srbenje, grizenje, veliko vode, prhljaj in popkovna kila

Blue Pearl · 44189

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #60 : 21 Januar 2009, 19:22:22
Super, vidiš, da ni za obupat? Lepo so te potolaĹľili , ne sekiraj se preveÄŤ! Za Canidae ne vem, ÄŤe se dobi le preko interneta, ampak ti povem, da ni lepšega, kot da ti poštar prinese 20 kilsko vreÄŤo direktno pred vrata (meni vsakokrat dve naenkrat). PlaÄŤam preko I-neta, naslednji dan imam hrano doma  ::).




KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #62 : 21 Januar 2009, 19:33:31
Seveda, bom, ampak jaz vidim moje besedilo pravilno napisano, od vseh drugih pa kvadratke in vprasaje, da sploh ne znam razbrat stavkov  :'(!!!



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #63 : 21 Januar 2009, 19:36:06
Imas isti problem kot jaz; pod tehnicne tezave sem ti odgovorila kako lahko beres- se odjavis s foruma in ga beres kot gost- bos videla kako se vidijo tvoji posti


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #64 : 22 Januar 2009, 06:12:05
Sky... svetujem ti samo dez, veter, marz, sneg ce ga najdes  :P in bo tvoja punca najbolj srecna in zdrava... tudi hrano najbolj narvno..surovo meso je super..novi lastnii od Zorota so me zadnjič klicali... zivijo na gorenjskem... gredo na sprehod in tam potok in Zorro cel direkt noter in takrat je bilo še enih - 10 ... gospod uživa v kopeili..pol pa domov se pogret...
to je pravi škot..ovčarski pes, ki uživa v dežju in mrazu..kot v svoji domovini...to ni salonski pes... tam trpi in dobi salonske bolezni... GG


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #65 : 22 Januar 2009, 08:00:24
Hehe.
Ja Sky je tudi packica mala, najbolj uziva zunaj se valjat v blatu in skakat po luzah hihi. Imamo pa tudi mi potocek, ki ga obozuje. Ah, se malo malo pa bo pomlad pa se bo upam vse porihtalo. Za hrano pa se bo tut pokazalo kaj ji pasa in kaj ne. Vazno da je mala polna energije in najvecji cuker na svetu ;D


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #66 : 22 Januar 2009, 08:01:19
Canidae imajo na veterini v NG, drugace pa preko spleta.

battito animale


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #67 : 22 Januar 2009, 08:25:18
Thanks, sem že ugotovila, gremo danes pogledat, če imajo v NG na zalogi... ;D

Kako pa je z mešanjem briektov? Npr da bi ji dala za vsak dan canidae plus domačo hrano (kosti, meso), za trikce in nagrade pa orijen, kaj takega? Eni pravijo da briketov na ne bi mešali med sabo, drugi pa da njihovi psi nimajo problemov...a je to malo tudi kako navadiš svojega psa?

Celo znanost delam iz tega :P


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #68 : 22 Januar 2009, 12:00:44
Sky... svetujem ti samo dez, veter, marz, sneg ce ga najdes  :P in bo tvoja punca najbolj srecna in zdrava... tudi hrano najbolj narvno..surovo meso je super..novi lastnii od Zorota so me zadnjič klicali... zivijo na gorenjskem... gredo na sprehod in tam potok in Zorro cel direkt noter in takrat je bilo še enih - 10 ... gospod uživa v kopeili..pol pa domov se pogret...
to je pravi škot..ovčarski pes, ki uživa v dežju in mrazu..kot v svoji domovini...to ni salonski pes... tam trpi in dobi salonske bolezni... GG


se enega takega sicuja poznamo ane Felina ::) :P

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #69 : 22 Januar 2009, 12:38:49
Če je pes povsem zdrav, lahko enako dobro živi tako notri kot zunaj. Če lahko brez vsakih težav živijo v toplih stanovanjih polarci, bi morali tudi škoti.

Nekateri mladiči imajo malo več težav pri spremembi "življenskega sloga" kot drugi. Če gre za kaj takega, bo v nekaj tednih minilo samo od sebe, brez nekega silnega kompliciranja. Če pa gre za pravo alergijo na vse naštete zadeve (+še kakšno zraven, saj ne testirajo prav na vse možne alergene) pa bo življenje precej dražje in komplicirano, kot bi lahko bilo. Smola pač. Alergije so sicer podedovane, vendar se ponavadi pojavijo pri majhnem številu mladičev (ena naša prinašalka je imela rahlo alergijo na neke trave, imela je 32 mladičev, od teh jih je nekaj imelo zelo blage znake, ki jih niti ni bilo treba zdraviti, samo eden pa je moral v času cvetenje jemati zdravila)

Kuhano hrano in brikete lahko kombiniraš brez komplikacij, pri čemer je mogoče bolje, da je kuhana hrana samostojen obrok, ne da vse skupaj zmešaš.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #70 : 22 Januar 2009, 12:57:22
Lanabela.. ali meniš, da je mogoče, da so ugtovili, da je pička alergična na vse te zadeve : perutnino in svinjino, pa na morski list in sardele, pa mleko in sladkor, potem pa češnje, hruške in pomaranče, na kakav, lešnike in celo na dlako morskega prašička  (zanimivo mi je ker mi te alergije delijejo zelo "človeške")..samo na podlagi vzorca sline ???

In še to..psi, zlasti tisti z dolgo dvojno dlako ne bodo nikoli imeli tako lepo, zdravo dlako in kožo če živijo v stanovaju, kot tisti ki živijo celo življenje zunaj.... GG


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #71 : 22 Januar 2009, 13:21:16
Ne vem, še nikoli mi ni bilo treba delati takih testov.

Za dlako pri škotih ne bi mogla reči, za samojede (ki imajo silno gost dvojen kožuh) pa lahko rečem, da se jim življenje na toplem na dlaki in na koži sploh ne pozna. Dlako imajo tako gosto in tako dolgo, kot jim je to dano po genih in hormonih.


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 22 Januar 2009, 13:39:17
Če je pes povsem zdrav, lahko enako dobro živi tako notri kot zunaj. Če lahko brez vsakih težav živijo v toplih stanovanjih polarci, bi morali tudi škoti.

Nekateri mladiči imajo malo več težav pri spremembi "življenskega sloga" kot drugi. Če gre za kaj takega, bo v nekaj tednih minilo samo od sebe, brez nekega silnega kompliciranja. Če pa gre za pravo alergijo na vse naštete zadeve (+še kakšno zraven, saj ne testirajo prav na vse možne alergene) pa bo življenje precej dražje in komplicirano, kot bi lahko bilo. Smola pač. Alergije so sicer podedovane, vendar se ponavadi pojavijo pri majhnem številu mladičev (ena naša prinašalka je imela rahlo alergijo na neke trave, imela je 32 mladičev, od teh jih je nekaj imelo zelo blage znake, ki jih niti ni bilo treba zdraviti, samo eden pa je moral v času cvetenje jemati zdravila)

Kuhano hrano in brikete lahko kombiniraš brez komplikacij, pri čemer je mogoče bolje, da je kuhana hrana samostojen obrok, ne da vse skupaj zmešaš.


jaz tudi tako mislim...vendar je čudno, da so to ugotovili na poglagi sline...za alergijski test (vsaj v lj kliniki) vzamejo kri in pošljejo v Madrid.
Na ta test se čaka 3 tedne.
Če je test ta prav in je res alergična ne bo nehala bit alergična, če bo živela odzunaj.  ::) Me prav zanima kaki test je to bil.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #73 : 22 Januar 2009, 14:34:19
Lanabela! Pri škotih se vidi bistvena razlika med tistim ki živijo notri in tisti ki živiju zunaj... res pa je ta so neke linije škotov bolj oddlakane kot druge... tukaj je pa genetska osnova...

Alma.. Ta test s slino naj bi bil narejen na principu biorezonance  ??? to mi je razložila neka prijateljica, ki se je šla sama zdraviti k enem takem alergologu.. to niso urasno priznane metode ! GG


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #74 : 22 Januar 2009, 15:07:44
Že sam seznam  na kaj vse naj bi bila alergična je zelo čuden.
Če bi bila moja, se ne bi pretirano sekirala. Izbrala bi hrano brez svinjine in piščanca, ležala bi na bombažni rjuhi in to je to. Mogoče bi dala na radiatorje še kakšen vlažilec zraka, če je v stanovanju res presuho. Če se zadeva ne bi umirila po nekaj tednih (v kar dvomim), bi šla k dermatologu.
Kar se tiče alternativnih metod, ki jih uporabljajo pri Nabregojevih - jaz osebno jim ne zaupam. Moram pa reči, da imajo tisti, ki so hodili tja zdravit svoje pse zelo dobre rezultate.

Če hočeš dobiti samojedko z nenormalno dolgo in predvsem gosto dlako, jo ni treba dati na mraz. samo sterilizirati jo je treba, pa bo dlake toliko, da se je še počesat ne bo dalo.


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #75 : 22 Januar 2009, 15:15:39
Tudi jaz sem slišala za dobre rezultate pri Nabergojih, zato sem se najprej odločila za to metodo. Ker je bila tudi najlažja in najbolj poceni. Če pa se ne bo nehalo praskanje, bo treba kaj bolj 'resnega' in 'uradno priznanega'. Ampak upam, da bo bolje. Zdaj se le ne morem odločit med Orijen in Canidae hrano ??? Trenutno pa nadaljujem s Hills lamb and rice in dajem ji govedino. Bomo videli, če se bo kaj izboljšalo.
Ko pa Sky malo zraste in bo zunaj lepše, pa se bo sama odločala, kje bo živela, ali noter ali zunaj, kjer ji bo pač bolj pašalo. Ampak opažam da najbolj od vsega želi bit zraven nas, ne glede na prostor ;)

Aja rjuhe ima bombažne in radiatorji so že 2 tedna izkjučeni (brr), gor pa je voda, da je vlažno....ni ji hudega, ne, razvajenki mali, se vsi njej prilagajamo :P


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #76 : 22 Januar 2009, 20:42:46
Jaz sem zadovoljen uporabnik Nabergojevih uslug :D
Če se čisto točno držim lista prepovedanih stvari, je vse ok, drugače se alergija pojavi nazaj kar hitro...
Kako pa je to določal, pa me pravzaprav niti ne briga...tudi če je v kristalno kroglo gledal...
Nam niso pomagali nobeni antibiotiki, kopanja,...moja je imela zaradi alergije težave z ušesi in odkar sem naredila tam test in se lista res držim, je mir.
Dokler ne škodi, ne stane veliko, jaz vedno probam.Od takrat vedno poskusim najprej najmanj škodljive metode, četudi se slišijo čudne.
Je pa tako, vsakemu je nek način in pristop kakega veterinarja ljubši.Saj pa svet je vendarle raznolik, ne rabimo vsi misliti isto :D



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #77 : 22 Januar 2009, 21:33:28
Tudi jaz zaupam Nabergoju. Nanj sem se obrnila ob iskanju druge možnosti za zdravljenje demodexa (prva, postavljena od dermatologa, je bila večmesečno zdravljenje z ivermectinom, dnevna doza).

Danes, 4 tedne po začetku zdravljenja po Nabergojevi metodi, je večina brezdlačnih mest zaraščenih, iz preostalih pa dlake že lepo odganjajo. Praskanja ni več, prhljaja tudi ne.

Naredil je test alergij ter testiral vzorce hrane in dodatkov, ki sem mu jih poslala. Rezultat: alergija na čebelji pik, perutnino in beljak, zožan izbor briketov, nobenih sintetičnih vitaminov in dodatkov.

Lola obožuje piščančje hrbte in vsake toliko pogoljufam in ji ga dam. In se praska. Ne veliko, ne dolgo časa, ampak praska se.

Tako da: ..tudi če v kristalno kroglo gleda..., dokkler deluje in ne škodi, sem jaz za  :P



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #78 : 22 Januar 2009, 22:29:11
Katere brikete pa ji dajaš, če je alergična na piščanca? Moja naj bi bila tudi...še iščem tisto tapravo! (samo pri Sky ne sme biti tudi ribe in mleka)
Drugače pa hvala za mnenja oz. vaše zgodbe. Upam da bo tudi pri meni pomagalo!


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #79 : 22 Januar 2009, 22:58:50
Tudi mi smo zelo zadovoljni z DR. Nabergojem, Sky je dvakrat jemala njegovo terapijo (kapljice obdelane z Bicom-om).
Sky je bila že redno na hudih tabletah čeprav je bila na dieti, sedaj ne rabi ničesar. Je pa res, da se izogibamo hrani, ki jo je naštel. Kolikor se pregreši, je takoj driska ali srbenje.
Kri smo poslali v Madrid, pa je pokazalo testiranje samo alergijo na pršice(prehrambene in prašne).


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #80 : 23 Januar 2009, 08:08:08
Katere brikete pa ji dajaš, če je alergična na piščanca? Moja naj bi bila tudi...še iščem tisto tapravo! (samo pri Sky ne sme biti tudi ribe in mleka)

Lola je stara 9 mesecev in že dobiva brikete za odrasle pse - Platinum Lamb&Rice ter en obrok naravne hrane (večinoma surovo meso, ribe in zelenjava)

Vprašaj Nabergoja, če bi ti dodatno naredil še test hrane, zberi par briketov in mu jih pošlji, pa ne boš več v dilemi  ;)



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #81 : 23 Januar 2009, 08:35:44
V Mr.Pet prodajajo hrano Trainer Fitness (ne navadni Trainer!) in dve Puppy varianti sta brez piščanca: Fish&Rice, Rabbit&Rice... Hrana je (glede na sestavo) čisto solidna, pa mislim da je tudi na tem forumu nekaj lastnikov, ki hranijo z njo. Probaj, vprašaj..




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #82 : 23 Januar 2009, 09:47:42
Tudi Eagle Pack ima po mojem kaksne hrane za mladice brez piscanca in svinjine. Glede Orijen6fish pa po mojem najboljse, da vprasas uvoznika, koliko je primerna za mladice.

battito animale


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #83 : 23 Januar 2009, 16:16:11
Blue Pearl, moje osebno mnenje je da je najboljše, da poiskusita za začetek s canidae lamb&rice, in ko bo malo starejša preideta na Orijen. Če pač imajo hrano za odrasle in za mladičke, je sigurno za odrasle namenjena odraslim. So pa vse te hrane najboljše, tudi Eagle Pack ima 3Holistične(lamb&rice, duck&oatmeal, fish&rice), ampak, če se ne motim tudi samo za odrasle.
Ne kompliciraj, pa izberi eno izmed, teh, ker kot so ti že povedali, so vse super za alergike. ;) Hilsa ti pa priporočam, da opustiš, ker sigurno za takšno kvaliteto kot jo nudi, ne opraviči cene. lp



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 23 Januar 2009, 20:40:48
Si njeno posteljnino mogoče prala z mehčalcem?


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #85 : 23 Januar 2009, 21:04:37
Ja za Hills hrano sem slisala, da ni tako ok kot naj bi bila...tudi zato bi rada zamenjala.

Ne, nic njenega ne perem z mehcalcem, le z navadnim praskom, in vse ima bombazno...upam da ni kontaktna alergija. Vseeno je lazje se izognit hrani....

Za Trainer Fitness pa sem malo skepticna, ker je italijanski, in oni ne vsega kar je noter napisejo, pa proizvajalec sploh ne odgovarja na vpr...tako da bi raje kar kar je preverjeno vrhunsko.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 23 Januar 2009, 21:10:35
Kaj pa prašek? Layla ima težave, če ne sperem njene posteljnine npr. 2-3x.

Kar se tiče Hills-a, imam jaz z njim slabe izkušnje, pa naj gre za mačke ali za pse (govorim o briketih, s konzervami nam še kar lepo gre razen s Simbo in Laylo). Zaenkrat imam pri mojih najboljše izkušnje z Purino, Genesis, RC (Sensible za mačke) in pa doma pripravljeno hrano. Pa konzerve od Belcanda se nam obnesejo, mešam jih pa s krompirjem večinoma.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #87 : 23 Januar 2009, 21:12:21
Blue pearl, zakaj pa ne bi za vsaj nekaj casa sama kuhala? Tako bi tocno lahko dozirala kaj dajes v hrano in bi lazje dolocala sestavine?
Pa se kuza bi ti bila hvalezna :)

Pac ideja, ki morda ni tako slaba...? Pri raznih alergijah kuhanje ni slaba izbira - vse sveze, brez raznih E-jev, naravno... ne vem no???

Blumina



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 23 Januar 2009, 21:14:48
Bi se znalo obnesti, ja.
Layla razvije alergično reakcijo pri veliki večini tovarniško pripravljenih hran, doma pripravljeno hrano pa lahko je praktično vso brez težav (ok, svinjine res ne dajem, drugače pa vse mogoče, pa ni imela težav nikoli).


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #89 : 23 Januar 2009, 21:32:18
Ja, saj zdaj večino kuham, samo še malo dajem brikete, da bo lažji prehod...menda je prevelik šok če kar čez noč samo kuhano hrano daješ. Za potem pa vseeno malo tudi briketov, ker zaradi potovanj in ko me ni, je lažje, da dobiva tudi brikete...tudi če niso tako zdravi kot domača hrana. Obožuje pa fuuuul kosti, kite, jetrca....:)