Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 670965

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1200 : 25 November 2010, 20:21:50
To ni nič nenavadnega in krutega, če je nastavek iz katerega pije namenjen za pse in ne za hrčke. Pes se iz takšnega nastavka dostojno napije kljub temu, da mogoče izgleda nenavadno. Pravzaprav iz tega nastavka voda kar ornk curlja. Tole je odlična rešitev za dolgodlake pse, ker od njih voda teče v potokih, ko se napijejo, še zlasti, če so v razstavni dlaki. Namreč, v stanovanju ni prijetno imeti luž, pa tudi za psa ni dobro, da ima več čas premočene brke, ker se lahko vname koža.

Seveda pa še enkrat poudarjam - nastavek mora biti za pse, tisti za hrčke in zajce ni primeren.



Kity

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #1201 : 26 November 2010, 20:49:53
Nisem mislila da je kruto, le čudno mi je.  :-\ Imaš pa prav da je iznajdljivo in dobro za dolgodlake pse, da se ne zmočijo.  ;D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1202 : 27 November 2010, 16:14:17
evo dve snežne od nas:  ;D





lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1203 : 27 November 2010, 17:11:57
Super fotki! :)




Kity

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #1204 : 27 November 2010, 18:36:11
Iiiiiiiiiiiiiii kakšen srček.  :o  Je samček ali samička? Saj je verjetno kje napisano, pa sem pozabla.   :-[



Kity

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #1205 : 27 November 2010, 19:05:54
Brala sem kako postati pasji inštruktor za določena področja. Kaj pa potem ko to postaneš, ali se dobi na tem podroćju zaposlitev? Se lahko to dela kot redna zaposlitev?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1206 : 27 November 2010, 19:40:27
Kalsang hvala. Upam, da naslednjič se nam tudi vi pridružite.

Kity samček - Pan. ;) Če malo pogledaš na forumu imaš bolj kot ne use razloženo. Drugače pa te more društvo predlagati za tečaj inštruktorja, potem hodiš na predavanja, narediš izpit. Kot redna zaposlitev dvomim, edino če si res strokovnjak in imaš veliko izkušenj in pa rezultatov, ker imaš potem še seminarje zraven. Drugače je pa to hobi. ;) Pa ni tako enostavno kot izgleda in imaš včasih kar težavne pse. Ampak meni je to v veselje in mi predstavlja izziv.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


fun

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1207 : 27 November 2010, 20:01:50
Pozdravljeni,

Prosim, ne jezite se, ker se oglašam v vaši temi, a ker imamo doma mešančka s shih tzujem, ki je podedoval shih tzujevo dlako, mi je nekako logično, da boste najbolje znali odgovoriti.
Kužku želimo pustiti dolgo dlako, zato ga zdaj za čez zimo, ne bi strigli. Vedno me je bilo strah snega, saj sem vedela in videla, kako se kužkom na dlaki naberejo snežne kepe, ki znajo biti verjetno zelo moteče. No, sedaj smo to že izkusili. Kljub oblekci na hlačnice, so se mu na tačkah spodaj (pa tudi malo višje, ker se je hlačnica zavihala ob hoji) naredile velike kepe, zaradi katerih potem niti hoditi ni znal revež.
Imate kakšno rešitev za te dolgolase kužke? Kakšen namaz, kremo... na dlako? Oblekco v smislu bundice shlačnicami in elastiko v njih imam v planu sešiti, ampak če se jo da kje kupiti, bi bila zelo vesela namiga.
Ljubljana je naše mesto:) kuži je zelo majhen in bo tak tudi ostal. Pa še to, razen črnuške frizerke....kje še kvalitetno strižejo/krajšajo vaše kužke?

Najlepša hvala



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1208 : 27 November 2010, 20:21:43
Samo moker sneg se oprijema dlake, suh sneg je pa zakon! :D Drugače pa mislim Pana ostriči po tačkih, da bo imel malo krajšo dlako in se ne bodo delale tako velike kepe. V Ljubljani nimam pojma kje bi lahko dal striči psa. Jaz sem ga peljala k Bregarjevi in sem bila totalno razočarana, čeprav ona vzreja lasho apsote (ne vem če sem prav napisala) ampak našega psa je ostrigla hitro in ga totalno sfušala. Drugam mi v Lj nismo hodili, smo odkrili v Celju super frizerko, ampak nam tudi ne ustreza. Sem se pa sama naučila striči, tako da ga sedaj kar sama ostrižem in ga res ostrižem tako kot nam ustreza in ga ne sfušam. ;) Ker gremo k frizerju pa nam pribije da on ga ne bi strigel ker ma prelepo dlako.  ::) Človek psu je vroče, ostrižiga tako kot mi želimo (nismo ga pa nikoli še čisto na kratko strigli). Toliko o mojih izkušnjah z raznimi frizerji.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1209 : 27 November 2010, 23:18:18
Fun, proti kepam na dlaki ni nobenega sredstva. S kremo ali podobnim nikar ne mažite, ker potem se dlaka še dodatno tako zavozla, da preostanejo samo škarje. Najbolj pomaga striženje. Ni nujno, da ima shih tzu dolgo dlako pozimi, ker ga ne bo nič kaj dosti grela - se zmoči, zmrzne, naredijo se kepe itd. Jaz svoje strižem tudi pozimi, sa mogoče 1 ali 2 cm daljšo dlako pustim po telesu (ne na tačkah).

Drugače pa, kot pravi rapgirl, moker, novozapadli sneg se grozno prijema dlake. Po takšnem snegu se s svojima psičkama ne sprehajam dolgo, ker se po petih ali desetih minutah ne moreta več gibati. Ko pa sneg zmrzne, je pa zakon. Takrat pa ni omejitev in kepe so minimalne, če sploh so.

Ko sem še živela v Ljubljani, je moji psički strigla Nina iz salona Liliput pri Grosupljem. Z njo sem bila zadovoljna.

Rapgirl, upam, da naslednjič rata. Sicer pa že danes zvečer tu pri nas ornk zmrzuje. ;)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1210 : 28 November 2010, 08:26:38
Jaz sem tudi včeraj imela dva pasja kipa in sedaj gresta tako shih-tzu kot bradač na popolno striženje tačk, se mi zdi škoda, da ne moreta dirkat po snegu, sploh za bradača, ki se mu čist utrga, potem pa se na eni točki zabetonira :) Bosta pač do konca zime malo smešno izgledala, ampak veselje pa bo neizmerno  :o

fun....Ena rešitev za obstoj dolge dlake in proti kepam je plašček z rokavi do gležnjev in pa copatki gor. Ima ena punca, v temi o bradatih ovčarjih http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=3590.660, na zadnjem postu so fotke kako to izgleda,  svojo psičko tako oblečeno in baje funkcionira :D 

Sama sem bolj pristaš metode postriži, saj še prehitro zraste nazaj  ;)

rapgirl.....glede striženja sem jaz totalno, čist in noro zadovoljna s salonom v Mb Pasje sanje. Ženska se je tudi resno izobraževala pri poklicnih pasjih frizerjih in do sedaj vse pse, kar jih poznam, z Žepkom vred, je postrigla zelo, zelo lepo :) Sem jih pa tudi sama menjala cel kup tukaj po Mb. Sicer pa, če ti uspeva doma je to najboljša varianta, saj točno veš kaj želiš.                                       

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1211 : 28 November 2010, 14:35:41
fun....Ena rešitev za obstoj dolge dlake in proti kepam je plašček z rokavi do gležnjev in pa copatki gor. Ima ena punca, v temi o bradatih ovčarjih http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=3590.660, na zadnjem postu so fotke kako to izgleda,  svojo psičko tako oblečeno in baje funkcionira :D 

Tudi tole pri šicujih ni najboljša rešitev - dlaka se noro vozlja pod plaščkom, tako da imaš lahko potem še več dela, kot bi ga imel sicer s kepami. Edina rešitev je striženje (pa še to ne deluje 100%) in pa preventiva  - če nočeš kep, pač ne dovoliš, da pes divja po mokrem, novozapadlem snegu. Po suhem in zmrznjenem/zbitem je pa čista uživancija. ;)  Včasih je treba samo dan, dva po sneženju počakat, pa potem ni več kep.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1212 : 28 November 2010, 14:49:14
Sama se res ne spoznam na plaščke, ker jih ne uporabljamo, mi kar strižemo  :-[ sem bolj lene sorte  :-[ in resnično ne vem kaj se z dlako dogaja pod tem. Je pa shih-tzujevska dlaka ob menjavi mladičkaste v odraslo meni nekaj tako hudo groznega, da mi je bil bradač v tem obdobju prava milina, proti enemu malemu shih-tzuju  :-[ Tak da verjamem ja, da zna pod tem plaščem ratat kažin :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1213 : 28 November 2010, 16:31:37
Ne govor't ... tam, okrog enega leta... čista katastrofa!  >:(



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1214 : 28 November 2010, 18:58:43
Evo, jaz sem Pana postrigla po tacah pa je veliko boljše, ima malo malih kepic, ki so zanemarljive.  ;D Sem pa videla kje mu morem še skrajšat dlako, da se mu ne bodo delale kepe.  8)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1215 : 28 November 2010, 21:33:55
Moja taktika je taka....škarje na sprehod, ko se naredijo kepe postrižem :) Doma še samo približno estetsko uredim in je potem celi smešen do maja  :-[

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1216 : 28 November 2010, 21:39:47
No, jaz sem mu noge res na kratko postrigla. Samo ne moreš vrjeti kako hitro mu dlaka raste.  ::)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


fun

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1217 : 29 November 2010, 08:16:52
Najlepša hvala vsem, bomo tudi kar strigli.
Za prvo striženje frizersko striženje (do sedaj je bilo vese domače) pa bomo poskusili najprej v Kosmatinu, naslednjič pa v BTC (v Tukanu se mi zdi).
Bom poročala:)

Uf, ja, dlaka pa se vozlja, ga kar dnevno češem, pa se še kar kak foceljček naredi na prsnem košu in v 'pazduhcah'. Še dobro, da je mali tako potrpežljiv in da je majhen :D


Hvala vsem in uživajte v snegu



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1218 : 04 December 2010, 18:56:49
Update...Žep je naredil BBH  ....ampak, njegova predstava je bila katastrofa  :-[ (rešilo naju je edino sodnikovo sojenje vremenskim razmeram primerno in tudi določeni pasmi primerno)!!  Ker smo imeli skidan koridor(cca 1 m širine in okoli 40 cm višine),  po katerem je pred tem hodilo veliko psov, je ves čas ovohaval okoli, na straneh koridorja je bilo na nekaterih mestih pred tem polulano  in je bil čist iz sebe, da bi pa on tudi, potem ni hotel hodit poleg kot on zna, ker je bil čist zmeden od vseh vonjav in na tleh je bil zdrobljen led in je padal čez kose ledu in ves čas gledal po tleh in previdno stopal in v bistvu mu je dol viselo za vse skupaj, on je hotel noter, na toplo in suho.   :-[ Odlaganje je bilo kot pri vseh psih, ker so ležali v skidani luknji  in mi smo se oddaljili in majhni psi nas niso videli preko snega in so se usedli in nas tako gledali in čakali. Na koncu, ko je bil še prostor v gibanju me je še narenčal, se z veliko muke ulegel, naredil odpoklic, letel mimo mene, me še enkrat v mimoteku narenčal in to je bilo to, povedal mi je, kaj si misli o meni in vsemu skupaj. Smo šli v klub, se je v
ulegel na dekico na stolu (kjer je gospod imel postlano) in zadovoljno zaspal, da mu ne težim več  >:( Na toplem in suhem je v prisotnosti vseh psov in ljudi  naredil vse vaje brez problema, na poligonu sva pa izgledala, kot da vse skupaj prvič delava, v bistvu sva izgledala, kot da sploh ni moj pes in sem si ga tako mimogrede sposodila in se nekaj šla  >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1219 : 04 December 2010, 19:07:12
Felina čestitke!  :o Sploh glede na to v kakšni vremenskih razmerah sta delala izpit! No, res včasi ne razumem zakaj devaj tako pozno izpite, ko vedo, da bo verjetno sneg.  ::) Res sta zelo pogumna, da sta šla delati izpit, sicer pa tako ali tako veš kakšni so naši mali vragci razvajeni. :)

Naš zjutraj pomoli glavo čez vrata in pogleda če je še vedno sneg in mraz, in se potem gospod odloči da on še ne bi šel lulat.  ::)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1220 : 04 December 2010, 19:13:56
Res sta zelo pogumna, da sta šla delati izpit, sicer pa tako ali tako veš kakšni so naši mali vragci razvajeni. :)

Naš zjutraj pomoli glavo čez vrata in pogleda če je še vedno sneg in mraz, in se potem gospod odloči da on še ne bi šel lulat.  ::)

Saj ni bilo druge izbire, saj je odjavni rok, baje, 14 dni prej (takrat snega še ni bilo), drugače moreš v vsakem primeru plačat izpit, ker si v katalogu, potem pa grem raje probat, da vsaj ne rečem, da sem čist denar stran vrgla.  :-\

Pri nas pa je tako, da lulat in kakat sprehod zjutraj je še sprejemljiv, potem pa hitro smukne nazaj v spalnico in se izležava. Čeprav,na trenutke pa mu je sneg prava čaga, sploh, ko lahko Ai-ja preganja in ga pretepa  :-[

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1221 : 04 December 2010, 19:23:25
Čestitke! Kakorkoli je bilo, opravila sta en nadvse dolgočasen izpit in zdaj lahko blestita na drugih področjih ;)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1222 : 04 December 2010, 19:30:15
Čestitke! Kakorkoli je bilo, opravila sta en nadvse dolgočasen izpit in zdaj lahko blestita na drugih področjih ;)
Hvala  ;), sedaj bova kot prvo počakala, da ta sneg skopni in delala v dnevni sobi :) V tem se oba strinjava, da nama je tam všeč v takšnih razmerah :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1223 : 04 December 2010, 19:30:34
Čestitke Felina!
Mogoče bi bilo bolje v takem vremenu izpite prestavit na kakšen splužen parking.
Jaz sem seglede na vremenske razmere z Raa kar odjavila od RO izpita, ki je bil včeraj na Krimu. Ker ona niti pod razno ne priznava svojih delovnih korenin in dela samo v damskih razmerah. Njena dragocena češplja seniti slučajno ne more dotaknit blata ali mokrote. Mislim,da bi mi požrla vse živce v tistih treh minutah.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1224 : 23 December 2010, 19:26:16


Želimo vam vesele praznike in srečno 2011! :)

Ljubica, Tara in Pamo



Kity

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #1225 : 17 Januar 2011, 22:25:07
Marca nekje dobim shi tzujko.  :D :D :D :D :P :P :P Komaj čakam. Psička prihaja iz zelo dobre psarne na Hrvaškem. Sedaj je stara nekje en teden.

Kaj vse je potrebno kupiti za začetek? Kateri glavniki in šamponi so iz vaših izkušenj najboljši za mladičke? Katera hrana se vam zdi najboljša? Kako ste hranili mladičke? Kako pogosto?

 Lep pozdrav vsem.  :-*



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1226 : 17 Januar 2011, 22:31:22
Marca nekje dobim shi tzujko.  :D :D :D :D :P :P :P Komaj čakam. Psička prihaja iz zelo dobre psarne na Hrvaškem. Sedaj je stara nekje en teden.

Kaj vse je potrebno kupiti za začetek? Kateri glavniki in šamponi so iz vaših izkušenj najboljši za mladičke? Katera hrana se vam zdi najboljša? Kako ste hranili mladičke? Kako pogosto?

 Lep pozdrav vsem.  :-*

Na vsa zgornja vprašanja ti bo pa odgovoril tvoj vzreditelj, če je odgovoren! Najboljše da pri hrani ostaneš na isti kot je vzreditelj. Če bo psu odgovarjala je ne menjaš. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Kity

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #1227 : 17 Januar 2011, 22:52:18
Ja vzreditelj je super, verjamem da bo vse dobro svetoval, veliko mi je že.  :) Ker se tukaj bolj redko piše, sem upala da bo forum postal z nekaj vprašanji bolj živahen in bi si več pisali o shi tzujih.  :-[ :-[ Se mi zdi da tema zamira.  :-[   In  da še nasplošno kaj izvem, če še morda kaj ne vem.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1228 : 17 Januar 2011, 22:56:06
O negi in šamponih se mi zdi da se je že nekaj pisalo, malo si preberi par strani nazaj.  ;) Splošna nega mladiča imaš pa drugo temo na forumu, tako da ti vse piše. Sicer pa ne vem zakaj bi pisali tisto kar smo že.  8)

Iz kje pa bo tvoj psiček/psička? Kdo sta starša?

Mogoče je malo tema zamrla, ker moj Pan pozimi veliko počiva in se mu nikamor ne da, ker zanj je to prevelik mraz.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Kity

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #1229 : 17 Januar 2011, 23:10:45
Psička bo iz psarne Letibo iz Zagreba. Oče je - VIXAX DARK SIDE OF THE MOON- Diablo, mati je prečudovita psička LETIBO EVITA PERON - Evita. Bom prebrala temo o negi mladiča, niti nisem kaj iskala veliko še drugih tem po tem forumu, večinoma sem to temo brala, bom še malo pobrskala ostale. Upam da bodo kmali nove slike tvojega Pana.  :)