za glave, če že ne za kaj druga (ostalo njihov pes ponavadi poje)  :)

Moja tudi bruha po preveč kosteh. Ponavadi me bruhec zjutraj pričaka, včasih se pa na sprehodu trave nažre pa potem. Čeprav ok, se še dolgo ni to zgodilo.  :) . Lahko pa so problem tudi predebele kosti?



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #3098 : 17 Marec 2014, 19:12:19
Izbruha navadno tiste bolj okrogle kosti in par manjših koščkov. Nekje sem brala, da so psi po parkljih imeli krvavo blato in težave z odvajanjem. Meni se zdi bruhanje vseeno boljša rešitev za psa, ne vem pa, če je še smiselno eksperimentirat  ???....Kako bi se vi odločili?

Kako je pa s prašičjimi repki...jih dajete psom?



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #3099 : 17 Marec 2014, 20:42:33
Možno da tega ne prežveče dovolj?

Jaz bi na tvojem mestu probala max. 2 ali 3x pa še to ne zaporedoma, ob primeru, če je bilo krvavo pa bi že prvič prenehala s probavanjem. Vsekakor, če se je večkrat ponovilo ne več eksperimentirat. Je dovolj drugega za jest  :)

Repke sem jaz dajala zraven nogic. Je pa ga začuda pojedla brez problema, medtem, ko je noge pustila. Tudi problemov ni bilo. Sem kar malo pozabila na njih, mogoče jih pa bom le kupila kdaj  :)



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #3100 : 17 Marec 2014, 20:48:00
Večina izbruhanega je bilo slabo prežvečeno. Imam še eno nogico, bom poskusila s polovičko le-te, in če ne bo šlo, bom odnehala.
Ja, repki so bili cel žur  :D, sem jih čisto slučajno našla v Panviti, pa sem poskusila.



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #3101 : 18 Marec 2014, 14:55:38
Jaz dajem parklje recimo na 14 dni. Pa že mesarju rečem, da mi jih razreže po dolžini in dajem samo polovico naenkrat. Je preveč kože gor in ima mehko blato, če poje preveč kože. Drugače prebavi čist OK.

Dajem pa seveda surove! Itak!  ;)



Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3103 : 20 Marec 2014, 08:19:25
Kam daš ti vse te pse?   :D Kaj je tista bela stvar pri dobermanu?



Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!
Odgovori #3104 : 20 Marec 2014, 23:22:22
hehe, pa vidiš da je placa več kot dovolj :D  7 psov trenutno (in praktično konstantno), pa se na kavču še vedno luft najde :P
bela zadeva so kuhana piščančja prsa ;)


SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #3105 : 25 Marec 2014, 10:31:23
Tako, zdaj so pa pobrali še svinjske požiralnike. Ne bo dolgo, ko bodo dostopni zgolj zrezki.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #3106 : 11 April 2014, 08:54:43
Greš do kmeta. Kupiš celega prašiča (ali pač katero drugo žival). Seštiklaš. Daš v pakete in psa fletno hraniš po sistemu celega plena. Ni lih najceneje, niti najbolj kumot. Sej psi se zrezkov ne bodo branili  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


bykitty

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #3107 : 21 Maj 2014, 15:13:40
Pozdravljeni,

že nekaj dni berem to temo in sem sele na 48 strani :) Bi vas pa rada nekaj vprašala. Sama sem mojo psico zacela hranit izkljucno s surovim in jo tako hranim nekje 3 mesece. Za surovo sem se odločila, ker sem zasledila, da ima psica najverjetneje tezave s kolki in sem potem po netu iskala resitve in prišla do strani kuzkipovejnaprej in poskusila s tem načinom prehranjevanja + dodajanje vitamina c (ester - C) kajti vitamin c naj bi zelo pripomogel pri tezavah s sklepi, ker tvori kolagen in tako izbolša gibljivost sklepov. Že po mesecu dni sem opazila napredek. Pred tremi meseci sem ji namrec v igri ukazala da skoči po palico in opazila, da ko se je odrinila z zadnjimi tacami je mocno zacvilila. Po enem mescu hranjenja s surovim in kuro z vitaminom c sem opazila da teh tezav ni vec in psička normalno spet skače. Kajti ni hotela niti na posteljo vec skocit, zdaj pa spet veselo skoči :)

Uglavnem me zanima, če je ta Nimrod ševedno aktualen in če je morda kdo ki je pred kratkim dobavil od njih meso? Ali mi lahko pove če je bil paket v redu in kakšna je sedaj cena? Kajti se se malo lovim z dobavo mesa. Drugace pa sem iz Kopra, tako da ce ima kdo kak nasvet, kontakt od kaksne mesnice, lovca, klavnice v blizini bi se priporočala.
Še nekaj me zanima. Ali je mogoče kaj narobe če ji v en obrok dam 2 različni vrsti mesa?

Hvala za odgovor! :)
LP



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #3108 : 25 Maj 2014, 14:27:48
Upam, da ne hraniš po razmerju, ki je napisano na strani kuzkipovejnaprej. Tisto razmerje prej ali slej pripelje do problemov, ker vsebuje veliko preveč kosti.

Sicer sama ne kopujem preko Nimroda, ampak kolikor vem, še je vedno aktualen.

In ja, v en obrok lahko daš dve različni vrsti mesa, če psu to ne povzroči kakih prebavnih težav. Moja brez problema večkrat je 2 ali celo 3 različne proteine v enem obroku.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #3109 : 01 Junij 2014, 19:28:56
Tejch, mi poveš kako hraniš kurje glave? Daš še kaj mišic zraven? Glave so precej koščene,ne?

Once you go boxer, you never go back :)


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #3110 : 02 Junij 2014, 18:19:55
Ponavadi jih kombiniram z organi ali mišicami, včasih pa dam kar same. Ampak je potem naslednji obrok mišica/organi. Sicer so kar koščene, ampak pri moji ni neke panike, če dobi samo glave v obroku, nima pretrdega kakca potem.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3111 : 05 Junij 2014, 19:33:02
Če kdo želi 14 piščačnjih glav in 30 krempljev šenkam. Prevzem jutri ob 10h pri BF (Jamnikarjeva 101) ali pa v soboto dopoldne kje v bližini Domžal. Moja razvajena rit nad tem viha nosove. Je pa sveže klano, trenutno še toplo :D

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3112 : 15 Julij 2014, 18:27:13
Mogoče kdo ve kakšno ceno ima Nimrod trenutno?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #3113 : 16 Julij 2014, 06:53:51
2€ je bilo 14dni nazaj.

Once you go boxer, you never go back :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3114 : 16 Julij 2014, 12:38:50
Hvala :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3115 : 16 Julij 2014, 12:41:48
Uau, so pa dvignili ceno...

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3116 : 16 Julij 2014, 13:29:45
Mislim, da je že en čas taka cena. Se mi zdi, da so tudi na forum pisali o tem.

Evo sem našla, lani aprila :)

Ravno danes dobila  :) 2€/kg. Jim pa zdaj menda jelena fali, tako da srne ne bo problema dobit. Sprobali sicer še nismo, je pa fino da je meso zdaj razrezano na približno pol kilske kocke in se ni treba še s tem ubadat. Pa v vsak paket dajo kost ali dve, eno sem dobila res ogromno plus tega da se še fajn mesa gor drži. Tak da naj jim bo, še vseeno dosti ceneje kot pa kako drugo meso.

Je pa tale piščanec pri Fišarju 1€/kg, še grem to v kratkem iskat da vidim kako bo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #3117 : 16 Julij 2014, 14:48:06
Ja, samo takrat je bil kar orenk dvig...saj če bodo še kaj dvigovali se kmalu ne bo več splačalo tam kupovat..

Once you go boxer, you never go back :)


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #3118 : 16 Julij 2014, 15:17:43
Takrat so dvignili iz 0,90 eur na 2 eur, z razlogom da bodo dajali bolj kvalitetno meso in 1 ali 2 kosti zraven. Očitno je bilo dovolj povpraševanja da so si to lahko privoščili. Za divjačino se mi cena še vedno ne zdi pretirana. Meso je res lepo (prej je bilo veliko več loja, sedaj ga praktično ni več).



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3119 : 17 Julij 2014, 09:34:47
Pa zdaj so tudi zmrznjeni bloki manjši ane? Prej je bilo pa v enem kosu in je bilo potrebno doma razkosavati ledene bloke :D

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/