KAKO UKROTITI PSA

kakadujcek · 9154

kakadujcek

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 18 December 2010, 11:34:44
IMAM PRIDNEGA IN LEPEGA SIBIRSKEGA HUSKYA. VSI GA IMAMO ZELO RADI, PROBLEM PA JE V TEM, DA PES NEPRESTANO VLEČE. TAKO PRIHAJAMO IZ SPREHODOV ZMUČENI IN ŽIVČNI. DRUGAČE JE PES POSLUŠEN IMA UREJENO BIVALIŠČE, JE DOBRO HRANO. VSI SE BOJIMO, DA BI NAS POVLEKEL IN DA BI ZARADI TEGA PADLI. PSA NOČEMO DATI V DRUGE ROKE, RADI PA BI DA NAS VSAJ NE VLEČE.KAJ PRAVITE NA OVRATNICO HALTI. ALI BI LAHKO MOGOČE POMAGALA. PES JE BIL V ŠOLI, VENDAR MU TA NI DOSTI POMAGALA. ZANIMA ME VAŠE MNENJE. HVALA



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 22 December 2010, 21:28:42
Halti je ok zadeva, sem ga tudi sama uporabljala. Vendar je psičko delala živčno, pa začela je glavo visoko nosit in vrat trdo držat (pač, upirala se je haltiju), in si ga vedno znova poskušala dol spravit. V pasji šoli nisva mogli narediti niti ene vaje, tako jo je motilo.
Nato sem prešaltala na "prong" ovratnico. Ja, to je tista s špicami. In je veliko bolj humana kot zatezna. Psičke ne moti, lepo hodi, ko ji pustim, se oddalji in voha itd. Vse super, vleče pa tudi več ne. Nasplošno se je izboljšalo stanje, sprehajam jo vedno več tudi le z navadno ovratnico. Ko ne vleče in je ob meni jo nagrajujem, se pogovajram, igram z njo. Ko povleče, korekcija oz pri  nas večinoma zadostuje kar beseda ne. Se je že navadila.

Drugače pa lahko probavate tudi s tem da pes ne sme mimo vas, da mu roko pred gobček date oz blokirate ko poskuša prit mimo, tako nam je inštruktorica svetovala.

Največ pa boste naredili, če boste prepričali psa da ste najbolj zabavni in oh in sploh od vsega, se na spreodu veliko ukvarjali z njim, igrali, vadili kar ste se naučili v pasji šoli. Tako je meni uspelo oz uspeva, kdaj še uporabljam prong ovratnico, še posebej če greva do mesta, ker je še mlada in jo vonjave čisto preveč navdušijo. Smo še mladi

Poučna stran o prong ovratnicah: http://leerburg.com/fit-prong.htm

Lp



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2 : 22 December 2010, 21:36:39
Očitno že niste bili v dobri šoli, če se niste naučili kako odvatiti psa vleči. Drugače pa oprsnico gor, fajne teniske na noge pa mal trenirat s spom tek pa naj vas vleče, boste še veseli. ;) Drugače bo pa potrebno veliko vzstrajnosti, da se boste odvadili. Halti pomaga, če pes ne potuhta kako lahko tudi na haltiju vleče. Najboljše je, da psa najprej malo utrudite.
Iz kje pa ste drugače? Koliko je psička stara?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #3 : 27 Avgust 2016, 00:48:31
Očitno že niste bili v dobri šoli, če se niste naučili kako odvatiti psa vleči. Drugače pa oprsnico gor, fajne teniske na noge pa mal trenirat s spom tek pa naj vas vleče, boste še veseli. ;) Drugače bo pa potrebno veliko vzstrajnosti, da se boste odvadili. Halti pomaga, če pes ne potuhta kako lahko tudi na haltiju vleče. Najboljše je, da psa najprej malo utrudite.
Iz kje pa ste drugače? Koliko je psička stara?

Hej! Vem da je tole staro ze skor 6 let sam useen  ;). Tek ideja se mi zdi ful okej pa še gledala sem neke povodce za teč k so hand-free kar pomen da nerabis povodca drzat v roki kar je super po mojem mnenju ce pes uboga (da te ceuga ne povlece naprej ker gre to okoli pasu  :P
Lp

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 27 Avgust 2016, 09:06:23
Loomp ima tudi za tek.
Pa tudi oprsnice proti vlečenju.