mikrosporija

Gost · 33459

briyanna

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 17 November 2012, 21:48:20
Kriza no, kar panika me baše......joooooooooo, sem tak panična, da niti muce še k veterinarju nisem peljala, ne vem kam jo naj namestim, da mi ne bo še bolj okuževala bajte, če sploh je okužena, joooooooo, čez slab mesec bomo še dojenčka dobili....kriza no.....a mi lahko kdo pove ceno teh veterinarskih pregledov, ker ta moment je kriza tudi denar....razmišljam tudi o evtanaziji, ker ob dojenčku mi bo za mačko prav malo cajta ostalo.....ja, čeprav s težkim srcem, ker je muca kot družinski član, ampak gledano realno, mi prav gotovo ne ostane nič drugega.....



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #31 : 17 November 2012, 22:46:06
Saj provociras, ne?


-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


briyanna

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 18 November 2012, 09:21:27
Saj provociras, ne?

Mi niti na misel ne pride, da bi se norčevala iz tega... >:( sem panična ful in ne vem več, kaj narest....že zdaj vse špricam in perem, muco naganjam ven in delam totalne bedarije....



briyanna

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 18 November 2012, 10:40:32
tole o evtanaziji je res mal pretirano, no... :-[...jutr gremo k veterinarju in bom končno na jasnem kaaj in kako....morda pa muca le ni okužena in imam jaz bogve kakšno alergijo.... :( ???



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #34 : 18 November 2012, 13:50:45
Za zacetek tocno to. Pelji macko na pregled in predvsem nehaj panicarit.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


briyanna

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 19 November 2012, 11:47:35
No, takole je stvar....muca ima mikrosporijo..... :'(, vendar samo okrog gobčka in nikjer drugje.... ::) pa še to čisto malo, ko sva gledali z veterinarko pod lučko, je bilo vijolično samo tam okoli, presvetila je cel kožušček, tačke, in nikjer drugje ni bilo več.... :o zdaj sva dobila terapijo s zonitonom in kremico lamisil.....skopat ga morem 1x v razmaku 3 dni, kremico pa mazat 2x na dan okrog gobčka, vendar sem mu jaz namazala kar po celi glavi....da bo ja ziher.... ::)......dobila tudi razkužilni prašek in sem celo bajto obrisala s to vodo, po tleh umila, ležišče prešpricala...upam da naslednji teden, ko spet greva na pregled, bo že manj vijoličnih pikic.....

je pa problem zdaj tole kopanje.....celo kopalnico sem imela narobe obrnjeno, da sem ga "umila" z raztopino.....kaj oz. kako bi js muco sploh kopala, da ne bi preveč stresno bilo zanjo???? vsak nasvet je še kako dobrodošel.....hvala



ava.

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 20 November 2012, 19:44:46
Midve z muco sva trenutno na istem kot vi. Položim jo v umivalnik, primem za vratno gubo, z drugo roko pa z gobico namakam z Zonitonom. Se malo upira, ampak z vsakim namakanjem je lažje. Potem razkužim cel prostor, zamenjam ležišče, pomijem mačji WC in zamenjam pesek. Muca je samo v enem prostoru (v kopalnici), za k njej se preoblečem, preobujem. Na 3 dni z Asepsolom pomijem tla celega stanovanja, vsak dan posesam, na 2-3 dni preoblečem posteljnino, čim manj božam ostale živali (pri meni so se istočasno pojavili lišaji ob lasišču in čakam lab. izvide, a so po zdravljenju z Oronazolom že izginili).
Na začetku je tudi mene zgrabila panika (zaradi prenašanja na ostale živali), ampak je bilo z vsakim dnem lažje, tudi vsi ukrepi so že rutina. Z muco delam nežno in potrpežljivo in zdaj že vsa mazanja in namakanja mirno prenaša.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #37 : 20 November 2012, 22:00:55
Ko ni potrebno vec kopat, se je pri nas izkazalo za dobro po nasvetu veterinarjev, da smo jih kar umivali z viledo gobo namoceno v ustrezno raztopino. Dejansko ni kopanje, pa vendar je (ker lahko macko zares tudi tako zmocis).

Na zacetku pa le kopaj.


briyanna

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 21 November 2012, 11:32:33
Presneta reč no, kaj naj druzga rečem, ampak še bolje da se je zdej pokazalo, kot pa da bi muc veselo plesal zunaj in tako trosil bacile vseokrog....trenutno ga imam v predprostoru (na verandi), ima kartonasto škatlo za ležišče, katero vsak večer preden grem spat, dobro pošpricam in prebrišem, potem pomijem tla in potem še celo hišo.....mažem ga okrog gobčka in paničarim zraven, ali ga sploh mažem po pravi strani...jooooooooooooo, jaz in moja panika, huh......upam samo, da v pondelk ko ga peljem na kontrolo, ne bo svetilo še kje drugje....me bo pa dobro udarilo po žepu,vsaj 70 evrov mi je rekla veterinarka.....ojej....a je možno tolk???? koliko ste vi dali????



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #39 : 21 November 2012, 11:47:17
Najdrazji je bil Zoniton tj. 30 evrov flaska.

Jaz bi kartonasto skatlo sezgala in mu vsaj vsak 2. dan dala novo.


briyanna

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 22 November 2012, 17:10:22
No, pa smo dali še eno kopanje skozi...ajoj......morala sem imeti pomočnika, da mi je pomagal mačkona v banjici obdržat, ker je čist preveč telovadil, praskal in grizel... >:( še eno kopanje v nedeljo, potem pa upam da ne bo več potrebno....prav smili se mi, ko mora take strese doživljat....



hothien

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 27 December 2012, 09:22:43
Pozdravljeni!

Na spletu sem prebrala menda že vse možno o tej nadlegi, namreč tudi mi imamo mucka, najdenčka, star je slabe 4 mesece in ima mikrosporijo. Imamo ga v kletki, takšni za mačje razstave, v dnevni, drugje nimamo prostora.
Kar me najbolj skrbi je razkuževanje. Njegove odejice, na katerih leži, menjam na tri dni, jih dve uri namakam v raztopini iz lekarne (nekaj s klorom), operem jih na 60 stopinj in dodam mehčalec, ki uničuje spore in baketrije. Je to dovolj?
Okrog ležišča čistim kar s Spitadermom (alkohol), stranišče mu menjam na tri dni, razkužim s Sanytolom, ki prav tako uničuje vse bakterije, spore in viruse.
Skrbi me kavč, poleg rednega sesanja, sem ga celega prebrisala z alkoholom, material je mikrofibra. Roke si redno razkužujemo, z mačkom rokujemo zgolj v rokavicah.
Imava pa tudi midva z možem vsak po en flek, vendaar na zakritih delih, maževa z Lamisilom. Problem je hčerka, ki k sreči nima flekov, vendar daje roke v usta in tako. Ampak mačka pusti na miru, k sreči.
Tudi ostalo perilo perem na 60, razen črno in občutljivo pa na 40, z dodajanjem tega razkužilnega mehčalca.
Kaj še lahko naredim?
Konotrolo pri vetu imamo šele čez dva tedna, tako rada bi ga crkljala in stisnila, komaj že čakamo.
 



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #42 : 27 December 2012, 12:47:01
Namesto spitaderma in drugih alkoholnih raztopin raje uporabi Ecocid S/Virkon S oz. Asepsol. Glede na to, da je muc zaprt in omejen zgolj na kletko, neke hude panike glede vsakodnevnega razkuzevanja in spricanja cisto vseh povrsin v stanovanju, ni treba delati. Spore ne frcijo po zraku ...

Z mackom rokujte le toliko kot je nujno potrebno in v rokavicah. Njegove stvari peri na max. temperaturi, dodaj sanytol za strojno pranje (oz. kak drug ustrezen preparat) in to je to ... Lahko pa zacasno za lezisca uporabljas kaksne stare dekice/majice/brisace/rjuhe, ki jih potem lahko zavrzes.
Obolela mesta si vidva, ce le lahko, prelepita - najbolje se obnesejo kirurski flajstri (mislim, da so mepore), ker so zracni in se jih da enostvano odlepiti, brez da bi si posnel pol koze (namocis z vodo).

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


hothien

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 27 December 2012, 13:40:00
Hvala za odgovor. Tale Ecocid S/Virkon S oz. Asepsol je primeren za kavč? Da se samo pošprica in se pač ne splahuje? Zaradi hčerke me skrbi, če pride v stik s tem.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

ava.

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 26 Januar 2013, 23:55:22
Iz lastnih izkušenj: prisotnost dermatofitov (mikrosporija, trihofitija) je najvarneje preveriti s pošiljanjem vzorca na gojiščno preiskavo na Veterinarsko fakulteto, ostali testi so precej nezanesljivi.
Za kavč je primeren Sanytol: našpricate, pustite 5 min in pobrišete z vlažno krpo.



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #46 : 27 Januar 2013, 10:49:48
Naši dve muci sta kot mladički tudi imeli mikrosporijo.. po celi glavi. Pravijo, da je fuul trdovratna reč, čeprav zdaj ne vem ali imam jaz tako ekstremne mačke, ki imajo super imunski sistem in smo se pozdravili v slabem tednu in pol, še to ne. Pa se ne hecam.. 2x sem jih skopala in mazala vsak dan.. ni se preneslo ne na našo psičko (smo jih sicer imeli ločene, ampak tu in tam so prišle v stik), ne na nobenega družinskega člana. Imeli smo pa Zoniton mazilo in kopel..

Dogs are best friends ever!


Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 19 Junij 2015, 17:45:19
Pred kratkim sem našla muca starega dva meseca, ki ima mikrosporijo (pod lučko se ni svetil, zato smo naredili test). Dobila sem Sporanox kapsule, prve štirinajst dni sem mu granule dajala vsak dan, zdaj samo še vsak drugi dan (glede na to da muc hitro raste, mu povečujem odmerek zdravila glede na težo) in Zoniton šampon, ga kopam vsak tretji dan, tamal se upira z vsemi štirimi in že tako je bolj divje narave :D. Muc je imel po celem telesu gole okrogle flekce in tudi okrog oči in smrčka, dlako čisto druge barve. Zdaj se zdravi že skoraj tri tedne, na večini mest se mu dlaka lepo obnavlja in postaja vedno bolj črn, po gobčku in na tačkah pa ima dlako še vedno bolj sivkasto obarvano.
Prostor v katerem imam muca zaprtega 1x do 2x tedensko razkužujem z Virkonom, tista mesta ki dosežem, vključno s praskalnikom, njegovo straniše pa kar z Varekino. Sicer se preoblačim in preobuvam ko grem k njemu, ampak do sedaj sem svoja oblačila preden sem jih dala prati pošpricala z Virkonom, zdaj pa tule berem za ta dodatek k pranju (Impresan) in me zanima če se ga da še vedno kupiti v Müllerju?



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 19 Junij 2015, 18:02:53
Ja Impresan je še vedno na voljo v Muellerju, čeprav jaz raje izberem Sanytol. DM ima tudi eno razkužilo svoje znamke (mislim da je ena steklenica ki zadostuje za 15 pranj malo manj kot 2 eur).

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 19 Junij 2015, 19:49:37
Najlepša hvala za odgovor!  :)