Tožiti psarno?

agility loving girl · 58331

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #30 : 16 Marec 2008, 19:52:06
Pošlji kakšno slikico.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #31 : 16 Marec 2008, 19:52:25
Saj nihče ne piše o tem, da je ona imela slabe namene, a dejstva so taka da je pač kupiranje popolnoma nepotrebno, da ona zgleda glede tega ni opredeljena in ker pes tako bolje izgleda se je odločila za kupiranje.
In realne posledice kupiranja ušes so to kar je ona napisala v prvem sporočilu. Njen pes ni edini, ki se mu je to zgodilo, jih je najbrž še uf... Pač vzreditelj je naredil nekaj na hitro in poceni pa so posledice take kot so.
Dvomim pa da bo njihova zveza ali pa FCI kakorkoli ukrepala. ::)

In ker je kupiranje ušes pri corsotu še najmanjši problem, me skrbi da ne boste nasankali kje drugje. No držim pesti da ne.

Lp nina

 



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #32 : 16 Marec 2008, 20:03:02
Hmmm... mene pa predvsem zanima kako se razumeta tvoja dva psa - yorki in corso? Zelo zanimiva izbira pasem...

Pa še to bi pripomnila...napisano je bilo, da je pes na začetku skoz civili, predvidoma od bolečin kot si napisala, ...in verjetno je razpadajoče uho smrdelo...kako to ste vseeno čakali tako dolgo preden ste vzeli dol prve obveze, ki so bile gor še od ˝vzreditelj˝ ?

No ja...danes je na žalost tako, da je pes modni dodatek...pa se opravičujem za malo off topic...


SAIGON

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 16 Marec 2008, 20:35:31
Psa sem peljala k veterinarju kot sem napisala in mi je sam rekel, da naj ima pes obveze gor tri dni dlje, se pravi skupaj je imel ušesa obvezana 6 dni. Vse dni pa je seveda cvilil. Na začetku sem mislila, da mogoče zato, ker pogreša svoje leglo in mamico. Ušesa pa so mu začela četrti dan kar močno smrdeti. Pa tudi tukaj nisem vedela zakaj, ker pes ni bil še nikoli skopan in sem predvidevala, da je to vzrok. Žal sem lajik v tem. O teh stvareh pa sem se odločila, da pišem, ker želim druge bodoče lastnike opozoriti, da naj ne režejo ušesa psom, če pa že morajo, naj si psa sami peljejo nekam čez mejo na veterino. :(

Kako se razumeta yorki in corsa. Fantastično. Prvi kontakt je bil iz strani corse napadalen. Takoj je skočil proti njej in ji hotel pokazati, da bo od zdaj naprej njegov teritorij. Takrat sem se malo vstrašila, ker nisem hotela imeti agresivne in napadalne pasme. Takoj sem se pozanimala kaj je s psom in so mi rekli, da je to popolnoma normalno, saj je pes hotel pokazati, da bo on gazda in, da je to zdaj njegov teritorij. Yorkica pa je stvar pogruntala in mu pokazala kontra. Da je ona tista, ki je glavna. Tudi ona je še mladiček, saj ima 8 mesecev, on pa ima  zdaj 2 meseca. res pa je, da je on bolj otročji in yorkici malo postane tečen, ko jo gnajvi.  Zdaj pa več ne moreta drug brez drugega. Živimo v hiši, ampak sta oba noter. Skupaj ležita, skupaj jesta. V glavnem proti pričakovanju, glede na to kako se je odvijalo na začetku.

Jutri bom pokazala slike, ker jih imam večino še na digitalcu.

SAIGON


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 16 Marec 2008, 20:53:57
No jaz čakam na slike malega cc-ja. Upam da se mu bojo ušeska lepo zacelila, in da se ne bo še kaj drugega pokazalo. Malo me čudi saj so kar znani in za kupiranje bi moral poskrbet dober veterinar.
 Drugače pa imajo vsake oči svojega malarja. Meni osebno so bolj všeč kupirane DA, ND, CC, Dobermani in roti, pa še kakšen bi se našel. Pa ne zaradi modnega priveska. Za mene je modni privesek jopce, pa plaščki za psa, enake barvne kombinacije kot od lastnice, pa pes za v torbico, pa če bi vsi radi imeli natur psa, zakaj ga pol strižejo? Važno je da kdo si psa želi in ve da ima za njega pogoje in čas da si kupi takega psa ki mu je všeč in bo za njega z veseljem tudi skrbel.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #35 : 16 Marec 2008, 21:02:32
Psa sem peljala k veterinarju kot sem napisala in mi je sam rekel, da naj ima pes obveze gor tri dni dlje, se pravi skupaj je imel ušesa obvezana 6 dni. Vse dni pa je seveda cvilil. Na začetku sem mislila, da mogoče zato, ker pogreša svoje leglo in mamico. Ušesa pa so mu začela četrti dan kar močno smrdeti. Pa tudi tukaj nisem vedela zakaj, ker pes ni bil še nikoli skopan in sem predvidevala, da je to vzrok. Žal sem lajik v tem. O teh stvareh pa sem se odločila, da pišem, ker želim druge bodoče lastnike opozoriti, da naj ne režejo ušesa psom, če pa že morajo, naj si psa sami peljejo nekam čez mejo na veterino. :(

Kako se razumeta yorki in corsa. Fantastično. Prvi kontakt je bil iz strani corse napadalen. Takoj je skočil proti njej in ji hotel pokazati, da bo od zdaj naprej njegov teritorij. Takrat sem se malo vstrašila, ker nisem hotela imeti agresivne in napadalne pasme. Takoj sem se pozanimala kaj je s psom in so mi rekli, da je to popolnoma normalno, saj je pes hotel pokazati, da bo on gazda in, da je to zdaj njegov teritorij. Yorkica pa je stvar pogruntala in mu pokazala kontra. Da je ona tista, ki je glavna. Tudi ona je še mladiček, saj ima 8 mesecev, on pa ima  zdaj 2 meseca. res pa je, da je on bolj otročji in yorkici malo postane tečen, ko jo gnajvi.  Zdaj pa več ne moreta drug brez drugega. Živimo v hiši, ampak sta oba noter. Skupaj ležita, skupaj jesta. V glavnem proti pričakovanju, glede na to kako se je odvijalo na začetku.

Jutri bom pokazala slike, ker jih imam večino še na digitalcu.

Upam, da glede na to že razmišljaš o šolanju, ker če je bila taka prva reakcija ko si ga pripeljala domov in če pravilno sklepam je samec, bi znala imeti vsaj v času pubertete kar hude probleme z dominanco. No sicer pa bi to pasalo že bolj v pasemsko temo, tako kot tudi slikce in upam da se naprej beremo tam.

Lp nina



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 16 Marec 2008, 21:07:47
No upam da me ne bo kdo narobe razumel, vsi psi so omenjenih pasem so mi všeč kupirani ali ne, ampak mislim da smo ljudje še vedno bolj navajeni psov določenih pasem da so kupirani. Malo sem se že navadla nekupiranih DA,  ND, in Rottov, ampak dobermana pa še ne. Vseeno pa mislim da je dobro da se pove mnenje in izkušnje o slabih vzrediteljev, da bo takšnih primerov čim manj.



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #37 : 17 Marec 2008, 08:53:28


S tem se ne strinjam. Vse je samo na naši KZS. Ko se bodo odločili (zbrali jajca :P), da je sam zakon brez pomena, če se kupirani psi še vedno lahko razstavljajo bo večina lastnikov in vzrediteljev začela razmišljati tudi kupiranje ja ali ne. Zdaj pa hopa copa ušesa stran, da pes lepše zgleda ::) Jaz pa pričakujem, da se to ne bo zgodilo pred 2010, po Evropski razstavi pa bi se znalo kaj spremeniti. Ker če bi sprejeli to pred 2010 in bi potem ta pogoj veljal tudi za evropsko, lahko odpišemo veliko večino razstavljalcev iz Italije, balkana, Madžarske, Rusije itd. pa bodo raje še malo počakali, da bo prijavljenih (in pokasiranih) čim več.  ::)

Lp nina



Ninci absolutno se strinjam, vendar se odločajo za kupiranje tudi ljudje, ki ne želijo razstavljati in jim je všeč samo pojava psa s kupiranimi uhci. Potem bo prišlo do tega, da bojo šponali in kaznovali na svoj način razstavljalce (tako kot npr. Slavičino Zsa-Zsa s slabšo oceno na eni razstavi pred kratkim), tisti psi ki bodo pa na dvorišču pa bodo samo poslušali teženje pri veterinarju, da se to ne sme.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #38 : 17 Marec 2008, 11:17:32
  Ojla!

 Tukaj pa jaz preberem en kup bedarij, narejenih s strani novega lastnika. Ne zagovarjam vzreditelja, ampak se mi zdi bedasto, da je on kriv za vase tezave. Verjamem, da je vzreditelj porezal ze precej uses in so bili lastniki zadovoljni, ampak po moje so bili tudi malo pametnejsi in so stvar speljali normalno.
 DA NE BO POMOTE- JAZ SAMA NE REZEM USES, AMPAK TO NAREDI VETERINAR. Poznam pa veliko vzrediteljev, ki to delajo sami in to zelo profesionalno.
  NAJPREJ ME NEKAJ ZANIMA.....
 -Zeleli ste rezana usesa ( saj ste imeli na izbiro) Zakaj se prej niste pozanimali, koliko dela je treba, da se taka usesa porihtajo? Pripeljali ste si psa domov in sele potem zaceli razmisljat- kaj pa zdaj s temi usesi? A je to mogoce treba kaj previt in scistit?
- Kako veste, da je usesa rezal vzreditelj kar sam doma z navadno ziletko? A ste bili mogoce zraven?
- Na usesih je bilo polno strjene krvi- seveda, saj ko jih porezes v spodnjem delu ( usesni skoljki) pritece kri. Zato je treba usesa takoj naslednji dan odvit in scistit...in naslednji dan, in naslednji....in tako naprej. Saj ljudje tudi hodijo vsak dan na prevezovanje, ce si odrezejo prst, pa opekline....itd...
 
  Mi smo tudi porezali precej uses, pa nobena usesa na frisno porezana niso bila zavita 6 dni!!!! Me zanima kateri bedasti veterinar ti je potem se rekel, da jih pusti se zavita???To jaz skoraj ne verjamem......Izgovor, da se ne razumete v te stvari, pa pri meni ne uzge- sorry. Ce si samo priblizno normalen ves, da se nobena sveza rana ne zavije in ostane zaprta celih 6 dni.
 Pravis, da je kuza stalno cvilil in ste mislili, da od tega ker pogresa mamo....Kateri mladic pa cvili od domotozja ko je na sprehodu ali pa se z nekom igra??? Bedarija! Cvilijo takrat, ko se z njimi nihce ne ukvarja in takrat jim manjka druzba mame in bratov.

   Smrdel je..... Zakaj pa ga niste skopali, ko je prisel k vam? Saj se tudi taki s porezanimi usesi dajo skopat, samo pazis, da ne zmocis ran. Je pa sigurno cez par dni bolj smrdel, kot na zacetku, ko rana se ni bila nagnita...torej?????? 

   Tole me je res razjezilo. Kupis si psa, potem pa za napake, ki jih sam delas krivis vzreditelja.

  cAO-sLAVI

 

 



SAIGON

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 17 Marec 2008, 11:43:14
Slavi pozdravljena,

opažam, da si ena izmed tistih pametnih na forumu, ki mislijo, da imajo vedno prav.  Psa nisem skopala, ker ga nisem hotela na samem začetku obremenjevati s kopanjem. Če bi se vseveda rodila tako kot  ti, bi verjetno drugače ravnala. Če bi vedela kako ravnati z ušesi, ga verjetno ne bi peljala k veterinarju. Žal opažam, da tudi ta veterinar ni imel pojma kako ravnati z ušesi.  Sam mi je potem povedal tudi, da so bila ušesa porezana na ta način. Ker, če bi se ušesa rezala z strojčkom, potem naj ne bi bilo toliko krvi prisotne, ker baje strojček, ki reže uho, sproti na nek način vari  uho, da ni toliko krvi. Tako mi je veterinar povedal. Koliko je pa to res, pa ne morem vedeti, ker nikoli nisem bila prisotna pri takšnih stvarih ali da bi imela psa s porezanimi ušesi. Včasih je bolje se postaviti v kožo nekoga kot pa takoj napadati. Preber si vse moje prispevke na forumu, pa boš videla zakaj sem jezna na vzreditelje. Mogoče te  jezi to, ker sama počneš te stvari in sem se oglasila, da povem kaj vzreditelji delate. Ali ne ?  Vedela sem , da lahko pride do vnetja. Pripravljena sem bila vsaki dan voziti psa in to večkrat na dan k veterinarju na preveza itd. Ampak, če mi je rekel, da naj počakam, komu potem naj verjamem. Ti tudi greš zdravniku in ga poslušaš kaj moraš za ene tablete pojesti, da ozdraviš.  Tako, da vzemi nazaj to kar si napisala, ker tvoje napisane besede so nepremišljene in razmišljanje gledano samo v eno smer.

SAIGON


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #40 : 17 Marec 2008, 15:42:16
Jaz se popolnoma strinjam z Slavi...

Je res, da mogoče razmere pri vzreditelju niso bile idealne in bi se dalo določene zadeve drugače izpeljati... ampak nikakor mi nebo jasno, kako ne previješ rane 6 dni...karkoli reče veterinar, vedno velja zdrava kmečka pamet...uho odrezano, povito, izloča se kri, to se strdi, to moraš spucati vsak dan, če nočeš da se zaredijo bakterije...In mi je res žal, da obstajajo taki veterianarji, ki nimajo osnovnih pojmov očitno porihtanih v glavi...

Sicer pa...če je bil kuža vredu, ko ste ga odpeljali, živahen in vesel, potem je krivda vzreditelja v tej meri, da ni dal nobenih napotkov vam kot bodočim lastnikom...ampak to je po mojem vse...

Sem pristaš tega, da se pred nakupom temeljito pozanima človek o pasmi, o negi, o oskrbi, v tem primeru tudi o tem kaj sploh je kupiranje, kako poteka, kaj moraš nato narediti z ušesom, ko je kupirano.... pa seveda da spoznaš vzreditelja, vidiš pse, vidiš razmere, in šele nato se odločiš ali boš kupil pri določenem vzreditelju ali ne... in tudi če rezerviraš mladička, imaš še vedno pravico rečti ne, če ti kaj ni všeč na psu.

Tako da žal je resnica takšna, da toliko kot je krv vzreditelj, je kriv tudi sedanji lastnik...


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 17 Marec 2008, 16:55:01
S strojckom? Kaksnim strojckom?
Usesa se ponavadi kupirajo s prisotnostjo sablone in pa skalpelom.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 17 Marec 2008, 17:00:29
Tu se pa tudi jaz moram strinjati s Slavi.
Če ste se ODLOČILI, da hočete kupirane uhlje, pa s tem nimate nobenih izkušenj, potem se mi zdi popolnoma logično, da se o tem, kako se potem s takimi uhlji ravna pozanimate, PREDEN pripeljete psa domov. Pa ne pri prvem veterinarju, ko je že prepozno, ampak takoj, ko je odločitev padla - pri nekom, ki ima s tem IZKUŠNJE.
Vse ostalo pa - psa pač ne vzameš tam, kjer zadeve "ne štimajo". Menda vas ni nihče v to prisilil ali z voli tja vlekel, ne?

Pa še nekaj. Prebrala sem si vsa tvoja sporočila, da ne bo spet skakanja v luft. In žal so samo v tej temi. Nisem nikjer zasledila še kakšnega, da bi si lahko ustvarila drugačno mnenje, kot sem si ga na podlagi prebranega.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #43 : 17 Marec 2008, 19:24:40
točno...  :-\


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


SAIGON

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 17 Marec 2008, 19:25:30
Pa saj to ne morem verjeti. Pišem vam zato, da bi opozorila vse , ki želijo imeti oziroma se odločajo za rezana ušesa. Povedala sem, da nimam pojma o tem, ampak bistvo vsega je, da tako v nobenem primeru ne bi smeli narediti z ušesi. Tudi, če mi je veterinar narobe svetoval, želim opozoriti tudi druge, da naj bodo pozorni na te stvari in naj dobijo čim več informacij. Sama sem se o pasmi zelo veliko pozanimala, poiskala vzreditelja, ki je baje poznan in itd. Če kupiš kakšno stvar v trgovini in ne veš kako deluje, vprašaš prodajalca.  Zato sem takoj šla veterinarju in vprašala kako dalje. On je rekel to kar sem napisala. Če sem imela na izbiro z ali brez ušesi, to sploh nima veze. Bistvo samo je, da ušesa niso bila porezana tako kot treba in kot verjetno vsi od vas veste , da se ne šiva z ribiškim silkom. Pa da mi je vzreditelj marsikaj zatajil.  >:(

SAIGON


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 17 Marec 2008, 19:27:21
Že ves čas ti tupimo, da se pozanimaš PREJ in ne, ko je prepozno.
Ja, a je tako težko dojet?

Tole je bila pa tvoja želja, torej nosiš dobršen del odgovornosti...

Če sem imela na izbiro z ali brez ušesi, to sploh nima veze. Bistvo samo je, da ušesa niso bila porezana tako kot treba...

O, še kako veliko vezo ima, sploh zato, ker je mladič že nekako bil tvoj, očitno pa nisi primerno poskrbela za njegovo zdravje...


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #46 : 17 Marec 2008, 19:32:24
Sicer pa glede na to, da je priznala svojo zmoto in hoče opozorit druge, dobi kak plusek. Mi je pa vseeno žal za psa. Če bo kdo potegnu kaj dobrega iz tega bi bilo pa super. Sploh glede na to, da je napisano kako je treba delat od ljudi z izkušnjami kako se stvari streže.

V glavnem ljudje ne kupujte pse, ki so kupirani in ne kupirajte sami...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


SAIGON

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 17 Marec 2008, 19:33:27
Pa vse to razumem. Vi očitno ne štekate kaj želim povedati, ker vsi samo ozko gledate in zagovarjate vzrediteljevo dejanje. Očitno je na tem forumu prisotnih veliko takih, ki na psa gledajo zgolj kot neki subjekt, ki bo ali pa že prinaša denar.  Še enkrat vam povem, tudi, če sem imela pojma o tem ali ne in če sem se pozanimala ali ne, bi mi vzreditelj moral povedati kako dalje. Ali pa vsaj veterinar. Veterinarja pa bom očitno morala menjati.

SAIGON


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #48 : 17 Marec 2008, 19:45:57
Pes ni nobena stvar, ki prinaša denar. In če bi spremljala forum in spoznala kdo je kdo in kaj počne s svojim psom (psi) nebi tega napisala.

Če se zaokroži, hotela si psa s kupiranimi ušesi in se o tem kaj to je in kako se ob tem postopa nisi pozanimala. Nastradal je pa pes. Ko pride tak pes k hiši je prepozno. To je rana in sploh ne zanemarljiva! Treba je vedet kako ali pa vprašat, če ti ravno ne ponujajo na pladnju vseh napotkov in ni zraven navodil za nego. Dvomim, da bi prodajalec reku to ti pa ne dam.  ::)
Ča pa bi, bi se pač obrnila in šla domov.

Pišeš pač da si spoznala svojo zmoto, krivdo pa vališ predvsem na vzreditelja. Jaz pri takšnem sploh psa nebi vzela.
Dovolj mi je, da ne da vseh napotkov in pse kupira. Povpraševanje rodi ponudbo.

To je pa moj (naš) dodatek k tvojemu pisanju...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #49 : 17 Marec 2008, 19:49:54
Mene pa zanima kaj je sedaj s kuzkovimi uhlji? So pozdravljeni ali...?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


SAIGON

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 17 Marec 2008, 20:00:04
Andreja, sploh je brez pomena o tem debatirati. Sama vem, da sem dobronamerno vse naredila in mu želela najboljše. Očitno je tebi težko razumeti.  Z ušesi je zdaj vse vredu, zelo so lepa in rane skoraj zaceljene. Kuža je zadovoljen, jaz pa tudi. Na psa gledam kot družinskega člana in dobi pri meni vse kar en pes potrebuje. Še več. Imela sem zdaj dobro šolo glede tega, tako, da upam, da se ne bo še komu kaj takšnega ali podobnega zgodilo. Ne bi me toliko jezilo, če bi me denarno pretentali, bolj sem bila jezna, ker je pes trpel velike bolečine. Pa , da ti povem še to. Vzreditelja sem vprašala kdaj mu naj dam prevezo dol in mi je rekel 4 dan. jaz pa sem bila že tretji dan pri veterinarju. Tako, da velika napaka je bila tudi iz strani veterine.  ;)

SAIGON


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #51 : 17 Marec 2008, 20:10:09
Brez skrbi. Ta vet je za v kanto... :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #52 : 17 Marec 2008, 20:17:49
   Ojla!

  SAIGON- mislim, da se ti ne sanja kdo sem jaz in kaj in kako delam s svojimi spi...tistimi, ki so doma in tistimi, ki so prodani. Se pa mirno lahko pozanimas.

 Zaradi mene lahko se 10 krat napises, da si hotela samo opozorit ostale, ki kupujejo kupiranega psa- sorry, pri meni ne gre skozi. Jaz sem v tvojih prvih postih prebrala samo pljuvanje po vzreditelju in nic opozoril.
  Je pa takole: Ce si se odlocila za kupiranega psa in o tem nisis imela pojma, bi se pozanimala o tem prej. Ce se nisi imela moznosti pozanimat ( kar dvomim, da je v casu neta sploh  se mozno) bi svojega vzreditelja tocno povprasala kaj zdaj delati s temi usesi.

 Kakor je bilo ze napisano- usesa se rezejo z navadnim skalpelom- kar ve vsak veterinar ( tudi pripravnik) saj strojcki za rezanje uses NE OBSTAJAJO....in bi se ga moral tvoj veterinar gladko izmisliti. Torej- tudi to ne gre pri meni skoz, ker ne verjamem, da je katerikoli veterinar sposoben bleknit kaj takega.
 Me pa se zanima, glede na to, da nimas izkusenj z rezanjem- kako ves, da je bilo uho zasito z ribiskim silkom????? A ti ves, kao izgleda kirurska nit....ki jih je mimo grede kar precej vrst, barv, debelin, eni so " plasticni" eni so kot dreto, eni pa kot navadna nit...pa se in se......    Strokovnjak, ki je to gledal je verjetno najlon nit, ki se sama razgradi cez nekaj casa in se jo uporablja ponavadi za notranje sive- zamenjal za ribiski silk.
 
 Nisem se postavila v tvojo kozo- sem se pa v kozo tvojega psa, ki ima res smolo, da se z njim ukvarjajo sami strokovnjaki. Taki ki jim zdrava kmecka pamet ne pove, da nekaj na psu ni v redu, ce joka, smrdi vsak dan bolj in ima sveza usesa povita 6 dni, da ze smrdijo po gnilobi  !!!!!!!

  CAO-sLAVI
 

   



SAIGON

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 17 Marec 2008, 20:27:34
Vse stvari, ki sem jih napisala mi je povedal veterinar. Ker se mi je zdelo, da ne mora nekaj klapati z ušesi, sem zato šla po strokovno pomoč. Nisem noben strokovnjak, da bi komu solila pamet. Želela sem psu pomagati. Če ti to ni jasno.Če psa peljem vetrini tretji dan in mi reče, da še moram počakati z obvezo. Kaj naj bi naredila? Poslušala sem ga. Mene sploh ne zanima kaj kdo od vas dela. Očitno sama vzrejaš in jih zato zagovarjaš. Meni je bilo res vse čudno, da pes preveč smrdi,itd. Pri tebi8 je najlažje pljuvat po nekom, ki je nemočen kot sem bila v tem primeru jaz. Moti te samo to, da se nisem pozanimala kako poteka rezanje in oskrba. Še enkrat ti povem, da sem zato šla k veterinarju. Na veterini so bili zgroženi, da so bila ušesa na ta način porezana in zašita. Jaz tega nisem hiotela niti gledati, ker je bilo preveč vse grozno videti. Da pa so bila ušesa takšna, pa so bili krivi vzreditelji, ki so rezala na tak način. Pa še nekaj. Kako se režejo ušesa, jaz tega ne vem. Vse to so mi povedali.

SAIGON


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 17 Marec 2008, 20:31:21
Ti res še vedno ni jasno, da se o vsem tem pozanimaš PREDEN psa pripelješ domov oz. ŠE PREDEN SE ZA TO (v tem primeru kupiranje) ODLOČIŠ?
Pa jebela cesta, a avto tudi kupiš, natočiš noter kar en bencin in potem p!"%akaš nad prodajalcem, ko crkne, da pa ti nisi vedela, da je diesel?
Mislim, res ti očitno marsikaj ni niti najmanj jasno.
Zberi se malo.


SAIGON

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 17 Marec 2008, 20:47:58
Ma brez veze. Itak se vsi spoznate na vse. Vsi tukaj v večini ste najbolj pametni. Pa bodite naprej. Jaz sem brez slabe vesti. Škoda besed za vas, ki ste tipični Slovenci - zavistni, nevoščljivi in znate ljudi okloli sebe samo blatiti ter jih  imeti za neumne.

Lep pozdrav vsem skupaj,...

SAIGON


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #56 : 17 Marec 2008, 20:58:40
Če pa to ni tipično slovenceljsko pa ni nič...  ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #57 : 17 Marec 2008, 21:08:53
   Ojla!

   Mene pa samo resno zanima koliko si ti stara? Ce si do 13 let, potem ti je to se za spregledat in lahko recemo: " Uboga nevedna puncka, saj res  ni vedela!"  Ceprav bi pa moral tak otrok imet nekje starse in bi njim moralo kapnit, da nekaj ni v redu.
 Ce si pa nad 13 let, potem pa zate ni izgovora, pa naj ti je veterinar se tako govoril, da pusti usesa zavita. Tukaj sploh ni debate, kdo je kaj rekel- ce so usesa smrdela in je pes jokal, bi MORALA nekaj narest!!!!!
  Pa se nekaj- ce pravis, da se ti je " ze" po 3 dneh zdelo nekaj narobe in si sla zato k veterinarju....zakaj se ti pa potem njegovo mnenje ni zdelo sporno in bi sla se k kakemu drugemu, po drugo mnenje. Mislim, da se " drugega mnenja" posluzuje zelo veliko ljudi, pa naj gre za njihove pse, otroke, starse.....

  Cao-Slavi



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #58 : 17 Marec 2008, 21:22:44
Vse stvari, ki sem jih napisala mi je povedal veterinar. Ker se mi je zdelo, da ne mora nekaj klapati z ušesi, sem zato šla po strokovno pomoč. Nisem noben strokovnjak, da bi komu solila pamet. Želela sem psu pomagati. Če ti to ni jasno.Če psa peljem vetrini tretji dan in mi reče, da še moram počakati z obvezo. Kaj naj bi naredila? Poslušala sem ga. Mene sploh ne zanima kaj kdo od vas dela. Očitno sama vzrejaš in jih zato zagovarjaš. Meni je bilo res vse čudno, da pes preveč smrdi,itd. Pri tebi8 je najlažje pljuvat po nekom, ki je nemočen kot sem bila v tem primeru jaz. Moti te samo to, da se nisem pozanimala kako poteka rezanje in oskrba. Še enkrat ti povem, da sem zato šla k veterinarju. Na veterini so bili zgroženi, da so bila ušesa na ta način porezana in zašita. Jaz tega nisem hiotela niti gledati, ker je bilo preveč vse grozno videti. Da pa so bila ušesa takšna, pa so bili krivi vzreditelji, ki so rezala na tak način. Pa še nekaj. Kako se režejo ušesa, jaz tega ne vem. Vse to so mi povedali.

O rezanju in oskrbi se pozanimaš PREDEN rezanega psa pripelješ domov. Če si se prej pozanimala o "karakteristikah" pasme in si se odločila za rezanje bi se pač morala še o tem.

Pa vse to razumem. Vi očitno ne štekate kaj želim povedati, ker vsi samo ozko gledate in zagovarjate vzrediteljevo dejanje. Očitno je na tem forumu prisotnih veliko takih, ki na psa gledajo zgolj kot neki subjekt, ki bo ali pa že prinaša denar.  Še enkrat vam povem, tudi, če sem imela pojma o tem ali ne in če sem se pozanimala ali ne, bi mi vzreditelj moral povedati kako dalje. Ali pa vsaj veterinar. Veterinarja pa bom očitno morala menjati.

Ja bravo. Mogoče bi si lahko prebrala še kakšno temo in ne samo tele, bi ti znalo koristit :-X :-X

Citiraj
Sama sem se o pasmi zelo veliko pozanimala, poiskala vzreditelja, ki je baje poznan in itd.

Poznanih je uuuuf vzredieljev, bolj je problem koliko je dobrih.  ;)

Vsekakor v tvojem primeru vzreditej ni glavni krivec za vse kar se je tvojemu psu dogajalo, ne glede na to kako obrnemo.

Lp nina






Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #59 : 17 Marec 2008, 21:38:01
Ej, Saigon, pa menda je ne misliš, da "strokovno" porezana ušesa zgledajo kaj bolje, če jih lastniki ne negujejo kot je treba.