Surova hrana

irenchy · 1180755

Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #390 : 19 Julij 2010, 23:23:00
Am J Vet Res. 2008 Apr ;69 (4):486-93  18380580  Cit:4   Effects of dietary supplementation with fish oil on in vivo production of inflammatory mediators in clinically normal dogs.
[My paper] Casey J Leblanc, David W Horohov, John E Bauer, Giselle Hosgood, Glenna E Mauldin
Department of Pathobiological Sciences, School of Veterinary Medicine, Louisiana State University, Baton Rouge, LA 70803.
Objective-To evaluate the effect of diets enriched with eicosapentaenoic acid (EPA) and docosahexaenoic acid (DHA) on in vivo production of interleukin (IL)-1, IL-6, tumor necrosis factor (TNF)-alpha, prostaglandin E(2)(PGE(2)), and platelet-activating factor (PAF) in dogs. Animals-15 young healthy dogs. Procedures-Dogs were randomly allocated to receive an isocaloric ration supplemented with sunflower oil (n = 5), fish oil (5), or fish oil plus vitamin E (5) for 12 weeks. At week 12, in vivo production of inflammatory mediators was evaluated in serum at multiple time points for 6 hours following stimulation with IV administration of lipopolysaccharide (LPS). Results-Serum activity or concentration (area under the curve) of IL-1, IL-6, and PGE(2) significantly increased after LPS injection in all groups but to a lesser extent in dogs receiving the fish oil diet, compared with results for dogs receiving the sunflower oil diet. Serum activity of TNF-alpha and PAF concentration also increased significantly after LPS injection in all groups but did not differ significantly among groups. Conclusions and Clinical Relevance-A fish oil-enriched diet consisting of 1.75 g of EPA/kg of diet and 2.2 g of DHA/kg of diet (dry-matter basis) with an n-6:n-3 fatty acid ratio of 3.4:1 was associated with significant reductions in serum PGE(2) concentrations and IL-1 and IL-6 activities. Results supported the use of EPA- and DHA-enriched diets as part of antiinflammatory treatments for dogs with chronic inflammatory diseases. Additional studies in affected dogs are warranted to further evaluate beneficial anti-inflammatory effects of EPA- and DHA-enriched diets.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #391 : 20 Julij 2010, 11:28:32
Se pravi na kratko, katero od vseh teh naštetih olj ima zdaj najboljše razmerje? Za humano rabo je lahko komot, ne - tisto je bila samo buča prodajalke? Pa kako doziram (Xsara 12kg, Tani 7-8kg, Mickey 8kg)?



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #392 : 20 Julij 2010, 12:28:14
Jamsi, kaj piše na Fish4dogs? Koliko DHA in EPAa na 1000 mg? Sem videla pri mojem veterinarju, da so dobili.

Flaše zdej nimam doma, poglej si na njihovi strani: http://www.fish4dogs.com/Products/salmon-oil-500ml.aspx




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #393 : 20 Julij 2010, 22:49:44
No tudi mi smo dočakali naših 15kg zmrznjene srne od Nimroda :):)

nekaj vprašanj - kako se ostali ki ste naročali lotite tega zamrznjenega kosa :) itak da je globoko zamrznjeno in se ful počasi odtaja. in potem naslednja stvar, kako ponucati 8 kil v parih dneh :) piše gor da ni fajn ponovno zamrzovati, no to itak vem. samo ti paketi so totalno preveliki, če imaš doma nekaj malih psov (ok ena rešitev bi bila še nekaj malih psov nabaviti :):))

no in še eno vprašanje, a vsi to hranite surovo? jaz sem za test skuhala nekaj kosov, no valda so vsi dobesedno požrli :) 

za konec pa še opozorilo: jaz sem našla med kosi tudi en naboj/metek, se pravi da ni odveč pazljivost.


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #394 : 20 Julij 2010, 23:00:49
Uf, metek? Bomo pazili, čleprav jaz sem našla le dne majhni kosti.

Nič, jaz sem na pol odmrznila in razkosala, potem pa nazaaj zamrznila. To za pse nima veze, to je le za ljudi in izgled mesa pomembno (tako pravijo na forumu za surovo in jaz sem že parkrat kam ponovno zamrznila brez škode). Eni se pa lotijo tega s cirkularko:)))

Jaz vse hranim surovo, nič kuhano. Itak je to pregledano za humano rabo, poleg tega je že prišlo zamrznjeno, zato bi eventuelne zajedalce že pomorilo.



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #395 : 20 Julij 2010, 23:03:00
jaz kupujem puranje meso enako tako zmrznjeno po 15kg blokih...
vzameš eno majhno sekiro in eno veliko, z veliko tolčeš po majhni...ok mišiče so še potrebne...
če drugo ne pa motorka  :D



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #396 : 20 Julij 2010, 23:12:04
:):):) Bom nabavila dve sekirci :) drugega mi ne preostane :) bom še mišice dobila :)

no fajn, meni samo ena ne poje surovo, vendar je že sumljivo lizala on zamrznjen blok mesa v tuškabini :):):) tako da mogoče bo pa tole jedla, če ne pa bom za njo skuhala :)

Alma... kje pa kupuješ puranje bloke?


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #397 : 20 Julij 2010, 23:15:38
Se pravi na kratko, katero od vseh teh naštetih olj ima zdaj najboljše razmerje? Za humano rabo je lahko komot, ne - tisto je bila samo buča prodajalke? Pa kako doziram (Xsara 12kg, Tani 7-8kg, Mickey 8kg)?

200 mg DHA+EHa na 10 kg psa za vzdrževanje, več za terapevtsko dozo.

Jaz bi rekla vzemi tisto, kar nima nobenih čudnih dodatnih sestavin in največ DHA +EPA / 1000 mg olja. Na tisti spletni strani Lekarnar sta to:
http://www.lekarnar.com/izdelki/super-omega-3-now-kapsule
http://www.lekarnar.com/izdelki/omegadefend-kapsule-dve-za-ceno-enih

Recimo izdelek Super omega 3 vsebuje 60 % DHA in EPa, olje Fish4dogs pa pravi:
Nutritional Analysis
EPA 6.31%, DHA 10.23%, (zelo malo!)

Omega 3 izdelki so danes že prav specializirani za otroke in nosečnice/doječe matere. Namreč lososovo olje lahko vsebuje težke kovine, če ni primerno prečiščeno - zato mnenje, da je bolje kupiti preverjen izdelek za humano rabo. Študije z omega 3 se delajo na podganah in psih, ker so konverzije med verigami približno iste za vse sesalce. No v glavnem, veliko študij zdaj delajo na tem, kako primerna količina DHA vpliva na zarodek, predvsem ker je vitalna za oči in možgane in nosečnicam je danes že kar priporočano. isto je DHa nujen pri delovanju možganov pri starih ljudeh, da ohranja delovanje možganov. Torej nič slabega ni, če tudi psi dobijo DHa in EPA.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #398 : 20 Julij 2010, 23:17:55
Hihihi, lizala blok v tušu kot sladoled:))))) Ja eni Američani tam na forumu za surovem ta požeruhastim psom dajejo napol zmrznjejo, da jih ustavi pri grizenju. Jaz sem le enkrat dala na pol zmrznjeno srce, ker se prepozna začela odtajati in ju je res malo ustavilo. Je bilo zunaj vroče, pa sta se malo pohladila.

Ja Alma, puranji bloki - nisem še slišala, povej kje dobiš? Namreč mi imamo v Novem mestu od Panvite trgovino in mogoče bi oni to imeli? (Mislim, da bi mi dostavili?)



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #399 : 20 Julij 2010, 23:22:21
Meni so namreč odgovorili, da je to meso zamrznjeno s šokom in da ni nobenenega problema odmrznit in ponovno zamrznit. Se je pa tajal cel dan in celo noč.

Pričakovala bi, da bi nas opozorili, da je možnost, da najdeš metek notr.



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #400 : 20 Julij 2010, 23:38:15
En znanec, ko je mesar mi odstopi koliko rabimo. Nimam pojma kje točno kupuje, pač neke veze, glavno, da jaz dobim. En čas nisem mogla dobit, ker ni mogel dovolj nabavit, torej mi niti ni mogel odstopit.
V tem je vse not, meso, vezi, koža, kosti tudi, včasi kar veliko...kosti odstranjujem. Je kar nekaj dela ali naja, se vseeno splača kljub temu, da moram še po na madžarsko. Pri nas mi ni uspelo nabavit...klicala sem v Perutnino Ptuj, tam nimajo, pri Pivki tudi ne...

Ste že kdaj pri takem zamrznjenem mesu vidli, da je kakšen kos malo zelen? Kaj je to?




Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #401 : 20 Julij 2010, 23:48:46
Evo, članek o konverziji ALa v DHA in EPA pri psih. Hranili so jih z lanenim oljem (ALA), da vidijo, kaj bo učinek na kožo.
http://www.omega3learning.purdue.edu/diet-health/view/veterinarians/articles/assessment-of-the-omega-3-fatty-acid-status-of-the-dog/

Študija o pomenu pravilnega razmerja med omega 3 in 6 v sodobni prehrani in kako se je ta spremenila zaradi načina pitanja živali:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2875212/pdf/1476-511X-9-37.pdf/?tool=pmcentrez

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2576273/pdf/1476-511X-7-37.pdf/?tool=pmcentrez

Fish oil, but not flaxseed oil, decreases inflammation and prevents pressure overload-induced cardiac dysfunction:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2721645/pdf/cvn310.pdf




Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #402 : 20 Julij 2010, 23:56:47
Zdaj računam koliko imam ceno za kg...potem je cena malo manj kot 200ft/kg...
le, da kar veliko stran vržem- te grdo polomljene kosti ter potni stroški, ki so nekje 20€
potem je ta divjačina celo bolj poceni...se mi zdi, da se kljub temu splača...do zdaj sem 7 mescev hranila z briketi+ meso iz trgovine...hmmm, bankrotiraš...
pa kot opažam pridobivajo na masi, kar prej niso
kupujem 75kg na mesec...za toliko se splača reckirat potne stroške, za manjšo količino verjetno ne

So vas poklicali, da vam bodo dostavili divjačino?Kot so obljubili. Že nestrpno čakam, rekli so mi v čet ali petek.


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #403 : 21 Julij 2010, 00:15:18
Za divjačino jih lahko ti pokličeš, mislim da mene so že oni. Potem pa dajo tvoj telefon dostavljalcu, da sta na vezi, ko on prihaja mimo tvojega kraja.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #404 : 21 Julij 2010, 00:22:32
Are Fatty Acids Effective in Canine Atopic Dermatitis: An Evidence-Based Medicine Update

http://www.hillspet.com/media/_refacing/USARG/generalContent/vet/confProceedings/en/pdf/derm_p16-23_FattyAcidsInCanAtopicDerm_en.pdf



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #405 : 21 Julij 2010, 00:26:27
V glavnem očitno je, da se znastveniki še ne morejo zediniti, kako je z dodajanjem maščobnih kislin pri pasjem dermatitisu. Za srce, možgane in oči že vemo, da so EPA in DHA esencialne, pri koži pa je bolj zapleteno, ker se še niso zmenili, kaj bi merili. 

Alterations of mast cell mediator production and release by gamma-linolenic and docosahexaenoic acid.
Gueck T, Seidel A, Baumann D, Meister A, Fuhrmann H.

Institute of Physiological Chemistry, Faculty of Veterinary Medicine, University of Leipzig, An den Tierkliniken 1, 04103 Leipzig, Germany. [email protected]

Abstract
The purpose of our investigations was to evaluate the supposed beneficial effects of gamma-linolenic (GLA) and docosahexaenoic acid (DHA) in a canine mastocytoma cell line (C2) as a model for canine atopic dermatitis. Cells were cultured in a basic medium (DEH) and in DEH supplemented with 14.3 microM GLA (DEH-GLA) or 14.3 microM DHA (DEH-DHA) for 8 days. Chymase and tryptase activity, as well as histamine and prostaglandin (PG)E(2) release were measured. To stimulate histamine and PGE(2) release, cells were incubated with the wasp venom peptide mastoparan (50 microM) for 30 min. GLA increased tryptase activity and decreased histamine release after C2 stimulation. DHA diminished PGE(2) production in activated C2. These results support the prescription of GLA- and DHA-enriched diets to reduce inflammatory signs in canine atopic dermatitis.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #406 : 21 Julij 2010, 06:39:40
Ja,boticelli,sekirco v roke pa po zmrznjenem bloku mesa.Mi smo tudi včeraj šli iskat pošiljko od Nimroda,tako,da bo danes pri nas veselica.Kolikor sem jaz videla sem dobila skoraj samo čisto meso.In ja primerno je celo za humano prehrano,ker ni nikjer nobene oznake,da ni primerno za človeško prehrano.To bi bilo posebej označeno,tako pa na paketu piše samo,da je meso III,kategorije.Tako meso se kupuje običajno za kakšen golaž ali bograč,ker pečenke ne moreš narediti iz njega.
Tjaša



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #407 : 21 Julij 2010, 07:45:53
Ko sem jaz pri Nimrodu vprašala ali lahko dostavijo, se je boljkone izogibala... :) tako da nisem niti silila, ker nas itak dopoldan ni doma nikoli in mi je šla kolegica iz škofje loke iskati. tako da bomo verjetno prakticirali kar to.

Mi pa sporoči Alma kako vam je ratalo to z dostavo v Lendavo, ker bi rada jaz nasladnjič tudi za domače mrcine naročila in da kar tja dostavijo :)

Ja večinoma je not lepo meso, nekaj je veziva, nekaj malega tetiv. ampak sem skuhala ene pol kile tega in ko je bilo kuhano je zgledalo recimo 90% čisto meso. tako da sigurno je za človeško uporabo :)


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #408 : 21 Julij 2010, 08:37:03
Dali so mi kontakt od tega dostavljalca, ta je rekel čet ali pet pri eni od trgovin v Lendavi...verjetno Tuš...zdaj pa čakam, da mi javi kdaj pride...
komaj čakam  :D :D da bi malčki vedeli  :D


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #409 : 21 Julij 2010, 09:14:15
200 mg DHA+EHa na 10 kg psa za vzdrževanje, več za terapevtsko dozo.

Jaz bi rekla vzemi tisto, kar nima nobenih čudnih dodatnih sestavin in največ DHA +EPA / 1000 mg olja. Na tisti spletni strani Lekarnar sta to:
http://www.lekarnar.com/izdelki/super-omega-3-now-kapsule
http://www.lekarnar.com/izdelki/omegadefend-kapsule-dve-za-ceno-enih

a potem je ena kapsula preveč za Tani, ji moram dat na pol? samo so želatinaste, ne vem če se jih da lomit ...



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #410 : 21 Julij 2010, 09:26:13
Meni tudi dostavi v Kočevje,ker je na srečo prevoznik iz našega konca.So mi pa na Nimrodu dali direktno njegovo številko,tako da ga samo pokličem.
Tjaša



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #411 : 21 Julij 2010, 10:44:08
Če pri rejcu kupim zajce/kokoši proste reje, jih je treba odret in očistit al lahko kar cele dam? Me predvsem zanima glede dlak in perja.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #412 : 21 Julij 2010, 12:27:10
Mislim,da boš ne glede na vse morala klati zajce in kure,ker se ti drugače zna zgoditi,da jih psi ne bodo hoteli niti pogledati.
Tjaša



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #413 : 21 Julij 2010, 12:47:33
Prispela pošiljka od Nimroda in se lepo zunaj odtaja...Unai je začel zadevo kar skozi vrečko lizat ;D tak da mislim da mu bo vsaj okus dober. Na prvi pogled zgleda meso res krasno. Dostavljalec je zelo prijazen in enkrat tedensko je v Mariboru. Jupiii!!!!

Tole s sekirco pa ni švoh ideja, se bom poslužila.

Evo vprašanje: kako bi izvedela, katere klavnice koljejo ovce in koze, oz. kateri kmetje gojijo drobnico? Lokalna kmetijska zadruga? Na drobnica.si nisem našla nekega seznama rejcev... Prav tako nisem našla seznama klavnic, zgolj mesarije, ki pa večinoma nimajo drobnice. Rabim pa za Štajersko/okolico Maribora, čeprav se tudi malce izven komot peljem.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #414 : 21 Julij 2010, 12:49:46
Mislim,da boš ne glede na vse morala klati zajce in kure,ker se ti drugače zna zgoditi,da jih psi ne bodo hoteli niti pogledati.
Tjaša

Ali pa vsaj malo razpret oz. v njih zasekat, da bodo lažje začeli trgat dol...

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #415 : 21 Julij 2010, 13:24:56
Datelj,za info o klavnicah ti je najbolj simpl da greš na vet postajo in vprašaš,če ti lahko povejo v kje koljejo drobnico na vašem koncu.Kmetje morajo namreč spremne liste z odhodi v klavnico prinesti na vet postajo v odjavo.
Tjaša



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #416 : 21 Julij 2010, 14:14:15
Mislim,da boš ne glede na vse morala klati zajce in kure,ker se ti drugače zna zgoditi,da jih psi ne bodo hoteli niti pogledati.
Tjaša

To že, sej nisem mislila kar živih dajat. Sam zakaj bi se matral s cufanjem perja, če lahko greš v kokošnjak, prerežeš vrat in ponudiš psu obrok. Sicer dvomim, da bi bila sama tega zmožna, so nam do zdaj vedno drugi to počeli, sam bi me pa vseeno zanimalo, če so kje opisani humani načini zakola malih živali? Razmišljam o kupovanju (+vzreji) živih živali, ki se jih nato pita do primerne starosti. Na ta način bi tud vedela točno kaj jejo in kje so rastle, poleg tega da bi se živalce prav fajn imele za čas življenja.

Si pa predstavljam, da psi ne vidijo kure tako kot lisica, sploh če jim celo življenje dopovedujemo, da so piščančki njihovi prijatli in je treba bit ekstra previden z njimi  :) 

Hehe Datelj, mi ni treba nič razpirat, ima gobec to funkcijo  ;D

Me pa še zanima, na koliko časa je treba menjat vrsto proteina? Pa če lahko en dan enega, drug dan drugega, al je treba recimo vsaj en teden z istim mesom futrat?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #417 : 21 Julij 2010, 14:54:15
Še to. V Hoferju bo v kratkem akcija omega 3 kapsul. Na netu ne piše, koliko vsebuje eha in dha, zato sem se danes zapeljala do najbližjega, kjer ni bilo elektrike pa nisem mogla not  :) Lahko gre kdo pogledat, če mu je slučajno spotoma.



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #418 : 21 Julij 2010, 15:27:18
po mojem je logično, da jih je treba odret ali?

gledat žival v oči, ji vsak dan rečt "dobro jutro" in potem ubit...ne, to pa res ne gre...sicer bi marsikaj naredila za svoje ali kaj takšnega pa res ne...
je pa res, da samo tako zares veš kaj so jedli...
po mojem je lažje, če najdeš neke, ko imajo domače kure...samo, da večinoma na vaseh te domače kure jedo pomije...in tudi ne vem, če je to ravno zdravo ...
verjetno nekje enako zdravo, kot večino kar dan danes jemo


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #419 : 21 Julij 2010, 15:56:30
Isto ne veš kaj futraš, saj moraš zaupat temu, kar piše na žaklju kurjega futra (razen če ne misliš imeti cele prehranjevalne verige od žita naprej doma). Splača se ne, ker doma ne moreš zrediti piščanca za ceno, kot ga dobiš u štacuni. In res se mi zdi škoda rediti piščance za pse. Saj lahko dobiš kakšne znešene kure iz kakšne boljše reje za zelo majhen denar.  Svašta. Po eni strani mi fanatiki gledajo  na krožnik in mi naprej mečejo vsak zrešček, po drugi bi pa eni cele jagenčke za pse....
btv: kure doma najenostavneje potolčeš tako, da jim odsekaš glavo, potem jih namočiš v krop in oskubiš. Kure se ne odira. Kunca pa ubiješ s pištolo narejeno prav za ta namen, ga obesiš za zadnje tace, spustiš kri potem pa ga odereš.